خانه کارشناسی ارشد سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 | sanjesh.org

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 | sanjesh.org

لینک مستقیم ثبت نام دانشگاه فراگیر پیام نور 1401
سایت ثبت نام دانشگاه فراگیر پیام نور 1401

دانشگاه پیام نور علاوه بر جذب دانشجو در مقطع کارشناسی، به پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری، نیز می پردازد. بدین منظور این دانشگاه آزمون ورودی برگزار می کند که ثبت نام دانشگاه پیام نور برای آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد. همچنین داوطلبان برای  انتخاب رشته ارشد این آزمون نیز می بایست به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از اطلاع از زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور و مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، نسبت به نام نویسی از طریق این سایت اقدام نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

register2.sanjesh.org/rgpnarshad1401

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

معرفی سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

دوره های فراگیر پیام نور به منظور انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و یا ثبت نام داوطلبان، دارای سایت مستقلی نمی باشد. به عبارت دیگر علاقه مندان به تحصیل در دوره های فراگیر باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و نسبت به ثبت انتخاب خود اقدام نمایند.

سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • شماره 1: با ورود به این بخش شما می توانید از کلیه اخبار مربوط به ثبت نام دانشگاه فراگیر مثل دفترچه راهنمای آزمون، زمان برگزاری، مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و… آگاه شوید.
 • شماره 2: در این قسمت که در بخش میانی صفحه ابتدایی سایت قرار گرفته است، تمامی اطلاعیه های جدید مربوط به نام نویسی دانشگاه فراگیر پیام نور قرار خواهد گرفت که شما می توانید با کلیک بر روی هر لینک به مطالب موجود در آن دسترسی پیدا کنید.
 • شماره 3: سیستم پاسخگویی این سایت برای ارسال هرگونه درخواست در رابطه با ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور تعبیه شده است که داوطلبان می توانند با مراجعه به این بخش برای اموری همچون ثبت نام خارج از بازه زمانی مقرر شده درخواست خود را ارسال نمایند و نتیجه پس از بررسی موارد ارسال شده به اطلاع متقاضی خواهد رسید.

همزمان با انتشار دفترچه مذکور در سایت سنجش، زمان ثبت نام و جزئیات دیگر از جمله لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه فراگیر پیام نور و دیگر جزئیات در آن اطلاع رسانی می شود. لازم به ذکر است فرآیند دیگر این آزمون مانند اعلام نتایج کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و… از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401

علاقه مندانی که به شرکت در این دوره از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور تمایل دارند، می توانند  با مراجعه به سایت مذکور، مراحل زیر را طی نمایند.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • درصورتی که در زمان مقرر به سامانه مراجعه کرده باشید، لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 1401 (نوبت بیستم و دوم)”، فعال خواهد بود.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • به منظور پرداخت هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری گزینه “خرید کارت” را از منوی سمت راست انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • پس از ورود به سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری، تیک گزینه “سریال آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1401” را فعال کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این قسمت، اطلاعات مورد نیاز را در بخش های مربوطه وارد کرده و مجددا گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این بخش، اطلاعاتی که در مرحله قبل وارد کرده اید به همراه یک شماره پیگیری پرداخت نمایش داده می شود که می بایست این شماره را یادداشت کنید تا در صورت بروز هر گونه خطا در روند واریز هزینه، امکان پیگیری آن را داشته باشید. همچنین مندرجات صفحه را چک کرده و در صورت تایید، تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” را فعال نمایید و سپس کلید “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • در این صفحه لازم است اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کرده و پس از آن گزینه “پرداخت” را انتخاب نمایید. در صورتی که واریز وجه با موفقیت انجام شود سامانه یک کد 12 رقمی صادر می کند که باید آن را نزد خود نگه دارید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • مجددا به صفحه اول “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال 1401” بازگشته و این بار گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” موجود در انتهای صفحه را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

 • هم اکنون “شماره سریال ثبت نام” را که پس از پرداخت هزینه دریافت کرده اید به همراه “عبارت امنیتی” مندرج در صفحه، در کادرهای مربوطه وارد نمایید و سپس لازم است، عکس پرسنلی خود را با فرمت jpg در سامانه بارگذاری نمایید.

مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

نکته: توجه داشته باشید که ثبت نام شما زمانی انجام شده است که سامانه به شما کد پیگیری ارائه دهد و در غیر این صورت می بایست مجددا نسبت به وارد نمودن اطلاعات خود و ثبت آن ها بپردازید.

همچنین شایان ذکر است هر داوطلب می توان در زمان انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور حداکثر 40 کد رشته محل را انتخاب نماید

 

سوالات متدوال

1- از طریق کدام سایت باید در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1401 ثبت نام کنیم؟

علاقه مندان به تحصیل در دوره های فراگیر باید در موعد مقرر به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

2- برای ارسال درخواست ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1401 خارج از بازه زمانی مقرر شده به کجا باید مراجعه نمود؟

برای ارسال این درخواست می بایست به سایت سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و نسبت به ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی این سایت اقدام نمود.

3- همراه داشتن چه مدارکی جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 1401 ضروری می باشد؟

همراه داشتن اطلاعات شخصی و تحصیلی مثل کد ملی، معدل دوره کارشناسی و...جهت ثبت نام در این آزمون ضروری است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ نظر
 1. سلام وقت بخیر
  الان یک پیام مبنی بر ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر در سایت faragir . net دریافت کردم آیا معتبر هست که ثبت نام کنم؟

 2. سلام. آیا سال۱۴۰۱ کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور در سایت سنجش وجود دارد یا خیر؟

 3. سلام و وقتتون بخیر
  ثبت نام دانشگاه پیام نور ارشد بدون آزمون کی شروع میشه لطفاً راهنماییم کنین
  با تشکر

 4. سلام ببخشید دانشگاه پیام نور چه زمانی ثبت نام کارشناسی ارشد دارد؟ و منابع دقیق را باید از کجا ببینیم؟
  آیا از زمان ثبت نام سه ماه وقت داریم که برای ازمونش بخونیم؟

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر اطلاعیه ای در خصوص زمان ثبت نام آزمون فراگیر پیام نور کارشناسی ارشد اعلام نشده است؛ لازم به ذکر است منابع نیز در دفترچه راهنمای ثبت نام مشخص خواهد شد.

 5. سلام ، برای امسال آزمون فراگیر وجود داره یا نه؟ معمولا چه تاریخی برای ثبت نام در نظر میگیرند ؟

 6. باسلام
  بنده برای ثبت نام در آزمون بدون کنکور ارشد۱۴۰۱، جهت درج کد رشته تحصیلی کارشناسی ام که مترجمی زبان انگلیسی هست اقدام نمودم ولی کد رشته ای با عنوان مترجمی زبان نیاورد و مجبور شدم کد رشته زبان و ادبیات انگلیسی رو وارد کنم،خواستم بدونم بعداً برام مشکل ساز نشه،لطفا راهنماییم کنید.

 7. با سلام. جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور ( با سوابق تحصیلی ) پیام نور چه شرایطی لازم است؟ چه کسانی می‌توانند ثبت نام کنند؟ آیا فقط افرادی که به کنکور سراسری شرکت کرده بودن حق ثبت نام دارن؟زمان ثبت نام کی هستش؟ ممنونم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال ۱۳۹۹، افرادی که فارغ التحصیل هستند یا دانشجویان ترم آخر مجاز به ثبت نام می باشند، لازم به ذکر است محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد، و تا هجدهم آذرماه زمان ثبت نام می باشد

 8. سلام من دیروز با شما تماس گرفتم ولی امروز هرچه تماس میگیرم تلفن ( ثابت) میگوید کد مورد نظر شما در شبکه موجود نمی باشد یا بوق مسدود بودن میزند . مشکل چیست؟ باتشکر

  • باسلام شما می توانید از طریق سایت ایران مشاوره بسته ی تخفیفی خریداری کنید مشاوران با شما تماس خواهند گرفت.

 9. سلام دانشگاه آزاد کی اعلام تکمیل ظرفیت ارشد می‌کنه دست شما درد نکنه

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد