تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان | enteghalat.com

ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان | enteghalat.com

معرفی سامانه نقل و انتقال فرهنگیان
ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان

آموزش و پرورش با هدف استفاده بهینه از نیروی انسانی ، افزایش بهره وری کارکنان و هم چنین جلب رضایت شغلی فرهنگیان ، شرایط نقل و انتقالات درون استانی و برون استانی برای نیروی های رسمی و پیمانی خود فراهم نموده است. سامانه نقل و انتقال فرهنگیان نیز برای پیشبرد اهداف فوق ، بیش از ده سال است که راه اندازی شده و طی این سال ها یاری دهنده آموزش و پرورش در امر نقل و انتقال پرسنل فرهنگی بوده است.

ثبت الکترونیکی درخواست انتقالی توسط فرهنگیان و انجام پیگیری های آن از طریق این سامانه موجب شده تا فرآیند نقل و انتقال هر چه بهتر و راحت تر صورت بگیرد و در نتیجه ، امور مرتبط با آن نیز با سرعت بیشتری انجام شوند. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی امکانات سامانه مذکور بپردازیم و هم چنین چگونگی ثبت درخواست انتقالی و طی مراحل مربوطه را شرح دهیم.

پرسنل فرهنگی می توانند درخواست خود را مبنی بر نقل و انتقال از طریق سامانه enteghalat.com به ثبت برسانند.

معرفی خدمات سامانه نقل و انتقال فرهنگیان

سامانه نقل و انتقال فرهنگیان به نشانی enteghalat.com کلیه خدمات مرتبط با نقل و انتقالات از جمله ثبت درخواست توسط متقاضی ، پردازش درخواست با توجه به نیروی مورد نیاز و مازاد هر منطقه و هر استان و هم چنین اعلام نتایج به صورت آنلاین را شامل می شود. امکاناتی که به واسطه این سامانه در اختیار کاربران قرار می گیرند عبارت اند از:

پنل مدیریت سیستم 

این بخش از سامانه مختص مسئولین استان و منطقه می باشد که با هدف مدیریت و تنظیم شرایط سیستم طراحی شده است. خدمات این بخش به شرح زیر می باشند.

 • تنظیم فرم های درخواست با استفاده از موتور فرم ساز پیشرفته
 • تنظیم بازه زمانی فرآیند نام نویسی ، پردازش ، بررسی و اعلام نتیجه
 • تنظیم رشته ها ، دوره ها و میزان نیاز در هر منطقه به تفکیک جنسیت
 • مدیریت کاربران و مسئولین و تنظیم سطوح دسترسی
 • تنظیم شرایط خاص
 • تنظیم رشته ها ، دوره ها و میزان نیروی مازاد در مناطق مختلف بر اساس جنسیت
 • و…

پنل آنلاین متقاضیان 

این قسمت برای فرهنگیانی است که داوطلب نقل و انتقال هستند و خدمات زیر را به کاربران ارائه می دهد.

 • بارگذاری تصویر مدارک مورد نیاز
 • نام نویسی بر اساس کد یک بار مصرف
 • تعیین اولویت های مورد نظر جهت انتقال
 • پشتیبانی از پرسنل فرهنگی با شرایط خاص مانند خانواده شهدا و ایثارگران ، همسر فرهنگی ، همسر نظامی و…
 • ثبت کلیه امکانات و مستندات
 • پیگیری وضعیت پرونده و مشاهده نتیجه درخواست

خدمات جانبی شرکت

این سامانه تنها مختص کاربران فرهنگی نبوده و همواره خدمات زیر را در اختیار اداراتی که جهت پیشبرد امور نقل و انتقال فرهنگیان از این سامانه استفاده می کنند ، قرار می دهد.

 • ارائه سرور و میزبانی سایت سامانه به صورت رایگان
 • همکاری در اجرا و پشتیبانی سیستم
 • پیشتیبانی آنلاین و تلفنی توسط شرکت برای کارشناسان و مسئولین استان و منطقه
 • همکاری و ارائه خدمات در حوزه تنظیم شرایط و بخشنامه های نقل و انتقالات

ناگفته نماند که سامانه نقل و انتقال فرهنگیان به یک سیستم فرم ساز پیشرفته مجهز می باشد که به کمک آن ، شیوه نامه های مختلف و فرم های مورد نیاز جهت امتیاز بندی نقل و انتقالات را طراحی می کند. این سامانه هم چنین می تواند درخواست متقاضیان را با توجه به نیروی مورد نیاز و مازاد هر منطقه در استان های مختلف پردازش نماید.

راهنمای ثبت درخواست انتقالی در سامانه نقل و انتقال فرهنگیان 

پرسنل فرهنگی می توانند کلیه فرآیند درخواست انتقالی خود را به صورت اینترنتی از طریق “سامانه نقل و انتقال فرهنگیان” پیگیری کنند. معمولا ثبت درخواست نقل و انتقال از سوی فرهنگیان در فصول بهار و تابستان انجام می پذیرد و فرهنگیان می بایست در مدت زمان مقرر به سامانه مذکور مراجعه کرده و نسبت به طی مراحل ثبت نام خود که چگونگی آن در ادامه مقاله ارائه شده است ، اقدام نمایند.

 • ابتدا وارد سامانه نقل و انتقال فرهنگیان به نشانی enteghalat.com شوید و از قسمت بالای صفحه ، گزینه “سامانه های استانی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان

 

 • همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، سامانه های مربوطه به تفکیک هر استان در این بخش تعبیه شده اند. استان مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود انتخاب کرده و روی گزینه ” ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله دوم ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان

 

 • در صفحه پیش رو ، سه گزینه را مشاهده می کنید که هر یک از آن ها برای ارائه امکانات خاص خود طراحی شده اند.

مرحله سوم ورود به سامانه نقل و انتقال فرهنگیان

 

ثبت و ویرایش تقاضا: این بخش مختص ثبت و اصلاح فرم درخواست راه اندازی شده است. تا پایان مهلت ارسال فرم های تقاضا و یا بررسی پرونده شما توسط مسئولان ، این بخش فعال بوده و امکان ورود مجدد و ویرایش اطلاعات فراهم می باشد. به محض اتمام مهلت ثبت نام ، این بخش از سیستم غیر فعال می گردد و یا در صورت بررسی فرم شما توسط مسئولین مربوطه ، از ورود مجدد شما به بخش ویرایش و تغییر اطلاعات ، به صورت اتوماتیک ممانعت به عمل می آید.

رویت فرم تقاضا: نمایش فرم تقاضا و پیگیری روند بررسی پرونده توسط مسئولین از طریق این بخش امکان پذیر است. هم چنین در صورتی که مسئولین مناطق یا اداره کل برای شما پیام یا اطلاعیه ای ارسال کرده باشند ، امکان مشاهده آن ها با استفاده از این بخش فراهم می باشد.

رویت نتایج: در صورت اعلام نتایج ، این بخش فعال می گردد و فرهنگیان می توانند نتیجه درخواست نقل و انتقال خود را به صورت یک کارنامه کشوری مشاهده نمایند.

با ورود به بخش “ثبت و ویرایش تقاضا” ، لازم است با تکمیل فرم و درج اطلاعات مربوطه ، درخواست خود را به ثبت برسانید و در صورت لزوم ، عکس مدارک مورد نیاز خود را در سامانه بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید که درخواست انتقالی مستلزم برخورداری از یک سری شرایط خاص می باشد و متقاضیان باید پیش از هر اقدامی ، از احراز شرایط مورد نیاز جهت انتقال موقت ، دائم و یا اضطراری اطمینان حاصل نمایند.

پس از طی مراحل فوق ، اداره کل آموزش و پرورش استان مبدا و مرکز درخواست فرهنگیان را مورد بررسی قرار داده و در مدت زمان کوتاهی پس از ثبت درخواست ، نتایج را از طریق سامانه enteghalat.com اعلام می کند. مسئولیت نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل های مربوطه و هم چنین پاسخگویی به داوطلبان ، بر عهده مدیر کل آموزش و پرورش استان ها می باشد.

سوالات متداول

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس