تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

شرایط ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400
شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور هر ساله برای تامین نیرو های مجرب و خبره در رشته های گروه پزشکی مقطع کارشناسی ارشد اقدام به جذب دانشجو می نماید. به همین دلیل آزمونی را با عنوان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برگزار می کند. زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداش 1400ت در بهمن ماه می باشد. ثبت نام این آزمون به صورت اینترنتی و از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد. داوطلبان می بایست پیش از انجام ثبت نام، دفترچه راهنمای شرکت در آزمون های ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی را از سایت مذکور دریافت و به دقت مطالعه نمایند. تمامی شرایط عمومی، اختصاصی، سهمیه ها، مقررات وظیفه عمومی و… در دفترچه ذکر شده است که تنها داوطلبانی که دارای این شرایط باشند مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند.

پذیرفته شدگان دانشگاه های غیر روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال 99، در صورت انصراف یا عدم ثبت نام در رشته ی پذیرفته شده، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400 می باشند.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

شرایط ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت که در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 ذکر شده است، به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که همه داوطلبان پیش از انجام ثبت نام باید از جزئیات این شرایط آگاهی کامل داشته باشند و سپس برای ثبت نام اقدام نمایند. این شرایط عبارتند از:

شرایط عمومی

داوطلبان برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی تمامی آزمون های کشور، باید مشمول شرایط ذکر شده در این بند باشند.

 • داشتن سلامت و توانایی جسمانی متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به هرگونه مواد مخدر
 • نداشتن سوء سابقه کیفری و وابستگی به گروه های مخالف
 • عدم مخالفت با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • پذیرفتن قانون اساسی کشور
 • نداشتن هر گونه فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • داوطلبان باید تمامی شرایط عمومی ذکر شده برای ورود به دوره آموزش عالی را داشته باشند.
 • داوطلبان دارای یکی از مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای عمومی گروه پزشکی که مدارک خود را در یکی از دانشگاه های داخل یا خارج از کشور (مورد تایید وزارت بهداشت آموزش کشور یا وزارت علوم) اخذ نموده اند، می بایست متناسب با عنوان رشته خود در یکی از رشته های ارائه شده ثبت نام نمایند.
 • دانشجویان ترم آخر، در صورتی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل شوند مجاز به ثبت نام در این آزمون خواهند بود.
 • چنانچه داوطلبان متناسب با عنوان مدرک تحصیلی خود اقدام به انتخاب رشته متناسب و همنام با آن نکنند، در هر مرحله ای از آزمون که باشند اعم از بررسی مدارک، اعلام نتایج و یا پذیرش، از باقی مراحل سنجش و گزینش حذف و از ادامه تحصیل محروم می شوند.
 • دانش آموختگانی که میانگین نمرات آن ها در مقطع کارشناسی کمتر از 12 می باشد و همچنین افرادی که دارای مدرک معادل گواهی اتمام دوره هستند و یا دارندگان مدارک صرفا دارای ارزش استخدامی، مجاز به ثبت نام در این دوره نمی باشند.
 • داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، نمی توانند به طور همزمان در مقطع کارشناسی ارشد یا سایر مقاطع تحصیلی همان دانشگاه یا سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مشغول به تحصیل باشند.
 • داوطلبانی که در سال های قبل پذیرفته شده اند (به جز پذیرفته شدگان دوره روزانه سال پیش) برای ثبت نام در این دوره باید تا پایان مهلت ثبت نام، انصراف از تحصیل دهند.
 • تمامی داوطلبانی که در دوره روزانه پذیرفته شده اند چه در دانشگاه قبولی ثبت نام کرده باشند و چه ثبت نام نکرده باشند، در سال بعد از سال قبولی مجاز به ثبت نام در آزمون نیستند و یک سال از شرکت در آزمون محروم خواهند شد.
 • وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هیچ یک از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی اعطا نخواهد کرد.
 • داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد می باشند و این مقطع را در دوره روزانه گذرانده اند، در صورتی که با مدرک کارشناسی خود در سایر رشته های ارائه شده اقدام به ثبت نام نمایند و در دوره های آموزش رایگان (روزانه) پذیرفته شوند، ملزم به پرداخت هزینه تحصیل می باشند.
 • پذیرش اتباع خارجی در مقطع کارشناسی ارشد طبق آیین نامه های مربوطه انجام خواهد گرفت.
 • داوطلبانی که در دوره کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند در صورتی که از تحصیل محروم یا از ادامه تحصیل منصرف می شوند پس از تسویه حساب با دانشگاه محل تحصیل خود، می توانند در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته شرکت نمایند. البته لازم به ذکر است که دانشجوی محروم از تحصیل نمی تواند در رشته قبلی خود در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نماید.
 • در برخی از رشته محل ها (جدول شماره 1 در دفترچه راهنمای ثبت نام ) داوطلبان باید دارای حداقل 2 سال سابقه کار بالینی در بخش های بیمارستانی باشند. (واجدین شرایط باید حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 1400 مدرک خود را دریافت کنند.)
 • بر اساس آیین نامه های آموزشی مربوطه، هر گونه انتقال، تغییر رشته و جابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.

شرایط وظیفه عمومی

متقاضیان آقا که برای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدام می نمایند، پیش از انجام ثبت نام خود می بایست تمامی شرایط مربوط به نظام وظیفه را مطالعه کرده و در صورت دارا بودن شرایط، ثبت نام خود را انجام دهند در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.

 • داشتن کارت پایان خدمت هوشمند.
 • داشتن کارت معافیت دایم هوشمند. (پزشکی، کفالت، ایثارگران و موارد خاص)
 • داوطلبان متولد 1352 و قبل از آن که تغییر سن نداده باشند مجاز به ثبت نام می باشند.
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی باید تا تاریخ 31 شهریورماه 1400 فارغ التحصیل شوند.
 • داوطلبانی که تاریخ اعزام به خدمت آن ها پیش از زمان قبولی آن ها در دانشگاه می باشد، در صورتی که زمان اعزام آن ها تمدید نشده باشد باید در زمان مقرر به خدمت اعزام شوند و در صورت قبولی در دانشگاه، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.
 • آن دسته از داوطلبان آقا که از زمان فارغ التحصیلی آن ها از دوره کارشناسی تا پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بیش از یکسال نگذشته باشد و وارد غیبت نشده باشند، مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.
 • طلاب دینی که مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند و دارای معافیت تحصیلی حوزه هستند مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.
 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورتی که در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شده باشند، معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام آن ها نمی باشند.
 • دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شده اند تا زمان پایان خدمت آن ها یا معافیت دائم، مجاز به ثبت نام در این دوره نمی باشند.
 • سنوات تحصیلی مجاز در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد.
 • کارکنان رسمی نیروهای مسلح در صورت داشتن مدرک اشتغال به خدمت و کسب موافقت سازمان مربوطه جهت ادامه تحصیل، مجاز به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند.
 • مشمولان خدمت وظیفه سربازی در صورت داشتن برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت، مجاز به ثبت نام آزمون می باشند.

از سایر شرایط مربوط به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می توان به شرایط استفاده از سهمیه های مختلف اعم از رزمندگان، ایثارگران، آزاد و استعداد درخشان اشاره کرد. ضوابط مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، ارتش، شاهد، تربیت مدرس، دانشگاه آزاد و همچنین ضوابط پذیرش در دانشگاه های پردیس و دوره مازاد بر ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی (با شهریه) و استعداد های درخشان در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است.

اتباع غیر ایرانی نیز برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 می بایست دارای شرایط مربوط به اتباع خارجی مندرج در دفترچه باشند. تمامی این شرایط به طور کامل در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ذکر شده است. شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توانید از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 مطلع شویم؟

شما می توانید با مراجعه به دفترچه ثبت نام آزمون یا از طریق مقاله فوق از شرایط مربوطه آگاه شوید.

2- شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به چه صورت می باشد؟

این شرایط به دو دسته عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده که در این مقاله به طور کامل به آن اشاره نموده ایم.

3- برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 به چه معدلی نیازمند هستیم؟

متقاضیان شرکت در این آزمون می بایست دارای میانگین نمرات حداقل 12 از دوره کارشناسی خود باشند تا بتوانند فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ نظر

 1. سلام من کارشناسی حسابداری دارم میتونم ارشد رشته ایمونولوژی بخونم

 2. سلام من آذرماه سال۱۴۰۰ مدرک کارشناسی خودم رو میگیرم میتونم توی آزمون ارشد۱۴۰۰ شرکت کنم؟

 3. سلام . آیا امکان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت در دو رشته ی مختلف در یک سال هست ؟ در هر دو رشته با توجه به رشته ی کارشناسیم مجاز به شرکت هستم.

  • با سلام و درود، برای ثبت نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت، می بایست یک مجموعه رشته را انتخاب نمایید.

 4. با سلام و درود، من مدرک کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی پیام نور دارم
  خواستم بدونم که آیا می توانم در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی، مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری کارشناسی ارشد خواهید بود. لازم به ذکر است از تاریخ ۵ تا ۸ بهمن ماه، لینک ثبت نام کارشناسی ارشد بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت.

 5. سلام . ببخشید منظور من این بود که من که هوشبری هستم بعد از فارغ التحصیلی و میتونم برا ارشد رشته ای مثل پرستاری مراقبت های ویژه که ۲ سال کار در بالین نیاز داره شرکت کنم و همزمان با تجصیل در ارشد طرحمو بگذرونم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال ۱۳۹۹، شما با مدرک کارشناسی هوشبری مجاز به ثبت نام در رشته پرستاری مراقبت های ویژه نوزاد و رشته پرستاری مراقبت های ویژه می باشید.

 6. با سلام . برای آقایان ایا می شود پس از فارغ التحصیلی و بدون رفتن به خدمت سربازی ارشد شرکت کرد و همزمان با تحصیل در مقطع ارشد طرح اجباری را نیز گذراند؟

  • با سلام و درود، بعد از فارغ التحصیلی در صورتی که در سنوات مجاز تحصیل کرده باشید تا یک سال شامل معافیت خواهید بود که مجاز به ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر می باشید. لازم به ذکر است همزمانی تحصیل و خدمت سربازی امکان پذیر نیست.

 7. با سلام من دانشجوی فناوری اطلاعات سلامت در حوزه پیرا پزشکی هستم ایا میتوانم در اینده نزدیک در کنکور ارشد رشته اپیدمیولوزی شرکت کنم؟امیر

 8. باسلام مدرک اینجانب کارشناسی زبان ادبیات انگلیسی هستش میتونم در ارشد پرستاری شرکت کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

 9. باسلام من دانشجوی سال سوم دوره کارشناسی میباشم آیا میتوانم امسال درکنکور وزارت بهداشت به صورت آزمایشی شرکت کنم؟

  • با سلام .
   امکان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای دانشجویان سال آخر که موفق شوند تا تاریخ ۱۳۹۹/۶/۳۱ فارغ التحصیل شوند وجود دارد. ثبت نام و اطلاعات شما برای شرکت در این آزمون مجاز نمی باشد.

 10. باسلام.
  من برای دو رشته ارشد “اقتصاد بهداشت” و” مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی” ثبت نام کردم.مدرکم کارشناسی حسابداری هست.ولی سابقه کار در هیچ مرکزی رو ندارم.آیا ثبت نامم اشتباه هست؟!!!و سابقه شغلی لازمه برای ایندو رشته؟باسپاس

  • با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۳۹۹ ، شما جهت نام نویسی در رشته های مذکور در آزمون الزامی به داشتن سابقه کار ندارید.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد