تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان نام نویسی آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401
زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان، از جمله مدارس نمونه و با سطح علمی و امکانات بالا هستند و هر ساله دانش آموزان زیادی علاقه مند به گذراندن دوره اول متوسطه خود در این مدارس می باشند. به منظور شناسایی استعدادهای برتر و انتخاب دانش آموزانی که مستعد تحصیل در این مدارس هستند، وزارت آموزش و پرورش اقدام به برگزاری آزمونی جهت ورود دانش آموزان به مدارس استعدادهای درخشان می نماید.

پذیرش مدارس تیزهوشان در دو دوره متوسطه اول و دوم صورت می گیرد و دانش آموزان جهت ورود از پایه ششم به هفتم و از پایه نهم به دهم مستلزم شرکت در آزمون ورودی آن هستند. داوطلبانی که قصد دارند از پایه هفتم متوسطه در مدارس تیزهوشان تحصیل کنند باید در زمان مقرر در آزمون ورودی ششم به هفتم ثبت نام کنند.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، از 11 الی 25 فروردین 1400 می باشد و داوطلبان می توانند در ین تاریخ، ثبت نام خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

متقاضیان پس از در نظر گرفتن شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 که در دفترچه راهنما آمده است، می بایست در زمان تعیین شده به سایت hoosh.medu.ir مراجعه نموده و اقدامات لازم را برای نام نویسی انجام دهند. همچنین ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی 1401 – 1400، از 11 الی 25 فروردین 1400 در یک بازه زمانی 15 روزه صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

آزمون ورودی مدارس تیزهوشان برای تحصیل در پایه هفتم تحصیلی، در سال 1400 نیز همانند سال گذشته، شامل سوالات هوش، استعداد و خلاقیت می باشد و هیچ گونه پرسشی از کتاب های درسی آنان مطرح نخواهد شد.

دانش آموزان باهوش و با استعدادی که قصد شرکت در این آزمون را دارند می بایست ثبت نام خود را به صورت کاملا اینترنتی و آنلاین و مطابق راهنمای زیر انجام دهند. توجه داشته باشید که مدارس محل تحصیل داوطلبان هیچ گونه مسئولیتی در خصوص ثبت نام آن ها نخواهند داشت.

  • به سایت رسمی مرکز پرورش استعداد های درخشان به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه کنید.
  • پیش از انجام هر اقدامی، دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم را دانلود و آن را به طور کامل مطالعه کنید.
  • در سایت مذکور، تقاضانامه ثبت نام را به صورت اینترنتی تکمیل نمایید.
  • فایل عکس داوطلب را که مربوط به سال جاری وی می باشد، با فرمت jpg و زمینه سفید، در سایت بارگذاری نمایید. در صورتی که عکس بارگذاری شده در سامانه نام نویسی، قدیمی باشد و با چهره دانش آموز هم خوانی نداشته باشد و همچنین عمدا یا سهوا عکس فرد دیگری به جای داوطلب بارگذاری شده باشد؛ دانش آموز از شرکت در آزمون محروم خواهد شد و ثبت نام وی نیز بی اثر خواهد بود.
  • پس از تکمیل اطلاعات و بارگذاری عکس دانش آموز، نوبت به پرداخت هزینه ثبت نام می رسد. مبلغ هزینه صرفا به صورت اینترنتی قابل پرداخت می باشد. توجه داشته باشید.

برای پرداخت وجه ثبت نام آزمون سنجش هوش تیزهوشان به صورت آنلاین، به همراه داشتن کارت بانکی عضو شبکه شتاب که دارای رمز پویا باشد، الزامی است و از افرادی که هزینه ثبت نام خود را از طریق بانک ها یا دستگاه های خودپرداز پرداخت می کنند، ثبت نام به عمل نخواهد آمد. در صورتی که تمام مراحل فوق را با موفقیت طی کرده باشید، سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار می دهد. شماره پیگیری ثبت نام را دریافت و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

همچنین دانش آموزانی که شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 را دارا می باشند، می بایست مدارک ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را نیز آماده کنند و در بازه زمانی ثبت نام، نام نویسی خود را برای شرکت در آزمون انجام دهند.

پس از ثبت نام موفقیت آمیز در سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان، دانش آموزان و والدین آن ها معمولا به دنبال کتاب ها و منابع درسی جهت آمادگی در آزمون هستند. شما عزیزان جهت آگاهی از منابع آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی می توانید روی لینک آن کلیک کنید. در صورتی که تمایل دارید آخرین و به روزترین خبرهای مربوط به مدارس را دریافت کنید نیز می توانید با کلیک روی لینک کانال تلگرام تیزهوشان، به عضویت این کانال درآیید.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم به چه صورت است؟

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، از 11 الی 25 فروردین 1400 می باشد.

2- از چه طریقی می توان ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم را انجام داد؟

دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه پرورش استعداد های درخشان به نشانی azmoon.medu.ir این فرآیند را انجام دهند.

3- آیا امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه ششم به هفتم وجود دارد؟

خیر، طبق آخرین اطلاعیه منتشر شده، امکان تمدید مهلت ثبت نام آزمون تیزهوشان وجود ندارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج مدارس