تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات 98
شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

یکی از آزمون های استخدامی که در سال های اخیر برگزار می شود ، “آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور” است که به منظور جذب نیروی تخصصی و کارآمد ، آزمونی برگزار کرده و از میان آن ها ، عده ای به مرحله مصاحبه راه می یابند. اما آیا شرکت در این آزمون برای همه افراد آزاد است و هیچ محدودیتی ندارد؟

در پاسخ به سوال فوق ، باید بگوییم ثبت نام در این آزمون هم مانند اکثر آزمون های استخدامی دیگر ، منوط بر داشتن برخی شرایط است که به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. بنابراین اگر قصد ثبت نام در آزمون دیوان محاسبات کشور را دارید ، بهتر است پیش از هرگونه اقدامی ، به مطالعه این مطلب بپردازید.

داوطلبان واجد شرایط ، جهت ثبت نام در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور ، باید از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

شرایط عمومی ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور در سال 98

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دیوان محاسبات کشور را دارند باید:

 • تابعیت ایرانی داشته باشند.
 • به دین اسلام ، پایبند باشند.
 • از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیروی نمایند.
 • هیچ گونه سابقه محکومیت ، سوء پیشینه کیفری و محکومیت به فساد اخلاقی که سبب محرومیت آن ها از حقوق اجتماعی شده است ، نداشته باشند. این مورد باید توسط مراجع دارای صلاحیت ، تایید شود.
 • به مواد مخدر ، دخانیات و روان گردان ها ، اعتیاد نداشته باشند.
 • کارت پایان خدمت وظیفه عمومی و یا معایفت دائم داشته باشند. (ویژه آقایان)
 • از سلامت جسمانی ، روانی و توانایی لازم برای انجام کاری که قصد اشتغال در آن را دارند ، برخوردار باشند. به نحوی که این موارد از سوی مراکز پزشکی معتبر ، تایید شده باشند.
 • جزو کارکنان بازخرید دستگاه اجرایی دیگری نباشند.
 • تعهدی نسبت به انجام کار در سایر سازمان ها ، نهادهای انقلابی و موسسات دولتی و وابسته به دولت ، نداشته باشند.

لازم به ذکر است ، کارت یا برگ معافیت موقت ، قابل قبول نمی باشد. داوطلبان آقا ، دقت کنند که تاریخ ترخیص و یا صدور کارت معافیت دائمی ، باید قبل از تاریخ 1 آذر ماه 98 باشد.

هم چنین داوطلبانی که دارای کارت معافیت پزشکی هستند ، در صورتی که مراحل ابتدایی را با موفقیت پشت سر بگذارند ، می توانند با تایید پزشک معتمد ، در سایر مراحل استخدامی شرکت کنند.

شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور در سال 98

شرایط اختصاصی داوطلبان شرکت در آزمون دیوان محاسبات کشور ، به شرح زیر می باشد.

 • تمامی افراد ، باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس یا فوق لیسانس باشند.
 • معیار تاریخ فارغ التحصیلی ، از روز 1 آذر ماه می باشد.
 • رشته تحصیلی دوره کارشناسی داوطلبان ، باید با رشته مقطع کارشناسی ارشد آن ها یکسان بوده و یا یکی از آن ها ، مطابق با عنوان شغلی آزمون دیوان محاسبات کشور باشد.
 • امکان شرکت در آزمون استخدامی دیوان محاسبات ، برای دانشجویان وجود ندارد.
 • پذیرفته شدگان این آزمون استخدامی ، تنها از طریق دوره های پودمانی مصوب دیوان محاسبات ، می توانند به ادامه تحصیل بپردازند.
 • دارندگان مدرک دکتری ، مجاز به شرکت در این آزمون نمی باشند.
 • معدل مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس ، باید 14 به بالا باشد.
 • افرادی با مدرک مقطع کارشناسی خود ، مجاز به شرکت در این آزمون هستند که حداکثر دارای 28 سال سن باشند. به عبارتی متولدین 1 آذر ماه 70 به بعد ، می توانند با مدرک لیسانس ، در آزمون استخدامی دیوان محاسبات ، ثبت نام کنند.
 • شرایط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ، حداکثر 33 سال است. یعنی داوطلبانی که تاریخ تولد آن ها پس از 1 آذر ماه 65 باشد ، در صورت داشتن باقی شرایط ، می توانند با مدرک فوق لیسانس خود در این آزمون ، شرکت نمایند.
 • چنان چه افراد ، دارای سابقه کار مرتبط در دیوان محاسبات کشور بوده و یا به خدمت سربازی رفته باشند ، بر شرایط سنی آن ها اضافه می شود.
 • داوطلبانی که قصد انتخاب عنوان شغلی کارشناس عمران را دارند ، باید 3 سال سابقه کار مفید و مرتبط با آن داشته باشند. این 3 سال ، به حداکثر سن مورد نظر اضافه خواهد شد.

چند نکته مهم

لازم است بدانید که مدارک تحصیلی پایین تر ، بالاتر ، معادل و رشته های غیر مرتبط ، قابل قبول نمی باشند.

آن دسته از داوطلبانی که حین مشغولیت به کار در سایر سازمان ها و دستگاه های دولتی ، در این آزمون شرکت می کنند ، پس از پذیرفته شدن تا یک ماه فرصت دارند که استعفانامه خود را به دیوان محاسبات کشور ارائه دهند. در غیر این صورت نفر بعدی آن ها ، به عنوان جایگزین ، انتخاب می شود.

افرادی که خدمت سربازی خود را در دیوان محاسبات کشور به اتمام رسانده باشند و هم چنین کارکنان پیمانی ، قراردادی و شرکتی دیوان ، چنان چه دارای شرایط مذکور باشند ، می توانند در آزمون یکی از عناوین شغلی ، شرکت نمایند.

در ارائه اطلاعات خود دقت کنید. چنان چه در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود که اطلاعات ثبت شده خلاف واقعیت است ، از باقی مراحل استخدام محروم شده و حق اعتراض نیز نخواهید داشت.

توجه داشته باشید که پس از پذیرفته شدن و اعلام نتایج نهایی استخدام ، مجاز به انتقال از استان محل قبولی به یک استان دیگر نمی باشید.

شما داوطلبین گرامی که قصد شرکت در این آزمون را دارید ، چنان چه از سهمیه خاصی بهره مند هستید ، می توانید با در نظر گرفتن تاثیر سهمیه در آزمون استخدامی دیوان محاسبات ، نسبت به ثبت نام خود ، اقدام نمایید. اما اگر شرایط لازم برای این آزمون را ندارید ، می توانید از شرایط سایر آزمون ها مطلع شده و اقدامات لازم را انجام دهید. به این منظور لینک های شرایط ثبت نام آزمون دستگاه های اجرایی ، شرایط ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 98 ، شرایط ثبت نام استخدامی بخش خصوصی و … می توانند به شما کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی