یکشنبه , ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مشاوره تحصیلی / شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری

شرایط نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه سراسری 98
شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشجویان دانشگاه های روزانه که بنا به دلایلی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه خود را ندارند ، می توانند در زمان هایی که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نظر گرفته می شود نسبت به تغییر دانشگاه خود اقدام نمایند. این دسته از دانشجویان در صورتی که شرایط مورد نظر را داشته باشند ، می توانند درخواست خود را مبنی بر انتقالی یا مهمانی را در سایت وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام نمایند. بنابراین اگر متقاضی ثبت نام نقل و انتقالی می باشید ، با مطالعه ادامه مطلب از زمان و شرایط ثبت نام نقل و انتقالی اطلاع یابید.

نقل و انتقلات دانشگاه های روزانه ، از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد.

شرایط ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

تمام دانشجویان برای ارسال درخواست خود مبنی بر میهمانی یا انتقال به دانشگاه دیگر باید ابتدا از شرایط آن اطلاع یابند سپس نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. شرایط نقل و انتقالی مجموعه ای از شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که شرایط عمومی شامل همه ی متقاضیان این طرح می باشد ولی برخی از دانشجویان از جمله دانشجویان رشته های پزشکی و دانشجویان شاهد و ایثاگر ، علاوه بر شرایط عمومی بایستی شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند. برای اطلاع از شرایط نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان پزشکی و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر بر روی لینک کلیک نمایید.

 • دانشجویان ترم آخر هر یک از دوره های تحصیلی ، مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالی نمی باشند.
 • حداقل نیمسال های تحصیلی که باید گذارنده شود تا دانشجو مجاز به ثبت نام در نقل و انتقالی باشد، یک نیمسال تحصیلی می باشد. در واقع دانشجویانی که ترم یک می باشند نمی توانند در طرح نقل و انتقالی ثبت نام نمایند مگر آنکه دارای شرایط خاص باشند.
 • دانشجویانی که یکبار در طول دوره تحصیلی خود، در نقل و انتقال ثبت نام نموده اند ، بار برای دوم مجاز به ثبت نام در این طرح نمی باشند. در واقع امکان انتقال دانشجویان دانشگاه های روزانه در هر یک از دوره های تحصیلی  فقط یکبار می باشد.
 • عدم منع آموزشی دانشجو
 • رشته و گرایشی که دانشجو در حال تحصیل می باشد ، باید در دانشگاه مقصد ارائه شده باشد. ( دانشگاه مقصد دانشگاهی است که دانشجو قصد انتقالی به آن را دارد)
 • دانشجویانی که به صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده اند ، مجاز به ارسال درخواست مبنی بر نقل و انتقالی نمی باشند. در واقع فقط دانشجویان رشته های با آزمون می توانند در طرح نقل و انتقالی شرکت کنند.
 • دانشجویان غیرایرانی که متقاضی نقل و انتقالی می باشند ، باید درخواست آن ها در اداره امور بین الملل و کمیسون نقل و انتقالات بررسی شود.
 • دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور می باشند ، امکان انتقال به دانشگاه های کشور را ندارند.
 • مهمانی و انتقال دانشجویان به دانشگاه هایی که فرد عضو هیئت علمی یا کارکنان آن می باشد امکان پذیر نمی باشد. برای مثال دانشجویی که در دانشگاه روزانه 1 در حال تحصیل می باشد و در دانشگاه روزانه 2 جزء هیئت علمی یا کارکنان است ، این دانشجو امکان انتقالی از دانشگاه روزانه 1 به دانشگاه روزانه 2 را ندارد.
 • میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقالی باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد. میانگین نمرات دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته بر اساس 3 ترم تحصیلی متوالی و برای دانشجویان دوره کارشناسی ناپیوسته بر اساس 2 ترم تحصیلی، در نظر گرفته می شود.
 • دانشجویان متقاضی ثبت نام در طرح نقل و انتقالی باید حداقل 12 واحد درسی در دانشگاه مبدا گذرانده باشد (دانشگاه مبدا دانشگاهی است که دانشجو در حال تحصیل در آن است) اگر تعداد واحد درسی پاس شده کمتر از 12 باشد ، پذیرش دانشجو در نقل و انتقالی براساس قوانین و مقررات دانشگاه مقصد امکان پذیر خواهد شد.
 • مدرک فارغ التحصیلی که به دانشجویان منتقل شده ارائه می شود ، مدرک تحصیلی دانشگاه مقصد می باشد.

شرایط مهمانی گرفتن در دانشگاه های روزانه

 • دانشجویانی که می خواهند در طرح مهمانی شرکت کنند باید علاوه بر گذراندن یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه مقصد ، حداقل معدل 13 را نیز کسب نمایند.
 • حداکثر نیمسال های تحصیلی مجاز برای مهمان شدن در دوره کارشناسی پیوسته ، 4 ترم و در دوره کارشناسی ناپیوسته  2 ترم می باشد.
 • دانشجویانی که دو ترم متوالی معدل بالای 13 را کسب نمایند ، در صورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانند مهمان دائم شوند.
 • برای دانشجویان مهمان ، خوابگاه دانشجویی تعلق نمی گیرد.
 • مدرکی که به دانشجویان مهمان ارائه می شود ، مدرک تحصیلی دانشگاه مبدا می باشد.

زمان ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه سراسری در سال 98 ، از روز یکشنبه به تاریخ 1 اردیبهشت ماه آغاز شده بود و تا 31 اردیبهشت نیز ادامه داشت. بنابراین پیش بینی می شود در سال 98 نیز زمان ثبت نام اردیبهشت ماه باشد. نحوه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت وزارت علوم تحقیقات می باشد و دانشجویانی که به صورت حضوری به دانشگاه موردنظر مراجعه کنند ، به درخواست آن ها رسیدگی نمی شود. با توجه به کم بودن ظرفیت پذیرش در طرح نقل و انتقالی ، اولویت پذیرش با کسانی است که سریع تر ثبت نام کرده اند. هنگام ثبت نام در ارائه مدارک و اطلاعات لازم به سایت دقت کافی داشته باشید زیرا در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ، امکان جبران وجود نخواهد داشت. اگر پس از مطالعه مطالب فوق ابهامی برایتان ایجاد شد، با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی از آخرین اخبار مربوط به شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد و سراسری اطلاع یابید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲۵ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم دوم مدیریت آموزشی دوره روزانه دانشگاه سمنان در مقطع کارشناسی ارشد هستم
  تقاضای مهمان یا انتقالی به دانشگاه شیرازو دارم
  آیا در مقطع کارشناسی ارشد هم ، میتوان انتقالی یا مهمان شد ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورت موافقت دانشگاه مبدا و مقصد می توانید درخواست میهمانی و یا انتقالی خود را در واحد آموزشی ثبت نمایید.لازم به ذکر است جهت ثبت درخواست می بایست در بازه زمانی مشخص شده از طریق سامانه وزارت علوم اقدام کنید.

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید من این ترم ترم دو بودم با توجه به تعطیلی دانشگاه اگر دانشگاه ها تعطیل بمونند شرایط مهمانی هم این هست که باید دو ترم بگذرونیم ایا برای ترم بهمن استثنا قائل میشوند تا ما بتوانیم برای شهر خود مهمانی بگیریم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، از جمله شرایط دریافت میهمانی در دانشگاه های سراسری ، گذراندن حداقل یک نیمسال تحصیلی با حداقل معدل ۱۳ می باشد ، و تاکنون در رابطه با زمان ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشکاه سراسری در سال ۱۳۹۹ اطلاعیه ای منتشر نشده است . پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار مربوطه عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی شوید .

 3. Avatar

  سلام یک سوال داشتم ،من موقع انتخاب رشته دانشگاه امیرکبیر رو پایین تر از فردوسی مشهد زدم و فردوسی رو قبول شدم اما تو کارنامه سبز امیر کبیر رو هم اوردم ،الان به دانشگاه ایمیل دادم میگن دانشگاه امیر کبیر با کارنامه سبز کارنمیکنه،میخواستم ببینم هیچ راهی وجود نداره?ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می توانید درخواست خود را از طریق وزارت علوم پیگیری نمایید.لازم به ذکر است جهت انجام فرایند انتقالی می بایست حتما موافقت دانشگاه مبدا و مقصد را کسب کنید.

 4. Avatar

  سلام من معدل ترم اولم ١٢/٧٠شده و میخوام برای ترم سه مهمانی بگیرم باتوجه به اینکه بایدمعدل بالای ١٣باشه من میتونم برای ترم سه مهمانی بگیرم؟معدل ترم دومم هم حساب میشه یانه؟ایا ترم بهمن هم میشه مهمانی گرفت یافقط اردیبهشت مهمانی ها میاد؟ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   میانگین نمرات هر دو ترم تحصیلی شما درنظر گرفته خواهد شد ، مطابق با ضوابط نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، نام نویسی در این طرح در سال یک بار صورت می گیرد لذا شما می بایست به طور معمول اردیبهشت ماه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

 5. Avatar

  سلام خسته نباشین
  من ترم یک رو در دانشاه محقق اردبیلی گذروندم
  و استانم هم اردبیله اما به دلیل مشکلاتی نمیتونم اردبیل بمونم من میتونم اردیبهشت برای ترم سه درخواست مهمان بدم دانشگاه تبریز
  روزانه هستم و با ازمون؟
  رشته زیست سلولی مولکولی روزانه وردوی نیم سال اول ۹۸

  • ایران مشاوره

   با سلام ، در صورتی که شما یک ترم تحصیلی را با معدل بالای ۱۳ در مقطع کارشناسی پیوسته گذرانده باشید ، می توانید در اردیبهشت سال ۱۳۹۹ از طریق سایت وزارت علوم و تحقیقات ( سامانه جامع امور دانشجویان ) درخواست مهمانی خود را ثبت نمایید .

 6. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم دو روانشناسی دانشگاه سمنان هستم اما خودم بومی تهرانم به خاطر مشکل و بیماری مادرم درخواست انتقالی میخام بدم اما معدل ترم اولم شده۱۶/۵۰من انتقالی بگیرم بهتره یا مهمان؟ از طرفی نوشته بود دانشجوهای انتقالی باید سه ترم متوالی معدلشون بالاتر از میانگین معدل دانشگاه مقصد باشه ینی من درخواست انتقالی بدم به عنوان مهمان میام دانشگاه مقصد اگ سه ترم معدلم بالا باشه منتقل میشم؟؟؟؟ میشه راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   میانگین نمرات دانشجویان متقاضی نقل و انتقالی باید بالاتر از میانگین نمرات دانشجویان دانشگاه مقصد در همان رشته تحصیلی باشد ، لذا شما می بایست با توجه به دانشگاه مقصد نسبت به ثبت درخواست میهمانی و یا انتقالی اقدام نمایید.لازم به ذکر است فرایند انتقال دانشجویان متقاضی انتقالی پس از موافقت دانشگاه مبدا و مقصد انجام می گیرد و تنها دانشجویانی که درخواست میهمانی داده اند نیاز به گذراندن دو نیمسال تحصیلی با معدل بالا جهت ثبت درخواست مهمانی دائم دارند.

 7. Avatar

  سلام.من دانشجوی ترم ۶ در دانشگاه دولتی هستم و معدلم ۱۶ هست اما به دلیل این که در هر ترم نمیتونم تعداد واحد دلخواهم رو بردارم و دانشگاه هم رسیدگی نمیکنه میخوام درخواست انتقالی بدم.به نظرتون این کار ممکن هست ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،بله در صورتی که شما دارای شرایط انتقالی دانشگاه های سراسری باشید ، می توانید در خواست خود را از طریق سایت وزارت علوم و معمولا در اردیبهشت ماه هر سال ثبت نمایید . لازم به ذکر است در صورتی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه در حال تحصیل را دارا باشید ، می توانید از شرایط میهمانی در واحد دانشگاهی مورد نظر استفاده نمایید .

 8. Avatar

  سلام
  من دانشجو دانشگاه آزاد اهواز هستم
  خانواده ام از اهواز نقل مکان کردن کرج
  من می‌خوام یک الی دو ترم مهمان بگیرم
  بدون آزمون هم رفتم دانشگاه
  رشته روان شناسی هستم معدل ۱۶.۶۷است
  برای اقدام و مهمان گرفتن برای سال بعدی (۹۹) چه باید بکنم
  ممنونم میشم پاسخ بدید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست در بازه زمانی مقرر شده در سامانه منادا درخواست میهمانی خود را ثبت نمایید و چنانچه موافقت واحد دانشگاهی مبدا و مقصد را کسب کنید می توانید از شرایط مهمانی بهره مند شوید.

 9. Avatar

  سلام تورو خدا جواب بدین دانشجویانی که با درخواست مهمانی شون موافقت شده چطوری باید انتخاب واحد کنن در دانشگاه مقصد یا در دانشگاه مبدا باید لنتخاب رشته کنن؟؟

 10. Avatar

  سلام من ترم یک را در دانشگاه دولتی بجنورد تمام کردم.اما برای پرداخت هزینه های ترم دو توان مالی ندارم.امکان مهمان شدن در دانشگاه فردوسی برای ترم دو هست?

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که یک نیمسال تحصیلی را در واحد مبدا بگذرانید ، در زمان نام نویسی جهت میهمانی مجاز به ثبت درخواست خواهید بود.لازم به ذکر است شما می بایست شرایط میهمانی را نیز دارا باشید.

 11. Avatar

  سلام برای کسی که به خاطر تغیر در رشته سنواتش تموم شده شده مهمان تعلق میگیره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   مطابق با قوانین نقل و انتقالات دانشگاه های سراسری دانشجویان ترم آخر معمولا مجاز به ثبت نام در طرح نقل و انتقالات نمی باشند.

 12. Avatar

  سلام ، مهمان دائم مدرک دانشگاه مبدا می گیره یا مقصد ؟ مهمان دائم بیش تر از ۴ ترم هم می شه دیگه ؟ ترم تابستان ها هم حسابه جزء چهار ترم اگه برداریم ؟ مممون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه مهمان دائم باشید مدرک تحصیلی شما از واحد مبدا صادر می شود.درصورت مهمانی دائم ، نیازی به مراجعه دانشجو در هر نیمسال به دانشگاه مبدا نمی باشد ، به عبارت دیگر هر تعداد نیمسال تحصیلی که باقی مانده باشد را در واحد مقصد میگذرانید.

 13. Avatar

  سلام ، خسته نباشید
  من یک سال و نیم پیش برای انتقالی درخواست دادم اما رد شد ، آیا با توجه به این که درخواست دادم ، امکان درخواست مجدد وجود نداره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید در زمان نقل و انقالات درخواست خود را از طریق سامانه ثبت کرده و مجدد برای انتقالی اقدام کنید.

 14. Avatar

  سلام
  من در سال ۹۸ از پیام نور انصراف دادم در مقطع کارشناسی
  الان در دانشگاه آزاد رشته پرستاری مقطع کارشناسی پذیرفته شدم
  رشته و دانشگاهم مورد علاقم نیست و میخواهم در کنکور ۹۹ شرکت
  اگر در دانشگاه دیگری پذیرفته شدم میتوانم ثبت نام کنم
  مشمول خدمت سربازی نمیشم؟در ضمن من آقا هستم.
  خواهشا اگر مشمول سربازی میشم راه حلی بگید که از این مخمصه نجات پیدا کنم.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین نظام وظیفه ، دانشجویان آقا در صورت ثبت دومین درخواست خود طی مقاطع تحصیلی مشمول خدمت سربازی می باشند.لازم به ذکر است چنانچه دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنند می توانید در مقطع کارشناسی و یا کاردانی(پیوسته ویا ناپیوسته) به تحصیل همزمان در رشته دوم بپردازید.

 15. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی دوره روزانه هستم . بعد ۳ ترم تحصیل میتونم درخواست انتقالی بدم و انتقالی بگیرم یا حتی مهمان ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما دارای شرایط نقل و انتقالی دانشگاه های سراسری بوده و منع آموزشی از جانب دانشگاه مبدا نداشته باشید ، می توانید در بازه زمانی که سامانه جهت ثبت درخواست انتقالی و یا میهمانی فعال می شود اقدام نمایید.

 16. Avatar

  سلام خسته نباشید
  چه زمانی سامانه برای ثبت درخواست مهمانی برای مهر ۹۹ کی باز میشه و معمولا چه مدتی ما فرصت داریم تا درخواستمونو ثبت کنیم؟
  یکی دو ماه آینده باز میشه یا اردیبهشت ۹۹؟
  ممنون

 17. Avatar

  سلام تاریخ انتقالی برای ترم مهر۹۹ کی هست؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   معمولا سامانه نقل و انتقالات دانشگاه سراسری ، از اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر اردیبهشت ماه جهت ثبت درخواست نقل و انتقالی فعال می شود.

 18. Avatar

  سلام من دانشجو روزانه بروجردم الان میخوام برا ترم ۳ برم بجنورد شهر خودم میخوام بدونم مهمانی گرفتن برا بجنورد از بروجرد امکان پذیره یا نه؟؟ چون راه زیاده

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما می بایست در زمان مقرر در سامانه درخواست خود را ثبت نمایید ، چنانچه دارای شرایط مهمانی باشید و در صورت موافقت واحد دانشگاهی مبدا و مقصد می توانید از این امکان بهره مند شوید.

 19. Avatar

  باسلام و خدا قوت
  من در مقطع ارشد ، دوره ی شبانه دانشگاه امیرکبیر قبول شدم ، ترم اول مشروط شدم و ترم دوم هم حذف ترم کردم
  برای مهر مهمانی گرفتم دانشگاه اصفهان و اینجا شرایط برام خیلی خوب پیش رفت و ترم خوبی داشتم
  میخوام انتقالی بگیرم دانشگاه اصفهان . چه کار باید بکنم ؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما در صورت تمایل و همچنین دارا بودن شرایط انتقالی ، می بایست در بازه زمانی نقل و انتقالات دانشگاه سراسری در سامانه درخواست انتقالی خود را ثبت نمایید.

 20. Avatar

  سلام خسته نباشید دانشجویی که در دانشگاه خود دانشجوی شبانه یا نیمه دوم است امکان انتقالی به دانشگاه دیگر(مثلا به صورت شبانه در دانشگاه مقصد) را دارد؟

  • ایران مشاوره

   باسلام،
   در صورتی که شما شرایط انتقالی را داشته باشید می بایست در سامانه ارسال درخواست نمایید و در صورت کسب موافقت واحد مبدا و مقصد میتوانید از انتقالی بهره مند شوید.

 21. Avatar

  سلام خسته نباشید زمان گرفتن مهمانی برای ترم بهمن چه زمانی میباشد

 22. Avatar

  سلام.
  دانشجو دختری که قبل از ازدواج در انتقالی گرفته. ولی بعد از ازدواج هم خواهان انتقالی هست به شهر تهران چون نامزد دختر در تهران دانشجو میباشد… باتوجه به اینکه در هر دوره فقط یکبار میشه انتقالی گرفت… آیا شرایطی و راهی هست که انتقالی گرفت… ازدواج بعد از قبولی و انتقالی اولیه است.

  • ایران مشاوره

   با سلام , امکان انتقالی در هر مقطع دانشگاهی فقط یک بار امکان پذیر می باشد و شما امکان ثبت اطلاعات و درخواست مجدد خود را در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه ها ندارید .

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99