تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری

شرایط نام نویسی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری 99
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری جهت پرورش نیروی انسانی لایق و کارآمد ، هر ساله به برگزاری آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری می پردازد. این آزمون در دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری ، توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و در نهایت به داوطلبانی که موفق به قبولی در هر دو مرحله آزمون شوند ” پروانه کارشناسان رسمی “ تعلق می گیرد. لذا متقاضیان واجد شرایط می توانند در زمان ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

هر داوطلب باید استان بومی خود را برای ثبت نام در آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری انتخاب کند.

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند ، ابتدا باید از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری مطلع شوند و سپس هزینه ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری را پرداخت کنند تا بتوانند فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند. شرایطی که برای همه داوطلبان یکسان و به اصطلاح ” عمومی “ است ، به شرح زیر می باشد.

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از اقلیت های مذهبی رسمی شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • محدودیت سنی : حداقل 24 سال تمام تا زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ؛ یعنی متولدین 20 شهریور ماه سال 75 به بعد
 • دارا بودن دانشنامه کارشناسی یا بالاتر در رشته مورد نظر از دانشگاه های داخلی یا خارجی که مورد تایید وزارت های علوم ، تحقیقات و فناوری و نیز بهداشت ، درمان و یا آموزش پزشکی باشد. توجه کنید که مدرک معادل و یا مدرکی که دارای ارزش استخدامی باشد ، مورد قبول نیست.
 • داشتن گواهی معافیت یا کارت پایان خدمت برای داوطلبان آقا تا زمان برگزاری آزمون که مورخ 20 شهریور ماه 99 می باشد.
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر و محروم نبودن از حقوق اجتماعی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکر آور به نحوی که مورد تایید سازمان پزشکی قانونی باشد.
 • برخورداری از سلامت کامل جسمانی جهت رسیدگی به امور کارشناسی به صورتی که توسط پزشکان معتمد مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده تایید شود.
 • متعهد بودن به اصل نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سوء شهرت
 • نداشتن حکم جدایی همیشگی از کارشناسی رسمی
 • داشتن 5 سال تمام سابقه تجربی در رشته مورد نظر
 • بومی بودن داوطلب در استان و شهرستان انتخابی
 • جانبازان حداقل 10 درصد ، آزادگان با 3 ماه سابقه اسارت و بیشتر ، رزمندگان با 6 ماه سابقه حضور در جبهه و بیشتر ، همسران و فرزندان شهدا ، همسران و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر ، همسران و فرزندان آزادگان و فرزندان رزمندگانی که دارای 12 ماه سابقه حضور داوطلبانه یا بیشتر در جبهه هستند ، از اولویت بیشتری برخوردارند و مزایایی برای آن ها در نظر گرفته می شود.

به چه افرادی بومی گفته می شود؟

داوطلبانی که :

 1. تا تاریخ 9 خرداد ماه 99 ، 4 سال سابقه پرداخت حق بیمه در استان مورد تقاضا داشته باشند.
 2. دوره تحصیلی متوسطه را در استان انتخابی خود گذرانده باشند. (با استناد بر مدرک دیپلم)
 3. محل اخذ مدرک دوره تحصیلی کارشناسی با استان مورد نظر آن ها برابر باشد.
 4. محل تولد آن ها با استان مورد نظرشان یکی باشد.
 5. محل سکونت همسرشان با استان انتخابی آن ها یکسان باشد. (برای بانوان و با ارائه سند مالکیتی که نشان دهنده 4 سال سابقه نقل و انتقال باشد و یا قرارداد اجاره ای به مدت 4 سال که کد رهگیری داشته باشد.)
 6. سند ازدواج آن ها در استان مورد نظرشان صادر شده باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری 99

رشته های مورد نیاز آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در این دوره به سه دسته تقسیم می شوند که شرایط اختصاصی هر کدام از آن ها در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری ذکر شده است اما در ادامه توضیح مختصری می دهیم تا یک دید کلی نسبت به آن ها داشته باشید.

گروه اول رشته های آزمون : داوطلبان برای ثبت نام در رشته های این گروه باید دانشنامه مقطع لیسانس یا بالاتر مرتبط با رشته تحصیلی و 5 سال تمام سابقه تجربی مرتبط با رشته کارشناسی رسمی مورد نظر خود داشته باشند.

گروه دوم رشته های آزمون : داوطلبانی می توانند در این گروه از رشته ها ثبت نام کنند که دارای دانشنامه لیسانس یا بالاتر باشند و نیز 10 سال تمام سابقه تجربی مرتبط با رشته کارشناسی رسمی مورد نظر خود داشته باشند.

گروه سوم رشته های آزمون : دارندگان دانشنامه لیسانس یا بالاتر مرتبط با رشته تحصیلی و 15 سال تمام سابقه تجربی در زمینه رشته کارشناسی رسمی مورد نظر ، می توانند در این رشته ها ثبت نام کنند.

واجدین شرایط شرکت در آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری ، می توانند با ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری و پس از پذیرفته شدن در تمامی مراحل آن اعم از آزمون کتبی و مصاحبه آزمون کارشناسان رسمی دادگستری ، نسبت به اخذ پروانه کارشناسان رسمی دادگستری ” اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی