چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

شرایط نام نویسی کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99
شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

از سال گذشته تغییراتی در روند برگزاری آزمون کاردانی صورت گرفت، بدین صورت که بر اساس مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو، پذیرش در 9 رشته امتحانی از طریق شرکت در آزمون و پذیرش در 30 رشته امتحانی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون شرکت در آزمون می باشد. بنابراین با توجه به جدید بودن این شیوه گزینش دانشجو، بسیاری از داوطلبان اطلاعی از شرایط و ضوابط ثبت نام ندارند. به همین دلیل سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای، به کلیه مواردی که لازم است داوطلب از آن ها آگاهی پیدا کند، پرداخته است.

داوطلبانی که تا 31 شهریور ماه موفق به دریافت مدرک دیپلم خود نشوند، در صورتی که مدرک خود را تا پایان نیمسال تحصیلی اول دریافت کنند، صرفا مجاز به ثبت نام و انتخاب رشته های نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) می باشند.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99

ثبت نام دوره های بدون کنکور و با کنکور کاردانی فنی حرفه ای صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. بنابراین داوطلبان باید ابتدا از شرایط و ضوابط مربوطه مطلع شوند سپس با بارگذاری مدارک لازم در سامانه، ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول و تصریح شده در قوانین جمهوری اسلامی ایران
 • دشمنی نداشتن با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی به سازمان های محارب و خلاف جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عضویت در گروه های محارب و عدم طرفداری از آن ها
 • نداشتن هیچ گونه فساد اخلاقی از جمله عدم شهرت به انجام فحشا و منکرات اخلاقی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک فارغ التحصیلی دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از شاخه های رشته فنی حرفه ای یا کاردانش
 • دارا بودن مدرک دیپلم فنی حرفه ای دوره 4 ساله نظام قدیم
 • دانش آموزان دارای مدرک دیپلم رشته های نظری می توانند، در رشته های دوره کاردانی ناپیوسته مرتبط با رشته تحصیلی خود، شرکت نمایند.
 • داوطلبانی که موفق به دریافت مدرک دیپلم خود تا 99/06/31 نشوند، فقط می توانند برای رشته های تحصیلی نیمسال دوم (بهمن ماه)، انتخاب رشته کنند. لازم به ذکر است که این دسته از داوطلبان باید مدرک دیپلم خود را حداکثر تا 99/11/30 دریافت نمایند.
 • دانش آموزان سال آخر رشته های فنی حرفه ای که تا زمان ثبت نام آزمون موفق به دریافت مدرک دیپلم خود نشده اند، می توانند در زمانی که سازمان سنجش برای ویرایش اطلاعات در نظر می گیرد، برای ویرایش معدل یا درج معدل کل دیپلم خود اقدام کنند.
 • پذیرفته شدگان رشته های نیمسال اول تحصیلی دانشگاه های فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، در صورتی که موفق به دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 99/06/31 نشوند، قبولی آن ها لغو خواهد شد.
 • پذیرفته شدگان رشته های نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه های فنی حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در صورتی که بتوانند مدرک دیپلم خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت کنند، مجاز به ثبت نام در رشته قبولی خود خواهند بود.
 • داوطلبانی که ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 98 را انجام داده و در یکی از رشته های دانشگاه روزانه پذیرفته شده اند (خواه در این رشته ثبت نام کرده باشند یا خیر)، مجاز به ثبت نام دوره های روزانه کاردانی فنی حرفه ای سال 99 نخواهند بود و در صورت شرکت در آزمون می توانند نسبت به انتخاب رشته های غیر روزانه اقدام کنند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه های نوبت دوم و غیرانتفاعی در سال 98، می توانند بدون انصراف از رشته ی خود ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای سال 99 را انجام دهند و در صورت پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند. بدیهی است که این دسته از داوطلبان باید گواهی انصراف از رشته قبلی را به دانشگاه جدید ارائه دهند و پس از انصراف، اجازه بازگشت به رشته قبلی خود را نخواهند داشت.
 • داوطلبان آقا نباید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی برای ثبت نام داشته باشند و کارت پایان خدمت یا معافیت از سربازی (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص) را هنگام ثبت نام ارائه دهند.
 • دانشجویان اخراجی همانند دانشجویان انصرافی در صورت تسویه حساب کامل با دانشگاه قبلی، مشکلی جهت ثبت نام دوره های کاردانی فنی حرفه ای نخواهند داشت.
 • داوطلبانی که دارای سهمیه رزمندگان و ایثاگران می باشند، جهت اعمال سهمیه خود در ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای بایستی با مراجعه به ارگان های ذیربط کد پیگیری 12 رقمی را دریافت نمایند و در فرم ثبت نام درج کنند.
 • اتباع غیرایرانی باید پس از فعال نمودن گزینه اتباع غیر ایرانی در فرم ثبت نام، کد پیگیری 13 رقمی را در بخش مربوطه فرم ثبت کنند.

با توجه به توضیحات دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی حرفه ای متقاضیان باید قبل از اقدام به ثبت نام، مبلغی را با عنوان هزینه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای در سایت سنجش پرداخت نمایند و پس از آن می توانند با دریافت فرم ثبت نام، اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است که کد رشته محل های ارائه شده در تمام دانشگاه های کشور در داخل دفترچه قرار دارد و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کدرشته محل می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99