خانه کارشناسی ارشد sanjeshp.ir | سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

sanjeshp.ir | سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲

سایت نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402
سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

هر ساله وزارت بهداشت آزمونی با عنوان کنکور کارشناسی ارشد برای افراد متخصص و با تجربه در رشته های گروه پزشکی برگزار می کند. ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در بهمن ماه انجام می گیرد که داوطلبان علاقه مند می توانند در زمان اعلام شده برای انجام آن اقدام نمایند. متقاضیان ابتدا باید دفترچه راهنمای ثبت نام را که شامل تمامی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون، زمان ثبت نام، تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشد را دریافت و به دقت مطالعه نمایید و در صورت داشتن شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نام نویسی خود را انجام دهید.

 

✅ لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 

فرآیند ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود.

معرفی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

تمامی مراحل آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت توسط معاونت آموزشی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد. ثبت نام در این آزمون مانند سایر آزمون ها به صورت اینترنتی و در سامانه sanjeshp.ir انجام می پذیرد. سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی برای متقاضیان شرکت در آزمون های مختلف گروه علوم پزشکی طراحی شده است. در ادامه به معرفی بخش های مهم این سامانه خواهیم پرداخت.

معرفی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 

شماره 1: مراجعه کنندگان به سامانه به وسیله کلیک بر روی این قسمت، می توانند از منابع، زمان برگزاری آزمون های مختلف وزارت بهداشت و قوانین آن ها مطلع شوند و به سیستم دانشگاه و یا بایگانی سایت که شامل نتایج کنکور سال های گذشته این وزارتخانه است، دسترسی داشته باشند.

شماره 2: داوطلبان در صورت بروز هرگونه مشکل و سوال و همچنین پیگیری درخواست های ارسال شده خود، می توانند از طریق سیستم پاسخگویی اقدام نمایند. همچنین متقاضیان جهت انجام مراحل مختلف ثبت نام و یا کلیه فرآیند های مربوطه در مقطع کارشناسی ارشد نیز، باید از همین بخش پیگیری نمایند.

شماره 3: در این قسمت جدید ترین اخبار و اطلاعیه های مربوط به آزمون های وزارت بهداشت از جمله زمانبندی نام نویسی، اعلام نتایج آزمون ها و… در مقاطع مختلف قرار می گیرد.

راهنمای تصویری نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

در این قسمت به راهنمای گام به گام نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می پردازیم؛ لازم به ذکر است که تمامی مراحل نام نویسی از طریق سامانه رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می پذیرد.

 • ابتدا به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و از قسمت مربوطه بخش کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده، گزینه ارشد را برگزینید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • در صفحه پیش رو بر روی لینک فعال “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • تیک گزینه “ثبت نام جدید و پرداخت هزینه” فعال نمایید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • پس از فعال نمودن گزینه “ورود با کدملی” و درج آن در کادر موجود در این صفحه، کلید “مشاهده” را بفشارید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • حال باید هزینه مربوط به آزمون را پرداخت نمایید. لذا بر روی عبارت “پرداخت الکترونیکی” جهت واریز وجه کلیک کنید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • در این قسمت تیک “آزمون کارشناسی ارشد1402 رشته اول” کلیک کرده و گزینه “ادامه” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • در صورتی که به نام نویسی اطمینان دارید، روی گزینه “پرداخت هزینه ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

 • در صفحه جدید، اطلاعات شخصی خود را در کادرهای مربوطه درج کرده و گزینه “ثبت اطلاعات و ادامه خرید اعتبار” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1402

چنانچه متقاضی شرکت در دو رشته امتحانی هستید، باید هزینه آزمون را برای رشته امتحانی دوم نیز واریز نمایید. پس از پرداخت هزینه، مجددا وارد سایت شده و با وارد نمودن کد ملی خود در فیلد مربوطه، فرم تقاضانامه مربوط به ثبت نام را مشاهده خواهید کرد.

چند نکته مهم

داوطلبان می توانند حداکثر در دو رشته امتحانی ثبت نام کنند که در این صورت می بایست برای هر رشته به صورت جداگانه هزینه ثبت نام را واریز نمایند. پرداخت هزینه نیز به صورت اینترنتی و در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام می شود. در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، برای نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام کنند.

به این نکته توجه کنید که پیش از ورود به صفحه ثبت نام، ابتدا باید هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را پرداخت نمایید. بعد از پرداخت مبلغ تعیین شده، داوطلبان می توانند وارد صفحه ثبت نام شوند و با در دسترس داشتن مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، فرمی را که بر روی سایت ثبت نام قرار گرفته است، تکمیل نمایند. این فرم شامل مشخصات شناسنامه ای، مشخصات آدرس و تماس، مشخصات سهمیه ای، مشخصات آموزشی، رشته امتحانی و حوزه امتحانی می باشد.

داوطلبان باید همزمان با تکمیل فرم، اسکن مدارک خود را نیز بارگذاری نمایند و توصیه می شود پیش از وارد شدن به سایت ثبت نام، فایل تصویر مدارک خود را آماده داشته باشند. همچنین در زمان ارسال مدارک در سایت، صبر کنند تا مدرک آن ها به طور کامل بارگذاری شود، سپس تصویر مدرک بعدی را ارسال نمایند. ممکن است انجام ثبت نام در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کمی زمان بر باشد لذا علاقه مندان باید در فرصت مناسب برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

بعد از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان به دنبال تاریخ انتشار کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستند. همچنین در زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبانی که نمره و رتبه حد نصاب را کسب کرده باشند، می توانند در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شرکت نمایند.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ از چه طریقی باید اقدام نمود؟

ثبت نام برای این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjeshp.ir انجام می پذیرد.

2- هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در چه زمانی و از چه طریقی باید پرداخت گردد؟

داوطلب موظف است پیش از شروع مراحل نام نویسی از طریق سایت مرکز سنجش، آموزش پزشکی کشور نسبت به پرداخت هزینه مقرر شده اقدام نماید.

3- تمایل دارم تا در گروه پزشکی مقطع کارشناسی ثبت نام نمایم و ادامه تحصیل دهم. آیا باید از این سایت اقدام کنم؟

خیر، سایت مرکز سنجش، آموزش پزشکی کشور تنها برای داوطلبان گروه علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. عصمت

  سلام هزینه راپرداخت کردم ولی نمیتوانم اطلاعاتم راوارد کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام شما می توانید در بازه مجدد ثبت نام که در ۶ اسفند ماه می باشد فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایید.

 2. م.ر

  آزمون دانشگاه آزاد جداست ؟ اطلاعیه رمان ثبت نام و دفترچه اش رو از کجا باید بگیرم …؟ ممنون

 3. زهرا

  سلام وقت بخیر
  من میخوام ارشد ثبت نام کنم با گوشی اما سایت سنجش پزشکی اصلا گزینه ای به نام ثبت نام جدید یا پرداخت هزینه نداره چیکار باید بکنم؟ لطفا جواب بدین

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به اتمام رسیده است.

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد