تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

شرایط استخدام سازمان تامین اجتماعی
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی و غیر دولتی در کشور است که به طور معمول نیروی مورد نیاز خود را در دو بخش بیمه ای و درمانی به صورت پیمانی یا قراردادی از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه و طی مراحل گزینش استخدام می کند. ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز سازمان تامین اجتماعی صرفا به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir انجام می شود که صرفا داوطلبانی مجزا به شرکت در این فراخوان می باشند که شرایط لازم جهت پذیرش را داشته باشند. این شرایط به واسطه دفترچه راهنمای نام نویسی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که در این مقاله قصد داریم به جزئیات آن بپردازیم.

مدارک تحصیلی موسسات آموزش عالی که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می باشد، ملاک ثبت نام در آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی خواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

متقاضیان شرکت در آزمون حتما باید قبل از ثبت نام، به دقت شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای مربوطه را مطالعه کرده و پس از اطمینان از دارا بودن شرایط، جهت نام نویسی به سایت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و برای تکمیل فرم ثبت نام خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند. شرایط مورد نیاز جهت شرکت در آزمون مذکور به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی 

 • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی ایران و دین اسلام یا یکی از ادیان مطرح در قانون اساسی
 • دارا بودن گواهی فراغت از تحصیل و دانش تخصصی و توانایی های لازم برای انجام وظایف و مسئولیت های شغل مورد نظر
 • دارا بودن برگ پایان خدمت زیر پرچم و یا معافیت دائم (ویژه آقایان)
 • داشتن سلامت جسمی و روانی و همچنین عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر
 • استخدام افرادی که برابر قانون رسیدگی بـه تخلفات اداری یـا آراء قـانونی مراجـع ذی صـلاح بـه مجازات هـای اخـراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده اند، ممنوع می باشد.
 • داوطلبان استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشند.

شرایط اختصاصی

 • صرفا افرادی می توانند در این آزمون شرکت کنند که عنوان مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و یا گرایش رشته تحصیلی آن ها به طور کامل در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد.
 • دارا بودن حداقل 20 سال سن تمام و حداکثر سن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی که شرایط سنی و مقطع تحصیلی داوطلبان به شرح زیر است:
شرایط سنی و مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان 1401
مدرک تحصیلی  سن
کارشناسی حداکثر 30 سال تمام
کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال

شرایط استفاده از سهمیه های آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

مطابق با محتویات دفترچه راهنمای نام نویسی آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی، سهمیه هایی مانند سایر آزمون های استخدامی که هر ساله در کشور برگزار می شود، برای داوطلبان این آزمون نیز در نظر گرفته شده است که در ادامه، به بیان توضیحاتی در این خصوص می پردازیم.

سهمیه 25 درصد ایثارگران

سهمیه ایثارگران و جانبازان تاثیر بسزایی در رتبه شرکت کنندگان دارد، لذا جهت استفاده از این سهمیه شرایط خاصی در نظر گرفته شده، از جمله این شرایط می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سهمیه 25 درصد به جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر
 • همسر و فرزندان آزادگانی که دارای اسارت یک سال و بالاتر
 • پدر، مادر، خواهر و برادر شهدا

توجه داشته باشید افرادی می توانند از سهمیه 25  درصدی استفاده کنند که نام آن ها به عنوان بی کار در سیستم سجایا ثبت شده باشد. همچنین لازم به ذکر است که داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد می بایست مشاغل مشخص جهت سهمیه خود را انتخاب کنند.

سهمیه 5 درصد ایثارگران

افراد مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران عبارتند از:

 • همسر و فرزندان رزمندگانی که حداقل سابقه شش ماه حضور در جبهه ها را دارند.
 • فرزندان آزادگانی که کمتر از یک سال اسارت در اسارت بوده اند.
 • افرادی که حداقل 6 ماه در جبهه ها حضور داوطلبانه داشتند.
 • فرزندان جانبازان زیر 25 درصد

اشخاصی که شامل سهمیه 5 درصدی می شوند، می بایست مشاغل احراز شده در سهمیه مورد نظر خود را انتخاب کنند. لازم است بدانید که داوطلبان دارای سهمیه 25 درصد و بالاتر از شرط سنی معاف می باشند و در صورت کسب نمره حدنصاب در آزمون به میزان ظرفیت اختصاص داده شده پذیرش خواهند شد. همچنین ایثارگرانی که در سهمیه آزاد شرکت کرده اند می بایست نمره علمی لازمه را در آزمون کتبی و مصاحبه بدست آورند.

تاثیر امتیاز داوطلبان بومی و متاهل در نمره کتبی آزمون

متقاضیانی که به مدت 10 سال سابقه سکونت در یک منطقه و یا متولد آن ناحیه باشند، بومی محسوب شده و به میزان 1/4 ضریب در آزمون کتبی آن ها در نظر گرفته خواهد شد. البته این موضوع برای شهرستان تهران و شهرستان های مراکز استانها استثناء است. همچنین شرکت کنندگان دارای همسر و دو فرزند حداکثر به میزان 10 درصد به امتیاز آزمون کتبی آن ها افزوده می شود.

سوالات متداول

1- مدرک تحصیلی مورد نیاز استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401 به چه صورت است؟

دارندگان مدارک تحصیلی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هر یک از رشته های مورد نیاز مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در این آزمون، مجاز به ثبت نام می باشند.

2- آیا استخدام سازمان تامین اجتماعی دارای محدودیت سنی می باشد؟

بله، حداقل سن 20 سال و حداکثر سن برای دارندگان مدرک کارشناسی 30 سال و برای دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد، 35 سال می باشد.

3- آیا برای ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی، سهمیه ای هم در نظر گرفته شده است؟

بله، سهمیه های 5 و 25 درصد ایثارگران و همچنین امتیاز داوطلبان بومی و متاهل از جمله این موارد می باشد که برای اطلاع از شرایط استفاده از آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی