تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

بعد از به اتمام رسیدن زمان انتخاب رشته آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی 1400، تمامی داوطلبانی که در این مرحله از آزمون شرکت نموده اند، مشتاق اند تا هرچه سریع تر نتایج تلاش و کوشش خود را دریافت نمایند. بنابراین داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 کد رشته محل های مورد نظر خود را درج کرده اند، می توانند کارنامه نهایی خود را از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir در موعد مقرر مشاهده کنند.

چنان چه متقاضیان موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت نشوند، می توانند در صورت وجود مهلت مجدد جهت تکمیل ظرفیت در آزمون ارشد وزارت بهداشت سال 1400، از این فرصت استفاده نمایند و بار دیگر نسبت به ثبت کد رشته های انتخابی در بازه زمانی مشخص اقدام کنند.

نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در دسترس متقاضیان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

به اطلاع تمامی داوطلبانی که به دنبال زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 هستند می رسانیم که زمان انتشار کارنامه نهایی انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در حال حاضر اعلام نشده است اما پیش بینی می شود که در نیمه اول آبان ماه 1400 این نتایج بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور قرار بگیرد.

داوطلبان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مذکور و وارد کردن اطلاعات مورد نظر، نتیجه خود را به صورت الکترونیکی مشاهده نمایند. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از تاریخ دقیق این فرآیند در اسرع وقت و همچنین اخبار پیرامون مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

داوطلبانی که فرآیند انتخاب رشته خود را در بازه زمانی مقرر انجام داده اند، می توانند جهت مشاهده نتایج، در زمان مقرر به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مراجعه نمایند و طبق مراحل زیر نتایج انتخاب رشته ارشد را به صورت اینترنتی مشاهده کنند.

  • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و در سمت راست از زیر منوی باز شده کارشناسی ارشد، گزینه “ارشد” را انتخاب کنید.

مرحله اول مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • بعد از انجام این مراحل بر روی عبارت “نتایج نهایی” کلیک نمایید.

مرحله دوم مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • سپس با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که الزامی است کد رهگیری خود را جهت مشاهده نتایج در کادر مربوطه درج کنید.

مرحله سوم مشاهده نتایج ارشد وزارت بهداشت

چنانچه در هریک از مراحل مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 با مشکلی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از اعلام نتایج کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چنانچه ظرفیت دانشگاه ها در برخی رشته ها تکمیل نگردد، مسئولین دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت می کنند. البته توجه داشته باشید که در صورت عدم ثبت نام تعدادی از پذیرفته شدگان و خالی ماندن ظرفیت دانشگاه ها، مرکز سنجش آموزش پزشکی در خصوص جایگزینی ظرفیت های باقی مانده هیچ گونه تعهدی نخواهد داشت.

چنانچه امسال فرآیند تکمیل ظرفیت انجام شود، تمامی افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند (هم داوطلبانی که در انتخاب رشته پذیرفته شده اند و هم داوطلبانی که در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند)، می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کنند. توجه داشته باشید افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت در دوره های رایگان پذیرفته شوند، در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از تحصیل یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهند شد.

در سال 97 مرحله تکمیل ظرفیت در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی صورت نگرفت و در سال 98 نیز افرادی که حد نصاب لازم در درس زبان انگلیسی را کسب نکرده بودند، مجاز به انتخاب رشته در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت نبودند. با توجه به موارد مذکور، شرایط برگزاری این مرحله برای آزمون سال 1400 نامشخص است اما چنان چه قوانین جدید تصویب شود و فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال تحصیلی 1400 برگزار گردد، جزئیات زمانی لازم و همچنین تاریخ دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، حتما از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کارشناسی ارشد اطلاع رسانی خواهد شد.

اگر داوطلبان در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، نمره قابل قبولی را کسب کرده باشند، مجاز به ثبت کد رشته محل های مورد نظر در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 می شوند. پس از حدودا یک ماه نیز کارنامه اینترنتی خود را می توانند از سایت سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور دریافت نمایند و در صورت قبولی، در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند.

سوالات متداول 

1- نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال 1400 در چه تاریخی منتشر می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی از زمان اعلام نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت برای سال 1400 در دست نمی باشد.

2- چگونه می توان نتایج نهایی کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 را مشاهده کرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش پزشکی کشور، کارنامه اینترنتی خود را دریافت نمایند که مراحل آن به صورت کامل در این مقاله ذکر شده است.

3- بازه زمانی تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت برای سال 1400 به چه صورت می باشد؟

با توجه به این که نتایج نهایی ارشد وزارت بهداشت هنوز اعلام نشده است، بازه زمانی تکمیل ظرفیت آن نیز مشخص نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد