تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای | samyad.tvu.ac.ir 

ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای | samyad.tvu.ac.ir 

نحوه ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای
ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه خدمات سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای و سایر اطلاعیه های مربوط به آن می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

سامانه سمیاد یا به اختصار “سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی فنی و حرفه ای”، پایگاهی است که معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه ها به منظور ارائه خدمات و آموزش از راه دور راه اندازی نمود. هدف از ایجاد این سامانه، انجام تمامی فعالیت های آموزشی از جمله ارزیابی و برگزاری آزمون پایانی به صورت الکترونیکی می باشد.

از آن جایی که به دلیل جلوگیری از گسترش بیماری کرونا، محور آموزشی دانشگاه ها بر پایه آموزش مجازی طراحی شده است، دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از دانشگاه هایی است که از این مسئله در جهت ارتقای کیفیت آموزش خود استفاده می کند و به منظور هماهنگ سازی ارائه آموزش ها، اقدام به ایجاد یک سامانه مجزا و کاربردی به نام سامانه سمیاد نمود. دانشجویان از طریق این سامانه می توانند به بخش آموزش مجازی دانشگاه استانی که در آن تحصیل می نمایند، وارد شوند و از خدماتی که دانشگاه فنی و حرفه ای در نظر گرفته است به راحتی استفاده نمایند.

لینک مستقیم ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای

 

تمامی امور مربوط به آموزش و ارزیابی دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای به صورت مجازی و از طریق سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir انجام می شود.

 آشنایی با سامانه سمیاد دانشگاه فنی و حرفه ای و نحوه ورود به آن

اخیرا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر شیوه آموزشی دانشگاها از حضوری به آموزش از راه دور، دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت جلوگیری از پراکندگی آموزش ها و یک پارچه سازی آن ها، سامانه سمیاد را ایجاد نمود. دانشجویانی که در یکی از رشته های تحصیلی دانشگاه های فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل می باشند، می توانند به این سایت مراجعه کرده و از امکانات آموزش الکترونیکی بهره بگیرند. همچنین امکان دارد تا مدت ها آموزش ها به همین روش ارائه گردند و در این صورت بدیهی است که ارزیابی پایانی دانشجویان نیز از طریق همین سامانه انجام شود.

لازم است بدانید که برنامه ارائه هر درس و زمان برگزاری آزمون آن در سامانه سمیاد اطلاع رسانی می گردد. بنابراین دانشجویان می بایست نحوه ورود به این سایت و استفاده از آن را بیاموزند. ورود به سایت سمیاد طبق راهنمای زیر صورت می گیرد.

  • به سامانه سمیاد به نشانی samyad.tvu.ac.ir مراجعه نمایید.

مرحله اول ورود به سامانه سمیاد

  • در صفحه اصلی سایت، یک نقشه در مقابل شما قرار گرفته است که می بایست استان محل تحصیل خود را از طریق آن انتخاب کنید.

مرحله دوم ورود به سامانه سمیاد

  • در صفحه نمایان شده با درج نموده مشخصات مورد درخواست که شامل نام کاربری و رمز عبور می باشد، می توانید وارد پروفایل کاربری و شخصی خود شوید.

مرحله سوم ورود به سامانه سمیاد

  • به این وسیله به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای هدایت خواهید شد که مطابق با تصویر زیر، می توانید لیست دروس و تکالیف خود را مشاهده نمایید. حال جهت اطلاع از فایل های تدریس شده، بر روی درس مورد نظر کلیک کنید.

مرحله چهارم ورود به سامانه سمیاد

  • پس از انتخاب درس می توانید فایل های درسی به اشتراک گذاشته شده را با کلیک بر روی هر کدام دریافت نمایید.

مرحله پنجم ورود به سامانه سمیاد

نام کاربری و رمز عبور سامانه سمیاد چه مواردی هستند؟

نام کاربری برای دانشجویان به صورت شماره دانشجویی و رمز عبور به صورت کد ملی دانشجو (همراه با صفرهای اول) تعریف شده است. همچنین رمز عبور برای ورود اساتید به سامانه، کد ملی آن ها می باشد. البته لازم به ذکر است که در جهت ایمن سازی صفحه کاربری، دانشجویان باید پس از مراجعه به سامانه سمیاد، رمز عبور خود را که به صورت پیش فرض تعیین شده است، تغییر دهند و به جای آن از یک رمز معتبر استفاده نمایند. پس از تعیین رمز جدید، دانشجو با پیام “کلمه عبور تغییر یافت” مواجه خواهد شد. اکنون کاربر می تواند با انتخاب بخش های مورد نظر خود در این سامانه الکترونیکی، نسبت به انجام فرآیندهای مربوطه اقدام کند.

در صورتی که در هر یک از مراحل مراجعه به سامانه مدیریت الکترونیکی دانشگاه فنی و حرفه ای دچار مشکل شدید یا چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون آموزش مجازی دانشگاه فنی و حرفه ای می باشید، می توانید از کارشناسان و مشاوران تحصیلی مرکز ایران مشاوره کمک بگیرید. سامانه ناد یکی دیگر از پایگاه های اینترنتی تحت نظارت دانشگاه فنی و حرفه ای و مخصوص دانشجویان این دانشگاه می باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی در خصوص سامانه ناد دانشگاه فنی و حرفه ای کسب کنید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

سوالات متداول

1- هدف از راه اندازی سامانه سمیاد چیست؟

اخیرا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر شیوه آموزشی دانشگاها از حضوری به آموزش از راه دور، دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت جلوگیری از پراکندگی آموزش ها و یک پارچه سازی آن ها، سامانه سمیاد را ایجاد نمود.

2- سامانه سمیاد شامل چه امکاناتی می باشد؟

آموزش، آزمون های مجازی و تکلیف برگزاری کلاس های درسی در سایت سمیاد ارائه می گردد.

3- برای ورود به سامانه سمیاد چه اطلاعاتی مورد نیاز است؟

نام کاربری برای دانشجویان به صورت شماره دانشجویی و رمز عبور به صورت کد ملی دانشجو (همراه با صفرهای اول) تعریف شده است. همچنین رمز عبور برای ورود اساتید به سامانه، کد ملی آن ها می باشد

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره