سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه سراسری 99
شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان دانشگاه های سراسری که بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خود را ندارند ، می توانند در زمانی که توسط وزارت ، علوم تحقیقات و فناوری در نظر گرفته می شود ، نسبت به تغییر دانشگاه خود اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند ، می توانند درخواست خود را مبنی بر انتقالی یا میهمانی در سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم (سجاد) اعلام نمایند.

بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری می باشید ، با مطالعه ادامه مطلب می توانید از زمان و شرایط ثبت نام نقل و انتقالی اطلاع یابید. توجه داشته باشید که در صورت عدم اعلام درخواست خود در موعد مقرر ، امکان انتقالی شما مجددا فراهم نخواهد شد چرا که این فرصت تنها یک بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir صورت می پذیرد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

تمام دانشجویان برای ارسال درخواست خود مبنی بر میهمانی یا انتقال به دانشگاه دیگر باید ابتدا از شرایط آن اطلاع یابند و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. توجه داشته باشید که علاوه بر شرایطی که در این مقاله به شرح کامل آن ها خواهیم پرداخت ، نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین دانشجویان رشته های پزشکی نیز شرایط خاص خود را می طلبد که شما کاربران گرامی می توانید برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر ، به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

 • دانشجویان ترم آخر هر یک از دوره های تحصیلی ، مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالی نمی باشند.
 • حداقل نیمسال های تحصیلی که باید گذارنده شود تا دانشجو مجاز به ثبت نام در نقل و انتقالات باشد، یک نیمسال تحصیلی است. در واقع دانشجویانی که ترم یک می باشند ، نمی توانند در طرح نقل و انتقالات ثبت نام نمایند مگر آن که دارای شرایط خاص باشند.
 • دانشجویانی که یک بار در طول دوره تحصیلی خود ، در نقل و انتقالات ثبت نام نموده اند ، برای بار دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند. در واقع امکان انتقال دانشجویان دانشگاه های سراسری در هر یک از دوره های تحصیلی فقط یک بار می باشد.
 • رشته و گرایشی که دانشجو در حال تحصیل در آن می باشد ، باید در دانشگاه مقصد ارائه شده باشد. ( دانشگاه مقصد دانشگاهی است که دانشجو قصد انتقالی به آن را دارد.)
 • دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده اند ، مجاز به ارسال درخواست مبنی بر نقل و انتقال نمی باشند. در واقع فقط دانشجویان رشته های با آزمون می توانند در طرح نقل و انتقالات شرکت کنند.
 • دانشجویان غیر ایرانی که متقاضی انتقال می باشند ، باید درخواست آن ها در اداره امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقالات بررسی شود.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشند ، امکان انتقال به دانشگاه های کشور را ندارند.
 • میهمانی و انتقال دانشجویان به دانشگاه هایی که فرد عضو هیئت علمی یا کارکنان آن می باشد ، امکان پذیر نیست. برای مثال دانشجویی که در دانشگاه روزانه 1 در حال تحصیل می باشد و در دانشگاه روزانه 2 جزء هیئت علمی یا کارکنان است ، این دانشجو امکان انتقالی از دانشگاه روزانه 1 به دانشگاه روزانه 2 را ندارد.
 • میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقال باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد. میانگین نمرات دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته بر اساس 3 ترم تحصیلی متوالی و برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته بر اساس 2 ترم تحصیلی ، در نظر گرفته می شود.
 • مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان انتقال یافته توسط دانشگاه مقصد صادر می گردد.
 • انتقال دانشجویان از دانشگاه های روزانه به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور امکان پذیر می باشد.
 • امکان انتقال دانشجویان از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر در یک شهر فراهم نمی باشد. توجه داشته باشید که انتقال دانشجویان از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر در یک شهر تنها برای گذراندن واحدهای تک درس بلامانع است.
 • انتقالی از دوره شبانه به روزانه ، دانشگاه پیام نور به دوره روزانه یا شبانه ، دانشگاه غیرانتفاعی به دوره روزانه یا شبانه ، دانشگاه غیردولتی به مراکز فنی و حرفه ای و علمی کاربردی ممنوع می باشد.
 • دانشجویانی که با درخواست میهمانی و انتقالی آن ها در دوره روزانه موافقت می گردد ، موظف به پرداخت شهریه ای برابر با میزان شهریه دوره نوبت دوم همان دانشگاه می باشند. در صورتی که دانشجو نمره قبولی دانشگاه مقصد را با توجه به کارنامه نهایی خود در کنکور سراسری داشته باشد ، از پرداخت شهریه معاف خواهد بود.
 • آن دسته از دانشجویانی که علاوه بر انتقالی ، متقاضی تغییر رشته نیز می باشند ، لازم است درخواست خود را به صورت کتبی به دانشگاه مبدا ارائه نمایند تا در صورت احراز شرایط مورد نیاز و موافقت دانشگاه ، امر تغییر رشته و انتقالی به صورت همزمان صورت بگیرد.
 • در صورت انتقال ، واحدهایی که با نمره 12 و بالاتر توسط دانشجو در دانشگاه مبدا گذرانده شده اند ، عینا در دانشگاه مقصد نیز پذیرفته می شوند.

شرایط ثبت نام میهمانی دانشگاه های سراسری

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به گرفتن میهمانی اقدام کنند می بایست در اولین گام از شرایط و ضوابط مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اما پیش از آن که به شرح شرایط مذکور بپردازیم ، قصد داریم انواع میهمانی دانشگاه سراسری را نام برده و توضیح مختصری درباره هر یک از آن ها ارائه نماییم.

میهمانی مبنا: در صورتی که سکونت دائم خانواده دانشجو در نزدیک ترین محل به شهری باشد که دانشگاه مقصد در آن واقع است ، دانشجو می تواند پس از اعلام قبولی خود از سوی سازمان سنجش نسبت به ثبت درخواست انتقالی خود اقدام نماید. توجه داشته باشید که در این مورد ، دانشجو بر اساس نمره مکتسبه خود در آزمون سراسری و طبق دستورالعمل سازمان سنجش به دانشگاه دیگری معرفی می شود.

میهمانی موقت: دانشجویان در این نوع میهمانی برای نیمسال های تحصیلی مشخصی به صورت موقت به تغییر محل تحصیل خود می پردازند.

میهمانی دائم: در این مورد نیز دانشجویان تمام واحدهای باقی مانده خود را در دانشگاه مقصد می گذرانند و در پایان هر نیمسال تحصیلی ، ریز نمرات آن ها به دانشگاه مبدا ارسال می گردد.

 • دانشجویانی که می خواهند در طرح میهمانی شرکت کنند باید علاوه بر گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا ، حداقل معدل 13 را نیز کسب نمایند.
 • حداکثر نیمسال های تحصیلی مجاز برای میهمان شدن در دوره کارشناسی پیوسته ، چهار ترم و در دوره کارشناسی ناپیوسته و کاردانی برابر با دو ترم می باشد.
 • دانشجویانی که دو ترم متوالی معدل بالای 13 را کسب نمایند ، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانند میهمان دائم شوند.
 • برای دانشجویان میهمان ، خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.
 • مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان میهمان از دانشگاه مبدا صادر می گردد.
 • ظرفیت میهمانی مبنا برابر با پنج درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشجویان همان سال تحصیلی می باشد. توجه داشته باشید که ثبت درخواست میهمانی مبنا صرفا برای پذیرفته شدگان ورودی همان سال و همان دوره امکان پذیر می باشد.
 • در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد محرز شود ، وی می تواند پس از اعلام سازمان سنجش و بر اساس دستورالعمل آن نسبت به میهمانی مبنا اقدام نماید. بر این اساس ، دانشجو تنها در صورت داشتن 90 درصد نمره آزمون سراسری آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته در دانشگاه مورد نظر ، (از ابتدای شروع به تحصیل) حداکثر به مدت چهار نیمسال تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال تحصیلی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی می تواند به عنوان میهمان مبنا در دانشگاه مقصد تحصیل نماید.
 • شهریه دانشجویان میهمانی که در دوره های روزانه مشغول به تحصیل هستند ، مطابق با شهریه نوبت دوم همان دانشگاه محاسبه می گردد.
 • میهمانی دانشجویان از دانشگاه به دیگر دانشگاه همان شهر ممنوع می باشد.
 • سقف پذیرش دانشجویان میهمان معمولا برای دانشگاه های دولتی برابر با 20 درصد کل دانشجویان ورودی همان سال تحصیلی می باشد. این ظرفیت برای دانشگاه های غیردولتی نیز برابر با 15 درصد است.
 • در میهمانی دائم نیازی به مراجعه حضوری دانشجو در هر نیمسال تحصیلی به دانشگاه مبدا نمی باشد و نمرات وی در پایان هر نیمسال تحصیلی توسط دانشگاه مقصد به دانشگاه مبدا ارسال می گردد.
 • میهمانی از دانشگاه های دولتی و غیردولتی به مراکز علمی کاربردی ممنوع بوده و امکان میهمانی دانشجویان از موسسات غیردولتی به دانشگاه های فنی و حرفه ای و بالعکس نیز فراهم نمی باشد.

با توجه به ظرفیت پذیرش محدود دانشجویان میهمان ، اولویت میهمان شدن در شرایط برابر با داوطلبانی است که حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند.

 • دانشجوی دختر
 • ازدواج دانشجوی دختر در زمان دانشجویی در صورت اشتغال دائم همسر وی قبل از ازدواج در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد
 • داشتن بیماری خاص ، صعب العلاج و لاعلاج به تایید مراجع ذی صلاح
 • دانشجوی پسر متاهل (ازدواج در زمان دانشجویی) در صورت دانشجو بودن همسر وی
 • دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد
 • دانشجویان خانم متاهل دارای فرزند در صورت اشتغال دائم همسر در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد
 • معلولیت موثر در زمان دانشجویی و یا دانشجویانی که قبل از دوره دانشجویی نیز تحت حمایت سازمان بهزیستی می باشند.
 • فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده و یا از کارافتادگی پدر و مادر در زمان دانشجویی به طوری که منجر به سرپرستی خانواده توسط دانشجو شده و یا دانشجو به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده تلقی گردد.
 • در صورتی که یکی از والدین دارای شرایط خاص یا بیماری خاص باشد. (در صورت تایید مراجع ذی صلاح)

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

همزمان با آغاز زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، داوطلبان می توانند پس از آگاهی از شرایط نقل و انتقالات ، اقدامات لازم را در راستای این امر به انجام برسانند. اعلام علاقه مندی دانشجویان برای میهمانی و یا انتقالی به دیگر دانشگاه ها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم (سجاد) به آدرس portal.saorg.ir انجام می پذیرد. بنابراین به درخواست دانشجویانی که به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه می کنند ، رسیدگی نخواهد شد.

فرآیند نقل و انتقال دانشجویان در سال 99 از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 31 اردیبهشت ماه سال 99 نیز ادامه دارد.

توجه داشته باشید که هنگام ارسال مدارک مورد نیاز و ثبت اطلاعات خود در سامانه سجاد ، دقت لازم را به کار ببرید چرا که در صورت بروز هر گونه خطا ، امکان جبران آن وجود نخواهد داشت. چنانچه پیرامون هر یک از مباحث فوق ، سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است ، می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ، روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۶۳ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشگاه غیرانتفاعی اپادنا شیراز قبول شدم میخاستم بدونم ایا میتونم انتقالی بگیرم برم دانشگاه غیر انتفاعی زند شیراز یا نه ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مجاز به گرفتن انتقالی نمی باشید و در صورت قبولی در آزمون می بایست حداقل یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدأ حضور داشته باشید و با توجه به دارا بودن شرایط مذکور اقدام به انتقالی نمایید.

 2. Avatar

  سلام من با سوابق تحصیلی قبول شدم توشهر دیگه میتونم میهمانی به دانشگاه شهر خودم بگیرم

  • ایران مشاوره

   با سلام، برای در خواست مهمانی می بایست حداقل یک ترم تحصیلی را در دانشگاه مبدا گذرانده باشید.

 3. Avatar

  باسلام، درصورت پاس کردن بیشتر از نصف واحد ها در دانشگاه مبدأ و انتقالی گرفتن به دانشگاه مقصد کدام دانشگاه مدرک کارشناسی رو صادر می‌کند
  باتشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت انتقالی، مدرک فارغ التحصیلی شما از دانشگاه مقصد صادر خواهد شد.

 4. Avatar

  سلام ببخشید امکانش هست به صورت همزمان تو دو تا دانشکاه مهمانی گرفت به خاطر عقب نیفتادن واحدا یه مقدار از واحدا رو تو یه دانشگاه و تعدادی از واحدا رو تو دانشگاه دیگری برداشت؟!!!!!

 5. Avatar

  سلام من الان دانشگاه مبدا موافقت کرده با مهمانی اگه دانشگاه مقصد هم موافقت کنه ولی خودم به دلیل اینکه چند ترم ممکنه عقب بفتم نخوام برم میشه انصراف داد؟؟

 6. Avatar

  با سلام
  من الان دانشگاه غیر انتفاعی مهندسی پزشکی میخونم اما میخوام دوباره کنکور بدم اگه دوباره کنکور بدم و دولتی همین رشته رو قبول شم و( این رو بگم که من دو ترم کامل خوندم) میتونم ادامه همین دو ترم رو بخونم؟؟؟یا باید از اول بخونم ؟؟
  بعد اینکه هزینه انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی چقدر ه؟؟؟؟
  ترو خدا جوابشو بدین. خدا خیر تون بده

  • ایران مشاوره

   با سلام، درصورتی که در دانشگاه و رشته ی دلخواه خود قبول شدید می توانید از دانشگاه غیرانتفاعی انصراف داده و در دانشگاه دلخواهتان ادامه تحصیل دهید. در صورت موافقت دانشگاه روزانه می توانید واحدهای گذرانده را تطبیق بزنید. هزینه ی انصراف از دانشگاه غیرانتفاعی ۱.۵ برابر شهریه ی ثابت می باشد.

 7. Avatar

  سلام من درخواست مهمان شدم دادم و دانشگاه مبدا موافقت کرده ولی با وضعیت کرونا که احتمالا ترم بعد هم مجازی میشه میخوام درخواستمو لغو کنم؛چجوری باید اینکارو بکنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما بایستی برای انصراف از میهمانی، موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید من ترم اخر روانشناسی بندرعباسم میخواستم مهمانی بگیرم برای کرمان ک متاسفانه موافقت شده..راهی هست کنسلش کنم؟شرایطی پیش اومده ک پشیمون شدم الان نمیخام برم توروخدا بگید چیکار کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید برای انصراف از میهمانی خود موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید.

 9. Avatar

  با سلام
  من دانشجو ترم چهارم و تا ب حال مهمان نشدم،برای مهمان دائم شدن میتونم اقدام کنم یا باید اول مهمان شم؟
  و اینکه اگر من مهمان شم امکان تحصیل دو ترم متوالی مهر و بهمن ماه در دانشگاه مبدأ رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   شما درصورت داشتن شرایط میهمانی می بایست ابتدا بابت دریافت میهمانی اقدام نمایید و سپس با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد میهمانی دائم بگیرید. لازم به ذکر است مطابق با قوانین وزارت علوم، در مقطع کارشناسی حداکثر تا ۴ ترم مجاز به اخذ میهمانی می باشید.

 10. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  من سه ترم مهمانی گرفتم برا دانشگاه آزاد از طریق تبصره چند دانشجویی بعد درسته که میگن سقف مهمانی سه ترم هست فقط؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با شرایط و ضوابط میهمانی دانشگاه آزاد، دانشجویان مقطع کارشناسی در صورت داشتن شرایط، حداکثر تا ۴ ترم مجاز به دریافت میهمانی می باشند.

 11. Avatar

  سلام میخوام انتقالی دایم بگیرم چجوری ثبت نام کنم برم سایت سماد اول درخواست مهمانی بزنم بعد دایم یا میشه بزنیم همون اول بزنم دایم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه تمایل به اخذ میهمانی از واحد دانشگاهی داشته باشید می بایست ابتدا در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه سراسری (سجاد) درخواست خود را ثبت نمایید و درصورت موافقت واحد دانشگاهی مبدا و مقصد می توانید از شرایط میهمانی بهره مند شوید. لازم به ذکر است جهت گرفتن میهمانی دائم باید پیش از ثبت درخواست حداقل دو ترم متوالی در واحد دانشگاهی مقصد میهمان شده باشید.

 12. Avatar

  سلام دانشجوی دانشگاه آزادم که رشته م تجربی بوده و با سوابق تحصیلی مهندسی کامپیوتر میخونم اگه کنکور ریاضی بدم و دانشگاه آزاد واحد دیگری همین رشته رو قبول بشم با توجه به اینکه با سوابق تحصیلی رفتم
  ۱-واحدهای پاس کردمو معادل سازی میکنن؟؟؟؟ ۲- اصلا میتونم انتقالی بگیرم؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   سلام، معادل سازی دروس گذرانده شده به موافقت واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد بستگی دارد، و دانشجویانی که بر اساس سوابق تحصیلی در حال تحصیل باشند، امکان درخواست انتقالی به واحد دیگری را ندارند.

 13. Avatar

  سلام اگه دانشگاه سراسری یک رشته روزانه قبول بشیم تا دوسال نمی‌تونیم کنکور بدیم یا میتونیم کنکور بدیم

  • ایران مشاوره

   با سلام. چنانچه شما جزو پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانه در سال ۱۳۹۹ باشید صرفا از شرکت در دوره های روزانه سال ۱۴۰۰ محروم هستید اما می توانید در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ شرکت کرده و دوره های دیگری را جزو انتخاب های خود قرار دهید.

 14. Avatar

  سلام من در دانشگاه شیراز مهمان شده ام میخواستم بدونم راهی هست در نهایت مدرک دانشگاه شیراز رو اخذ کنم؟ یا میتوانم اصلا انتقالی کامل بگیرم که در نهایت مدرک دانشگاه شیراز رو بگیرم؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه دارای شرایط نقل و انتقالی باشید (به عنوان مثال میانگین نمرات شما باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد و …) و دانشگاه مبدا و مقصد نیز با این درخواست موافقت نمایند می توانید در زمان فراغت از تحصیل مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه شیراز دریافت نمایید.

 15. Avatar

  سلام وقتتون بخیر اگر درخواست انتقالی از دانشگاه دولتی به دانشگاه دولتی شهر دیگه ای رو بدیم و درخواستمون قبول بشه باید شهریه پرداخت کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که با درخواست انتقالی شما مشروط بر ادامه تحصیل در دوره نوبت دوم موافقت شود ، می بایست به صورت شهریه پرداز به ادامه تحصیل بپردازید.

 16. Avatar

  سلام
  ببخشید وقتی ک انتقالی میگیریم وقتی میریم دانشگاه مقصد باید هزینه پرداخت کنیم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   دانشجویانی که با درخواست میهمانی و انتقالی آن ها در دوره روزانه موافقت می گردد ، موظف به پرداخت شهریه ای برابر با میزان شهریه دوره نوبت دوم همان دانشگاه می باشند ، ولیکن در صورتی که دانشجو نمره قبولی دانشگاه مقصد را با توجه به کارنامه نهایی خود در کنکور سراسری داشته باشد ، از پرداخت شهریه معاف خواهد بود.

 17. Avatar

  سلام من دو ترم رو تو دانشگاه تهران خوندم دو ترم هم مهمان دانشگاه تبریز گرفتم البته باید بگم تو سامانه درخواست ندادم و به صورت کتبی و حضوری اقدان به مهمان شدن کردم. میخواستم بدونم میتونم باز دو ترم دیگه هم مهمان بگیرم و سال اخر رو برگردم دانشگاه مبدا؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم ، شما در مقطع کارشناسی پیوسته می توانید در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد حداکثر تا ۴ ترم میهمانی بگیرید.

 18. Avatar

  سلام.من یکبار انتقالی توام با تغیر رشته گرفتم.بعد الان میتونم دوباره انتقال بگیرم.بعد میخاستم بدونم اگه کسی مشکل داشته باشه و نتونه برگرده دانشگاه مبدا و معدلشم زیر ۱۳ باشه بازم درخواستش تو سامانه سجاد بررسی میشه امکانش هست موافقت بشه

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم ، انتقال دانشجویان دانشگاه های سراسری در هر یک از دوره های تحصیلی فقط یک بار امکان پذیر می باشد ، لذا دانشجویانی که یک بار در طول دوره تحصیلی خود ، در نقل و انتقالات ثبت نام نموده اند ، برای بار دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند.

 19. Avatar

  سلام من دانشجوس ترم ۲ بهداشت هستم و این ترم هم در دانشگاه ارومیه مهمان بودم میخواستم بدونم برای ترم بعدی باید از چه سایتی تقاضا بدم. چون ترم قبل من حضوری رفتم وتقاضای کتبی دادم و اینکه من ساکن ارومیه

 20. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم دوم مدیریت آموزشی دوره روزانه دانشگاه سمنان در مقطع کارشناسی ارشد هستم
  تقاضای مهمان یا انتقالی به دانشگاه شیرازو دارم
  آیا در مقطع کارشناسی ارشد هم ، میتوان انتقالی یا مهمان شد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانید درخواست میهمانی و یا انتقالی خود را در واحد آموزشی ثبت نمایید.لازم به ذکر است جهت ثبت درخواست می بایست در بازه زمانی مشخص شده از طریق سامانه وزارت علوم اقدام کنید.

 21. Avatar

  سلام خسته نباشید من این ترم ترم دو بودم با توجه به تعطیلی دانشگاه اگر دانشگاه ها تعطیل بمونند شرایط مهمانی هم این هست که باید دو ترم بگذرونیم ایا برای ترم بهمن استثنا قائل میشوند تا ما بتوانیم برای شهر خود مهمانی بگیریم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، از جمله شرایط دریافت میهمانی در دانشگاه های سراسری ، گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی با حداقل معدل ۱۳ می باشد ، و تاکنون در رابطه با زمان ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشکاه سراسری در سال ۱۳۹۹ اطلاعیه ای منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید .

 22. Avatar

  سلام یک سوال داشتم ،من موقع انتخاب رشته دانشگاه امیرکبیر رو پایین تر از فردوسی مشهد زدم و فردوسی رو قبول شدم اما تو کارنامه سبز امیر کبیر رو هم اوردم ،الان به دانشگاه ایمیل دادم میگن دانشگاه امیر کبیر با کارنامه سبز کارنمیکنه،میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره?ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید درخواست خود را از طریق وزارت علوم پیگیری نمایید.لازم به ذکر است جهت انجام فرایند انتقالی می بایست حتما موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید.

 23. Avatar

  سلام من معدل ترم اولم ١٢/٧٠شده و میخوام برای ترم سه مهمانی بگیرم باتوجه به اینکه بایدمعدل بالای ١٣باشه من میتونم برای ترم سه مهمانی بگیرم؟معدل ترم دومم هم حساب میشه یانه؟ایا ترم بهمن هم میشه مهمانی گرفت یافقط اردیبهشت مهمانی ها میاد؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   میانگین نمرات هر دو ترم تحصیلی شما درنظر گرفته خواهد شد ، مطابق با ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، نام نویسی در این طرح در سال یک بار صورت می گیرد لذا شما می بایست به طور معمول اردیبهشت ماه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من ترم یک رو در دانشاه محقق اردبیلی گذروندم
  و استانم هم اردبیله اما به دلیل مشکلاتی نمیتونم اردبیل بمونم من میتونم اردیبهشت برای ترم سه درخواست مهمان بدم دانشگاه تبریز
  روزانه هستم و با ازمون؟
  رشته زیست سلولی مولکولی روزانه وردوی نیم سال اول ۹۸

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در صورتی که شما یک ترم تحصیلی را با معدل بالای ۱۳ در مقطع کارشناسی پیوسته گذرانده باشید ، می توانید در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ از طریق سایت وزارت علوم و تحقیقات ( سامانه جامع امور دانشجویان ) درخواست مهمانی خود را ثبت نمایید .

 25. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم دو روانشناسی دانشگاه سمنان هستم اما خودم بومی تهرانم به خاطر مشکل و بیماری مادرم درخواست انتقالی میخام بدم اما معدل ترم اولم شده۱۶/۵۰من انتقالی بگیرم بهتره یا مهمان؟ از طرفی نوشته بود دانشجوهای انتقالی باید سه ترم متوالی معدلشون بالاتر از میانگین معدل دانشگاه مقصد باشه ینی من درخواست انتقالی بدم به عنوان مهمان میام دانشگاه مقصد اگ سه ترم معدلم بالا باشه منتقل میشم؟؟؟؟ میشه راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقالی باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد ، لذا شما می بایست با توجه به دانشگاه مقصد نسبت به ثبت درخواست میهمانی و یا انتقالی اقدام نمایید.لازم به ذکر است فرایند انتقال دانشجویان متقاضی انتقالی پس از موافقت دانشگاه مبدا و مقصد انجام می گیرد و تنها دانشجویانی که درخواست میهمانی داده اند نیاز به گذراندن دو نیمسال تحصیلی با معدل بالا جهت ثبت درخواست مهمانی دائم دارند.

 26. Avatar

  سلام.من دانشجوی ترم ۶ در دانشگاه دولتی هستم و معدلم ۱۶ هست اما به دلیل این که در هر ترم نمیتونم تعداد واحد دلخواهم رو بردارم و دانشگاه هم رسیدگی نمیکنه میخوام درخواست انتقالی بدم.به نظرتون این کار ممکن هست ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،بله در صورتی که شما دارای شرایط انتقالی دانشگاه های سراسری باشید ، می توانید در خواست خود را از طریق سایت وزارت علوم و معمولا در اردیبهشت ماه هر سال ثبت نمایید . لازم به ذکر است در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه در حال تحصیل را دارا باشید ، می توانید از شرایط میهمانی در واحد دانشگاهی مورد نظر استفاده نمایید .

 27. Avatar

  سلام
  من دانشجو دانشگاه آزاد اهواز هستم
  خانواده ام از اهواز نقل مکان کردن کرج
  من می‌خوام یک الی دو ترم مهمان بگیرم
  بدون آزمون هم رفتم دانشگاه
  رشته روان شناسی هستم معدل ۱۶.۶۷است
  برای اقدام و مهمان گرفتن برای سال بعدی (۹۹) چه باید بکنم
  ممنونم میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست در بازه زمانی مقرر شده در سامانه منادا درخواست میهمانی خود را ثبت نمایید و چنانچه موافقت واحد دانشگاهی مبدا و مقصد را کسب کنید می توانید از شرایط مهمانی بهره مند شوید.

 28. Avatar

  سلام تورو خدا جواب بدین دانشجویانی که با درخواست مهمانی شون موافقت شده چطوری باید انتخاب واحد کنن در دانشگاه مقصد یا در دانشگاه مبدا باید لنتخاب رشته کنن؟؟

 29. Avatar

  سلام من ترم یک را در دانشگاه دولتی بجنورد تمام کردم.اما برای پرداخت هزینه های ترم دو توان مالی ندارم.امکان مهمان شدن در دانشگاه فردوسی برای ترم دو هست?

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که یک نیمسال تحصیلی را در واحد مبدا بگذرانید ، در زمان نام نویسی جهت میهمانی مجاز به ثبت درخواست خواهید بود.لازم به ذکر است شما می بایست شرایط میهمانی را نیز دارا باشید.

 30. Avatar

  سلام برای کسی که به خاطر تغیر در رشته سنواتش تموم شده شده مهمان تعلق میگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با قوانین نقل و انتقالات دانشگاه های سراسری دانشجویان ترم آخر معمولا مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالات نمی باشند.

 31. Avatar

  سلام ، مهمان دائم مدرک دانشگاه مبدا می گیره یا مقصد ؟ مهمان دائم بیش تر از ۴ ترم هم می شه دیگه ؟ ترم تابستان ها هم حسابه جزء چهار ترم اگه برداریم ؟ مممون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه مهمان دائم باشید مدرک تحصیلی شما از واحد مبدا صادر می شود.درصورت مهمانی دائم ، نیازی به مراجعه دانشجو در هر نیمسال به دانشگاه مبدا نمی باشد ، به عبارت دیگر هر تعداد نیمسال تحصیلی که باقی مانده باشد را در واحد مقصد میگذرانید.

 32. Avatar

  سلام ، خسته نباشید
  من یک سال و نیم پیش برای انتقالی درخواست دادم اما رد شد ، آیا با توجه به این که درخواست دادم ، امکان درخواست مجدد وجود نداره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در زمان نقل و انقالات درخواست خود را از طریق سامانه ثبت کرده و مجدد برای انتقالی اقدام کنید.

 33. Avatar

  سلام
  من در سال ۹۸ از پیام نور انصراف دادم در مقطع کارشناسی
  الان در دانشگاه آزاد رشته پرستاری مقطع کارشناسی پذیرفته شدم
  رشته و دانشگاهم مورد علاقم نیست و میخواهم در کنکور ۹۹ شرکت
  اگر در دانشگاه دیگری پذیرفته شدم میتوانم ثبت نام کنم
  مشمول خدمت سربازی نمیشم؟در ضمن من آقا هستم.
  خواهشا اگر مشمول سربازی میشم راه حلی بگید که از این مخمصه نجات پیدا کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، دانشجویان آقا در صورت ثبت دومین درخواست خود طی مقاطع تحصیلی مشمول خدمت سربازی می باشند.لازم به ذکر است چنانچه دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنند می توانید در مقطع کارشناسی و یا کاردانی(پیوسته ویا ناپیوسته) به تحصیل همزمان در رشته دوم بپردازید.

 34. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی دوره روزانه هستم . بعد ۳ ترم تحصیل میتونم درخواست انتقالی بدم و انتقالی بگیرم یا حتی مهمان ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما دارای شرایط نقل و انتقالی دانشگاه های سراسری بوده و منع آموزشی از جانب دانشگاه مبدا نداشته باشید ، می توانید در بازه زمانی که سامانه جهت ثبت درخواست انتقالی و یا میهمانی فعال می شود اقدام نمایید.

 35. Avatar

  سلام خسته نباشید
  چه زمانی سامانه برای ثبت درخواست مهمانی برای مهر ۹۹ کی باز میشه و معمولا چه مدتی ما فرصت داریم تا درخواستمونو ثبت کنیم؟
  یکی دو ماه آینده باز میشه یا اردیبهشت ۹۹؟
  ممنون

 36. Avatar

  سلام تاریخ انتقالی برای ترم مهر۹۹ کی هست؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   معمولا سامانه نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، از اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر اردیبهشت ماه جهت ثبت درخواست نقل و انتقالی فعال می شود.

 37. Avatar

  سلام من دانشجو روزانه بروجردم الان میخوام برا ترم ۳ برم بجنورد شهر خودم میخوام بدونم مهمانی گرفتن برا بجنورد از بروجرد امکان پذیره یا نه؟؟ چون راه زیاده

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست در زمان مقرر در سامانه درخواست خود را ثبت نمایید ، چنانچه دارای شرایط مهمانی باشید و در صورت موافقت واحد دانشگاهی مبدا و مقصد می توانید از این امکان بهره مند شوید.

 38. Avatar

  باسلام و خدا قوت
  من در مقطع ارشد ، دوره ی شبانه دانشگاه امیرکبیر قبول شدم ، ترم اول مشروط شدم و ترم دوم هم حذف ترم کردم
  برای مهر مهمانی گرفتم دانشگاه اصفهان و اینجا شرایط برام خیلی خوب پیش رفت و ترم خوبی داشتم
  میخوام انتقالی بگیرم دانشگاه اصفهان . چه کار باید بکنم ؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما در صورت تمایل و همچنین دارا بودن شرایط انتقالی ، می بایست در بازه زمانی نقل و انتقالات دانشگاه سراسری در سامانه درخواست انتقالی خود را ثبت نمایید.

 39. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشجویی که در دانشگاه خود دانشجوی شبانه یا نیمه دوم است امکان انتقالی به دانشگاه دیگر(مثلا به صورت شبانه در دانشگاه مقصد) را دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام،
   در صورتی که شما شرایط انتقالی را داشته باشید می بایست در سامانه ارسال درخواست نمایید و در صورت کسب موافقت واحد مبدا و مقصد میتوانید از انتقالی بهره مند شوید.

 40. Avatar

  سلام خسته نباشید زمان گرفتن مهمانی برای ترم بهمن چه زمانی میباشد

 41. Avatar

  سلام.
  دانشجو دختری که قبل از ازدواج در انتقالی گرفته. ولی بعد از ازدواج هم خواهان انتقالی هست به شهر تهران چون نامزد دختر در تهران دانشجو میباشد… باتوجه به اینکه در هر دوره فقط یکبار میشه انتقالی گرفت… آیا شرایطی و راهی هست که انتقالی گرفت… ازدواج بعد از قبولی و انتقالی اولیه است.

  • ایران مشاوره

   با سلام , امکان انتقالی در هر مقطع دانشگاهی فقط یک بار امکان پذیر می باشد و شما امکان ثبت اطلاعات و درخواست مجدد خود را در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه ها ندارید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره