9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی ۱۴۰۲

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی ۱۴۰۲

معرفی منابع آزمون ارشد مجموعه زبان انگلیسی 1402
منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی 1402

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 1402 را دارند، می بایست در آذر ماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی مجموعه زبان انگلیسی در کنکور کارشناسی ارشد 1402

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 1401 رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

مجموعه زبان انگلیسی نیز در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

مجموعه زبان انگلیسی مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

 • زبان تخصصی (آموزش زبان انگلیسی)
 • زبان تخصصی (زبان و ادبیات انگلیسی)
 • زبان تخصصی (مترجمی زبان انگلیسی)

منابع کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی سال 1401

مجموعه زبان انگلیسی جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به مجموعه زبان انگلیسی می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
‘The Study of Language’, Yule, George; Cambridge University Press‘An Introduction to Language’, Victoria Fromkin, Robert Rodman, Nina Hyams; Cengage Learning International Offices
‘Approaches and Methods in Language Teaching’, Rodgers, Theodore. S; Cambridge University Press‘Developing Second Language Skills: Theory to Practice’, Chastain, K; Jungle Pub
‘Essential Topics for MA Entrance Exam in TEFL’, Khudayari, H. R; Pardazesh Pub‘English Language Teaching in Its Social Context: A Reader’, Christopher N. Candlin, Neil Mercer; Routledge
‘Writing English Language Tests’, Heaton, J. B.; Longman Group United Kingdom ‘Fundamental Considerations in Language Testing (Oxford Applied Linguistic)’, Bachman, L. F.; Oxford University Press
زبان و ادبیات انگلیسی 
‘A Compendious History of English Literature’, Sokhanvar, J; SAMT Press‘The Oxford Companion to English Literature’, Drabble, M.; Oxford University Press
‘The Norton Anthology of English Literature’, Abrams, M. H. et al.; New York: W. Norton ‘Introduction to literature’, Payandeh H.; Payam Noor Press
‘Study of Thirty Great Novels’, Salami, Ismail;MehrandishPub‘A Short History of Literary Criticism’, Hall, V.; Knopf Pub
مترجمی زبان انگلیسی 
‘An Introduction to Language’, Victoria Fromkin, Robert Rodman; Wadsworth Publishing‘Linguistics and Language: A Survey of Basic Concepts and Implications’, Falk, J.;Scott Foresman/Addison-Wesley
‘Encyclopedia of Translation Studies’, Baker, M.;Routledge‘A Textbook of Translation’, Newmark, Peter; Prentice Hall International
 ‘A new look on Persian Grammar’, Bateni, MohammadReza; Agah Pub‘Principles and Methodology of Translation’, Mollanazar, H; SAMT Press
‘Descriptive dictionary of Translation Studies’s terms’, Farahzad and Tajvidi;YaldaGhalam Pub‘Essential Introductory Linguistics’, Grover Hudson; Wiley-Blackwell Pub
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1402 در مجموعه زبان انگلیسی در آزمون شرکت نموده اند، با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- چگونه می توان به مواد کنکور کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسى دست یافت؟

مواد آزمون ارشد این مجموعه به همراه ضرایب آن در دفترچه مربوطه ذکر شده است که شما عزیزان می توانید با مراجعه به این مقاله از اسامی آن ها مطلع شوید.

2- آیا منابع کارشناسی ارشد رشته مجموعه زبان انگلیسى برای دانشگاه های سراسری و آزاد متفاوت می باشد؟

با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

3- برای آزمون کارشناسی ارشد مجموعه زبان انگلیسى چه منابعی باید مورد مطالعه قرار بگیرند؟

مواد آزمون و منابع مورد نیاز این مجموعه در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۲ نظر
 1. سلام وقت بخیر
  من در ترم یک ارشد مهندسی کامپیوترم میتونم همزمان ارشد زبان هم بخونم؟

 2. باسلام من کارشناسی حسابداری دارم ایا برای ارشد زبان میتونم امتحان بدم؟

 3. سلام من منابع خلاصه وارتر برای اموزش زبان میخواستم. ایا منبعی درنظر دارید؟

  • با سلام و احترام، مطابق با آخرین دفترچه انتخاب رشته ارشد، تنوع دانشگاه های پذیرنده نسبتاً برای این رشته مناسب است. شما هر چه قدر تسلط بیشتری به سر فصل های آزمون داشته باشید، میزان قبولی و اعتبار دانشگاه قبولی خود را افزایش خواهید داد. با این حال می توانید برای ریز منبع از سامانه ی ایران مشاوره کمک بگیرید.

 4. سلام من باره اولمه دارم برای کنکور ارشد ثبت نام میکنم ترم ششم و ترم هفت قراره تموم کنم از دانشگاه پرسیدم گفتن مهلت آخرش دیروز بود من عجله کردم رفتم واسه ثبت نام بعد دوستم گفت کنکور دوتاست نگاه میداشتی واسه تیر الان نمیشه عوضش کرد من تو تیر امتحان بدم؟؟؟؟

  • با سلام و احترام، مطابق با آخرین اطلاعیه ی سازمان سنجش ۲۶ آذر آخرین فرصت ثبت نام ارشد وزارت علوم بوده است. زمان تیر ماهی که عنوان کردید، برای کنکور سراسری است.

 5. سلام وقت به خیر بنده میخواهم در کنکور ارشد زبان، برای آموزش زبان شرکت کنم فقط لازم است به منابع تخصصی آموزش پاسخ بدهم؟

 6. سلام وقت بخیر
  من لیسانس میکروبیولوژی دارم
  برای ارشد میتونم زبان انگلیسی بخونم؟؟؟

 7. سلام من لیسانس روانشناسی دارم برای فوق میخوام آموزش زبان بخونم آیا میتونم؟
  و اینکه کنکور دی برای ارشد هم برگزار میشه یا فقط سراسری هست؟

  • با سلام و درود، برای مقطع کارشناسی ارشد، محدودیتی برای تحصیل در رشته های مختلف ندارید. کنکور دی ماه، تنها برای آزمون سراسری می باشد.

 8. سلام وقت بخیر ، من کارشناسی ادیان و عرفان دارم ، میخواستم برای ارشد زبان انگلیسی بخونم ، آبا میتونم

 9. سلام من کارشناسی علوم سیاسی خوندم و برای ارشد میخوام که اموزش زبان انگلیسی شرکت کنم میتونم این کارو انجام بدم ؟

 10. سلام من کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم میتونم برا ارشد زبان انگلیسی بخونم؟

 11. ببخشید برای شرکت در آزمون زبانشناسی زبان یعنی کد مربوط به زبانشناسی رو بزنم چون تو گروه زبان نیست من کارشناسی آموزش زبان دارم ارشد میخوام linguistic بخونم نمیدونم‌چی بزنم

 12. سجاد ایرانی اقدم

  سلام، آیا میشه از کارشناسی آموزش زبان انگلیسی برای ارشد گرایش زبان و ادبیات انگلیسی رو خوند؟

  • با سلام، بله، شما با مدرک کارشناسی آموزش زبان انگلیسی، مجاز به انتخاب رشته و تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشید و محدودیتی نخواهید داشت.

 13. سلام وقت بخیر من کارشناسی حسابداری دارم میتونم برای ارشد زبان شرکت کنم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، مجاز به تغییر رشته و انتخاب مجموعه ی زبان انگلیسی می باشید.

 14. سلام وقتتون بخیر
  بنده لیسانس مترجمی زبان دارم
  آیا میتونم برای ارشد آموزش زبان بخونم؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، محدودیتی از بابت تغییر گرایش وجود ندارد.

 15. سلام من کارشناسی کامپیوتر دارم امکانش هست کنکور کارشناسی به کارشناسی ارشد زبان رو بدم بعد از طریق این کنکور بتونم رشته های مختلف رو قبول شم مثل مدیرت mba یا اینکه کسی که این کنکور رو میده فقط باید زبان قبول شه؟

  • با سلام و درود، در صورتی که مجموعه امتحانی خود را زبان انگلیسی انتخاب نمایید صرفاً مجاز به انتخاب گرایش های زبان انگلیسی می باشید.

 16. سلام.من لیسانس آموزش ابتدایی دارم.برای شرکت در ارشد ربان نیاز به پیش نیاز دارم؟

 17. با سلام و عرض خسته نباشید. من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی رو ۵ سال پیش گرفتم. امسال برای ارشد زبان شرکت کردم ولی گرایش مترجمی. آموزش و یا ادبیات انتخاب نکردم. به جز زبان عمومی باید چی مطالعه کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 18. سلام با مدرک کارشناسی بیهوشی میتونم در ارشد مجموعه زبان انگلیسی شرکت کنم؟

 19. سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم آیا میتوانم در ارشد مترجمی زبان انگلیسی شرکت کنم؟

  • با سلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شما محدودیتی جهت انتخاب مجموعه ی امتحانی و رشته های غیر مرتبط ندارید و مجاز به انتخاب مجموعه ی امتحانی زبان انگلیسی می باشید.

 20. سلام با مدرک کارشناسی پیوسته مدیریت صنعتی میتونم در آزمون ارشد آموزش زبان انگلیسی شرکت کنم و آموزش زبان انگلیسی بخونم؟

  • باسلام. در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته امکان تغییر رشته در اکثریت رشته های زیر نظر وزارت علوم امکان پذیر می باشد و شما منعی جهت ورود به این رشته ندارید.

 21. سلام وقت بخیر
  من لیسانس بهداشت محیط دارم. میتونم ارشد زبان شرکت کنم؟

  • با سلام ،
   باتوجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ ، شما با مدرک کارشناسی بهداشت محیط منعی جهت انتخاب مجموعه زبان انگلیسی به عنوان مجموعه امتحانی خود نخواهید داشت.

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد