خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق ۱۴۰۲

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق ۱۴۰۲

معرفی منابع کنکور ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی - فقه و حقوق 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق 1402

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است و بنابراین هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 1402  را دارند می بایست در آذر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون به دست آورد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد 1402 نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد  استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های محل قبولی انتخاب می کنند.

مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • زبان عربی
  • فقه
  • اصول

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق سال 1402

مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست؛ بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق
زبان عربی
ترجمه و شرح مبادی العربیه؛قسمت صرف، تالیف رشید شرتونی، مترجم سید علی حسینی، انتشارات دارالعلمقواعد کاربردی زبان عربی، تالیف دکتر فضل الله میرقادری و دکتر زهرا ریاحی زمین، انتشارات دانشگاه شیراز
هزار و صد تست طبقه‌بندی شده صرف و نحو عربی (مبادی العربیه + جامع الدروس العربیه)، تالیف علی ضیغمی و حبیب کشاورز، انتشارات فقیهیسوالهای کارشناسی ارشد صرف و نحو عربی، تالیف حمید عابدی فیروزجایی، انتشارات پردازشگران
فقه
متون فقه، تالیف مهدی صیادی، انتشارات چتر دانشالروضه البهیه فی شرح اللمعه الدمشقیه، تالیف زین‌الدین بن علی شهید ثانی، انتشارات بوستان کتاب قم
فقه استدلالی؛ ترجمه تحریر الروضه فی شرح اللمعه المشقیه، تالیف علیرضا امینی و محمدرضا آیتی، انتشارات کتاب طه۱۰۰۱ تست متون فقه، بر اساس لمعه شهید اول،تالیف حمید مسجدسرایی،انتشارات حقوق اسلامی
اصول
 اصول فقه، تالیف مرحوم محمدرضا مظفر و علیرضا هدایی، انتشارات حکمت اصول فقه ۱ و ۲، تالیف عیسی ولایی، انتشارات دارالفکر
مجموعه سوالات اصول فقه، تالیف دکتر محمد حسین شهبازی، انتشارات میزانمبانی استنباط حقوق اسلامی یا اصول فقه، تالیف ابوالحسن محمدی، انتشارات دانشگاه تهران
زبان تخصصی
 ترجمه و راهنمای زبان تخصصی (۱) : ویژه دانشجویان رشته الهیات، تالیف علیرضا جلالی، مترجم حسن جهانبان‌اسفهلان، انتشارات پیام دانشگاهی زبان تخصصی الهیات، تالیف فیضعلی مداح، انتشارات دانشگاه پیام نور
راهنمای کامل زبان تخصصی (۱) الهیات، تالیف نعمت الله عواطف رستمی، انتشارات حقوق اسلامیزبان تخصصی رشته الهیات، تالیف زهرا گواهی، انتشارات فرا انگیزش، پیام اندیش
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1402 در مجموعه الهیات و معارف اسلامی – فقه و حقوق در آزمون شرکت می نمایند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت کنند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان شانس موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ را بالاتر برد؟

یکی از مهمترین راهکارهایی که می توان به داوطلبان پیشنهاد کرد، استفاده از منابع معتبر و جامع می باشد به طوری که تمام نیازهای آموزشی آن ها را پوشش دهد. آن

2- داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ چه منابعی را می توانند برای مجموعه الهیات و معارف اسلامی - فقه و حقوق مورد مطالعه قرار دهند؟

شرکت کنندگان می توانند با توجه به مواد مورد سوال در آزمون، از منابع موثق بسیاری استفاده نمایند که تعدادی از بهترین آن ها را در متن مقاله آورده ایم.

3- درس زبان عربی دارای چه ضریبی در مجموعه الهیات و معارف اسلامی - فقه و حقوق در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ می باشد؟

ضرایب و اهمیت دروس، در گرایش های ارائه شده مجموعه الهیات و معارف اسلامی - فقه و حقوق متفاوت است که برای اطلاع از این ضرایب می توانید به دفترچه ثبت نام کنکور ارشد مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد