خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اقیانوس شناسی فیزیکی ۱۴۰۲

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اقیانوس شناسی فیزیکی ۱۴۰۲

معرفی منابع کارشناسی ارشد اقیانوس شناسی فیزیکی 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اقیانوس شناسی فیزیکی 1402

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد را دارند می بایست در آذرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته اقیانوس شناسی فیزیکی در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد ، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته اقیانوس شناسی فیزیکی نیز در گروه علوم پایه می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته اقیانوس شناسی فیزیکی مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • فیزیک
  • ریاضی

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته اقیانوس شناسی فیزیکی سال 1402

رشته اقیانوس شناسی فیزیکی جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته اقیانوس شناسی فیزیکی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا بهتر است یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته اقیانوس شناسی فیزیکی
ریاضی
حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی، تالیف لوئیس لیتهلد، مترجم سیامک کاظمی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهیحساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی، تالیف جورج برینتن توماس، سیامک کاظمی فاطمی، دانشگاه صنعتی شریف
حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی، تالیف ریچارد سیلورمن، مترجم علی اکبر عالم زاده، انتشارات علمی و فنیریاضیات عمومی ۱ و ۲، تالیف ایساک آبراموویچ مارون، انتشارات پاریاب
فیزیک
فیزیک، تالیف مارک دبلیو. زیمانسکی، فرانسیس وستون سیروز و هوگ یانگ، مترجم محمود بهار، انتشارات مبتکرانفیزیک مکانیک، تالیف هریس بنسون، مترجم محمدرضا بهاری، انتشارات دانشگاه پیام نور
فیزیک (جلد ۱، مکانیک)، تالیف رابرت رزنیک، دیوید هالیدی، مترجم منیژه رهبر، انتشارات مرکز نشر دانشگاهیفیزیک (جلد ۲، صوت و ترمودینامیک)، تالیف دیوید هالیدی مترجم منیژه رهبر، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی
فیزیک (جلد ۳، الکتریسیته و مغناطیس)، دیوید هالیدی، مترجم منیژه رهبر، انتشارات مرکز نشر دانشگاهیفیزیک پایه، مترجم محمد ابراهیم ابوکاظمی، انتشارات دانشگاه پیام نور
زبان تخصصی
زبان تخصصی محیط زیست، تالیف نعمت الله جعفرزاده حقیقی فرد، سیدمحسن حسینی و همتا گل کاریان، انتشارات خانیرانانگلیسی برای دانشجویان محیط زیست (English for environmental studies)، تالیف جعفر نوری، انتشارات علمی
زبان عمومی
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در رشته اقیانوس شناسی فیزیکی در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. همچنین داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد