تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

مدارک نام نویسی کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99
مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

دانشگاه پیام نور هرساله به دو روش اقدام به جذب دانشجو در رشته های مختلف مقطع کارشناسی ارشد می کند. روش اول از طریق برگزاری کنکور سراسری کارشناسی ارشد و در روش دوم به واسطه برگزاری آزمونی مجزا با عنوان آزمون فراگیر پیام نور که داوطلبان بعد از پذیرفته شدن در این آزمون می توانند تحصیلات خود را از نیمسال دوم (بهمن ماه) آغاز نمایند. سیستم آموزشی این دانشگاه به گونه ای طراحی شده که حضور در کلاس اجباری نیست به همین دلیل تحصیل در این دانشگاه برای افرادی مناسب است که شاغل هستند و یا بنا به دلایلی نمی توانند در کلاس حاضر شوند. 

مجری برگزاری این آزمون سازمان سنجش آموزش کشور بوده و این سازمان تمامی مواردی که لازم است متقاضیان برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اعم از مدارک مورد نیاز از آن مطلع باشند، در قالب دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ارائه می گردد و شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به این دفترچه که در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است به کسب اطلاعات بپردازند. در این مطلب قصد داریم به بیان لیست مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور و نحوه ارائه آن ها بپردازیم.

دانشجویان ترم آخر کارشناسی می بایست تا بهمن ماه 99 فارغ التحصیل شده و مدرک دانش آموختگی خود را در هنگام ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور دریافت کرده باشند.

مدارک ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99

متقاضیان ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور، می بایست در هنگام تکمیل فرم نام نویسی اینترنتی، یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام به صورت فایل اسکن شده در آورده و در سایت ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به نشانی sanjesh.org بارگذاری نمایند. سپس اطلاعات موجود در سایر مدارکی که در لیست پایین ذکر شده است را به دقت در فرم خود درج کنند. همچنین اگر متقاضیان در این آزمون پذیرفته شوند، باید به همراه اصل مدارک خود جهت ثبت نام حضوری به واحد دانشگاه محل قبولی مراجعه نمایند.

  • اسکن عکس 3*4 (پشت زمینه سفید)
  • مدرک پایان خدمت سربازی و یا معافیت برای داوطلبان آقا (دائم و یا موقت)
  • مدرک کاردانی برای دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته
  • مدرک کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت
  • گواهی تایید سهمیه ایثارگری از مراجع ذیربط مربوط به استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری
  • شماره سریال کارت اعتباری

توجه: در صورتی که داوطلبان انجام فرآیند ثبت نام را به متصدیان کافی نت ها واگذا کنند، می بایست بارگذاری عکس و درج اطلاعات خود را به دقت کنترل نمایند چرا که مسئولیت ثبت اطلاعات غلط و یا ارسال عکس نادرست بر عهده فرد ثبت نام کننده بوده و سازمان سنجش هیچ گونه عذری را در این زمینه نخواهد پذیرفت. تاکید می گردد در صورتی که عکس ارسالی متقاضی اشتباه باشد، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و با وی بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

یکی از دغدغه های مهم علاقمندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور اطلاع از منابع آزمون و نحوه برگزاری آن می باشد. معمولا سوالات آزمون ارشد فراگیر پیام نور شامل تمامی دروس ترم اول مقطع کارشناسی ارشد است که هر داوطلب با توجه به رشته انتخابی خود می بایست از منابع مطلع باشد. لیست این مباحث و منابع در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 قید شده است.

لازم به ذکر است که علاقه مندان قبل از اقدام به بارگذاری عکس و تکمیل فرم در هنگام ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 و پیش از پرداخت هزینه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99، می بایست از دارا بودن تمامی شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 99 آگاه باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک های موجود بهره بگیرید.

سوالات متداول

1- آیا دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می توانند در دوره فراگیر پیام نور 99 شرکت نمایند؟

اگر تا تاریخ 30 بهمن 99 فارغ التحصیل شوند می توانند در آزمون دوره دانش پذیری دانشگاه پیام نور شرکت نمایند.

2- ثبت نام در آزمون فراگیر پیام نور با چه مدرک تحصیلی مجاز می باشد ؟

دارندگان مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته و بالاتر و یا دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می توانند بدون توجه به رشته تحصیلی کارشناسی خود در یک رشته گرایش از رشته هـای امتحـانی (بـه جـز رشـته هـای مهندسی معماری و طراحی شهری) ثبت نام نمایند.

3- آیا در هنگام ثبت نام باید مدرک کارشناسی خود را ارائه دهیم؟

در زمان ثبت نام اینترنتی می بایست معدل فارغ التحصیلی خود را در فرم ثبت نام اینترنتی وارد نمایید و در صورت پذیرفته شدن در آزمون، ارائه گواهی فارغ التحصیلی برای نام نویسی حضوری ضروری می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد