تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کنکور / شرایط ثبت نام کنکور سراسری

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99
شرایط شرکت در کنکور سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

همانطور که می دانید ثبت نام کنکور سراسری فقط از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود. داوطلبان می توانند در پنج گروه آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبان های خارجه و هنر به رقابت بپردازند. رشته های  ریاضی ، تجربی و انسانی به عنوان سه رشته اصلی در کنکور سراسری محسوب می شوند که هر داوطلب می تواند فقط در یکی از این سه رشته شرکت کند ، همچنین دو رشته زبان های خارجه و هنر رشته های شناور کنکور سراسری هستند که داوطلب با توجه به علاقمندی خود می تواند علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی خود در یکی از گروه های آزمایشی شناور نیز ثبت نام نماید. اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور سراسری برای داوطلبان بسیار ضروری است که این شرایط در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری که هر سال توسط سازمان سنجش منتشر می شود ، ذکر شده است. ما برای سهولت شما داوطلبان شرایط ذکر شده در دفترچه را در ادامه این مطلب خواهیم گفت.

در صورتی که داوطلبان هر یک از شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را نداشته باشند ، مجاز به شرکت در کنکور نمی باشند.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 98

داوطلبانی که در کنکور شرکت می کنند به طور کلی به دو دسته داوطلبان نظام قدیم و داوطلبان نظام جدید تقسیم می شوند که هر یک از این گروه ها این سوال برایشان مطرح می شود که برای شرکت در کنکور گروه های آزمایشی مختلف چه شرایطی را باید داشته باشند. در این خصوص باید بگوییم که شرایط شرکت در کنکور سراسری به دو بخش شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شود که با توجه به اهمیت این موضوع هر یک را به صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

شرایط عمومی ثبت نام کنکور

 • اعتقاد به آیین روشن اسلام و یا یکی از ادیانی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • نداشتن اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور

 • دارا بودن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه
 • دارا بودن گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک دیپلم
 • اگر داوطلبی دانشجوی مقطع کاردانی باشد در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشد که مدرک کاردانی خود را حداکثر تا 31 شهریور 98 دریافت نموده باشد.
 • داوطلبانی که تحصیلات خود را در مقطع کاردانی رشته های آموزش پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری هستند که مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 و یا 30 بهمن 98 دریافت نمایند ، لذا داوطلبان در زمان ثبت نام ملزم به ارائه گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود هستند.
 • داوطلب در زمان ثبت نام نباید دانشجوی دوره های روزانه باشد. چنانچه داوطلب قصد شرکت مجدد در کنکور را دارد باید حداکثر تا 25 اسفند ماه 97 از دانشگاه انصراف دهد.
 •  داوطلبانی که از سال 63 – 64 دو بار در دانشگاه های سراسری اعم از متمرکز و نیمه متمرکز قبول شده باشند ، مجاز به شرکت در کنکور سراسری 98 نمی باشد.
 • آن دسته از داوطلبانی که در کنکور سال 97 مجاز به تحصیل در یکی از دانشگاه های روزانه شده اند نمی توانند در رشته های روزانه کنکور سال 98 شرکت کنند مگر اینکه علاقمند به تحصیل در رشته های غیر دولتی باشند.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم (12 ساله) فنی حرفه ای و کاردانش را دارا هستند ، در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی مجاز به شرکت در کنکور سراسری 98 نمی باشند.
 • داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید هستند می بایست مدرک خود را حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98 دریافت کنند.
 • چنانچه داوطلبی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه روزانه دریافت نموده باشد ، می تواند بدون محدودیت مجددا در کنکور سراسری شرکت نموده و به تحصیل در رشته های روزانه بپردازد.
 • پذیرش در برخی از رشته های گروه هنر که در گذشته به صورت نیمه متمرکز انجام می گرفت ، در کنکور سراسری 98 به صورت متمرکز و با شرایط خاص خواهد بود.
 • داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت از آن (دائم و یا موقت). (ویژه آقایان)

با توجه به توضیحات گفته شده شرایط ثبت نام کنکور سراسری به دو دسته عمومی و اختصاصی تقیسم می شود که هر یک را به صورت مختصر توضیح داده ایم. ممکن است برخی داوطلبان سوالاتی در زمینه شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه داشته باشند ، شما می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه اطلاعات لازم را دریافت کنید ،

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام
  من پارسال پیش دانشگاهی تجربی را تمام کردم و امسال برای دومین بار در کنکور رشته تجربی شرکت کردم اما باز هم رشته ای که میخواستم رو نیاوردم
  من الان دوست دارم که در رشته مهندسی کامپیوتر که در زیر گروه ریاضی قرار دارد تحصیل کنم آیا راهی است که امسال با دیپلم تجربی در زیر گروه های رشته ریاضی و روزانه قبول بشوم ؟؟؟
  اگر من بخوام سال دیگه کنکور ریاضی بدم آیا نیاز است که درس های رشته ریاضی را که نخوانده ام پاس کنم ؟؟؟
  اگر من الان در دانشگاه آزاد در رشته کامپیوتر شرکت کنم و کاردانی را در این دانشگاه بگیرم آیا من میتوانم در کنکور کارشناسی کامپیوتر شرکت کنم و مدرک کارشناسی ام را از یک دانشگاه دولتی بگیرم ؟؟؟
  خیلی ممنون که به چند سوالم پاسخ میدید

دریافت مشاوره