تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور 98
زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر سال پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری و ثبت نام داوطلبان در دانشگاه محل قبولی، چنانچه ظرفیت دانشگاه ها در برخی رشته ها تکمیل نگردد، دانشگاه ها لیست رشته های دارای ظرفیت خود را از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان کنکور 97 قرار می دهند. در واقع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری برای داوطلبانی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا از انتخاب رشته خود راضی نیستند یک فرصت طلایی محسوب می شود تا مجددا شانس خود را برای قبولی در رشته دلخواهشان امتحان نمایند. چنانچه شما نیز تمایل دارید در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شرکت کنید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید تا از زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری مطلع گردید.

لیست رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

سال های گذشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری مهر ماه انجام می گرفت ولی احتمالا امسال طبق خبرهای منتشر شده تکمیل ظرفیت انجام نخواهد شد. البته این خبر موثق نیست و به طور حتم نمی تواند در این مورد صحبت کرد ولی چنانچه امسال نیز همچون سال های گذشته تکمیل ظرفیت انجام گیرد زمان آن اواخر مهر و یا نهایتا اوایل آبان ماه خواهد بود. به محض اطلاع از زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 این متن بروزرسانی خواهد شد. ضمنا زمان دقیق تکمیل ظرفیت کنکور سراسری را از طریق کانال تلگرامی ایران مشاوره نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد بنابراین با عضویت در کانال تلگرام کنکور نیز می توانید در جریان آخرین اخبار مربوط به تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 قرار بگیرید.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

چنانچه امسال نیز دانشگاه ها اقدام به تکمیل ظرفیت نمایند، تکمیل ظرفیت هم برای رشته های با آزمون و هم برای رشته های بدون آزمون ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) خواهد بود.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون

مهمترین شرط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 این است که داوطلب در کنکور سراسری 97 شرکت کرده و در اعلام نتایج کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده باشد. یعنی داوطلبی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده ولی در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شناخته نشده است ، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97 نخواهد بود ولی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند ولی در انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت نکرده اند و یا در رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و یا با وجود پذیرفته شدن در یکی از رشته محل های انتخابی خود، تمایل دارند مجددا شانس خود را جهت قبولی در رشته محلی بهتر امتحان نمایند، مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت خواهند بود. به این تکته توجه کنید که اگر با وجود پذیرش در انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت شرکت کنید و در تکمیل ظرفیت نیز پذیرفته شوید، قبولی قبلی شما لغو خواهد شد.

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون

از آن جا که  تحصیل در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی، نیازی به شرکت در کنکور ندارد، بنابراین شرکت در تکمیل ظرفیت رشته های بدون آزمون نیز مشروط به شرکت در کنکور نیست و تمامی داوطلبانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی دارند، می توانند در تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور ( صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ) شرکت کنند، خواه در کنکور شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند و یا اصلا در کنکور سراسری 97 شرکت نکرده باشند.

تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگران در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 97

معمولا یکی از سوالات متداول داوطلبان از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره این است که آیا در تکمیل ظرفیت نیز سهمیه های شاهد و ایثارگر موثر است یا خیر؟ میزان تاثیر سهمیه شاهد و ایثارگر در  زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سهمیه شاهد و ایثارگر در تکمیل ظرفیت نیز اعمال می گردد و میزان تاثیر آن نیز دقیقا به میزان تاثیر سهمیه در کنکور سراسری می باشد. چنانچه در این رابطه به راهنمایی بیشتری نیاز دارید، با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مرکز، راهنمایی های لازم را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره