جمعه , ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد

زمان مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد 99
زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون ورودی مقطع دکتری برای سال تحصیلی 99 – 1400 که قرار بود در صبح روز جمعه 9 اسفند ماه 98 برگزار شود، پس از تاخیر های به وجود آمده در زمان برگزاری آزمون دکتری 99، در 9 مرداد برگزار شد. از این رو اعلام نتایج آزمون دکتری 99، زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 99 و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته 99 نیز دامن گیر این تاخیرها شدند.

پس از انتشار کارنامه دکتری، داوطلبانی که مجاز به برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند، می توانند پس از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99، در سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اقدام به انتخاب رشته بفرمایند. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 99 نیز طبیعتا با تاخیر همراه خواهد بود. به هر حال، اسامی اعلام شده در این مرحله 2 الی 3 برابر ظرفیت دانشگاه ها هستند که به مصاحبه دعوت شده و مورد گزینش قرار می گیرند. در این مقاله سعی داریم که اطلاعاتی را در رابطه با زمان و نحوه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بر اساس مصوبات، مصاحبه مقطع دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری به صورت مجازی انجام می شود و در کنار آن سامانه ای جهت بارگذاری سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان در نظر گرفته خواهد شد.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 

پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، می توانند در زمان مقرر فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 99 را به انجام برسانند که عمدتا پس از گذشت یک ماه، نتایج آن منتشر شده و اسامی افراد دعوت شده به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام می شود. با انتشار کارنامه های اولیه و ثبت کدرشته محل های موردنظر، نتایج از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org، منتشر می گردد.

با توجه به شرایط حاکم بر کشور و نیز تعویق آزمون دکتری در سال جاری، مراحل بعدی نیز با تاخیر مواجه می شوند. لذا مطابق اطلاعیه منتشر شده از مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد، متقاضیان از ساعت 11 روز یکشنبه 23 شهریور تا پایان روز چهارشنبه 26 شهریور ماه 99، فرصت دارند اقدامات لازم را جهت ثبت نام و حضور در مصاحبه علمی انجام دهند. همچنین لازمه تمامی داوطلبان توجه داشته باشند که عدم ثبت نام در سـامانه مذکور در موعد مقرر به منزله انصراف از پذیرش می باشد.

لازم به ذکر است که مهلت مجددی جهت نام نویسی برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99 در نظر گرفته شده است، به همین جهت داوطلبانی که موفق به ثبت نام در بازه زمانی مشخص نشده اند، می توانند تا 28 شهریور ماه 99 نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

نحوه برگزاری مصاحبه دانشگاه آزاد 99

متقاضیان دانشگاه آزاد برای شرکت در مصاحبه دکتری مانند سایر دانشگاه ها، می بایست هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد را متقبل شوند که به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.iau.ac.ir قابل پرداخت می باشد. بدیهی است که فقط از داوطلبانی مصاحبه به عمل خواهد آمد که هزینه را پرداخت کرده و کد رهگیری را دریافت نموده باشند. لازم به ذکر است داوطلبانی که برای مصاحبه در چند رشته یا چند دانشگاه پذیرفته شده اند، می بایست برای هر یک، هزینه جداگانه پرداخت نمایند.

شیوه برگزاری مصاحبه مقطع دکتری دانشگاه آزاد در هر دوره دچار تغییراتی می گردد. با توجه به بحران بیماری همه گیر، سال 99 نیز از این تغییرات بی نصیب نماند. در آخرین جلسه “شورای سنجش پذیرش”، تصمیمی بر مبنای برگزاری مصاحبه دکتری آزاد به صورت مجازی اخذ گردید؛ نهایتا بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از مراجع مربوطه، با توجه به شیوع ویروس کرونا مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد به صورت مجازی برگزار می شود. همچنین سامانه ای به همین منظور برای داوطلبان ترتیب داده خواهد شد که شرایط و راهنمای مربوط به آن در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. ناگفته نماند که جهت شرکت در مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد، داوطلبان می بایست مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری را نیز به صورت اینترنتی ارسال نمایند.

شایان توجه است، در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، (چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی) ملاک ارزیابی داوطلبان به صورت جدول زیر انجام خواهد گرفت:

ملاک ارزیابی در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 99

معیار های ارزیابی

میزان تاثیر

آزمون کتبی متمرکز50 درصد
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری20 درصد
مصاحبه علمی و سنجش عملی30 درصد

پذیرش نهایی بر اساس امتیازات اکتسابی نهایی انجام می شود و داوطلبان به ترتیب نمرات کل، مورد قبول دانشگاه واقع می شوند. بعد از برگزاری مرحله مصاحبه و ارزیابی شرکت کنندگان، اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد، از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. با توجه به نامعلوم بودن شرایط حاضر بر دانشگاه ها، زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد نیز به طور دقیق مشخص نشده است؛ اما در صورت دریافت اطلاعات در این زمینه، اخبار آن در کانال تلگرامی دکتری به اشتراک گذاشته خواهد شد.

 

سوالات متداول

1- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال 99 به چه صورت انجام می پذیرد؟

در سال جاری به دلیل شرایط کرونا، این مصاحبه به صورت مجازی انجام خواهد شد.

2- برای حضور در جلسه مصاحبه مجازی از چه سامانه ای باید اقدام نمود؟

تاکنون اطلاعات دقیقی در رابطه با سامانه ای که به این منظور تعبیه شده، در دسترس نمی باشد.

3- مصاحبه مجازی دکتری آزاد در چه تاریخی برگزار می شود؟

احتمالا مصاحبه مذکور تقریبا چند روز پس از اتمام مهلت ثبت نام آن، انجام می پذیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره