خانه آزمون استخدامی شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

شرایط استخدام سازمان تامین اجتماعی
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی و غیر دولتی در کشور است که به طور معمول نیروی مورد نیاز خود را در دو بخش بیمه ای و درمانی به صورت پیمانی یا قراردادی از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش استخدام می کند. ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز سازمان تامین اجتماعی صرفا به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود که صرفا داوطلبانی مجزا به شرکت در این فراخوان می باشند که شرایط لازم جهت پذیرش را داشته باشند. این شرایط به واسطه دفترچه راهنمای نام نویسی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در این مقاله قصد داریم به جزئیات آن بپردازیم.

مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد، ملاک ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی خواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

متقاضیان شرکت در آزمون حتما باید قبل از ثبت نام، به دقت شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای مربوطه را مطالعه کرده و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط، جهت نام نویسی به سایت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و برای تکمیل فرم ثبت نام خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند. شرایط مورد نیاز جهت شرکت در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام
 • داشتن سلامت جسمی و روانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزائی
 • داشتن حداقل 20 سال سن تمام
 • ارائه حداکثر سن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی استخدام
 • داشتن گواهی فراغت از تحصیل
 • داشتن گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم

نکته : داوطلب استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشد. همچنین استخدام افراد محکوم در اجرای قانون رسیدگی به تخلفات اداری، آراء قانونی مراجع ذی صلاح به مجازات های اخراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی ممنوع است. ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه، آخرین روز ثبت نام و محاسبه سن، اولین روز ثبت نام می باشد.

شرایط اختصاصی

داوطلبان با اطلاع از مقاطع و رشته های مورد نیاز آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی مندرج در دفترچه استخدامی سازمان تامین اجتماعی می توانند در صورت داشتن شرایط ذکر شده در آزمون مذکور شرکت کنند و باید توجه داشته باشند که این اطلاعات به صورت کامل و مشخص، در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد. (اگر در شرایط احراز هر یک از مشاغل، رشته تحصیلی بدون گرایش ذکر شده باشد، صرفا رشته تحصیلی بدون گرایش ملاک عمل بوده است.)

شرایط سنی، مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان شرکت در این آزمون به شرح جدول زیر می باشند.

شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان 1401
مدرک تحصیلی سن
لیسانسحداکثر 30 سال
فوق لیسانس ( رشته بهداشتی و درمانی )حداکثر 35 سال
فوق لیسانس (سایر رشته ها)حداکثر 33 سال
دکتری تخصصی پزشکیحداکثر 40 سال
 • مدرک تحصیلی معتبر که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
 • ارائه گواهی انجام خدمات قانونی و یا معافیت از آن در مورد فارغ التحصیلان بهداشتی و درمانی
 • مدرک تحصیلی داوطلبان صرفا بایستی بر اساس مقاطع و رشته های تحصیلی ذکر شده در دفترچه خواهد بود
 • میزان تعهد 5 ساله در صورت پذیرش در شهر مورد تقاضای آزمون
 • در صورت داشتن معافیت پزشکی و قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه و پس از تایید واحد طب کار مبنی بر توانایی انجا امور مربوط در عناوین شغلی مورد تقاضا

شرایط استفاده از سهمیه های آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

مطابق با محتویات دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی، سهمیه هایی مانند سایر آزمون های استخدامی که هر ساله در کشور برگزار می شود، برای داوطلبان این آزمون نیز در نظر گرفته شده است که در ادامه، به بیان توضیحاتی در این خصوص می پردازیم.

سهمیه 25 درصد ایثارگران

سهمیه ایثارگران و جانبازان تاثیر بسزایی در رتبه شرکت کنندگان دارد، لذا جهت استفاده از این سهمیه شرایط خاصی در نظر گرفته شده، از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سهمیه 25 درصد به جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر
 • همسر و فرزندان آزادگانی که دارای اسارت یک سال و بالاتر
 • پدر، مادر، خواهر و برادر شهدا

سهمیه 5 درصد ایثارگران

افراد مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران عبارتند از:

 • همسر و فرزندان رزمندگانی که حداقل سابقه شش ماه حضور در جبهه ها را دارند.
 • فرزندان آزادگانی که کمتر از یک سال اسارت در اسارت بوده اند.
 • افرادی که حداقل 6 ماه در جبهه ها حضور داوطلبانه داشتند.
 • فرزندان جانبازان زیر 25 درصد

اشخاصی که شامل سهمیه 5 درصدی می شوند، می بایست مشاغل احراز شده در سهمیه مورد نظر خود را انتخاب کنند. لازم است بدانید که داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد و بالاتر از شرط سنی معاف می باشند و در صورت کسب نمره حدنصاب در آزمون به میزان ظرفیت اختصاص داده شده پذیرش خواهند شد. همچنین ایثارگرانی که در سهمیه آزاد شرکت کرده اند می بایست نمره علمی لازمه را در آزمون کتبی و مصاحبه بدست آورند.

تاثیر امتیاز داوطلبان بومی و متاهل در نمره کتبی آزمون

متقاضیانی که به مدت 10 سال سابقه سکونت در یک منطقه و یا متولد آن ناحیه باشند، بومی محسوب شده و به میزان 1/4 ضریب در آزمون کتبی آن ها در نظر گرفته خواهد شد. البته این موضوع برای شهرستان تهران و شهرستان های مراکز استانها استثناء است. همچنین شرکت کنندگان دارای همسر و دو فرزند حداکثر به میزان 10 درصد به امتیاز آزمون کتبی آن ها افزوده می شود.

سوالات متداول

1- مدرک تحصیلی مورد نیاز استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401 به چه صورت است؟

دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری هر یک از رشته های مورد نیاز مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در این آزمون، مجاز به ثبت نام می باشند.

2- آیا استخدام سازمان تامین اجتماعی دارای محدودیت سنی می باشد؟

بله، حداقل سن 20 سال و حداکثر سن برای دارندگان مدرک کارشناسی 30 سال و برای دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد، 35 سال و همچنین دکتری 40 سال می باشد.

3- آیا برای ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی، سهمیه ای هم در نظر گرفته شده است؟

بله، سهمیه های 5 و 25 درصد ایثارگران و همچنین امتیاز داوطلبان بومی و متاهل از جمله این موارد می باشد که برای اطلاع از شرایط استفاده از آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی