تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

سایت انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401
سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، در صورت کسب حدنصاب نمره لازم پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، می توانند در زمان انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401 اقدام به انتخاب کد رشته محل های موردنظر خود نمایند. این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می پذیرد. برای انجام انتخاب رشته، ابتدا لازم است از نحوه ورود به سایت نام برده و استفاده از خدمات آن آگاه شوید.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir انجام می گیرد.

معرفی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

گفتیم که، آن دسته از افرادی که در این آزمون شرکت می کنند، جهت انجام فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir اقدام نمایند. پیش از این، متقاضیان جهت دریافت کارنامه آزمون نیز به این سایت مراجعه کرده اند. پایگاه الکترونیکی این مرکز به منظور ارائه خدمات اینترنتی به داوطلبان آزمون های گروه علوم پزشکی راه اندازی شده است. بعد از این که داوطلبان کد رشته محل های مورد نظر را در سایت به ثبت رساندند، جهت مشاهده نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت نیز باید به همین سایت مراجعه نمایند. در بخش بعدی، نحوه ورود به این سامانه و انتخاب رشته در آن را بیان کرده ایم.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

اولین اقدامی که هر داوطلب پیش از انتخاب رشته باید انجام دهد دانلود و مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 می باشد. مهم ترین موضوع در انتخاب رشته و نحوه چینش کد رشته محل ها، علایق داوطلبان است. بنابراین پیش از انجام انتخاب رشته، ابتدا باید رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و به ترتیب علاقه شخصی خود آن ها را مرتب کنید. به این معنی که اولویت های اول هر فرد باید همان رشته دانشگاهی باشد که داوطلب، بیشتر مایل به تحصیل در آن است. حداکثر تعداد اولویت های انتخابی هر رشته بر اساس تعداد دانشگاه ها و مراکز پذیرنده آن رشته می باشد.

در ضمن توجه داشته باشید که تحصیل در دوره های مجازی، دوره های شهریه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی و واحدهای دانشگاه آزاد و نیز مرکز آموزش عالی علوم پزشکی وارستگان مشهد، تنها با پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد، بنابراین داوطلبان در انتخاب رشته های این دانشگاه ها توجه کافی را داشته باشند. جهت ثبت کد رشته محل های انتخابی می بایست مراحل زیر را طی کنید.

  • به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه کنید.
  • از منوی سمت راست سایت گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب نمایید.
  • در منوی گشوده شده بر روی گزینه “ارشد” کلیک کنید.
  • در بالای صفحه روی عبارت قرمز رنگ “انتخاب رشته محل آزمون کارشناسی ارشد سال 1401” کلیک نمایید.
  • در این قسمت با وارد کردن “کد رهگیری” که در مراحل قبلی و ثبت نام این آزمون دریافت کرده بودید، وارد صفحه مربوط به خودتان شوید.
  • پس از اطمینان از انتخاب ها و اولویت های خود، کد رشته محل های انتخابی را به ترتیب علاقمندی و از شماره 1 الی آخر وارد کنید.
  • تا زمانی که انتخاب های خود را به طور کامل وارد نکرده اید به هیچ وجه گزینه “ثبت نهایی” را انتخاب نکنید. زیرا فقط تا قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی برای حذف یا جا به جایی کدرشته محل های انتخابی خود فرصت خواهید داشت.
  • پس از وارد کردن تمامی انتخاب ها و اطمینان از درستی آن ها برای تکمیل مراحل ثبت باید روی گزینه “ثبت نهایی” کلیک نمایید. همان طور که گفته شد پس از این مرحله امکان ویرایش انتخاب رشته وجود نخواهد داشت.
  • لازم است تا پس از فشردن گزینه “ثبت نهایی” از فرم مربوطه پرینت تهیه کنید و برای مراحل بعدی آن را نزد خود نگه دارید.

داوطلبان لازم است در زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401، پیش از آن که انتخاب رشته خود را آغاز کنند، درمورد شرایط رشته ها و دانشگاه ها، به ویژه دوره های شهریه پرداز اطلاعات کافی کسب نمایند. بنابراین حتما پیش از شروع به انجام این فرآیند به بررسی لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بپردازید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 از طریق چه سایتی انجام می شود؟

این فرآیند از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور صورت می پذیرد.

2- چگونه می توان به پروفایل کاربری در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت وارد شد؟

با استفاده از کد رهگیری دریافتی در هنگام ثبت نام می توان وارد پنل مربوطه در این سایت شد.

3- جهت دریافت نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می بایست به کدام سایت مراجعه کرد؟

به منظور دریافت نتایج این مرحله نیز باید به سایت sanjeshp.ir مراجعه نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد