تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه سراسری 98
شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان دانشگاه های روزانه که بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خود را ندارند ، می توانند در زمان هایی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نظر گرفته می شود نسبت به تغییر دانشگاه خود اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند ، می توانند درخواست خود را مبنی بر انتقالی یا مهمانی را در سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام نمایند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام نقل و انتقالی می باشید ، با مطالعه ادامه مطلب از زمان و شرایط ثبت نام نقل و انتقالی اطلاع یابید.

نقل و انتقلات دانشگاه های روزانه ، از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

تمام دانشجویان برای ارسال درخواست خود مبنی بر میهمانی یا انتقال به دانشگاه دیگر باید ابتدا از شرایط آن اطلاع یابند سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. شرایط نقل و انتقالی مجموعه ای از شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که شرایط عمومی شامل همه ی متقاضیان این طرح می باشد ولی برخی از دانشجویان از جمله دانشجویان رشته های پزشکی و دانشجویان شاهد و ایثاگر ، علاوه بر شرایط عمومی بایستی شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند. برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر بر روی لینک کلیک نمایید.

 • دانشجویان ترم آخر هر یک از دوره های تحصیلی ، مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالی نمی باشند.
 • حداقل نیمسال های تحصیلی که باید گذارنده شود تا دانشجو مجاز به ثبت نام در نقل و انتقالی باشد، یک نیمسال تحصیلی می باشد. در واقع دانشجویانی که ترم یک می باشند نمی توانند در طرح نقل و انتقالی ثبت نام نمایند مگر آنکه دارای شرایط خاص باشند.
 • دانشجویانی که یکبار در طول دوره تحصیلی خود، در نقل و انتقال ثبت نام نموده اند ، بار برای دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند. در واقع امکان انتقال دانشجویان دانشگاه های روزانه در هر یک از دوره های تحصیلی  فقط یکبار می باشد.
 • عدم منع آموزشی دانشجو
 • رشته و گرایشی که دانشجو در حال تحصیل می باشد ، باید در دانشگاه مقصد ارائه شده باشد. ( دانشگاه مقصد دانشگاهی است که دانشجو قصد انتقالی به آن را دارد)
 • دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده اند ، مجاز به ارسال درخواست مبنی بر نقل و انتقالی نمی باشند. در واقع فقط دانشجویان رشته های با آزمون می توانند در طرح نقل و انتقالی شرکت کنند.
 • دانشجویان غیرایرانی که متقاضی نقل و انتقالی می باشند ، باید درخواست آن ها در اداره امور بین الملل و کمیسون نقل و انتقالات بررسی شود.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشند ، امکان انتقال به دانشگاه های کشور را ندارند.
 • مهمانی و انتقال دانشجویان به دانشگاه هایی که فرد عضو هیئت علمی یا کارکنان آن می باشد امکان پذیر نمی باشد. برای مثال دانشجویی که در دانشگاه روزانه 1 در حال تحصیل می باشد و در دانشگاه روزانه 2 جزء هیئت علمی یا کارکنان است ، این دانشجو امکان انتقالی از دانشگاه روزانه 1 به دانشگاه روزانه 2 را ندارد.
 • میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقالی باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد. میانگین نمرات دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته بر اساس 3 ترم تحصیلی متوالی و برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته بر اساس 2 ترم تحصیلی، در نظر گرفته می شود.
 • دانشجویان متقاضی ثبت نام در طرح نقل و انتقالی باید حداقل 12 واحد درسی در دانشگاه مبدا گذرانده باشد (دانشگاه مبدا دانشگاهی است که دانشجو در حال تحصیل در آن است) اگر تعداد واحد درسی پاس شده کمتر از 12 باشد ، پذیرش دانشجو در نقل و انتقالی براساس قوانین و مقررات دانشگاه مقصد امکان پذیر خواهد شد.
 • مدرک فارغ التحصیلی که به دانشجویان منتقل شده ارائه می شود ، مدرک تحصیلی دانشگاه مقصد می باشد.

شرایط مهمانی گرفتن در دانشگاه های روزانه

 • دانشجویانی که می خواهند در طرح مهمانی شرکت کنند باید علاوه بر گذراندن یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مقصد ، حداقل معدل 13 را نیز کسب نمایند.
 • حداکثر نیمسال های تحصیلی مجاز برای مهمان شدن در دوره کارشناسی پیوسته ، 4 ترم و در دوره کارشناسی ناپیوسته  2 ترم می باشد.
 • دانشجویانی که دو ترم متوالی معدل بالای 13 را کسب نمایند ، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانند مهمان دائم شوند.
 • برای دانشجویان مهمان ، خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.
 • مدرکی که به دانشجویان مهمان ارائه می شود ، مدرک تحصیلی دانشگاه مبدا می باشد.

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری در سال 98 ، از روز یکشنبه به تاریخ 1 اردیبهشت ماه آغاز شده بود و تا 31 اردیبهشت نیز ادامه داشت. بنابراین پیش بینی می شود در سال 98 نیز زمان ثبت نام اردیبهشت ماه باشد. نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد و دانشجویانی که به صورت حضوری به دانشگاه موردنظر مراجعه کنند ، به درخواست آن ها رسیدگی نمی شود. با توجه به کم بودن ظرفیت پذیرش در طرح نقل و انتقالی ، اولویت پذیرش با کسانی است که سریع تر ثبت نام کرده اند. هنگام ثبت نام در ارائه مدارک و اطلاعات لازم به سایت دقت کافی داشته باشید زیرا در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ، امکان جبران وجود نخواهد داشت. اگر پس از مطالعه مطالب فوق ابهامی برایتان ایجاد شد، با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوط به شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد و سراسری اطلاع یابید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۸ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشجویی که در دانشگاه خود دانشجوی شبانه یا نیمه دوم است امکان انتقالی به دانشگاه دیگر(مثلا به صورت شبانه در دانشگاه مقصد) را دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام،
   در صورتی که شما شرایط انتقالی را داشته باشید می بایست در سامانه ارسال درخواست نمایید و در صورت کسب موافقت واحد مبدا و مقصد میتوانید از انتقالی بهره مند شوید.

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید زمان گرفتن مهمانی برای ترم بهمن چه زمانی میباشد

 3. Avatar

  سلام.
  دانشجو دختری که قبل از ازدواج در انتقالی گرفته. ولی بعد از ازدواج هم خواهان انتقالی هست به شهر تهران چون نامزد دختر در تهران دانشجو میباشد… باتوجه به اینکه در هر دوره فقط یکبار میشه انتقالی گرفت… آیا شرایطی و راهی هست که انتقالی گرفت… ازدواج بعد از قبولی و انتقالی اولیه است.

  • ایران مشاوره

   با سلام , امکان انتقالی در هر مقطع دانشگاهی فقط یک بار امکان پذیر می باشد و شما امکان ثبت اطلاعات و درخواست مجدد خود را در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه ها ندارید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره