تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟

ثبت نام مامایی بدون کنکور 99
مامایی بدون کنکور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته مامایی از زیرمجموعه‌ های گروه علوم پزشکی محسوب می شود که نقش های بسیار گسترده‌ای از جمله نقش مشاوره‌ای ، حمایتی ،‌ درمانگری آموزشی ، مراقبتی و تحقیقاتی در زمینه ارتباط مادر با کودک ایفا می کند. با توجه به این که در سال های اخیر تقریبا 85 درصد از رشته های تحصیلی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و پذیرش دانشجویان بر اساس سوابق تحصیلی آن ها صورت می گیرد ، بسیاری از علاقه مندان ممکن است به دنبال آگاهی از شرایط تحصیل بدون کنکور در رشته های پزشکی و پیراپزشکی باشند و این سوال برایشان به وجود بیاید که آیا امکان تحصیل بدون کنکور در رشته مامایی وجود دارد یا خیر؟! اگر به دنبال پاسخ این سوال می باشید ، توصیه می کنیم ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

پذیرش در رشته مامایی تنها از طریق شرکت در کنکور تجربی امکان پذیر است.

آیا امکان تحصیل بدون کنکور در رشته مامایی وجود دارد ؟

تعداد علاقه مندان به رشته های پزشکی از جمله رشته مامایی کم نیست و همین امر می تواند رقابت داوطلبان کنکور تجربی را برای دستیابی به این رشته پرمتقاضی سخت کند. متاسفانه باید بگوییم که این رشته در هیچ کدام از دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت بدون کنکور ارائه نمی شود و پذیرش متقاضیان در این رشته تنها با شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه مطلوب میسر خواهد شد.

لازم است بدانید که رشته مامایی در سال 96 در دو دانشکده علوم پزشکی زاهدان و علوم پزشکی ایرانشهر به صورت بدون کنکور ارائه شد که ظرفیت پذیرش در دانشکده علوم پزشکی زاهدان 15 نفر و در دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر 13 نفر بوده است. هم چنین این دانشکده ها با ظرفیت پذیرش 15 نفر در سال 95 نیز در رشته مامایی دانشجو جذب کرده بدوند.

در سال 97 نیز رشته های بهداشت عمومی ، بهداشت محیط ، علوم آزمایشگاهی و هوشبری در دانشکده های علوم پزشکی کشور ارائه شده بودند که داوطلبان می بایست حتما در کنکور سراسری تجربی شرکت می کردند و تنها هنگام انتخاب رشته ، کد رشته های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته را استخراج و ثبت می نمودند. در نتیجه ، احتمال این که پذیرش داوطلبان در رشته مامایی به صورت بدون کنکور انجام شود بسیار کم است و هنوز هیچ اطلاعیه و یا اخباری درمورد پذیرش بدون کنکور رشته های پزشکی و پیراپزشکی منتشر نشده است.

تحصیل در رشته مامایی با استفاده از سهمیه استعداد درخشان

بهره مندی از سهمیه استعداد درخشان از جمله امتیازات ویژه ای است که برای داوطلبان و دانشجویان برتر در نظر گرفته شده است. استفاده از این سهمیه تنها راهی است که می توانید به واسطه آن به تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون شرکت در آزمون بپردازید. البته توجه داشته باشید که هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی گاها ممکن است نسبت به جذب دانشجویان مشمول سهمیه استعداد درخشان بپردازند که کلیه امور نام نویسی و انتشار اطلاعیه های مربوطه از طریق سایت اختصاصی هر یک از واحدهای دانشگاهی صورت می گیرند. اما با توجه به ظرفیت محدود دانشگاه های علوم پزشکی ، تحقق چنین امری معمولا به ندرت اتفاق می افتد.

لازم است بدانید که در صورت تمایل به استفاده از سهمیه استعداد درخشان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز می بایست در آزمون مربوطه شرکت کرده و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه آزاد را کسب نمایید. دانشجویان جهت استفاده از مزایای این تسهیلات برای شرکت در دوره های بالاتر و بدون شرکت در آزمون ورودی بایستی دارای شرایط زیر باشند.

مقطع کاردانی 

 • دانشجویان ممتاز مقطع کاردانی که با شرکت در آزمون پذیرفته شده اند ، در صورت کسب رتبه اول با معدل کل حداقل 18 در بین دانشجویان هم ورودی و هم رشته ای دانشگاه محل تحصیل خود می توانند برای ورود به مقاطع بالاتر از این سهمیه استفاده کنند. ناگفته نماند که دانشجو باید حداکثر ظرف مدت چهار نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده باشد.
 • دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی در مقطع کاردانی که شرایط آن ها مورد تایید ستاد انتخاب دانشجوی نمونه کشوری قرار گرفته باشد نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

مقطع کارشناسی 

 • دانشجویان برتر دوره کارشناسی ناپیوسته که رتبه اول را با معدل کل حداقل 17 در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل خود کسب نموده و حداکثر در چهار نیمسال ، تحصیلات خود را به پایان رسانده اند ، می توانند مطابق با قوانین و مقررات از این سهمیه بهره مند شوند.
 • دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی پیوسته با معدل حداقل 17 و کسب رتبه اول میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود ، تنها در صورت اتمام تحصیلات در مدت زمان هشت نیمسال تحصیلی می تواند از مزایای این تسهیلات استفاده نماید.
 • دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی در مقطع کارشناسی نیز مشروط به تایید ستاد انتخاب دانشجوی نمونه کشوری ، مشمول سهمیه استعداد درخشان می شوند.

هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی موظف اند حداکثر 10 درصد از ظرفیت پذیرش رشته های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته خود را به دانشجویان برتر اختصاص دهند. لازم به ذکر است که معرفی دانشجویان واجد شرایط برای بهره مندی از سهمیه استعداد درخشان بر عهده معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل داوطلبان می باشد.

با این تفاسیر می توان دریافت که رشته های پزشکی و پیراپزشکی در هیچ یک از دانشگاه های کشور به صورت بدون کنکور ارائه نمی شوند و شما می بایست برای ورود به این رشته در کنکور تجربی شرکت کرده و رشته قابل قبول را نیز کسب نمایید. لازم است بدانید که استفاده از سهمیه استعداد درخشان شامل ورود به مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته رشته پرستاری نمی باشد و تنها راه تحصیل در این رشته برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم ، ثبت نام کنکور سراسری می باشد. چنان چه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پزشکی بدون کنکور و دندانپزشکی بدون کنکور می باشید ، می توانید به لینک های مربوطه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- شرایط تحصیل بدون کنکور رشته مامایی چیست؟

باید بگوییم که این رشته به صورت بدون آزمون ، ارائه نمی شود. بنابراین شرایط خاصی هم ندارد.

2- دانشگاه های آزاد نیز ، مامایی بدون کنکور ارائه نمی دهند؟

خیر ، این دانشگاه ها نیز تنها در صورت کسب نمره قبولی آزمون سراسری ، به پذیرش دانشجو می پردازند.

3- حتی معدل بالا هم بر پذیرش بدون آزمون رشته مامایی ، تاثیرگذار نیست؟

جواب این سوال منفی است. معدل هرچند بالا هم باشد امکان تحصیل بدون کنکور در رشته مامایی را فراهم نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آیا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور وجود دارد؟ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 1 بامداد حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۹ نظر

 1. Avatar

  سلام ببخشیدمامایی بدون کنکور در دانشگاه آزاد زنجان هم امکان پذیر هست؟واگه هست اگر من ترمیم معدل برم امکان شرکت و ثبت نام از بهمن وجود داره؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام , در حال حاضر , هیچ یک از دانشگاه ها , رشته های پزشکی و پیراپزشکی را بدون آزمون ارائه نمی کنند , برای پذیرش در رشته ی مامایی , می بایست در آزمون سراسری شرکت نمایید .

 2. Avatar

  ببخشید حتما باید استان خودمون داشته باشه؟؟؟؟؟

 3. Avatar

  سلام خسته نباشید ببخشید من الان کنکور ۹۸ دادم معدلم ۱۵.۵۰ هست و کنکور تجربی دادم سنمم ۲۰ هستباید الان چیکارکنم؟توروخدا جواب بدین خواهش میکنم

 4. Avatar

  سلام ببخشید من ۱۸سالمه و امسال کنکور شرکت کردم اما رتبه ی خوبی نگرفتم
  معدلمم هم ۱۵ و خورده ایی هست
  خواستم بپرسم که کرمانشاه ( شهر خودم) میتونم برم رشته ی مامایی؟ و ایا اطلاعی از محل دانشگاهش دارین؟

 5. Avatar

  سلام ببخشید بعد از مقطع کاردانی ، برای مقطع کارشناسی دوباره باید کنکور داده بشه ؟ یعنی کلا اینطوریه یا چون بدون کنکور وارد رشته مامایی شدیم باید واسه کارشناسی دوباره کنکور بدیم ؟‌و اینکه کنکورش در حد کنکور سراسری سخت هست ؟ و برای ثبت نام و اطلاع پبدا کردن از دانشگاهایی که ظرفیت دارند چه کاری باید انجام بدیم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته مامایی می بایست در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت نموده و تراز و رتبه لازم برای ورود به این مقطع را کسب نمایید.ثبت نام این آزمون برای سال ۹۸ از تاریخ ۹۸/۲/۱۰ آغاز و تا مورخ ۹۸/۲/۱۶ ادامه خواهد داشت، آزمون نیز در مورخ ۹۸/۵/۱۱ برگزار خواهد شد.

 6. Avatar

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال اولین سالی هست که کنکور میدمم میخواستم ببینم میتونم بدون در نظر گرفتن رتبم مامایی در بیامو برم ثبت نام کنم شهرشم مهم نیست معدلمم بالای ۱۵ باشه اوکیه…

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر شما در صورتی مجاز به ثبت نام در طرح پیراپزشکی بدون کنکور می باشید که علاوه بر داشتن شرط سنی تا ۲۲ سال، دیپلم تجربی و معدل بالای ۱۵ این طرح در استان بومی محل زندگیتان ارائه گردد.

 7. Avatar

  ببخشید دانشگاه اصفهان هم مامایی بدون کنکور داره؟بعدبه جز معدل بالای ۱۵ وسن زیر ۲۵ شرایط دیگه ای هم داره؟ایا اگه من برای ثبت نام اقدام کنم صددرصد پذیرفته میشم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   برای ورود به دانشگاه های بدون کنکور در مقطع کاردانی رشته های پیراپزشکی علاوه بر داشتن معدل کتبی بالای ۱۵ و سن زیر ۲۵ سال، پذیرش بومی پذیر خواهد بود و در صورت ارائه شدن این رشته ها در استان بومی شما مجاز به انتخاب این رشته ها خواهید بود.

 8. Avatar

  سلام ببخشید من معدل کلم بالای ۱۵ میخواستم بدونم ک شهریه مامایی بدون ازمون چقدر وآیادانشگاه اصفهان یادانشگاه های شهرهای اطرافش پذیرش مامایی بدون آزمون داره؟ ومدت تحصیل تا چندساله؟

 9. Avatar

  سلام ببخشید من کنکوریم نطام قدیم میخواستم بدونم ک شهریه دانشگاه آزاد مامایی بدون کنکور چقدره؟واینکه من شرایط ثبت نام دارم (معدل بالای ۱۵) چه موقع باید ثبت نام کنم واینکه آیا در دانشگاه آزاداصفهان همچین چیزی جودداره؟؟لطفا جواب بدید

 10. Avatar

  سلام. سال دوازدهم رشته گرافیکم …شما گفتید که برای ورود به دانشگاه پیرا پزشکی باید دیپلم تجربی داشته باشیم میشه راهنماییم کنید که الان چطوری میتونم دیپلم تجربیو بگیرم؟ ایا با دیپلم فنی نمیشه کنکور تجربی داد؟دانشگاه های آزاد با داشتن دیپلم فنی ممکنه قبول کنن برای مامایی؟
  ممنون میشم جواب بدید

 11. Avatar

  سلام ..ببخشید من کرج هستم بومی حساب میشه یعنی میتونم مامایی بدون کنکور برم؟و اینکه من دیپلم فنی حرفه ای دارم و میخوام دیپلم تجربیمم بگیرم درست میشه شرایطم؟و شهریه آزاد مامایی چقدره هزینش؟

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   پذیرش در رشته های پیراپزشکی بدون آزمون دارای شرایط خاص می باشد. از جمله این شرایط ، شرط سنی زیر ۲۵ سال ، داشتن معدل کتبی نهایی دیپلم بالای ۱۵ ، بومی بودن، و حضور در جلسه آزمون سراسری ( بدون در نظر گرفتن رتبه داوطلب) می باشد. همچنین لیست رشته بدون آزمون پیراپزشکی در دانشگاه های روزانه پذیرش صورت میگرد. و نیاز به پرداخت شهریه نمی باشد. و دارای تعهد به خدمت ۳ برابر مدت تحصیل می باشد. و طبق لیست انتخاب رشته سال ۹۷ در استان کرج رشته های پیراپزشکی ارائه نشده بود.

 12. Avatar

  باسلام دانشگاه ازادبروجرد کاردانی مامایی داره؟شرایط ثبت نامش چیه؟

 13. Avatar

  سلام من قم هستم میخوام مامایی بدون کنکور برم ولی دیدم امسال رشته های پزشکی بدون آزمون نمیگیره میخواستم بدونم واقعیته یانه؟

 14. Avatar

  سلام …‌من تهران هستم . و تمامی شرایط برای شرکت بدون آزمون دارم …رشته مامایی با تعهد داریم؟
  فقط شرایط بومی بودن رو نمیفهمم تهران بومی حساب میشه ؟
  و کاردانی رشته مامایی دانشگاه آزاد داره؟
  لطفا راهنماییم کنید…

 15. Avatar

  سلام من تهران زندگی میکنم امسال کنکور دادم وبجز سراسری بقیه رو مجاز شدم .میخوام که در دانشگاه آزاد کاردانی پرستاری یامامایی رو بخونم وتمام شرایط دادن آزمون .معدل بالای ۱۵ وداشتن دیپلم تجربی رودارم ولی بومی بودن رو متوجه نمیشم .من بومی تهرانم مگه نه؟ منظورشما این نیست که استانهای دیگه داره وتهران کاردانی رو نداره!

 16. Avatar

  سلام من تهران زندگی میکنم وامسال کنکور دادم ومجاز به انتخاب رشته بجز سراسری شدم .دوست دارم کاردانی مامایی یاپرستاری دانشگاه آزاد بخونم .همه شرایط معدل بالا .دیپلم تجربی …رودارم ولی
  بومی بودن رو متوجه نمیشم من که بومی تهرانم مگه دانشگاه آزاد تهران کاردانی نداره؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 17. Avatar

  سلام وقت بخیر یه سوال داشتم تو دفترچه انتخاب رشته ۹۷خبری از کاردانی مامایی نیس ینی حذف شده؟؟یه سوال دیگم ابینکه منظورتون از این رشته همون رشته‌های تعهدی که تو استان های مختلف داره؟؟؟

 18. Avatar

  سلام من دیپلم تجربی دارم اززابل معدلم ۱۶ واس دانشگاه دولتی غیرمجاز شدم میشه واسه مامایی بدون کنکور انتخاب رشته کنم؟؟؟؟

 19. Avatar

  سلام
  من محل تحصیلم با محل تولدم یکی نیس میخوام بدونم بومی هر دو استان محسوب میشم یا نه؟
  و اینکه فقط تا مقطع کاردانی میشه خوند و بقیه ش چی میشه دوباره باید آزمون بدیم یا فقط تا همون حد میشه خوند؟

  • ایران مشاوره

   سلام شما در حال حاضر بومی استانی محسوب میشوید که در آن مدرک گرفته اید و پیراپزشکی های بدون آزمون در مقطع کاردانی ارائه میشوند و برای ارتقا مدرک باید در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنید.

 20. Avatar

  سلام من سال یازدهم رشته گرافیکم،به مامایی خیلی علاقه دارم میخواستم بدونم میتونم وارد مامایی بشم بدون کنکور سراسری؟ راهی هست ک بدون کنکور وارد بشم…

  • Avatar

   با سلام رشته های پیراپزشکی بدون آزمون با شرایط خاص ارائه میشوند: ۱- دارا بودن دیپلم تجربی و معدل کتبی دیپلم بالای ۱۵، ۲- شرط بومی بودن ۳- شرط سنی برای خانم ها ۲۵ سال ۴- تعهد خدمت دادن به مدت ۳ برابر طول مدت تحصیل ۵- ثبت نام کنکور سراسری و حضور سر جلسه ی کنکور سراسری.

 21. Avatar

  سلام
  من دیپلم ریاضی فیزیک دارم و معدل کتبی ام خوب نیست .
  میتونم از ترمیم معدل استفاده کنم و بعد مامایی بدون کنکور بخونم ؟
  برای سال تحصیلی ٩٧ از کی اقدام کنیم ؟

 22. Avatar

  باسلام. یکی از شرایط شرکت در پیراپزشکی بدون کنکور داشتن معدل کتبی بالای ۱۵ می باشد در صورت نداشتن این شرط نمی توانید شرکت کنید .

 23. Avatar

  سلام ببخشیدمن اهل زاهدانم معدل کلم ۱۸ شده اما معدل کتبی ۱۳/۷۵و ۲۰ سالمه ایا میتونم رشته مامایی بدون کنکور برم؟

 24. Avatar

  سلام.من متولداسفند ۶۹هستم لیسانس حسابداری بامعدل۱۷علاقه زیادی ب مامایی دارم ایاامکانش هست منم شرکت کنم بدون کنکورممنون میشم جوابمو بدید وراهنماییم کنید چیکارکنم

  • Avatar

   سلام. برای ورود بدون کنکور به رشته های پیراپزشکی باید دارای دیپلم تجربی با معدل کتبی بالای ۱۵، و دارای حداکثر ۲۵ سال باشید.

 25. Avatar

  سلام
  میشه با داشتن دیپلم معماری فنی حرفه ای کنکور تجربی داد و مامایی قبول شد؟ اگه میشه راهنمایی کنید. من مدرک فوق دیپلم معماری دارم چطور میتونم برم رشته ی مامایی؟باید دیپلم تجربی بگیرم یا نه؟

  • Avatar

   باسلام. با داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی ( معادل پیش دانشگاهی ) می توانید درکنکور سراسری شرکت بفرمایید . و از طریق کنکور سراسری وارد این رشته بشوید.

 26. Avatar

  سلام خسته نباشید من پیش دانشگاهی تجربی ام و پارسال تموم کردم الان دفعه دوممه که کنکور میدم آیا میتونم بدون کنکور ثبت نام کنم از شرایط سن و رشته تجربی در شهر نورآباد شهرستان لرستان تحصیل کردم و ثبت نام کردم کنکورمو اما می‌خوام در تهران برای دانشگاه ثبت نام کنم همسرم اینجا کارمنده و بیمه شدم و میگن که بخاطر اینکه اینجا بیمه شدم بومی اینجا حساب میشم آیا درسته ؟و اینکه معدل کتبی سوم نهاییم خیلی کم شده یعنی چون شرط معدل ندارم نمیتونم ثبت نام کنم؟ معدل دیپلم بالای هفده این چیز یو عوض نمیکنه؟

  • Avatar

   باسلام. یکی از شرایط پیراپزشکی بدون کنکور،داشتن معدل کتبی بالای ۱۵ می باشد در صورت نداشتن این شرط نمی توانید از این طریق پذیرش دانشگاه شوید.همچنین بومی بودن در استان محل سکونت ارتباطی با بیمه شدن ندارد. شما از طریق یکی از این سه روش بومی می باشید: محل تولد خودتون،محل تحصیل سه سال آخر دیپلم خودتون و اگر همسرتون هم در استان لرستان متولد شده باشد باز هم بومی لرستان محسوب می شوید اما در کل تنها راه شما برای ورود به رشته مامایی از طریق کنکور سراسری میسر است.

 27. Avatar

  سلام.ببخشید کجای دفترچه دراین باره نوشته?من دفتر چه پارسالو دانلود کردم چیزی نیس.میشه راهنمایی کنید

  • Avatar

   سلام. در صفحه ۱۲۴ دفترچه سال ۹۶ رشته های پیراپزشکی بدون کنکور با استان ها درج شده که در صورت داشتن شرایط میتوانید کد رشته ها را وارد انتخاب رشته خود کنید.

 28. Avatar

  سلام.ببهشید ایا واقعا مامایی بطون کنکورصحت داره؟؟ایا اصفهانم هست؟خواهش میکنم جواب بدید

  • Avatar

   باسلام. بله صحت دارد اما پیراپزشکی بدون کنکور که شامل یک سری رشته ها مثل پرستاری،مامایی،هوشبری،رادیولوژی و … می باشد تحت عنوان شرایط خاصی برگزار می شود.شرایطی مثل: داشتن دیپلم فقط از رشته تجربی،داشتن معدل کتبی بالای ۱۵،شرط سنی از ۱۸ تا ۲۵ سال و شرط بومی بودن در استان محل سکونت.هیچ اطلاعیه ی موثقی در دسترس نیست که آیا در استان اصفهان هم ارائه خواهد شد یا خیر ؛ فقط زمانی که دفترچه های انتخاب رشته ی کنکور سراسری منتشر شود،مشخص خواهد شد که در کدام استان ها چه رشته ای از پیراپزشکی های بدون کنکور ارائه می شود.

 29. Avatar

  سلام.من در یکی از شهر های کوچک شهرستان داراب استان فارس زندگی میکنم.معدل سال دهمم ۱۸.۵به بالا شد امسالم که یازدهمم معدلم ۱۷.۸۶شده.دارم برای نوبت دوم تمام تلاشمو میکنم .امکانش هست که در دانشگاه شیراز ثبت نام کنم؟البته سال دیگه.

  • ایران مشاوره

   سلام. شما باید در کنکور تجربی شرکت کنید و در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه شیراز رو انتخاب کنید.بدون کنکور شرایط خاصی داره که یکی از شرط های آن شرکت در کنکور تجربی است.

 30. Avatar

  سلام ببخشید توی مصاحبه چی میپرسن؟

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ببخشید توی مصاحبه چی میپرسند؟

 32. Avatar

  سلام خسته نباشید
  من پیش دانشگاهی تجربی دارم میتونم رشته مامایی بدون کنکور شرکت کنم؟

  • Avatar

   سلام. در صورتیکه در استان خودتون ارائه بشه و تمام شرایط دیگه شو داشته باشید و مصاحبه هم قبول بشید بله. نکته دیگه اینکه، ارائه شدن یا نشدن این رشته تو استان شما تو دفترچه سراسری که مردادماه منتشر میشه مشخص میشه. موفق باشید.

 33. Avatar

  سلام خسته نباشید.من رشتم ریاضیه میتونم بدون کنکور مامایی شرکت کنم واسه بهمن۹۶.

  • Avatar

   سلام. برای پذیرش در رشته های بدون کنکور پیراپزشکی حتما باید سر جلسه کنکور حضور داشته باشید اما رتبه اهمیتی نداره، این رشته ها شرایط خاصی دارند که از جمله این شرایط بومی بودن هستش که باید دید استان شما چه رشته ای رو بدون کنکور پذیرش داره که بتونید تو زمان انتخاب رشته کد اون رشته رو هم وارد کنید. از شرایط دیگه ای که داره شرط سنی، تعهد خدمت و شرط معدل هستش. موفق باشید.

 34. Avatar

  سلام خسته نباشید.واسه رشته مامایی بدون کنکور حتما باید دانشگاه ورشته مورد نظرمون رو موقع انتخاب کنیم یا بدون انتخاب رشته هم میشه؟؟؟ممنون میشم زود جوابمو بدین

  • Avatar

   سلام. در صورتیکه همه شرایط رشته های پیراپزشکی بدون کنکور رو دارید و اون رشته در دفترچه سراسری، تو استان خودتون ارائه شده بود، موقع انتخاب رشته باید کد رشته محل مربوطه رو انتخاب میکردید.

 35. Avatar

  سلام ووزتون بخیر
  الان در حال حاضر کدوم دانشگاه ثبت نام میکنه ؟
  جاى خالى در دانشگاهاى ازاد تهران وجود داره؟
  ممنون

 36. Avatar

  سلام ببخشید من امسال کنکور دادم ولى پرستارى و مامایى قبول نشدم میخوام بدونم دانشگاهى هست که بدون کنکور برم این رشته هارو

  • Avatar

   سلام. بله پیراپزشکی بدون کنکور وجود داره که دانشگاه های دولتی ارائه میدن اما شرایط خاص داره مثل بومی بودن که باید ببینی استان شما امسال کدوم رشته های پیراپزشکی بدون کنکور رو ارائه داده.به غیر از اون شرط سنی،معدل،تعهد خدمت و مصاحبه هم داره ضمنا حضور تو کنکور هم اجباریه برای پیراپزشکی های بدون کنکور. موفق باشی

 37. Avatar

  سلام
  اگر سال دوم دبیرستان را فقط در شهری خوانده باشیم…سوم و پیش در شهر دیگر ولی همان استان.. بومی محسوب می شویم؟ … برای رشته های نیمه متمرکز؟

  • Avatar

   سلام. بله. مگر اینکه جلوی اون رشته بومی گزینی خاصتری نوشته بشه که شهرهای خاصی از یه استان رو بومی اعلام کنه.

  • Avatar

   سلام خسته نباشید من زاهدانم و بومی اینجام معدلم ۱۷/۲۵هست سنم ۱۸ میتونم مامایی بدون کنکور بخونم اخه من تو صفحه ۱۲۴کنکور ندیدم مامایی بدون کنکور

  • ایران مشاوره

   با سلام
   چنانچه استان بومی شما برای سال ۹۸ رشته های پیرا پزشکی بدون آزمون را ارائه دهد با داشتن شرط سن و معدل میتوانید بعد از شرکت در کنکور سراسری تجربی جهت شرکت در این رشته ها برای مقطع کاردانی دانشگاه های سراسری اقدام نمایید. همچنین توضیحات این طرح برای سال ۹۷ در صفحه ۱۸۵ دفترچه راهنمای انتخاب رشته تجربی ذکر شده بود.

دریافت مشاوره