خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دریا ۱۴۰۲

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دریا ۱۴۰۲

معرفی منابع کنکور ارشد رشته زیست شناسی دریا 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دریا 1402

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد را دارند می بایست در آذرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد  استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته زیست شناسی دریا در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته زیست شناسی دریا نیز در گروه علوم پایه می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند، نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته زیست شناسی دریا مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • فیزیولوژی جانوری
  • جانورشناسی (با تاکید بر جانوران دریایی)
  • زیست شناسی سلولی و مولکولی
  • اکولوژی (با تاکید بر تنوع زیسنی و آلودگی دریا)

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دریا سال 1402

رشته زیست شناسی دریا جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته زیست شناسی دریا می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی دریا
فیزیولوژی جانوری
 فیزیولوژی گایتون (جلد ۱ و ۲)، تالیف آرتور گایتون، مترجمان محمد رخشان و احمدرضا نیاورانی، انتشارات سماطفیزیولوژی عملی (پزشکی و جانوری)،تالیف ابوالقاسم اسماعیلی، شیرین کشفی،انتشارات دانشگاه اصفهان
 فیزیولوژی، تالیف دکتر اصغر قاسمی و دکتر مسلم محمدی، انتشارات خسرویمبانی فیزیولوژی جانوری (جلد اول و دوم)،تالیف کریستوفرد،ترجمه سیدپیمان مقدسی، انتشارات فاطمی
جانورشناسی (با تاکید بر جانوران دریایی)
جانور شناسی عمومی (جلد ۱ و ۲)، تالیف طلعت حبیبی و محمد مهدی راعی، انتشارات دانشگاه تهرانزیست شناسی تکوینی (جلد ۱ و ۲)، تالیف اسکات اف گیلبرت، مترجمان عباس پیریایی و یاسر تهمتنی، انتشارات تابش اندیشه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
بیولوژی سلولی و بیولوژی مولکولی، تالیف غلامرضا نورزاد، انتشارات نور دانشزیست شناسی سلولی و مولکولی (جلد ۱ و ۲)، تالیف احمد مجد و سید محمدعلی شریعت زاده، انتشارات آییژ
اکولوژی (با تاکید بر تنوع زیسنی و آلودگی دریا)
اکولوژی، تالیف معصومه عمید، انتشارات عطاپوراکولوژی دریا،تالیف شهرام شرفی،انتشارات مه تا
اکولوژی، تالیف جهانفر دانشیان، انتشارات دیباگران تهراناکولوژی عمومی، تالیف محمدرضا اردکانی، انتشارات دانشگاه تهران
گیاهان دریا

کتاب درسی گیاهان آبزی، تهیه کننده دکتر غلامرضا بخشی خانیکی

راهنمای گیاهان آبزی، مترجما مرتضی علیزاده و احمد بیطرف
فیزیولوژی گیاهی
کتاب فیزیولوژی گیاهی جلد اول و دوم از تایز، زایگر، مولر و مورفی، مترجمان دکتر محمد کافی و… ، ناشر جهاد دانشگاهی
آلودگی دریا
کتاب آلودگی دریا، اثر رابرت برنارد کلارک، ترجمه دشتکی و زاهد
زبان تخصصی
زبان تخصصی برای گروه زیست شناسی، تالیف الهام غیور، انتشارات ثامن الحججانگلیسی برای دانشجویان رشته زیست شناسی (English for the students of biology)، تالیف حیدر آقابابا، انتشارات سمت
زبان عمومی
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد در رشته زیست شناسی دریا در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد