خانه سامانه و سایت ورود به سامانه کارورزی | karvarvi.mcls.gov.ir

ورود به سامانه کارورزی | karvarvi.mcls.gov.ir

راهنمای تصویری ورود به سامانه کارورزی
ورود به سامانه کارورزی

طرح کارورزی به عنوان فرصتی طلایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به شمار می رود چرا که این امر نه تنها موجب تقویت مهارت های آن ها برای حضور در بازار کار می شود، بلکه می تواند بستر لازم برای شناسایی نقاط ضعف و قوت کارورزان را فراهم ساخته و موجبات موفقیت و ارتقای شغلی آن ها را نیز فراهم سازد.

از همین رو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد پیوند بین دانش دانشگاهی و تجربه علمی افراد در راستای ایجاد اشتغال و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف، اقدام به راه اندازی سامانه ای تحت عنوان “سامانه کارورزی” نموده است. بنابراین هر یک از فارغ التحصیلان و واحدهای پذیرنده می توانند با مراجعه به سامانه مذکور، در طرح کارورزی ثبت نام نمایند.

لینک مستقیم ورود به سامانه کارورزی

فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانند پس از کسب اطمینان از احراز شرایط مورد نیاز ثبت نام در طرح کارورزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرآیند نام نویسی خود را از طریق سامانه مربوطه به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir تکمیل نمایند.

معرفی ورود به سامانه کارورزی

به موجب راه اندازی طرح کارورزی، بستر مناسبی فراهم شد تا دانش آموختگان جویای کار بتوانند با حضور در دوره های آموزش مهارتی، با محیط واقعی کسب و کار آشنا شوند و مهارت های شغلی مهمی را همچون مشارکت در کار گروهی، حل مسئله، وقت شناسی، تعهد کاری و… فرا بگیرند.

داوطلبانی که قصد دارند با شرکت در این طرح، مهارت و توانمندی لازم برای اشتغال در رشته تحصیلی خود را فرا گرفته و حضور فعالی در زمینه شغلی خود داشته باشند، می توانند با مراجعه به سامانه کارورزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس karvarzi.mcls.gov.ir، نسبت به ثبت نام در هر یک از واحدهای پذیرنده کارورز اعلام علاقه مندی نمایند.

علاوه بر انجام فرآیند نام نویسی اینترنتی متقاضیان در سامانه کارورزی، شرایط لازم برای حضور در این طرح نیز از طریق سایت مذکور در اختیار داوطلبان قرار گرفته است. بنابراین صرفا افرادی که واجد این شرایط می باشند، مجاز به ثبت نام خواهند بود. در ادامه مقاله، راهنمای تصویری نام نویسی در سامانه کارورزی ارائه شده است.

راهنمای تصویری ورود به سامانه کارورزی

ثبت نام کارورز

دانش آموختگانی که تا کنون سابقه حضور در دوره کارورزی نداشته و حداقل سه سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی آن ها می گذرد، می توانند مشروط به برخورداری از سایر شرایط مورد نیاز، فرآیند نام نویسی خود را در سامانه کارورزی به ترتیب زیر تکمیل نمایند.

 • ابتدا وارد سامانه کارورزی به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir شوید و پس از مطالعه قوانین و مقررات، روی گزینه “پیش ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله اول ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • از بین گزینه های موجود، گزینه “ثبت نام داوطلب” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • توافق نامه مندرج در صفحه پیش رو را با دقت مطالعه نموده و کلید “ادامه فرآیند” را بفشارید.

مرحله سوم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • نسبت به تکمیل فرم درخواست کارورز، مطابق با عکس زیر اقدام نمایید.

مرحله چهارم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • جهت ادامه فرآیند نام نویسی خود با صفحه زیر رو به رو خواهید شد که لازم است بخش هایی که برچسب “ناقص است” را دارد با اطلاعات خود از شماره یک تا 5 به ترتیب کامل نمایید و در صورت لزوم در آخر  کلید “ذخیره و اصلاح” را بفشارید.

مرحله پنجم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • در قسمت یک لازم است “مشخصات هویتی” مانند نام و نام خانوادگی، شماره ملی، نام پدر و شماره شناسنامه خود را وارد نمایید.

مرحله ششم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • در قسمت بعدی بایستی اطلاعات مربوط به تحصیلات مانند نوع دانشگاه، آخرین مقطع تحصیلی، تاریخ اخذ مدرک، سطح زبان و وضعیت جسمی خود را درج کنید.

مرحله هفتم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • در مرحله سوم اطلاعات محل سکونت اعم از آدرس، کد پستی و شماره تماس ثابت خود را در کادرهای مربوطه ثبت نمایید.

مرحله هشتم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • حال شغل مورد نظر خود را به علاوه توضیحات مربوطه در بخش های مشخص شده وارد کنید و سپس کلید “ذخیره اطلاعات” را بفشارید.

مرحله نهم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

 • در آخر نیز لازم است مطابق عکس زیر کلیه اطلاعات وارد شده را تایید نمایید که بدین منظور بایستی بر روی کلید “تایید نهایی اطلاعات” کلیک کنید.

مرحله دهم راهنمای ورود کارورز به سامانه کارورزی

ثبت نام شما به پایان رسیده است. لازم به ذکر است که می توانید با انتخاب گزینه “پیام های دریافتی” از منوی اصلی، پیام هایی که در آینده برای شما ارسال خواهند شد را مشاهده نمایید. از طریق گزینه “ارسال پیام” نیز می توانید سوالات و درخواست های خود را در سامانه ارسال نمایید. بدین منظور می بایست پس از انتخاب موضوع پیام خود، متن آن را در بخش مربوطه نوشته و در نهایت، روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

ثبت نام واحد پذیرنده

هر کدام از واحدهایی که متقاضی جذب کارورز از طریق سامانه کاروزری می باشند، می توانند پس از مطالعه کلیه مقررات و ضوابط مربوطه مطابق با راهنمای زیر، ثبت نام خود را به انجام برسانند. توصیه می کنیم پیش از ورود به فرآیند نام نویسی، مدارک و مستندات مربوطه را آماده کنید تا حین تکمیل مراحل، با مشکل مواجه نشوید.

 • ابتدا وارد سامانه کارورزی به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir شوید و گزینه “پیش ثبت نام” را انتخاب نمایید.

مرحله اول ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • از میان گزینه های موجود، روی گزینه “ثبت نام بنگاه” کلیک نمایید.

مرحله دوم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • پس از مطالعه متن تعهدنامه، نوع واحد پذیرنده (حقیقی یا حقوقی) را انتخاب کنید و کلید “ادامه فرآیند” را بفشارید.

مرحله سوم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • در این صفحه مشخصات خود (واحد پذیرنده و کارفرما) اعم از نام بنگاه، کد کارگاه تامین اجتماعی، نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و کد ملی مدیر، را وارد نمایید.

مرحله چهارم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • حال با صفحه زیر رو به می شوید که ضروری است بر روی آیکون “ثبت نام” و سپس “تکمیل ثبت نام” کلیک کنید تا پنجره تکمیل اطلاعات اولیه مطابق عکس نمایش داده شود.

مرحله پنجم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • جهت تکمیل فرآیند نام نویسی، بایستی 5 مرحله ذیل که عنوان “ناقص است” را دارند، کامل نمایید.

مرحله ششم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • در بخش اول لازم است مشخصات واحد متقاضی که شامل نام و نوع بنگاه، عنوان برند، نوع محصول، شهرک صنعتی و عنوان فعالیت می شود را در کادر های مربوطه درج کنید.

مرحله هفتم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 

 • در بخش دوم بایستی اطلاعات شخصی صاحب مجوز مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت و کد ملی ذکر شود.

مرحله هشتم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • در قسمت بعدی نیاز است که آدرس محل آموزش، کد پستی و شماره تماس درج گردد.

مرحله نهم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

 • در مرحله چهارم می توانید فرصت های شغلی را علاوه بر نام محصول شرح دهید و سپس کلید “ذخیره اطلاعات” را بفشارید.

مرحله دهم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

در آخر نیز بعد از تایید نهایی اطلاعات و فشردن گزینه “ارسال اطلاعات برای کارشناس” فرآیند ثبت نام شما به پایان می رسد.

مرحله یازدهم ورود واحد پذیرنده به سامانه کارورزی

پس از تکمیل مراحل ثبت نام و ارسال مدارک و مستندات، سامانه به صورت هوشمند، اطلاعات واحد شما را به کارتابل دستگاه اجرایی صادر کننده مجوز، ارجاع می دهد و پس از تایید صلاحیت فنی و تخصصی شما در سامانه، به طور هوشمند بخش های انتخاب کارورز و مدیریت کارورزی برای شما فعال می شوند.

توجه داشته باشید که هر یک از کارورزان و واحدهای پذیرنده می توانند از بخش “ورود به سامانه” که در صفحه ابتدایی سامانه karvarzi.mcls.gov.ir تعبیه شده است، با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور به حساب کاربری خود دسترسی پیدا کرده و وضعیت درخواست خود را پیگیری نمایند. در صورتی که به عنوان کارورز یا واحد پذیرنده هنگام تکمیل مراحل نام نویسی خود در سامانه کارورزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشکل مواجه شدید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم در این زمینه را دریافت کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. سایه

  با سلام. من سال ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم امکان ثبت نام در این سامانه رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، شرایط ثبت نام: داشتن یکی از مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و شرط سنی کم تر از ۳۵ سال در زمان ثبت نام، می باشد.

دریافت مشاوره