خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ارتباطات

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ارتباطات

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ارتباطات 99
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ارتباطات 99

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم ، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 99 را دارند می بایست در آذرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ، منابع کنکور ارشد 99 نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع ، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 99 استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته ارتباطات در کنکور کارشناسی ارشد 99

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 ، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده ، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 99 ، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته ارتباطات نیز در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی ، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته ارتباطات مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی) با ضریب 1
  • مبانی کلی ارتباط جمعی (شناخت وسایل ارتباط جمعی ، نظریه های ارتباط جمعی ، ارتباط بین المللی مخاطبان ارتباطات جمعی و آثار اجتماعی ارتباطات) با ضریب 1
  • اصول روزنامه نگاری (خبرنویسی ،  گزارش خبری و شیوه نگارش فارسی) با ضریب 1
  • تاریخ معاصر ایران و جهان و مسائل بین المللی مهم معاصر با ضریب 1
  • کاربرد آمار و روش تحقیق با ضریب 1

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته ارتباطات سال 99

ارتباطات یکی از رشته های مجموعه علوم ارتباطات اجتماعی (کد 1138) می باشد و جزء رشته های شناور آزمون کارشناسی ارشد محسوب می شود. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته ، در یکی از رشته های اصلی نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته ارتباطات می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر ، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته ارتباطات
شناخت وسایل ارتباط جمعی
مبانی سواد بصری، تالیف دونیس ا. داندیس، انتشارات سروش.جامعه شناسی وسایل ارتباط جمعی، تالیف ژان کازنو، مترجم باقر ساروخانی، انتشارات اطلاعات.
جامعه شناسی ارتباطات، تالیف باقر ساروخانی، انتشارات اطلاعات. شناخت ارتباطات جمعی، تالیف ملوین دفلور – اورت ای. دنیس، مترجم سیروس مرادی، انتشارات دانشکده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
وسایل ارتباط جمعی، تالیف معتمد نژاد، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی.آشنایی با وسایل ارتباط جمعی، تالیف محمود میرزایی، انتشارات گوهر اندیشه.
نظریه های ارتباط جمعی ، ارتباط بین المللی مخاطبان ارتباطات جمعی و آثار اجتماعی ارتباطات
ارتباط شناسی، تألیف دکتر مهدی محسنیان راد، انتشارات سروش.وسائل ارتباط جمعی، تألیف کاظم معتمد نژاد، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی.
مبانی ارتباط جمعی، تألیف سید محمد دادگران، انتشارات فیروزه.نظریه رسانه ها، تألیف فرد اینگلیس، ترجمه محمود حقیقت کاشانی، انتشارات مرکز تحقیقات، مطالعات و سنجش برنامه ای صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
خبرنویسی ،  گزارش خبری و شیوه نگارش فارسی
گزارش نویسی، چشم عقاب روزنامه نگاری، مهدی فرقانی، انتشارات اطلاعات.روزنامه نگاری تخصصی، تالیف حسین قندی، انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه ها.
شیوه نگارش فارسی در مطبوعات، تألیف حسین عماد افشار، انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی.روش های مصاحبه خبری، تالیف مهدی محسنیان راد، انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز مطالعات و تحقیقات رسانه ها.
نگارش رسانه ای، تالیف مهدخت بروجردی، انتشارات پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی.روزنامه نگاری نوین، تالیف نعیم بدیعی و حسین قندی، انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی.
تاریخ معاصر ایران و جهان و مسائل بین المللی مهم معاصر
قدرت های جهان مطبوعات، تالیف مارتین واکر، ترجمه محمد قائدشرفی، انتشارات نشر مرکز.مطبوعات سیاسی در عصر مشروطیت، تالیف عبدالرحیم ذاکر حسین، انتشارات دانشگاه تهران.
تاریخ جنگ سرد، تالیف آندره فونتن، ترجمه عبدالرضا هوشنگ مهدوی، انتشارات نشر نو.ایران در چهار کهکشان ارتباطی، تالیف مهدی محسنیان راد، انتشارات سروش.
کاربرد آمار
آمار، تالیف عادل آذر و منصور مؤمنی و سعید جعفری، انتشارات سمت. احتمالات و آمار کاربردی، تالیف دکتر علی دلاور، انتشارات رشد.
آمار، تالیف الهه ارسلان و شعله مرادفام، انتشارات کانون فرهنگی آموزش.آمار در علوم انسانی، تالیف دکتر علی دلاور، انتشارات دانشگاه پیام نور.
روش تحقیق
روش تحقیق کیفی، تالیف اوه فلیک، ترجمه هادی جلیلی، انتشارات نی.روش تحقیق در علوم اجتماعی (جلد ۱ و ۲)، تالیف ارل ببی، ترجمه رضا فاضل، انتشارات سمت.
مبانی پژوهش در علوم رفتاری، تألیف فرد کرلینجر، ترجمه حسن پاشا شریفی و جعفر نجفی زند، انتشارات آوای نور.روش های تحقیق در علوم اجتماعی، تالیف باقر ساروخانی، انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی.
زبان تخصصی
زبان انگلیسی، ویژه ارتباطات، تالیف کاظم مزینانی و احمد مرادی، انتشارات آسوریک.زبان تخصصی ارتباطات اجتماعی، تالیف فرشاد نجفی اسدالهی، انتشارات فرهیختگان دانشگاه.
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل.
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران.
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور.

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99 در رشته ارتباطات در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند ، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد