تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

شرایط نام نویسی بدون کنکور دانشگاه سراسری 99
شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

در سال های اخیر، پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مسیر ورود به دانشگاه را برای علاقه مندانی که قصد شرکت در آزمون را ندارند هموار کرده است. ثبت نام بدون کنکور سراسری هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام شده و سوابق تحصیلی داوطلبان ملاک پذیرش آن ها می باشد. همچنین در این پذیرش متقاضیانی که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور با توجه به رتبه و نمرات اکتسابی، در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند نیز می توانند شرکت نمایند.

داوطلبان در اولین گام می بایست راجع به شرایط ثبت نام به صورت بدون کنکور در دانشگاه های سراسری اطلاعات کافی را کسب نمایند که به این منظور، نباید از دریافت و بررسی دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری پیش از اقدام به نام نویسی غافل شد.

دانشجویان در حال تحصیل در دوره های روزانه دانشگاه ها (ورودی سال 97 و قبل از آن) جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسریباید  انصراف قطعی از تحصیل حاصل نمایند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

همان طور که اشاره شد، داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری می باشند، لازم است پیش از اقدام به نام نویسی، دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت کرده و مطالعه نمایند. این امر موجب می گردد در جریان تمامی جزئیات مربوطه قرار گرفته و از ضوابط و مقررات ثبت نام مطلع گردید. دفترچه مربوطه همزمان با شروع مهلت ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

توجه کنید در صورتی که پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری متوجه عدم انطباق شرایط خود با مندرجات دفترچه مذکور شوید، وجه واریزی به هیچ وجه قابل بازگردانی نبوده و همچنین پذیرش شما لغو می گردد. این ضوابط در دو دسته عمومی و اختصاصی جا گرفته و به شرح موارد زیر می باشد.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عضویت در سازمان های غیرقانونی، فراماسونری و وابستگان آن ها
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم برخورداری از فساد اخلاقی
 • نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

شرایط اختصاصی

 • داوطلبان باید دارای مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید، گواهی دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی – واحدی یا ترمی – واحدی) و یا مدرک دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) باشند.
 • دانشجویان دوره روزانه شامل دانشجویان ورودی 97 و قبل از آن به منظور شرکت در این مرحله از پذیرش لازم است انصراف قطعی خود را در تا پایان مهلت نام نویسی اعلام نمایند. این دسته از داوطلبان می بایست هنگام ثبت نام، بخش مربوط به این مورد را در فرم انصراف از تحصیل خود تکمیل کنند.
 • روال معمول برای پذیرش داوطلبانی که دانشجوی دوره نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان، پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی بودند، می توانستند بدون انصراف تحصیلی (آقایان نباید دارای مشکل نظام وظیفه باشند.) نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند به شرط آن که پس از پذیرفته شدن در رشته محل قبولی جدید، انصراف قطعی خود را اعلام نمایند. اما با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، پذیرفته شدگان نهایی نیازی به انصراف ندارند و صرفا می توانند در یکی از رشته های قبلی و یا جدید تحصیل کنند.
 • این دسته از متقاضیان در صورت پذیرش باید مدارک لازم برای ثبت نام را از رشته قبلی خود دریافت نموده و  دانشگاه محل پذیرش جدید تحویل دهند.

نکات مهم پیرامون شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 99

 • دارندگان مدرک کاردانی در رشته های تحصیلی گروه غیر پزشکی در صورتی می توانند در پذیرش مهر ماه ثبت نام کنند که حداکثر تا 31 شهریور ماه 99، تعهدات و خدمات قانونی خود را به انجام رسانده باشند. این فرصت برای داوطلبان ورودی نیمسال دوم تحصیلی تا پایان بهمن ماه خواهد بود.
 • دانشجویانی که در دوره روزانه سراسری 98 به صورت با آزمون و یا بدون آزمون مورد پذیرش قرار گرفته اند، تنها در صورت انصراف قطعی، صرفا می توانند رشته های تحصیلی دوره های غیر روزانه شامل نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، پردیس خودگردان، مجازی، غیرانتفاعی و پیام نور را انتخاب نمایند.
 • دانش آموختگان رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت در مقطع کاردانی که مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نیز می باشند، می بایست خدمات خود را تا 31 شهریور ماه برای پذیرش نیمسال تحصیلی اول و تا 30 بهمن ماه برای پذیرش بهمن به انجام برسانند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و همچنین آن دسته از متقاضیانی که تا 31 شهریور ماه مدرک کاردانی خود را اخذ می نمایند، منعی برای ثبت نام ندارند.
 • دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی خود را دریافت کرده اند و همچنین دانشجویان محروم از تحصیل آموزشی همانند دانشجویان انصرافی می بایست فرآیند تسویه حساب خود را با دانشگاه محل تحصیل، اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور کامل انجام داده و سپس اقدام به نام نویسی نمایند. آقایان نیز در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه مجاز به ثبت نام بوده و محدودیتی برای انتخاب رشته نخواهند داشت.
 • دانشجویان دوره های غیر روزانه که در دوره معافیت تحصیلی به سر می برند، لازم است جهت ثبت نام و انتخاب رشته از تمامی شرایط مندرج در قوانین و مقررات وظیفه عمومی برخوردار باشند.
 • مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته (دارای دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم هنرستان) به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل خواهد بود.

لازم است بدانید که ثبت نام بدون کنکور سراسری 99 و انتخاب ر با توجه به پذیرش بدون کنکور در اکثر رشته های تحصیلی، ممکن است برای بسیاری از افراد چنین سوالی مطرح شود که آیا رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور نیز ارائه می شوند؟ جهت یافتن پاسخ این سوال می توانید بر روی هر یک از لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا پذیرفته شدگان دوره های روزانه دانشگاه ها (ورودی 98) می توانند در پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت نمایند؟

این دسته از داوطلبان به شرط انصراف از تحصیل تا پایان مهلت ثبت نام می توانند در رشته های بدون کنکور دوره های غیر روزانه شرکت نمایند.

2- آیا دارندگان مدرک کاردانی رشته های تحصیلی گروه های غیر پزشکی می توانند در پذیرش بدون کنکور دانشگاه سراسری ثبت نام کنند؟

این متقاضیان تنها در صورتی که مدرک خود را تا 31 شهریور ماه 99 اخذ نمایند، مجاز به ثبت نام هستند.

3- افرادی که دانش آموخته رشته های تحصیلی مورد نیاز وزارت بهداشت هستند، در چه صورتی می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را انجام دهند؟

این داوطلبان در صورتی که حداکثر تا 31 شهریور ماه 99، تعهدات و خدمات قانونی خود را به انجام رسانده باشند، می توانند در این پذیرش شرکت کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره