سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

بعد از به اتمام رسیدن زمان انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی 99، تمامی داوطلبانی که در این مرحله از آزمون شرکت نموده اند، مشتاق اند تا هرچه سریع تر نتایج تلاش و کوشش خود را دریافت نمایند. بنابراین داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، کد رشته محل های مورد نظر خود را درج کرده اند، می توانند کارنامه نهایی خود را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir در موعد مقرر مشاهده کنند.

چنان چه متقاضیان موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت نشوند، می توانند در صورت وجود مهلت مجدد جهت تکمیل ظرفیت در آزمون ارشد وزارت بهداشت سال 99، از این فرصت استفاده نمایند و بار دیگر نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی در بازه زمانی مشخص اقدام کنند.

به احتمال زیاد نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت در اواخر مهر ماه تا اوایل آبان ماه سال 99 در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

به اطلاع تمامی داوطلبانی که به دنبال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 هستند می رسانیم که کارنامه نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 در روز دوشنبه مورخ 5 آبان ماه 99 بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار می گیرد.

داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مذکور و وارد کردن اطلاعات مورد نظر، نتیجه خود را به صورت الکترونیکی مشاهده نمایند. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از اخبار پیرامون مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

داوطلبانی که فرآیند انتخاب رشته خود را در بازه زمانی مقرر انجام داده اند، می توانند جهت مشاهده نتایج، در زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند و طبق مراحل زیر نتایج انتخاب رشته ارشد را به صورت اینترنتی مشاهده کنند.

  • ابتدا به سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و در سمت راست از زیر منوی باز شده کارشناسی ارشد، گزینه ” ارشد “ را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • بعد از انجام این مراحل گزینه “نتایج نهایی” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • سپس با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که الزامی است کد رهگیری خود را جهت مشاهده نتایج در کادر مربوطه وارد نمایید.

مرحله سوم مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

چنانچه در هریک از مراحل مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چنان چه ظرفیت دانشگاه ها در برخی رشته ها تکمیل نگردد، مسئولین دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت می کنند. البته توجه داشته باشید که در صورت عدم ثبت نام تعدادی از پذیرفته شدگان و خالی ماندن ظرفیت دانشگاه ها، مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص جایگزینی ظرفیت های باقی مانده، هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

چنانچه امسال تکمیل ظرفیت انجام شود، تمامی افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند (هم داوطلبانی که در انتخاب رشته پذیرفته شده اند و هم داوطلبانی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند) می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنند. توجه داشته باشید افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های رایگان پذیرفته می شوند، در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از تحصیل، یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهند شد.

در سال 97، مرحله تکمیل ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی صورت نگرفت و در سال 98 نیز، افرادی که حد نصاب لازم در درس زبان انگلیسی را کسب نکرده بودند، مجاز به انتخاب رشته در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نبودند. با توجه به موارد مذکور، شرایط برگزاری این مرحله برای آزمون سال 99 نامشخص است اما چنان چه قوانین جدید تصویب شود و فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال تحصیلی 99 برگزار گردد، این مقاله به روز رسانی و جزئیات زمانی دررابطه با آن و همچنین درباره زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، حتما از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی خواهد شد.

افرادی واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، پس از نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توانند در هنگام برگزاری این آزمون، در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت نمایند. اگر این داوطلبان در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نمره قابل قبولی را کسب کرده باشند، مجاز به ثبت کد رشته محل های مورد نظر در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می شوند. پس از حدودا یک ماه نیز کارنامه اینترنتی خود را می توانند از سایت سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور دریافت نمایند و در صورت قبولی، در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند.

سوالات متداول 

1- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال 99 در چه تاریخی منتشر می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی از زمان اعلام نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت برای سال 99 در دست نمی باشد اما به احتمال زیاد تا اواخر مهر ماه سال جاری این نتایج منتشر خواهند شد.

2- چگونه می توان نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه کارنامه اینترنتی خود را دریافت نمایند که مراحل آن به صورت کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- بازه زمانی تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت برای سال 99 به چه صورت می باشد؟

با توجه به این که نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت هنوز اعلام نشده است، بازه زمانی تکمیل ظرفیت آن نیز مشخص نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد