دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل 99
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم ، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 99 را دارند می بایست در آذرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ، منابع کنکور ارشد 99 نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع ، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 99 استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته روابط بین الملل در کنکور کارشناسی ارشد 99

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 ، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده ، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 99 ، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته روابط بین الملل نیز در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی ، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته روابط بین الملل مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی ، فرانسه و آلمانی) با ضریب 1
  • اصول روابط بین الملل و سیاست خارجی با ضریب 2
  • اندیشه های سیاسی (غرب و اسلام) با ضریب 1
  • جهان سوم و مسائل آن با ضریب 1
  • حقوق بین الملل عمومی با ضریب 1
  • سازمان های بین المللی با ضریب 1
  • تاریخ روابط بین الملل با ضریب 1

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل سال 99

 روابط بین الملل یکی از رشته های مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل (کد 1130) می باشد و جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد محسوب می شود. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته ، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته روابط بین الملل می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر ، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل
اصول روابط بین الملل و سیاست خارجی
اصول سیاست خارجی و سیاست بین الملل، تالیف سید عبدالعلی قوام، انتشارات سمت.اصول روابط بین الملل، تالیف فرهاد قاسمی، انتشارات میزان.
روابط بین الملل نظریه ها و رویکردها، تالیف سیدعبدالعلی قوام، انتشارات سمت.تاریخ دیپلماسی و روابط بین الملل، تالیف احمد نقیب زاده، انتشارات قومس.
حقوق بین الملل عمومی
حقوق بین الملل عمومی(جلد ۱ و ۲)، تالیف سید باقر میرعباسی، انتشارات میزان.حقوق بین الملل عمومی، تالیف محمدرضا ضیایی بیگدلی، انتشارات گنج دانش.
 بایسته های حقوق بین الملل عمومی (جلد ۱ و ۲)، تالیف رضا موسی زاده، انتشارات میزان.حقوق معاهدات بین المللی، تالیف محمدرضا ضیایی بیگدل، انتشارات گنج دانش.
اندیشه های سیاسی (غرب و اسلام)
اندیشه سیاسی در اسلام معاصر، تالیف حمید عنایت، انتشارات خوارزمی.اندیشه های سیاسی در قرن بیستم، تالیف حاتم قادری، انتشارات سمت.
اندیشه سیاسی در اسلام و ایران، تالیف حاتم قادری، انتشارات سمت.مبانی اندیشه های سیاسی در اسلام، تالیف سید صادق حقیقت، انتشارات سمت.
سازمان های بین المللی 
سازمان های بین المللی، رضا موسی زاده، انتشارات میزان.ایران و سازمان های بین المللی، سید داوود آقایی، انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی.
سازمان های بین المللی، تالیف محمد غفوری، انتشارات سمت.سازمان های بین المللی، سید داوود آقایی، انتشارات نسل نیکان.
جهان سوم و مسائل آن
 مسائل سیاسی اقتصادی جهان سوم، تالیف احمد ساعی، انتشارات سمت.عقلانیت و آینده توسعه یافتگی ایران، تالیف محمود سریع القلم، انتشارات مرکز پژوهشهای علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه.
درآمدی بر مسائل جهان سوم، تالیف احمد ساعی، انتشارات قومس.نظریه های توسعه و توسعه نیافتگی، تالیف چیلکوت، ترجمه احمد ساعی، انتشارات علوم نوین.
تاریخ روابط بین الملل
تاریخ دیپلماسی و روابط بین¬الملل، تالیف احمد نقیب زاده، انتشارات قومس.تاریخ روابط بین الملل، تالیف مجید بزرگمهری، انتشارات سمت.
هزار نکته، هزار سؤال، تاریخ روابط بین¬الملل، تالیف سید داوود آقائی، انتشارات سرای عدالت.تاریخ جنگ سرد (جلد ۱ و۲)، تالیف آندره مونتن، ترجمه عبدالرضا هوشنگ مهدوی ، انتشارات نشر نو.
زبان تخصصی
مجموعه آزمون های طبقه بندی شده کارشناسی ارشد مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل، آزمون زبان تخصصی، تالیف جواد نیکنام، انتشارات میزان.انگلیسی برای دانشجویان رشته علوم سیاسی (English for the Students of Political Science) (2 و ۱)، تالیف هرمز داورپناه، انتشارات سمت.
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل.
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران.
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور.

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99 در رشته روابط بین الملل در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند ، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره