تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401
زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پس از اعلام نتایج آزمون دکتری 1401، افرادی که حدنصاب کافی را در کارنامه دکتری خود کسب کرده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 کدهای مورد نظر خود را پس از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 در سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد درج نمایند.

بعد از انتشار کارنامه در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1401، اسامی اعلام شده به صورت 2 الی 3 برابر ظرفیت دانشگاه ها منتشر می شود و متقاضیان می توانند در زمان مقرر در مصاحبه مورد گزینش قرار می گیرند. جهت اطلاع از زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

هنوز زمان ثبت نام در مرحله مصاحبه مقطع دکتری دانشگاه آزاد سال جاری مشخص نشده است.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401

همان گونه که ذکر شد، پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در زمان مقرر فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1401 را از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به انجام برسانند که عمدتا پس از گذشت یک ماه نتایج آن منتشر شده و اسامی افرادی که حدنصاب نمره لازم را جهت شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد کسب کرده اند، اعلام می گردد.

پس از آن داوطلبان می توانند در بازه زمانی مقرر نسبت به نام نویسی خود در این مرحله اقدام نموده و سپس در زمان تعیین شده در مصاحبه شرکت نمایند. لازم به ذکر است که تاکنون زمان برگزاری این مرحله برای سال 1401 مشخص نیست اما پیش بینی می شود که در بازه زمانى اواخر خرداد ماه الى اوایل تیر ماه 1401 برپا گردد.

توجه نمایید که در صورت اعلام تاریخ دقیق، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره در اختیار شما داوطلبان گرامی گذاشته خواهد شد. فراموش نکنید که متقاضیان بایستی حداقل 20 دقیقه قبل از شروع زمان مصاحبه در محل دانشگاهی حضور داشته باشند.

نحوه برگزاری مصاحبه دانشگاه آزاد 1401

متقاضیان دانشگاه آزاد برای شرکت در مصاحبه دکتری مانند سایر دانشگاه ها می بایست هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 را متقبل شوند که به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org قابل پرداخت می باشد. بدیهی است که فقط از کسانی مصاحبه به عمل خواهد آمد که هزینه را پرداخت کرده و کد رهگیری دریافت نموده باشند. همچنین افرادی که برای مصاحبه در چند رشته یا چند دانشگاه پذیرفته شده اند، می بایست برای هر یک هزینه جداگانه پرداخت نمایند.

با توجه به کاهش شیوع بیماری کرونا  این فرآیند دچار تغییراتی شد و در آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور تصمیمی بر مبنای برگزاری مصاحبه دکتری آزاد به صورت حضوری اخذ گردید. همچنین ناگفته نماند جهت شرکت در مصاحبه حضوری داوطلبان می بایست مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری را در روز برگزاری این فرآیند با خود به همراه داشته باشند.

توجه نمایید که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد (چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی) ملاک ارزیابی داوطلبان به صورت جدول زیر انجام خواهد گرفت:

ملاک ارزیابی در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

معیار های ارزیابی میزان تاثیر
آزمون کتبی متمرکز 50 درصد
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد
مصاحبه علمی و سنجش عملی 30 درصد

پذیرش قطعی بر اساس امتیازات اکتسابی نهایی انجام می شود و متقاضیان به ترتیب نمرات کل، مورد قبول دانشگاه واقع می شوند. بعد از برگزاری مرحله مصاحبه و ارزیابی شرکت کنندگان، اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 از طریق سایت دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که با توجه به نامعلوم بودن تاریخ مصاحبه، زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 نیز به طور دقیق مشخص نشده است.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مصاحبه دکتری آزاد 1401 از چه تاریخی آغاز می شود؟

هنوز زمان انجام این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام، این مقاله به روز رسانی می گردد.

2- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال 1401 به چه صورت انجام می پذیرد؟

طبق تصمیم اتخاذ شده، مصاحبه دکتری تمامی دانشگاه ها به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

3- آزمون کتبی چند درصد در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1401 تاثیر دارد؟

آزمون کتبی در این فرآیند به اندازه 50 درصد در پذیرش دانشجو تاثیر دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

  1. سلام. وقت بخیر. من برای آزمون دکتری هزینه یک انتخاب رشته رو واریز کردم اولا اصلا معلوم نیست برای کدوم دانشگاه ثبت نام شدم درثانی اجازه نمیده ۲ بار هزینه پرداخت کنم برای ۲ تا دانشگاه. فقط یک رسید مصاحبه دارم. چیکار باید بکنم؟

  2. سلام وقت بخیر
    من در تاریخ ۵ خرداد برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و کد رهگیری دریافت کردم . ولی ممکن است بفرمایید چطور می توانم کارت مصاحبه دریافت کنم و از تاریخ و زمان دقیق مصاحبه مطلع شوم؟
    بسیار ممنونم از راهنماییتون

دریافت مشاوره پیج دکتری