خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق دادرسی اداری 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق دادرسی اداری 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق دادرسی اداری 1400
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق دادرسی اداری 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد. به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته حقوق دادرسی اداری در کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته حقوق دادرسی اداری در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند. رشته حقوق دادرسی اداری مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • متون حقوق به زبان (انگلیسی و فرانسه) با ضریب 2
  • متون فقه با ضریب 1
  • حقوق بین الملل عمومی با ضریب 1
  • حقوق اداری با ضریب 2
  • حقوق اساسی با ضریب 2

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق دادرسی اداری 1401

رشته حقوق دادرسی اداری در مجموعه حقوق (کد 1126)، ارائه می شود و جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد؛ یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته حقوق دادرسی اداری می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده و سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق دادرسی اداری
متون حقوق (به زبان انگلیسی و فرانسه)
505 واژه متون حقوقی، محمود رمضانی، انتشارات چتردانشمتون حقوقی در بوته آزمون (ویژه آزمون کارشناسی ارشد)، محمود رمضانی، ناشر: موسسه کمک آزمون (تست)
کتاب Law Texts for Law Students، نوسنده: دکتر گودرز افتخار جهرمی، انتشارات گنج دانشآزمون یار متون فقه، مولف: مهدی بابازاده، انتشارات اندیشه ارشد (تست)
متون فقه
تحریر الروضه فی الشرح لمعه همراه با فقه استدلالی، ترجمه سید مهدی دادمرزی، انتشارات کتاب طهکتاب صفر تا صد متون فقه، محسن سینجلی

،(جلد اول + جلد دوم)، انتشارات پیام غدیر (تست)

شرح لمعه، ترجمه حمید مسجد سرایی، (10 جلد) انتشارات پیام نوآورمتون فقه نموداری، مهدی صیادی، محمد نرگسیان، ناشر: کمک آزمون (تست)
حقوق بین الملل عمومی
کتاب بایسته های حقوق بین الملل عمومی نوشته دکتر رضا موسی زاده از میزانشرح جامع حقوق بین الملل عمومی، مریم سالاری، (مجموع ۲۹۰ تست تألیفی در کلیه فصول) (تست)
کتاب حقوق معاهدات بین‌المللی نوشته دکتر محمدرضا ضیایی‌ بیگدلی از گنج دانشکتاب مجموعه پرسش های چهار گزینه ای حقوق بین الملل خصوصی نوشته مسلم یعقوبی از چتر دانش (تست های طبقه بندی شده + پاسخنامه) (تست)
حقوق اداری
 حقوق اداری (۱ و ۲)، تالیف رضا موسی زاده، انتشارات میزانساده ساز حقوق اداری نشر میزان اثر حسن سالار سروی (تست)
حقوق اداری، تالیف بیژن عباسی، انتشارات دادگسترکتاب درس نامه حقوق بین الملل عمومی نوشته دکتر الهام یوسفیان امیر امانی از میزان (تست)
حقوق اساسی
کتاب حقوق اساسی و نهادهای سیاسی نوشته دکتر سید ابوالفضل قاضیکتاب درس نامه حقوق اساسی نوشته محسن امامی قشلاق (تست)
حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران دکترمحمد هاشمی-نشر میزان (2 جلد)شرح جامع حقوق اساسی تألیف مسلم یعقوبی، انتشارات ارشد (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در رشته حقوق دادرسی اداری در آزمون شرکت نموده اند، با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه، حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر، در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد