تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد | saja.medu.ir

سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد | saja.medu.ir

سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد
سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که سطح علمی دانش آموزان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تحصیل در مدرسه ای با شرایط و کیفیت آموزشی بالا یکی از دغدغه های مهم والدین بوده و به همین دلیل آن ها همواره به دنبال مدارسی با شرایط بهتر نسبت به مدارس عادی هستند. مدارس شاهد جزو  مدارس برتر و خاص کشور می باشند که دانش آموزان برای تحصیل در آن ملزم به داشتن شرایطی هستند. مدارس شاهد در سال 1365 با هدف تحصیل فرزندان شهدا و ایثارگران توسط امام خمینی (ره) تاسیس گردید اما با توجه به ظرفیت بالای این مدارس، در سال های اخیر از دانش آموزان عادی نیز ثبت نام به عمل می آوردند، اما اولویت ثبت نام مدارس شاهد با خانواده شهدا و ایثارگران می باشد. حال این سوال برای والدین مطرح می گردد که جهت ثبت نام و دریافت نتایج مدارس شاهد باید به چه سایتی مراجعه کرد؟ به همین منظور مطلبی را در خصوص سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد ارائه نموده ایم، شما می توانید با مطالعه این مقاله ابهامات خود را برطرف نمایید.

ثبت نام دانش آموزان مقاطع اول ابتدایی، هفتم و دهم، در زمان مقرر از طریق سایت saja.medu.ir انجام می گیرد.

سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 – 1401

ثبت نام مدارس شاهد برای پایه های اول، هفتم و دهم به صورت اینترنتی و ثبت نام میان پایه ها نیز به صورت حضوری انجام می پذیرد. نتایج پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم به صورت اینترنتی منتشر می شود و دانش آموزان میان پایه ها نیز برای دریافت نتایج خود باید به مدارس مورد نظر مراجعه نمایند. تمامی داوطلبان پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم باید در زمان مقرر شده از طریق سایت saja.medu.ir وارد سامانه ثبت نام شوند و نتایج خود را نیز از طریق همین سایت دریافت کنند.

برای انجام ثبت نام دانش آموزان، در ابتدا باید وارد سایت سجا شده و در فیلد نام کاربری، کد ملی را ثبت نموده و در فیلد رمز عبور نیز شماره سریال شناسنامه را وارد کنید. سپس بعد از گذراندن تمام مراحل مذکور وارد منوی اصلی شده و کاربرگ مربوط به ثبت نام که متشکل از مشخصات فردی دانش آموز می باشد را به دقت ثبت کنید. چنانچه در خصوص شهریه مدارس شاهد سوالی داشتید می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

شرایط عمومی و علمی ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در مدارس شاهد می باشند الزاما باید یک سری شرایط ثبت نام مدارس شاهد را دارا باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

 • دارا بودن صلاحیت اخلاقی و رفتاری
 • پوشش چادر برای دانش آموزان دختر الزامی می باشد.
 • اعتقاد به تمامی ارزش های اسلامی و دینی
 • پایبند بودن خانواده به ارزش های اسلامی و تربیت دینی
 • محل سکونت دانش آموز می بایست در محدوده تعیین شده باشد.

شرایط علمی

 • نمره سالانه دانش آموزان پایه دهم در امتحانات دروس اختصاصی خرداد ماه سال گذشته، می بایست حداقل 16 باشد.
 • دانش آموزان پایه هفتم، باید در تمام دروس ششم ابتدایی نمره خیلی خوب و یا حداکثر یک نمره خوب و مابقی خیلی خوب کسب کرده باشند که البته فرزندان جانبازان 25 تا 50 درصد جانبازی می توانند در دو درس نمره خوب و مابقی را خیلی خوب کسب نمایند تا مجاز به ثبت نام گردند.
 • دانش آموزان مقطع دوم تا ششم ابتدایی باید در تمام دروس خرداد ماه نمره خیلی خوب کسب نموده باشند.

مدارک لازم جهت ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401

بعد از مشخص شدن نتایج مدارس شاهد داوطلبان باید در زمان مشخص شده مدارک خود را جهت ثبت نام به مدرسه ارائه نمایند. مدارک ثبت نام مدارس شاهد به شرح زیر است.

 1. اصل و کپی شناسنامه
 2. اصل و کپی کارت ملی
 3. پرونده تحصیلی سال قبل دانش آموز
 4. 12 قطعه عکس پرسنلی
 5. ارائه یکی از قبوض خدماتی محل سکونت
 6. ارائه مدارک اثبات کسب امتیاز دانش آموز (جدول امتیازبندی شاهد)
 7. ارائه مدارک دانش آموز جهت استفاده از سهمیه شاهد

بهتر است بدانید معمولا بعد از زمان اعلام نتایج مدارس شاهد داوطلبان ممکن است با کلمه ذخیره مواجه شوند. در واقع دانش آموزانی که امتیاز آن ها بسیار نزدیک به داوطلبان پذیرفته شده باشد و دانش آموز پذیرفته شده در موعد مقرر بنا به هر دلیلی اقدام به ثبت نام حضوری در مدارس نکند، ظرفیت خالی با داوطلبان ذخیره شده پر می شود. در سال های گذشته لیست ذخیره از طریق سامانه سجا اطلاع رسانی می گردید اما امسال دانش آموزان ذخیره فقط از طریق مدارس معرفی می شوند. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان در جریان آخرین اخبار قرار بگیرید.

سوالات متداول

1- ثبت نام مدارس شاهد 1400 - 1401 در چه زمانی می باشد؟

در حال حاضر زمان ثبت نام این مدارس مشخص نشده است؛ شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات در اسرع وقت کانال مدارس ایران مشاوره را که لینک آن در مقاله می باشد،دنبال نمایید.

2- آدرس سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد 1400 - 1401 چیست؟

سامانه اینترنتی رسیدگی به امور این مدارس به نشانی edu.uast.ac.ir می باشد.

3- مدارک مورد نیاز برا ثبت نام مدارس شاهد در سایت چه می باشد؟

این مدارک شامل کد ملی و شماره سریال شناسنامه است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. فاطمه سعدزاده بیانی

  مورخه ۲۶تیرماه۱۳۹۸ساعت ۱۵بعد از ظهر به من که در مورخه ۶ تیر ماه ۱۳۹۸ پیش ثبت نام به مدرسه مهدیه ناحیه ۳ تبریز جهت اول متوسطه کردم پیام دادند که از۱۹ال۲۶تیر ۱۳۹۸ به مدرسه برویم وعدم مراجعه به منزله انصراف از ثبت نام است یعنی کاملا بعد از پایان وقت مقرر به ما پیام ارسال شده، لازم به ذکر است که دوره ابتدایی را در مدرسه شاهد بنت الحسین تبریز بودم

 2. برهان ابراهیم زاده

  نتایج ثبت نام؟؟؟؟

دریافت مشاوره برنامه شاد