خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1401

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1400
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد. به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 1401 استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1401 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته حقوق عمومی در کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته حقوق عمومی در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند،  نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته حقوق عمومی مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • متون حقوق (انگلیسی، فرانسه) با ضریب 2
  • متون فقه با ضریب 1
  • حقوق بین الملل عمومی با ضریب 1
  • حقوق اداری با ضریب 2
  • حقوق اساسی با ضریب 2

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1401

رشته حقوق عمومی یکی از رشته های مجموعه حقوق (کد 1126) می باشد و جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد محسوب می شود؛ یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته حقوق عمومی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده، سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق عمومی
متون حقوق (به زبان انگلیسی و فرانسه)
505 واژه متون حقوقی، محمود رمضانی، انتشارات چتردانشمتون حقوقی در بوته آزمون (ویژه آزمون کارشناسی ارشد)، محمود رمضانی، ناشر: موسسه کمک آزمون (تست)
کتاب Law Texts for Law Students، نوسنده: دکتر گودرز افتخار جهرمی، انتشارات گنج دانشآزمون یار متون فقه، مولف: مهدی بابازاده، انتشارات اندیشه ارشد (تست)
متون فقه
تحریر الروضه فی الشرح لمعه همراه با فقه استدلالی، ترجمه سید مهدی دادمرزی، انتشارات کتاب طهکتاب صفر تا صد متون فقه، محسن سینجلی

،(جلد اول + جلد دوم)، انتشارات پیام غدیر (تست)

شرح لمعه، ترجمه حمید مسجد سرایی، (10 جلد) انتشارات پیام نوآورمتون فقه نموداری، مهدی صیادی، محمد نرگسیان، ناشر: کمک آزمون (تست)
حقوق بین الملل عمومی
کتاب بایسته های حقوق بین الملل عمومی نوشته دکتر رضا موسی زاده از میزانشرح جامع حقوق بین الملل عمومی، مریم سالاری، (مجموع ۲۹۰ تست تألیفی در کلیه فصول) (تست)
کتاب حقوق معاهدات بین‌المللی نوشته دکتر محمدرضا ضیایی‌ بیگدلی از گنج دانشکتاب مجموعه پرسش های چهار گزینه ای حقوق بین الملل خصوصی نوشته مسلم یعقوبی از چتر دانش (تست های طبقه بندی شده + پاسخنامه) (تست)
حقوق اداری
 حقوق اداری (۱ و ۲)، تالیف رضا موسی زاده، انتشارات میزانساده ساز حقوق اداری نشر میزان اثر حسن سالار سروی (تست)
حقوق اداری، تالیف بیژن عباسی، انتشارات دادگسترکتاب درس نامه حقوق بین الملل عمومی نوشته دکتر الهام یوسفیان امیر امانی از میزان (تست)
حقوق اساسی
کتاب حقوق اساسی و نهادهای سیاسی نوشته دکتر سید ابوالفضل قاضیکتاب درس نامه حقوق اساسی نوشته محسن امامی قشلاق (تست)
حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران دکترمحمد هاشمی-نشر میزان (2 جلد)شرح جامع حقوق اساسی تألیف مسلم یعقوبی، انتشارات ارشد (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1401 در رشته حقوق عمومی در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- چه منابعی مورد نیاز برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق عمومی 1400 است؟

در واقع نمی توان با قطعیت منابع خاصی را معرفی کرد اما برخی از منابع مفید این مقاله ذکر شده است.

2- آیا تنها با تهیه منابع ذکر شده در این مقاله به قبولی در کنکور کارشناسی ارشد در گرایش انتخابی خود دست می یابیم؟

خیر، شما می توانید از بین منابعی که در این مقاله معرفی شده است یا دیگر منابع موجود در بازار تنها منبعی که برای شما قابل فهم می باشد را انتخاب نمایید.

3- چه کتاب هایی برای واحد درسی حقوق اساسی در رشته حقوق عمومی آزمون کارشناسی ارشد مورد تایید می باشند؟

در متن این مقاله برخی کتاب های مفید و موثر برای موفقیت داوطلبان در آزمون کارشناسی ارشد پیشنهاد داده ایم.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد