تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری 99 – 1400

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری 99 – 1400

شرایط نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه سراسری 99 - 1400
شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان دانشگاه های سراسری که بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خود را ندارند ، می توانند در زمانی که توسط وزارت ، علوم تحقیقات و فناوری در نظر گرفته می شود ، نسبت به تغییر دانشگاه خود اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند ، می توانند درخواست خود را مبنی بر انتقالی یا میهمانی در سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم (سجاد) اعلام نمایند.

بنابراین اگر متقاضی ثبت نام در نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری می باشید ، با مطالعه ادامه مطلب می توانید از زمان و شرایط ثبت نام نقل و انتقالی اطلاع یابید. توجه داشته باشید که در صورت عدم اعلام درخواست خود در موعد مقرر ، امکان انتقالی شما مجددا فراهم نخواهد شد چرا که این فرصت تنها یک بار در سال در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجاد به نشانی portal.saorg.ir صورت می پذیرد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

تمام دانشجویان برای ارسال درخواست خود مبنی بر میهمانی یا انتقال به دانشگاه دیگر باید ابتدا از شرایط آن اطلاع یابند و سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. توجه داشته باشید که علاوه بر شرایطی که در این مقاله به شرح کامل آن ها خواهیم پرداخت ، نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین دانشجویان رشته های پزشکی نیز شرایط خاص خود را می طلبد که شما کاربران گرامی می توانید برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر ، به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

 • دانشجویان ترم آخر هر یک از دوره های تحصیلی ، مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالی نمی باشند.
 • حداقل نیمسال های تحصیلی که باید گذارنده شود تا دانشجو مجاز به ثبت نام در نقل و انتقالات باشد، یک نیمسال تحصیلی است. در واقع دانشجویانی که ترم یک می باشند ، نمی توانند در طرح نقل و انتقالات ثبت نام نمایند مگر آن که دارای شرایط خاص باشند.
 • دانشجویانی که یک بار در طول دوره تحصیلی خود ، در نقل و انتقالات ثبت نام نموده اند ، برای بار دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند. در واقع امکان انتقال دانشجویان دانشگاه های سراسری در هر یک از دوره های تحصیلی فقط یک بار می باشد.
 • رشته و گرایشی که دانشجو در حال تحصیل در آن می باشد ، باید در دانشگاه مقصد ارائه شده باشد. ( دانشگاه مقصد دانشگاهی است که دانشجو قصد انتقالی به آن را دارد.)
 • دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده اند ، مجاز به ارسال درخواست مبنی بر نقل و انتقال نمی باشند. در واقع فقط دانشجویان رشته های با آزمون می توانند در طرح نقل و انتقالات شرکت کنند.
 • دانشجویان غیر ایرانی که متقاضی انتقال می باشند ، باید درخواست آن ها در اداره امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقالات بررسی شود.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشند ، امکان انتقال به دانشگاه های کشور را ندارند.
 • میهمانی و انتقال دانشجویان به دانشگاه هایی که فرد عضو هیئت علمی یا کارکنان آن می باشد ، امکان پذیر نیست. برای مثال دانشجویی که در دانشگاه روزانه 1 در حال تحصیل می باشد و در دانشگاه روزانه 2 جزء هیئت علمی یا کارکنان است ، این دانشجو امکان انتقالی از دانشگاه روزانه 1 به دانشگاه روزانه 2 را ندارد.
 • میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقال باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد. میانگین نمرات دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته بر اساس 3 ترم تحصیلی متوالی و برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته بر اساس 2 ترم تحصیلی ، در نظر گرفته می شود.
 • مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان انتقال یافته توسط دانشگاه مقصد صادر می گردد.
 • انتقال دانشجویان از دانشگاه های روزانه به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور امکان پذیر می باشد.
 • امکان انتقال دانشجویان از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر در یک شهر فراهم نمی باشد. توجه داشته باشید که انتقال دانشجویان از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر در یک شهر تنها برای گذراندن واحدهای تک درس بلامانع است.
 • انتقالی از دوره شبانه به روزانه ، دانشگاه پیام نور به دوره روزانه یا شبانه ، دانشگاه غیرانتفاعی به دوره روزانه یا شبانه ، دانشگاه غیردولتی به مراکز فنی و حرفه ای و علمی کاربردی ممنوع می باشد.
 • دانشجویانی که با درخواست میهمانی و انتقالی آن ها در دوره روزانه موافقت می گردد ، موظف به پرداخت شهریه ای برابر با میزان شهریه دوره نوبت دوم همان دانشگاه می باشند. در صورتی که دانشجو نمره قبولی دانشگاه مقصد را با توجه به کارنامه نهایی خود در کنکور سراسری داشته باشد ، از پرداخت شهریه معاف خواهد بود.
 • آن دسته از دانشجویانی که علاوه بر انتقالی ، متقاضی تغییر رشته نیز می باشند ، لازم است درخواست خود را به صورت کتبی به دانشگاه مبدا ارائه نمایند تا در صورت احراز شرایط مورد نیاز و موافقت دانشگاه ، امر تغییر رشته و انتقالی به صورت همزمان صورت بگیرد.
 • در صورت انتقال ، واحدهایی که با نمره 12 و بالاتر توسط دانشجو در دانشگاه مبدا گذرانده شده اند ، عینا در دانشگاه مقصد نیز پذیرفته می شوند.

شرایط ثبت نام میهمانی دانشگاه های سراسری

دانشجویانی که قصد دارند نسبت به گرفتن میهمانی اقدام کنند می بایست در اولین گام از شرایط و ضوابط مربوطه اطلاعات لازم را کسب نمایند. اما پیش از آن که به شرح شرایط مذکور بپردازیم ، قصد داریم انواع میهمانی دانشگاه سراسری را نام برده و توضیح مختصری درباره هر یک از آن ها ارائه نماییم.

میهمانی مبنا: در صورتی که سکونت دائم خانواده دانشجو در نزدیک ترین محل به شهری باشد که دانشگاه مقصد در آن واقع است ، دانشجو می تواند پس از اعلام قبولی خود از سوی سازمان سنجش نسبت به ثبت درخواست انتقالی خود اقدام نماید. توجه داشته باشید که در این مورد ، دانشجو بر اساس نمره مکتسبه خود در آزمون سراسری و طبق دستورالعمل سازمان سنجش به دانشگاه دیگری معرفی می شود.

میهمانی موقت: دانشجویان در این نوع میهمانی برای نیمسال های تحصیلی مشخصی به صورت موقت به تغییر محل تحصیل خود می پردازند.

میهمانی دائم: در این مورد نیز دانشجویان تمام واحدهای باقی مانده خود را در دانشگاه مقصد می گذرانند و در پایان هر نیمسال تحصیلی ، ریز نمرات آن ها به دانشگاه مبدا ارسال می گردد.

 • دانشجویانی که می خواهند در طرح میهمانی شرکت کنند باید علاوه بر گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا ، حداقل معدل 13 را نیز کسب نمایند.
 • حداکثر نیمسال های تحصیلی مجاز برای میهمان شدن در دوره کارشناسی پیوسته ، چهار ترم و در دوره کارشناسی ناپیوسته و کاردانی برابر با دو ترم می باشد.
 • دانشجویانی که دو ترم متوالی معدل بالای 13 را کسب نمایند ، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانند میهمان دائم شوند.
 • برای دانشجویان میهمان ، خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.
 • مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان میهمان از دانشگاه مبدا صادر می گردد.
 • ظرفیت میهمانی مبنا برابر با پنج درصد از ظرفیت پذیرش کل دانشجویان همان سال تحصیلی می باشد. توجه داشته باشید که ثبت درخواست میهمانی مبنا صرفا برای پذیرفته شدگان ورودی همان سال و همان دوره امکان پذیر می باشد.
 • در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد محرز شود ، وی می تواند پس از اعلام سازمان سنجش و بر اساس دستورالعمل آن نسبت به میهمانی مبنا اقدام نماید. بر این اساس ، دانشجو تنها در صورت داشتن 90 درصد نمره آزمون سراسری آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته در دانشگاه مورد نظر ، (از ابتدای شروع به تحصیل) حداکثر به مدت چهار نیمسال تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال تحصیلی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی می تواند به عنوان میهمان مبنا در دانشگاه مقصد تحصیل نماید.
 • شهریه دانشجویان میهمانی که در دوره های روزانه مشغول به تحصیل هستند ، مطابق با شهریه نوبت دوم همان دانشگاه محاسبه می گردد.
 • میهمانی دانشجویان از دانشگاه به دیگر دانشگاه همان شهر ممنوع می باشد.
 • سقف پذیرش دانشجویان میهمان معمولا برای دانشگاه های دولتی برابر با 20 درصد کل دانشجویان ورودی همان سال تحصیلی می باشد. این ظرفیت برای دانشگاه های غیردولتی نیز برابر با 15 درصد است.
 • در میهمانی دائم نیازی به مراجعه حضوری دانشجو در هر نیمسال تحصیلی به دانشگاه مبدا نمی باشد و نمرات وی در پایان هر نیمسال تحصیلی توسط دانشگاه مقصد به دانشگاه مبدا ارسال می گردد.
 • میهمانی از دانشگاه های دولتی و غیردولتی به مراکز علمی کاربردی ممنوع بوده و امکان میهمانی دانشجویان از موسسات غیردولتی به دانشگاه های فنی و حرفه ای و بالعکس نیز فراهم نمی باشد.

با توجه به ظرفیت پذیرش محدود دانشجویان میهمان ، اولویت میهمان شدن در شرایط برابر با داوطلبانی است که حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند.

 • دانشجوی دختر
 • ازدواج دانشجوی دختر در زمان دانشجویی در صورت اشتغال دائم همسر وی قبل از ازدواج در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد
 • داشتن بیماری خاص ، صعب العلاج و لاعلاج به تایید مراجع ذی صلاح
 • دانشجوی پسر متاهل (ازدواج در زمان دانشجویی) در صورت دانشجو بودن همسر وی
 • دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد
 • دانشجویان خانم متاهل دارای فرزند در صورت اشتغال دائم همسر در نزدیک ترین محل به دانشگاه مقصد
 • معلولیت موثر در زمان دانشجویی و یا دانشجویانی که قبل از دوره دانشجویی نیز تحت حمایت سازمان بهزیستی می باشند.
 • فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده و یا از کارافتادگی پدر و مادر در زمان دانشجویی به طوری که منجر به سرپرستی خانواده توسط دانشجو شده و یا دانشجو به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده تلقی گردد.
 • در صورتی که یکی از والدین دارای شرایط خاص یا بیماری خاص باشد. (در صورت تایید مراجع ذی صلاح)

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

همزمان با آغاز زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، داوطلبان می توانند پس از آگاهی از شرایط نقل و انتقالات ، اقدامات لازم را در راستای این امر به انجام برسانند. اعلام علاقه مندی دانشجویان برای میهمانی و یا انتقالی به دیگر دانشگاه ها به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم (سجاد) به آدرس portal.saorg.ir انجام می پذیرد. بنابراین به درخواست دانشجویانی که به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر مراجعه می کنند ، رسیدگی نخواهد شد.

فرآیند نقل و انتقال دانشجویان در سال 99 از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 31 اردیبهشت ماه سال 99 نیز ادامه دارد.

توجه داشته باشید که هنگام ارسال مدارک مورد نیاز و ثبت اطلاعات خود در سامانه سجاد ، دقت لازم را به کار ببرید چرا که در صورت بروز هر گونه خطا ، امکان جبران آن وجود نخواهد داشت. چنانچه پیرامون هر یک از مباحث فوق ، سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است ، می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد ، روی لینک مربوط به آن کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9099071647
تماس از سایر استان ها: 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲۴ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من‌ ترم ۶ پرستاریم و متاهلم
  خواستم بپرسم اگر با مهمانی من در ترم ۷ موافقت شود، ترم ۸ باید به مبدا برگردم چون‌گفته شده درترم اخر نمیتوان در سامانه نقل و انتقال ثبت نام‌کرد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، در صورت موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد، امکان استفاده ازمهمانی در ترم اخر وجود دارد.

 2. Avatar

  با سلام
  من دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی هستم و میخوام درخواست مهمانی دائم در دانشگاه خوارزمی رو بدم. با توجه به اینکه در کارنامه کنکور رتبه قبولی دانشگاه خوارزمی رو آورده بودم در صورت پذیرش مهمانی دائم باید شهریه نوبت دوم پرداخت کنم یا خیر؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت قبولی دانشگاه مقصد در کارنامه ی سبز، با موافقت دانشگاه از پرداخت شهریه معاف خواهید شد.

 3. Avatar

  با سلام. من دانشجوی شبانه دانشگاه دولتی هستم. می خواستم ببینم آیا امکان انتقال به روزانه همان دانشگاه است با این فرض که من امسال در کنکور سراسری دوباره شرکت کنم و در کد محل روزانه همان دانشگاه قبول شوم؟

 4. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم دو دانشگاه روزانه ایلام هستم خواستم بدونم ایا میتونم واسه دانشگاه الزهرا تهران انتقالی بگیرم؟ شرایطش چی هست؟ ضمن اینکه معدل الف هستم و معدلمم هم بالاست

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت انتقال از دانشگاه ایلام به دانشگاه های دیگر می بایست از جدول همترازی دانشگاه ها استفاده نمایید.

 5. Avatar

  سلام خسته نباشید من دوره روزانه و با سوابق تحصیلی در شهرستان قبول شدم و ترم اول رو میگذرونم میخواستم بدونم میتونم ترم آینده انتقالی به تهران بگیرم ضمن اینکه دارای فرزند و همسرم در تهران مشغول بکار هستند

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، طبق شرایط مذکور در دفترچه راهنمای ثبت نام امکان انتقالی برای دانشجویانی که بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام نموده اند وجود ندارد. لازم به ذکر است در صورت موافقت دانشگاه ها (مبدا و مقصد) می توانید از شرایط انتقالی استفاده نمایید.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید
  بنده ترم دو پرستاری دانشگاه اصفهان هستم
  میخواستم ببینم میتونم برای ترم ۳ انتقالی بگیرم دانشگاه شهید بهشتی و تا پایان کارشناسی اونجا تحصیل کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت انتقال به دانشگاه دیگر می بایست از جدول همترازی دانشگاه ها استفاده نمایید.

 7. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  اگر فقط یکی از درس ها رو پاس نشده باشی و معدل هم بالاتر از حداقل باشه
  دوباره کل درس های اون ترم رو دانشگاه مقصد الزام میکنه که خونده بشه؟ یا فقط همون یک درس؟

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون جواب سوالا رو میدین . من بار قبل هم پرسیده بودم ولی جوابی داده نشد . سوالم اینه که اگه انتقالی بگیرم تو اردیبهشت ، توی مهر که رفتم دانشگاه جدید ترم قبلم محفوظه یا باید از اول بخونمش

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت انتقالی اطلاعات و ریز نمرات شما برای دانشگاه مقصد ارسال خواهد شد و نیاز به تحصیل مجدد نیست.

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید،من یکبار از دانشگاه آزاد انصراف دادم۰والان دانشجوی رشته مهندسی شیمی هستم۰میتونم در کنکور۱۴۰۰شرکت کنم واگر در این رشته دولتی قبول شدم،انتقالی بگیرم؟،انصراف نه،چون یه بار انصراف دادم

 10. Avatar

  سلام، ببخشید زمان در خواست انتقال دانشگاه هنوز معلوم نیست؟

 11. Avatar

  سلام، من رتبه دورقمی کنکور ۹۹شدم.میخواستم بدونم میتونم از دانشگاهم (سبزوار) به یکی از دانشگاه های تهران یا فردوسی مشهد انتقالی بگیرم؟ترم دو هستم.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت دارا بودن شرایط و موافقت دانشگاه مقصد، می توانید درخواست خود را به دانشگاه مبدا ارجاع دهید.

 12. Avatar

  سلام.به دانشجوی دکتری روزانه انتقالی داده میشه؟متاهل هستم و کار همسرم در شهر پذیرفته شده ام نیست.

 13. Avatar

  سلام
  من درخواست انتقال دادم سازمان سنجش کی اعلام میکنه که با درخواست من موافقت شده یا نه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت بررسی نتایج ارسال درخواست خود می بایست به قسمت سیستم پاسخگویی سازمان سنجش مراجعه نمایید.

 14. Avatar

  با سلام و وقت بخیر .من مهندسی مکانیک دانشگاه یزد با کنکور سراسری قبول شدم .ترم اولم تازه تموم شده ..میتونم اردیبهشت ماه در سامانه سجاد درخواست انتقالی بدم ؟ و ایا امکان انتقالی به یکی از دانشگاه های تهران رو دارم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت ثبت نمرات نمیسال اول می توانید با توجه به جدول همترازی جهت انتقالی به دانشگاه های مختلف اقدام نمایید.

 15. Avatar

  با سلام ..بنده امسال کنکور ارشد دادم دانشگاه آزاد میخونم اگه دوباره کنکور بدم دولتی بیارم میتونم از دانشگاه آزاد به دولتی انتقالی بگیرم و دو ترم باقی مونده رو دولتی بخونم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، انتقالی از دانشگاه های آزاد به دانشگاه های دولتی امکان پذیر نمی باشد. شما پس از قبولی در کنکور کارشناسی ارشد باید از دانشگاه فعلی خود انصراف دهید.

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با شرایط نقل و انتقالات دانشگاه های سراسری، امکان انتقالی از دوره های شهریه پرداز به روزانه وجود ندارد.

 16. Avatar

  سلام
  لطفاً جواب بدید
  امکان گرفتن انتقالی به دانشگاه‌های تهران وجود دارد?

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، جهت استفاده از شرایط انتقالی می بایست از جدول همترازی دانشگاه ها استفاده نمایید.

 17. Avatar

  سلام من باسوابق دانشگاه روزانه قبول شدم میتونم مهمان بشم یا انتقالی هرجا بجز اونجا حتی اگ رشته بجز رشته خودم باشت خودم مهندسی عمران قبول شدم سراوان ولی امکان رفتن ندارم

  • ایران مشاوره

   با سلام، داوطلبانی که به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی کسب قبولی نموده اند امکان انتقالی یا میهمانی به دانشگاه دیگری را ندارند.

 18. Avatar

  سلام من دانشگاه سراوان رشته مهندسی عمران قبول شدم ولی خودم اهوازم خیلی دوره امکان انتقالی هست شرایط رفتن ندارم و حتی اگ یه استان دیگ باشه

 19. Avatar

  سلام خسته نباشید. من دانشجو رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم روزانه با کنکور قبول شدم در دانشگاه شهید کرانی سیرجان میخوام انتقالی به یزد بگیرم ترم اولم اینجا تموم کردم امکانش هست انتقالی بگیرم؟

 20. Avatar

  سلام من رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار دانشگاه شهید کرانی سیرجان دولتی با ازمون کنکور قبول شدم میتونم انتقالی به یزد بگیرم؟ ترم اول تموم کردم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت داشتن شرایط گرفتن انتقالی، مجاز به ارائه ی درخواست خود به دانشگاه مبدا و مقصد خواهید بود.

 21. Avatar

  سلام خسته نباشید.من دانشگاه فسا روزانه رشته مهندسی طبیعت بدون آزمون قبول شدم.اکر نمرات بالایی داشته باشم میتونم درخواست انتقال به شیراز رو بدم؟ دلیل من از نظر اونا موجه نیست.من سرپرست چند حیوون حمایتی هستم و بجز من کسی نمیتونه ازشون مرتقبت کنه.آیا میتونم با نمرات بالا به دانشگاه شیراز همون رشته بدون کنکور انتقتلی بگبرم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، امکان انتقالی و تغییر رشته برای پذیرفته شدگان رشته های با سوابق تحصیلی وجود ندارد.

 22. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون ببخشید من دانشجوی ترم اول روزانه مهندسی کامپیوتر بدون ازمون دانشگاه فناوری نوین سبزوار هستم امکان انتقالی به مشهد دانشگاه قردوسی هست چون پدرم دارای بیماری خاص سرطان هستند ؟ و کارهای درمانشون رو انجام می دهم

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره