خانه مدارس سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

 

لینک مستقیم ورود به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی
سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور بررسی سلامت جسمانی دانش آموزان، اقدام به اجرای طرح سنجش سلامت می نماید. این طرح هر ساله هم زمان با آغاز ثبت نام مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی آغاز می شود. والدین دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و پایه اول ابتدایی جهت انجام پیش ثبت نام در طرح سنجش سلامت به مدارس محل تحصیل فرزندان خود مراجعه نموده و نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند که فرآیند نوبت دهی به صورت اینترنتی از طریق سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی صورت می پذیرد.

مدیران مدارس مسئول انجام پیش ثبت نام و دریافت نوبت برای دانش آموزان مقاطع ذکر شده می باشند، از این رو می بایست پس از نام نویسی نوآموزان در سامانه سناد دانش آموزی یا سامانه سناد پیش دبستانی، نسبت به درج نمودن اطلاعات در سایت مربوطه اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مشخصات ورود به سامانه طرح سنجش نیز تنها در اختیار مسئولین مدارس قرار می گیرد.

لینک مستقیم ورود به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

لینک مستقیم ورود به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

مدیران مدارس می بایست در بازه زمانی تعیین شده به پایگاه اینترنتی سنجش سلامت دانش آموزان به نشانی h1.csdeo.ir مراجعه نموده و نسبت به پیش ثبت نام نوآموزان اقدام نمایند.

معرفی سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

همان طور که ذکر شد، پیش ثبت نام نوآموزان به صورت الکترونیکی و توسط مدیران مدارس انجام می شود. این فرآیند به منظور دریافت نوبت برای شرکت در طرح سنجش سلامت دانش آموزانی که در آستانه ورود به مقطع پیش دبستانی و یا پایه اول ابتدایی قرار دارند، صورت می گیرد. سایتی که در آن مدیران اقدام به دریافت نوبت می نمایند، پایگاه سنجش سلامت اداره کل آموزش و پرورش به نشانی h1.csdeo.ir می باشد.

لازم به ذکر است که صرفا مرحله نوبت گیری به صورت الکترونیکی بوده و سایر اقدامات به صورت حضوری و با مراجعه مراکز و پایگاه های سنجش سلامت انجام می پذیرد. در ضمن، اطلاعات مورد نیاز برای ورود به سامانه و دریافت نوبت در اختیار مدیران مدارس و مراکز پیش دبستانی قرار دارد و به همین دلیل، ورود به این سامانه تنها برای شخص مدیر امکان پذیر است.

پس از این که مدیر مدرسه برای نوآموزان نوبت دریافت نمود، والدین به نزدیک ترین پایگاه سنجش سلامت به محل سکونت خود جهت تکمیل فرآیند سنجش سلامت دانش آموزان ارجاع داده می شوند تا معاینات پزشکی، آزمایشات لازم و واکسیناسیون صورت گرفته و نتایج آن در قالب غربالگری اولیه، به کادر اداری مدارس و والدین دانش آموزان اعلام گردد. لازم به ذکر است که مراجعه نوآموزان به پایگاه های سنجش سلامت می بایست در تاریخ اعلام شده صورت پذیرد، چرا که هرگونه مراجعه خارج از چارچوب جهت انجام غربالگری پذیرفته نمی شود.

نحوه ورود به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی

همانطور که اشاره کردیم، ورود به این سامانه و انجام پیش ثبت نام اینترنتی بر عهده مدیران مدارس می باشد و اقدام به دریافت نوبت در این سامانه حتما می بایست پس از ثبت اطلاعات و مشخصات نوآموزان در سامانه سناد انجام پذیرد.

  • مراجعه به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی به نشانی اینترنتی  h1.csdeo.ir و درج نمودن نام کاربری و رمز عبور مدیر مدرسه جهت ورود به سایت، سپس انتخاب گزینه “login”
  • فشردن کلید “نوبت گیری” واقع در سمت چپ و بالای صفحه
  • ورود به صفحه جدید، وارد کردن کد ملی دانش آموز در فیلد مربوطه و در نهایت کلیک بر روی دکمه “جستجو”
  • اگر مشخصات دانش آموز از قبل در سامانه سناد ثبت شده باشد، صفحه ای تازه گشوده می شود که در آن می توان اطلاعات مربوط به دانش آموز و والدین او را مشاهده کرد. به علاوه این که در این مرحله باید وضعیت حیات پدر و مادر نوآموز را با یکی از سه حالت در قید حیات، فوت شده یا نامشخص تعیین کرد و سپس بر روی گزینه “تایید” کلیک نمود.
  • درج کردن اطلاعات نوآموز و خانواده وی در سامانه و گزینش عبارت “مرحله بعد” (این اطلاعات شامل تحصیلات پدر، شغل مادر، تعداد اعضای خانواده، کد پستی، آدرس دقیق محل سکونت و… می باشد.)
  • ارجاع به مرحله بعد و فشردن لینک فعال “نوبت گیری بدو ورود” 
  • رویت کلیه پایگاه های فعال سنجش سلامت در منطقه مورد نظر و انتخاب یک پایگاه جهت ارجاع نوآموز
  • مشاهده فرم ارجاع و پرینت آن توسط مدیر مدرسه از طریق کلیک بر روی دکمه “چاپ”

سنجش سلامت برای دانش آموزانی که متقاضی ورود به پیش دبستانی یا اول ابتدایی هستند، در دو مرحله پیش ثبت نام غیرحضوری و غربالگری حضوری انجام می شود. در این فرآیند دانش آموزان را از نظر برخورداری از سلامت جسمانی و فیزیکی، مورد بررسی و سنجش قرار می دهند.

لازم به ذکر است که پس از انجام غربالگری و در صورت نیاز و تشخیص پزشک مبنی بر بررسی بیشتر وضعیت سلامتی نوآموز، اقدامات لازم جهت ارجاع به مراکز تخصصی سنجش بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و هوش صورت می پذیرد. در غیر این صورت نیز نتایج سنجش سلامت در سامانه ثبت می گردد و نوآموز جهت تکمیل پروسه نام نویسی به مدرسه مورد نظر ارجاع داده می شود. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص روند برگزاری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی برای ورود به دبستان دارید، می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- پیش ثبت نام طرح سنجش سلامت نوآموزان در چه سایتی انجام می شود؟

سایتی که در آن مدیران اقدام به پیش ثبت نام دانش آموزان می نمایند، پایگاه سنجش سلامت اداره کل آموزش و پرورش به نشانی h1.csdeo.ir می باشد.

2- طرح سنجش سلامت نوآموزان از چه مراحلی تشکیل شده است؟

این طرح از دو مرحله پیش ثبت نام اینترنتی توسط مدیران مدارس و مراجعه حضوری به پایگاه های سنجش سلامت جهت انجام غربالگری تشکیل شده است.

3- آیا اولیا امکان دسترسی به سامانه سنجش بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی را دارند؟

خیر، تنها مدیران مدارس می توانند به این سامانه دسترسی داشته باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مدارس پیج کنکور