پنج شنبه , ۶ تیر ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دکتری / شرایط ثبت نام آزمون دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98
شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سازمان سنجش آموزش کشور برای علاقمندان به تحصیل در مقطع دکتری ، هر ساله در سراسر کشور ، به طور هماهنگ آزمون ورودی این دوره را برگزار می کند. به دلیل ادغام آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، داوطلبان هر دو گروه فقط در یک آزمون که در سوم اسفند ماه 97 برگزار می شود شرکت خواهند کرد. علاقمندان به شرکت در آزمون دوره دکتری تخصصی 98 باید از تمامی شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام آگاهی داشته باشند و در صورت واجد شرایط بودن نسبت به ثبت نام خود در تاریخ ششم تا دوازدهم آذرماه 97 اقدام نمایند.

در هنگام ثبت نام آزمون دکتری تخصصی سال 98 ، چنانچه داوطلب حقایق را کتمان کند و یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام نباشد ، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام ، شرکت در آزمون ، پذیرفته شدن و یا حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری 98

برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی 98 ، داوطلبان می بایست دارای تمامی شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل بوده و همچنین داوطلبان آقا از لحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

شرایط عمومی داوطلبان

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح شده در قانون اساسی کشور.
 • ملتزم بودن نسبت به احکام عملی اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات).
 • عدم کینه و دشمن نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فرماسونری .
 • عدم فساد اخلاقی
 • عدم شهرت به انجام اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال.

شرایط اختصاصی داوطلبان

 • شرکت کنندگان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای بوده و یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای باشند.
 • فضلا و طلاب حوزه های علمیه که مدرک آن ها توسط یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان صادر شده است و دوره ی سطح سه خود را گذرانده اند یا حداکثر تا تاریخ 98/6/31 فارغ التحصیل می شوند در این صورت می توانند ، در یکی از کد رشته محل های مربوط به علوم انسانی در آزمون دکتری 98 شرکت کنند.
 • داوطلبانی که در مقطع دکتری تخصصی مشغول به تحصیل هستند در صورت عدم انصراف از تحصیل تا پایان مهلت ثبت نام کنکور دکتری 98، مجاز به شرکت در این آزمون نمی باشند.
 • با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ، پذیرفته شدگان نهایی در دوره های روزانه آزمون دکتری سال 97 ، حتی در صورت عدم ثبت نام یا انصراف از رشته قبول شده ، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی 98 نمی باشند.
 • متقاضیان فارغ التحصیل می بایست هنگام ثبت نام معدل دوره ی کارشناسی ، کارشناسی ارشد یا دکترای حرفه ای خود در فرم تقاضانامه وارد نمایند.
 • داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری هستند و حداکثر تا تاریخ 31 بهمن ماه 97 فارغ التحصیل می شوند، در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه باید معدل فارغ التحصیلی خود را وارد کنند.
 • دانشجویانی که تا تاریخ 31 شهریور 98 فارغ التحصیل می شوند باید در هنگام دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری میانگین نمرات واحد های درسی گذرانده شده خود را وارد نمایند.
 • سپردن تعهد خدمت توسط پذیرفته شدگان دوره روزانه برابر طول مدت تحصیل دکتری (تا در صورت نیاز ، در محلی که وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری معرفی می کند مشغول به کار شوند.)
 • متناسب بودن رشته امتحانی منتخب داوطلب با رشته تحصیلی در دوره ی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای.
 • متقاضیانی که معدل آن ها کمتر از 14 می باشد حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 98 را ندارند.
 • عدم منع از لحاظ مقررات نظام وظیفه برای شرکت کنندگان مرد در آزمون دکتری 98
 • عدم مشکل از منظر طرح تعهد خدمت برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های پزشکی.

ثبت نام آزمون دکتری سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. داوطلبان واجد شرایط باید ابتدا مدارک ثبت نام آزمون دکتری را آماده کرده و سپس برای تکمیل فرم تقاضانامه خود اقدام کنند. برای اطلاع از زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری و همچنین زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد بر روی لینک های مربوطه کلیک نموده تا آگاهی های لازم را کسب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون دکتری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره