تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور 98
زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

فرآیندی به نام “تکمیل ظرفیت” وجود دارد که در برخی از دوره های آزمون سراسری به منظور پذیرش مجدد داوطلبان واجد شرایط برگزار می شود. در واقع دانشگاه هایی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور همچنان دارای صندلی های خالی در برخی از رشته ها هستند ، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع داده و سازمان سنجش آموزش نیز کد رشته محل های دارای ظرفیت را به اطلاع داوطلبان می رساند. شروع تکمیل ظرفیت آزمون سراسری از سوی سازمان مذکور تعیین شده و علاقه مندان باید در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

لیست رشته های ارائه شده در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

در دوره های گذشته ، تکمیل ظرفیت کنکور در مهر ماه شروع می شد اما با توجه به این که مهر را پشت سر گذاشته ایم ، نمی توان پیش بینی کرد که دقیقا از چه روزی انتخاب رشته این مرحله آغاز می شود. بنابراین شما داوطلبان گرامی می توانید با عضویت در کانال تلگرام کنکور از زمان تکمیل ظرفیت کنکور ، مطلع شوید.

از آن جایی که مشخص نیست مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت تمدید شود یا خیر ، توصیه می شود ثبت لیست رشته های مورد نظر خود را به روزهای پایانی موکول نکرده و در همان روزهای ابتدایی و با خیال آسوده تری نسبت به وارد کردن کد رشته های مورد نظر خود اقدام نمایید.

نکاتی در خصوص تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 98

یکی از مواردی که لازم است در ابتدا به آن اشاره کنیم این است که تکمیل ظرفیت آزمون سراسری در سال جاری ، تنها برای رشته های بدون آزمون برگزار می شود. بنابراین تقریبا تمامی داوطلبان می توانند در این مرحله شرکت داشته باشند.

داوطلبانی که به موجب انتخاب رشته کنکور در یکی از کد رشته محل های انتخابی قبول شده اما علاقه ای به آن ندارند ، می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. اما باید دقت داشته باشند که در صورت قبولی ، نمی توانند به رشته تحصیلی قبلی خود بازگردند.

معمولا تعداد انتخاب های مجاز داوطلبان در تکمیل ظرفیت محدودتر از تعدادی است که در انتخاب رشته اولیه به ثبت می رسد. به عنوان مثال در آخرین دوره ای که تکمیل ظرفیت برگزار شد ، هر داوطلب مجاز به انتخاب 20 کد رشته محل بود. اما در سال جاری مشخص نیست که یک لیست انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، می تواند شامل چه تعداد کد رشته محل باشد.

پیش از هرگونه اقدام برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ، لازم است داوطلبان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور را به طور کامل مطالعه نموده و از شرایط لازم مطلع شوند. سپس با کسب آگاهی لازم ، کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج نموده ، در جایی یادداشت کرده و به ترتیب اولویت در سامانه انتخاب رشته وارد نمایند. استخراج کد رشته محل های مورد نظر پیش از وارد کردن آن ها به متقاضیان کمک می کند که با دید وسیع تری نسبت به انتخاب های خود نگاه کنند. هم چنین باعث جلوگیری از بروز خطا و یا اشتباه وارد کردن کد رشته محل های انتخابی در سامانه می شود.

لازم به ذکر است که سامانه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری ، همان سایت ثبت نام کنکور یعنی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می باشد که داوطلبان با مراجعه به موقع به این سایت ، می توانند وارد صفحه کاربری خود شده و لیست رشته های انتخابی را بدون پرداخت هرگونه هزینه ای ثبت نمایند.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از چه روزی آغاز می شود؟

بسته به مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت است اما به طور کلی از روز 28 آیان ماه آغاز شده و تا آخرین روز دی ماه 98 ادامه خواهد داشت.

2- در زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری باید از چه سایتی اقدام کنم؟

سایت سازمان سنجش آموزش کشور مسئولیت این فرآیند را برای دانشگاه های سراسری بر عهده دارد.

3- آیا زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری تمدید خواهد شد؟

نمی توان به طور قطعی پیش بینی کرد که مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مشمول تمدید می شود یا خیر. برای اطلاع از آن باید تا پایان مهلت مذکور صبر کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره