خانه سامانه و سایت ورود به سایت ساهت | sahat.medu.ir

ورود به سایت ساهت | sahat.medu.ir

ورود به سامانه ساهت
ورود به سایت ساهت

سوابق تحصیلی دانش آموزان، اطلاعات بسیار مهمی هستند که اداره آموزش و پرورش برای سازماندهی هر چه بهتر آن ها سامانه ساهت را راه اندازی کرده است. معلمان و مسئولان زیربط نیز با داشتن یک سری اطلاعات می توانند به این سایت مراجعه کرده و به سوابق تحصیلی و دیگر مشخصات دانش آموزان دسترسی داشته باشند. همچنین دانش آموزان به منظور دریافت کد سوابق تحصیلی برای ثبت نام کنکور می توانند از طریق سایت ساهت به آدرس اینترنتی sahat.medu.ir اقدامات لازم را به انجام برسانند.

لینک مستقیم ورود به سایت ساهت

برای دریافت کد سوابق تحصیلی و دسترسی به دیگر اطلاعات دانش آموزی، می توان به سایت ساهت به نشانی sahat.medu.ir مراجعه کرد.

معرفی بخش های مختلف سایت ساهت

سامانه ای که توسط وزارت آموزش و پرورش به منظور جمع آوری سوابق تحصیلی و اطلاعات دانش آموزان ایجاد شده است، ساهت نام دارد. دانش آموزان هر ساله برای نام نویسی در مقاطع تحصیلی بالاتر و همچنین شرکت در آزمون سراسری به کد سوابق تحصیلی کنکور  خود نیاز دارند که می توانند با مراجعه به این سایت، اطلاعات خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است که علاوه بر دانش آموزان، کادر مدارس نیز می توانند به سوابق تحصیلی آن ها دسترسی داشته باشند.

یکمعرفی سایت ساهت

  1. شماره یک: در صفحه اول بر روی کادر “ورود به سامانه‌” کلیک نمایید و سپس با درج اطلاعاتی همچون “نام کاربری”، “کلمه عبور” و “کد امنیتی” به سایت وارد شوید.
  2. شماره دو: گاهی اوقات کاربرانی که در این سامانه ثبت نام کرده اند، با فراموشی رمز عبور مواجه می شوند. از آن جایی که بدون داشتن رمز عبور نمی توان به سایت دسترسی داشت، باید این کد را بازیابی کنید. به همین منظور در صفحه اصلی “گزینه فراموشی رمز عبور” تعبیه شده تا با وارد کردن “کد ملی”، “شماره تلفن همراه” و “کد امنیتی” بتوانید رمز عبور جدید دریافت نمایید.
  3. شماره سه: دانش آموزان پس از ورود به سایت ساهت لازم است بر روی “گزینه ثبت نام دانش آموزان ایرانی” کلیک نمایند و با درج “کدملی” و “شماره تلفن همراه” خود در این سایت نام نویسی کنند.
  4. شماره چهار: دانش آموزان غیرایرانی برای نام نویسی در سایت ساهت باید “گزینه ثبت نام دانش آموز اتباع” را انتخاب کنند. سپس با نمایش پنجره جدید باید اطلاعات لازم را همانند ثبت نام دانش آموزان ایرانی، در کادرهای مربوطه وارد نمایند.
  5. شماره پنج: کارکنان و معلمان پس از ورود به صفحه اصلی سامانه، با انتخاب “گزینه ثبت نام کارشناسان/مدیران” باید نام نویسی خود را انجام دهند. اطلاعات لازم جهت ثبت نام، “نام و نام خانوادگی”، “کد ملی و کد پرسنلی”، “نام استان و مدرسه” و… می باشد.
  6. شماره شش: در قسمت “راهنما” نیز می توانید راهنمای سامانه را مطالعه کنید.

نحوه ورود به سایت ساهت

دانش آموزان، معلمان و کادر مدارس در زمان ثبت نام کنکور می توانند با ورود به سایت ساهت به سوابق تحصیلی و دیگر اطلاعات دانش آموزی دسترسی داشته باشند که در ادامه، نحوه ورود به سامانه را شرح داده ایم.

  • در ابتدا به سایت ساهت به آدرس sahat.medu.ir مراجعه کرده و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

مرحله اول ورود به سایت ساهت

  • پس از وارد کردن نام کاربری (کد ملی)، کلمه عبور و عبارت امنیتی، دکمه “ورود به سامانه” را بفشارید.

مرحله دوم ورود به سایت ساهت

توجه داشته باشید که قبل از ورود به سایت ساهت، باید ثبت نام خود را در سامانه انجام دهید تا با استفاده از اطلاعات حساب کاربری بتوانید سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید.

 

سوالات متداول

1- نشانی سایت ساهت چیست؟

آدرس این سامانه، sahat.medu.ir می باشد.

2- هدف از راه اندازی سایت ساهت چیست؟

با مراجعه به این سامانه امکان دریافت سوابق کد سوابق تحصیلی و دیگر اطلاعات دانش آموزان فراهم می باشد.

3- آیا دانش آموزان اتباع می توانند در سایت ساهت ثبت نام کنند؟

بله این دانش آموزان می توانند با وارد شدن به سامانه و انتخاب گزینه ثبت نام دانش آموز اتباع، نام نویسی خود را انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کنکور