تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای

زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای

زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی حرفه ای 98
زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

اکثر دانش آموزان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش که در حال تحصیل در پایه دوازدهم می باشند با این سوالات روبه رو می شوند که پس از اخذ مدرک دیپلم چگونه باید وارد دانشگاه شوند ؟ آیا نیازی به شرکت در آزمون دارند یا پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی انجام می گیرد ؟

در صورتی که برای پذیرش این داوطلبان در دانشگاه ها آزمونی برگزار شود ، داوطلبان حق دارند تا از زمان برگزاری آزمون باخبر باشند تا بتوانند برنامه ریزی کنکور خود را انجام دهند و با قدرت در آزمون حاضر شوند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل به این مسائل بپردازیم.

در سال تحصیلی 98 نیز مانند سال تحصیلی 96 ، پذیرش دانشجو در دانشگاه ها برای برخی از رشته های پر متقاضی فنی حرفه ای و کاردانش ، از طریق برگزاری آزمون خواهد بود.

زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98

در سال تحصیلی 97 – 98 بیش از 260 هزار هنرجو در پایه دوازدهم در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش ، مشغول به تحصیل می باشند. معمولا اکثر دانش آموزان پس از پایان دوره مدرسه خود تمایل دارند وارد دانشگاه شوند. آن دسته از داوطلبانی که رشته هایشان جزو رشته های با آزمون می باشد برای ورود به دانشگاه مورد علاقه خود می بایست در زمان ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای نسبت به نام نویسی خود  اقدام کنند.

ثبت نام در رشته های با آزمون و بدون آزمون کاردانی فنی حرفه ای در بازه زمانی 22 لغایت 28 اردیبهشت ماه انجام می شود و زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای برای رشته های دارای آزمون در تاریخ 11 مرداد ماه می باشد.

در ضمن تمامی اطلاعات در مورد زمان و نحوه ثبت نام ، زمان برگزاری و … به صورت جامع و دقیق در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای موجود می باشد و داوطلبان می توانند نسبت به دانلود و مطالعه آن اقدام کنند.

رشته های دارای آزمون در کنکور کاردانی فنی حرفه ای

برخی از رشته های هنرستان های فنی حرفه ای بسیار پر متقاضی می باشند و به همین دلیل هرساله عده زیادی از داوطلبان در این رشته ها خواستار ورود به دانشگاه ها هستند. برخلاف سال 97 که پذیرش در دانشگاه ها برای کلیه رشته های فنی حرفه ای صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت گرفت ، در سال 98 مانند سال 96 ورود به دانشگاه ها برای برخی از رشته ها که داوطلبان کم تری دارند بدون آزمون و برای برخی از رشته های پر متقاضی با برگزاری کنکور صورت می گیرد.

رشته های زیر جزو رشته های با آزمون کنکور کاردانی فنی حرفه ای می باشد و دانش آموزانی که در این رشته ها تحصیل می کنند باید خود را کم کم برای شرکت در آزمون یازدهم مرداد ماه آماده کنند.

  • الکتروتکنیک
  • تاسیسات مکانیکی
  • تربیت بدنی
  • حسابداری
  • شبکه و نرم افزار
  • صنایع غذایی
  • گرافیک
  • مکانیک خودرو
  • نقشه کشی معماری

داوطلبانی که در یکی از رشته های بالا تحصیل کرده و در کنکور فنی حرفه ای شرکت می نمایند ، معمولا پس از شرکت در آزمون بی صبرانه منتظر اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای هستند. افرادی که در سایر رشته ها تحصیل کرده اند نیز می توانند در ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای شرکت کنند. شما عزیزان جهت آگاهی از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای و همین طور زمان اعلام نتایج کاردانی فنی حرفه ای ، می توانید روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره