تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1401

فهرست رشته های با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401
لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

آن دسته از داوطلبان کنکور سراسری که در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل کرده اند جهت ادامه تحصیل در دانشگاه می توانند در رشته های بدون آزمون و با آزمون برای مقطع کاردانی ثبت نام نموده و انتخاب رشته کنند. همچنین فارغ التحصیلان شاخه نظری در در صورت انتخاب هر یک از رشته های دوره کاردانی ناپیوسته، می توانند در این پذیرش شرکت کنند. صرفا 9 رشته در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای به صورت با آزمون و سایر رشته ها بدون کنکور ارائه می گردند.

داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در رشته های با آزمون هستند، می توانند در زمان ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای اقدامات لازم را در راستای نام نویسی خود به انجام برسانند. یکی از این اقدامات، کسب اطلاعات در خصوص جزئیات مربوط به آزمون از قبیل رشته های ارائه شده و نوع مدرک تحصیلی مورد پذیرش در آن می باشد که در ادامه مطلب به معرفی رشته های مذکور پرداخته ایم.

هر داوطلب در فرآیند انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای صرفا مجاز به انتخاب کد رشته ای است که با نوع دیپلم وی متناسب می باشد.

لیست رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1401

گفتیم که پذیرش دانشجویان در دوره کاردانی فنی و حرفه ای به دو صورت با آزمون و بدون آزمون انجام می شود. کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تنها برای رشته های پرمتقاضی برگزار می گردد و پذیرش دانشجویان در سایر رشته ها بدون برگزاری آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد. رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای در فهرست زیر آورده شده است.

 • الکتروتکنیک
 • کامپیوتر
 • مکانیک خودرو
 • تاسیسات مکانیکی
 • معماری
 • حسابداری
 • تربیت بدنی
 • گرافیک
 • صنایع غذایی

برای اطلاع از این که هر یک از رشته های فوق در کدام یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده اند، می توانید به دفترچه راهنمای ثبت نام وانتخاب رشته مربوطه مراجعه نمایید. از آن جایی که دفترچه این آزمون برای سال 1401 همزمان با شروع مهلت نام نویسی منتشر می گردد، سازمان سنجش آموزش کشور تمامی اطلاعاتی که مورد نیاز داوطلبان می باشد از قبیل لیست رشته ها و مدارک مورد قبول برای شرکت در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را در قالب یک اطلاعیه و زود تر از زمان نام نویسی منتشر می کند. این فایل را می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه در جدول زیر در صورت انتشار دریافت نمایید. لینک دانلود دفترچه آزمون این دوره نیز پس از انتشار، در این بخش فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

(در صورت انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

لیست رشته ها و کد دیپلم های مورد پذیرش در کنکور فنی و حرفه ای 1401

(به محض انتشار، فعال می گردد.)

پس از این که با رشته های مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 آشنا شده و رشته های مورد علاقه خود را برگزیدید، می بایست نسبت به نام نویسی خود در موعد مقرر اقدام نمایید. فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای به صورت همزمان با یکدیگر انجام می گیرند. بنابراین شرکت کنندگان پس از اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 از نتیجه قبولی و یا عدم قبولی خود در هر یک از کد رشته های انتخابی مطلع می گردند.

آیا مقطع کاردانی فنی حرفه ای در دانشگاه آزاد با آزمون است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر، داوطلبان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد می توانند رشته های با کنکور دانشگاه سراسری مقطع کاردانی فنی حرفه ای را بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد به صورت کاردانی پیوسته ادامه دهند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که رشته انتخابی بایستی با عنوان دیپلم مطابقت داشته باشد. این دانشگاه در دو نیمسال مهر و بهمن در رشته های مذکور اقدام به جذب دانشجو می کند.

اگر می خواهید در این آزمون با موفقیت ظاهر شوید، لازم است بهترین منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 را شناسایی نمایید. سپس با تنظیم یک برنامه مطالعاتی مناسب، به سمت اهداف خود حرکت کنید. با کلیک بر روی هر یک از لینک های فوق می توانید به اطلاعات بیشتری در خصوص عناوین مطرح شده دست یابید.

 

سوالت متداول

1- چه رشته هایی در پذیرش کاردانی فنی و حرفه ای به صورت با آزمون ارائه می گردند؟

تنها 9 رشته در این مقطع به صورت با کنکور ارائه می گردند که جهت اطلاع از اسامی آن ها می توانید به متن مقاله مراجعه کنید.

2- آیا داوطلبان در انتخاب رشته های کنکور کاردانی فنی و حرفه ای محدودیت دارند؟

بله، متقاضیان صرفا مجاز به انتخاب رشته هایی هستند که با عنوان دیپلم آن ها مطابقت دارد، می باشند.

3- شرکت کنندگان از چه طریقی می توانند به لیست رشته های ارائه شده در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای دست یابند؟

این فایل بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۸ نظر

 1. سلام رشته من صنایع چوب هست
  کنکور بر اساس سوابق تحصیلی هست و یا لازمه ازمون بدم؟

 2. سلام امسال(۱۴۰۱) کنکور گرافیک برگزار میشه یا براساس سوابق تحصیلی هستش؟

 3. من رشته حسابداری ام کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه ها فنی حرفه ای برای این رشته هست

 4. سلام خسته نباشید .من رشتم کامپیوتره میشه واسه رشته های با ازمون هم مهلت ثبت نامو دوباره تمدید کنین ؟خواهش میکنم..

 5. سلام وقت بخیر
  من در کنکور گرافیک که بر اساس سوابق تحصیلی هست ثبت نام کردم آیا همزمان میتونم رشته حسابداری فنی حرفه ای که با آزمون هست هم ثبت نام کنم ؟
  با تشکر فراوان

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کنکور