تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400
زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، پس از حضور دانشجویان در زمان برگزاری آزمون دکتری 1400 و اعلام نتایج آزمون دکتری 1400، افرادی که حدنصاب کافی را در کارنامه دکتری خود کسب کرده باشند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری 1400 کدهای مورد نظر خود را پس از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 در سایت انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد درج نمایند.

بعد از انتشار کارنامه در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 1400، اسامی اعلام شده به صورت 2 الی 3 برابر ظرفیت دانشگاه ها منتشر می شود و متقاضیان می توانند در زمان مقرر در مصاحبه مورد گزینش قرار می گیرند. جهت اطلاع از زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد در سال جاری تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت نام در مرحله مصاحبه مقطع دکتری دانشگاه آزاد سال جاری از تاریخ 29 اردیبهشت ماه آغاز می گردد.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

همان گونه که ذکر شد، پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند در زمان مقرر فرآیند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1400 را از طریق سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به انجام برسانند که عمدتا پس از گذشت یک ماه نتایج آن منتشر شده و اسامی افراد دعوت شده به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام می شود.

پس از آن داوطلبان می توانند در بازه زمانی 29 اردیبهشت ماه تا 4 خرداد ماه سال جاری نسبت به نام نویسی خود در این مرحله اقدام نموده و سپس در زمان مقرر در مصاحبه شرکت نمایند. لازم به ذکر است که تاکنون زمان برگزاری این مرحله برای سال 1400 مشخص نیست اما پیش بینی می شود که در بازه زمانى اواخر خرداد ماه الى اوایل تیر ماه 1400 برپا گردد.

توجه نمایید که در صورت اعلام تاریخ دقیق، جزئیات لازم از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره در اختیار شما داوطلبان گرامی گذاشته خواهد شد. فراموش نکنید که متقاضیان بایستی حداقل 20 دقیقه قبل از شروع زمان مصاحبه در محل دانشگاهی حضور داشته باشند.

نحوه برگزاری مصاحبه دانشگاه آزاد 1400

متقاضیان دانشگاه آزاد برای شرکت در مصاحبه دکتری مانند سایر دانشگاه ها می بایست هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 را متقبل شوند که به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org قابل پرداخت می باشد. بدیهی است که فقط از کسانی مصاحبه به عمل خواهد آمد که هزینه را پرداخت کرده و کد رهگیری دریافت نموده باشند. همچنین افرادی که برای مصاحبه در چند رشته یا چند دانشگاه پذیرفته شده اند، می بایست برای هر یک هزینه جداگانه پرداخت نمایند.

با توجه به بحران بیماری همه گیر کرونا شیوه برگزاری این فرآیند دچار تغییراتی شد و در آخرین جلسه شورای سنجش پذیرش تصمیمی بر مبنای برگزاری مصاحبه دکتری آزاد به صورت مجازی اخذ گردید. در نتیجه مرحله مصاحبه این مقطع برای سال 1400 نیز به صورت الکترونیکی از طریق سامانه ای مجزا برگزار خواهد شد. همچنین ناگفته نماند جهت شرکت در مصاحبه مجازی دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان می بایست مدارک مورد نیاز برای مصاحبه دکتری را نیز به صورت اینترنتی ارسال نمایند.

توجه نمایید که در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد (چه به صورت حضوری و چه به صورت مجازی) ملاک ارزیابی داوطلبان به صورت جدول زیر انجام خواهد گرفت:

ملاک ارزیابی در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400

معیار های ارزیابی میزان تاثیر
آزمون کتبی متمرکز 50 درصد
سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری 20 درصد
مصاحبه علمی و سنجش عملی 30 درصد

پذیرش قطعی بر اساس امتیازات اکتسابی نهایی انجام می شود و متقاضیان به ترتیب نمرات کل، مورد قبول دانشگاه واقع می شوند. بعد از برگزاری مرحله مصاحبه و ارزیابی شرکت کنندگان، اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طریق سایت دانشگاه آزاد در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که با توجه به نامعلوم بودن شرایط حاضر بر دانشگاه ها، زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد نیز به طور دقیق مشخص نشده است.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مصاحبه دکتری آزاد 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

این فرآیند از روز چهارشنبه مورخ 29 اردیبهشت ماه 1400 آغاز می گردد.

2- مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد سال 1400 به چه صورت انجام می پذیرد؟

در سال جاری به دلیل شرایط کرونا مصاحبه این مقطع به صورت مجازی انجام می شود.

3- آزمون کتبی چند درصد در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1400 تاثیر دارد؟

آزمون کتبی در این فرآیند به اندازه 50 درصد در پذیرش دانشجو تاثیر دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

  1. سلام. وقت بخیر. من برای آزمون دکتری هزینه یک انتخاب رشته رو واریز کردم اولا اصلا معلوم نیست برای کدوم دانشگاه ثبت نام شدم درثانی اجازه نمیده ۲ بار هزینه پرداخت کنم برای ۲ تا دانشگاه. فقط یک رسید مصاحبه دارم. چیکار باید بکنم؟

  2. سلام وقت بخیر
    من در تاریخ ۵ خرداد برای مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و کد رهگیری دریافت کردم . ولی ممکن است بفرمایید چطور می توانم کارت مصاحبه دریافت کنم و از تاریخ و زمان دقیق مصاحبه مطلع شوم؟
    بسیار ممنونم از راهنماییتون

دریافت مشاوره پیج دکتری