خانه سامانه و سایت سامانه گلستان

سامانه گلستان

راهنمای ورود به سامانه گلستان
سامانه گلستان

همان طور که می دانید، امروزه ارائه خدمات الکترونیکی در تمامی حوزه ها از جمله حوزه آموزش از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. چرا که موجب تسهیل در انجام امور می شود و سرعت ارائه خدمات را نیز بهبود می بخشد. دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و طیف وسیعی از خدمات خود را از طریق سامانه های مختلف به دانشجویان خود ارائه می نمایند.

سیستم جامع دانشگاهی گلستان در ابتدا با هدف ساماندهی تمامی فعالیت های دانشگاهی در اسفند ماه سال 79 طراحی و پیاده سازی شد و تا کنون نیز در تحقق این امر، موفق ظاهر شده است. در سیستم جامع گلستان خدمات متعددی در راستای انجام امور خدمات آموزشی در نظر گرفته شده است که علاوه بر معرفی آن ها در این مقاله، قصد داریم توضیحاتی پیرامون نحوه ورود به آن ارائه نماییم.

دانشجویان می توانند با استفاده از حساب کاربری خود در سامانه گلستان، درخواست های خود را به شورای آموزشی و کمیسیون موارد خاص ارسال نموده و نتایج آن را نیز به صورت الکترونیکی مشاهده نمایند.

معرفی سامانه گلستان

نکته قابل توجه در رابطه با سیستم جامع گلستان این است که فعالیت آن تنها محدود به یک دانشگاه نمی شود، دانشجویان کلیه واحدهای دانشگاه های پیام نور، فرهنگیان، علم و فرهنگ، شهید بهشتی و… می توانند از خدمات این سامانه بهره مند شوند. سامانه جامع گلستان از بدو ورود دانشجویان به دانشگاه تا مرحله فارغ التحصیلی با آن ها همراه بوده و مطابق با نیاز آن ها در این مسیر، خدمات متنوعی ارائه می دهد.

خدمات سامانه گلستان

به طور کلی می توان گفت که تمامی امور اجرایی آموزش دانشگاه توسط سیستم جامع گلستان به صورت مکانیزه پشتیبانی می شود. البته این امکان تنها مختص دانشجویان نمی باشد بلکه اعضای هیات علمی نیز در این سامانه دارای حساب کاربری هستند که می توانند به صورت لحظه ای اطلاعات مورد نیاز را از سامانه دریافت نموده و به انجام امور مورد نظر خود بپردازند. از جمله خدمات سامانه مذکور عبارت اند از:

 • انجام فرآیند پذیرش دانشجویان جدیدالورود
 • صدور کارت دانشجویی موقت
 • تعیین محدودیت های تحصیلی دانشجو
 • پرداخت شهریه
 • مشاهده لیست دروس ارائه شده در هر ترم
 • انتخاب واحد
 • ثبت درخواست گواهی اشتغال به تحصیل
 • تغییر وضعیت دانشجو در هر ترم (مرخصی یا میهمان)
 • حذف اضطراری دروس
 • و…

لینک سامانه گلستان

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، سیستم جامع گلستان دربردارنده خدمات آموزشی دانشگاه های مختلفی بوده و امکانات الکترونیکی آن صرفا محدود به یک یا دو دانشگاه نمی شود. جدول زیر حاوی لینک ورود به سامانه گلستان برخی از دانشگاه های کشور می باشد.

آدرس سیستم جامع گلستان برخی از دانشگاه ها
نام دانشگاهآدرس سامانه
دانشگاه پیام نورreg.pnu.ac.ir
دانشگاه فرهنگیانeducation.cfu.ac.ir
دانشگاه شهید بهشتیgolestan.sbu.ac.ir
دانشگاه محقق اردبیلیgolestan.uma.ac.ir
دانشگاه الزهراedu1.alzahra.ac.ir
دانشگاه علم و فرهنگedu.usc.ac.ir
دانشگاه رازیgolestan.razi.ac.ir
دانشگاه سیستان و بلوچستانgolestan.usb.ac.ir
دانشگاه سمنانgolestan.semnan.ac.ir
دانشگاه اصفهانgolestan.ui.ac.ir
دانشگاه خوارزمیgolestan.khu.ac.ir
دانشگاه شهید باهنر کرمانedu.uk.ac.ir
دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوینgolestan.ikiu.ac.ir

راهنمای تصویری ورود به سامانه گلستان

تمامی دانشجویانی که در دانشگاه های تحت پوشش سیستم جامع گلستان فعالیت می کنند، دارای یک حساب کاربری می باشند که به واسطه آن می توانند به سامانه مذکور ورود کرده و از کلیه خدمات الکترونیکی در نظر گرفته شده، استفاده نمایند.

با توجه به این که سامانه گلستان همه دانشگاه ها دارای ساختاری مشابه می باشد، کلیه کاربران می بایست مراحل یکسانی را جهت دسترسی به پروفایل خود به انجام برسانند. از همین رو، در ادامه مقاله راهنمای تصویری ورود به سیستم جامع گلستان دانشگاه سراسری امام خمینی قزوین ارائه شده است. اما دانشجویان هر یک از دانشگاه های تحت نظر این سیستم نیز باید همین روند را در پیش بگیرند.

 • ابتدا به آدرس سامانه گلستان دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و در صفحه ظاهر شده، روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه گلستان

 • نام کاربری، گذرواژه خود و همچنین کد امنیتی نمایش داده شده را در قسمت های مشخص شده وارد نمایید و سپس کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سامانه گلستان

 • صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما گشوده خواهد شد که متشکل از بخش های اصلی “منوی کاربر”، “پیشخوان خدمت”، “ثبت نام”، ارزشیابی” و “سیستم” می باشد. با کلیک بر روی هر یک از آن ها به لیستی از خدمات آموزشی تعریف شده دسترسی می یابید.

مرحله سوم ورود به سامانه گلستان

همان طور که مشاهده می کنید، امکان انجام اکثر امور آموزشی شما از طریق ورود به این سیستم ممکن می شود. همچنین اساتید نیز می توانند با مراجعه به سامانه گلستان و صفحه کاربری شخصی، به انجام امور مربوط به خود از جمله ثبت و تایید نمرات دانشجویان بپردازند. در راستای پاسخگویی به نیازهای کاربران مختلف سیستم جامع گلستان اعم از دانشجویان، اساتید و کارکنان، گزارش های مختلفی از طریق سامانه فوق صادر می گردد که حوزه موضوعاتی از قبیل ثبت نام، ثبت و مشاهده نمرات، انتخاب واحد، کنترل تغییرات و… را شامل می شود.

 

سوالات متداول

1- هدف از ایجاد سامانه گلستان چیست؟

سامانه مذکور با هدف مکانیزه کردن و ساماندهی تمامی فعالیت های دانشگاهی ایجاد شده است.

2- چه خدماتی در سیستم گلستان دانشگاه ها ارائه شده است؟

در این سامانه امکان انجام اموری از قبیل صدور کارت دانشجویی موقت، تعیین محدودیت های تحصیلی دانشجو، پرداخت شهریه، انتخاب واحد و... ایجاد شده است.

3- آیا سامانه گلستان مختص دانشجویان می باشد؟

خیر، هم اساتید و هم دانشجویان می توانند از بخش کاربری شخصی در این سامانه به انجام امور مربوط به خود اقدام نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. جوره خلیلزاده

  سلام من میخوام وارد سیستم دانشگاه پیام نور شوم یعنی وارد کلاس انلاین درس شوم امانمیشه چطور کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، از پشتیبانی سایت مربوطه پیگیری کنید.

دریافت مشاوره