جمعه , ۲۳ آذر ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی
زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

در سال های اخیر یکی از دغدغه های بزرگ دانش آموزان تیزهوش و با استعداد، تحصیل در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان می باشد. مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به لحاظ علمی در راس مدارس عادی قرار دارد. یکی از اهداف بزرگ مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، کشف دانش آموزان تیزهوش و استفاده درست از استعداد آن ها است. مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هر سال آزمونی در قالب آزمون استعدادهای درخشان ( سمپاد ) و نمونه دولتی جهت جذب دانش آموزان تیزهوش برگزار می نماید. تحصیل در این مدارس یکی از آرزوهای دانش آموزان است دانش آموزان باید توجه داشته باشند که با رعایت نکات مهم از جمله: مطالعه ی دقیق دروس- آشنایی با نحوه درست تست زدن- برنامه ریزی برای تقسیم بندی مطالعه دروس مختلف به راحتی می توانند جزو دانش آموزان پذیرفته شده این مدارس باشند. یکی از تغییرات اساسی که در این دو آزمون انجام شده است،  ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی است که امسال بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ثبت نام این دو آزمون نیز به صورت مشترک انجام می پذیرد. دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این مدارس از تاریخ 2 / 2 / 97 الی 8 / 2 / 97 نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده اند. در ادامه این مبحث شما را در جریان زمان و نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی قرار خواهیم داد.

توجه داشته باشید که، همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد در صورت همراه نداشتن آن از حضور در جلسه آزمون محروم خواهید شد

زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97

آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی معمولا بعد از اتمام امتحانات پایان ترم دانش آموزان برگزار می شود. آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 97 ادغام شده است و به صورت همزمان و هماهنگ کشوری در تاریخ 11 / 3 / 97 برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که همراه داشتن کارت ورود به جلسه الزامی می باشد. معمولا کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 98 – 97 و کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی 98 – 97 چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قابل رویت خواهد بود به احتمال زیاد داوطلبان از 9 خرداد می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت کد ملی و کد همگام نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی 97

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان  و اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی  برخلاف نحوه برگزاری مشترک آن ها، به صورت تفکیک شده و مجزا منتشر خواهد شد. در واقع یک کارنامه برای هر داوطلب صادر می شود اما در آن مشخص خواهد شد که داوطلب در کدام یک از این مدارس پذرفته شده است. معمولا زمان اعلام نتایج یک ماه و نیم الی دو ماه بعد از برگزاری یعنی در هفته اول مرداد ماه بر روی سایت قرار می گیرد با توجه به شیوه جدید برگزاری آزمون زمان اعلام نتایج به صورت دقیق مشخص نمی باشد در صورت مشخص شدن زمان دقیق برای اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی این صفحه به روز رسانی خواهد شد.

نکته مهم= بعد از اعلام نتایج داوطلبان حداکثر تا پایان مرداد ماه 97 فرصت دارند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند در غیر این صورت قادر به تحصیل در این مدارس نخواهید بود.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی 

بعد از اعلام نتایج و صادر شدن کلید سوالات، چنانچه داوطلبی موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون نشد می تواند با مراجعه به سایت مربوطه به صورت اینترنتی اعتراض خود را به ثبت برساند.

شرایط اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی: 

الف) عدم مطابقت کارنامه با کلید سوالات

ب) عدم مطابقت اولویت های ثبت شده در کارت ورود به جلسه و کارنامه

ج) عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و بدون جواب در کارنامه

د) غلط محاسبه شدن نمره داوطلب

ه) عدم اعمال قوانین مربوط به پذیرش دوقلوها

ر) سایر موارد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید