تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ

معرفی منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته تاریخ 99
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با توجه به پیشرفت جوامع و بالا رفتن سطح فرهنگ عموم ، تعداد علاقه مندان به ارتقا سطح دانش روز به روز در حال افزایش است. هر ساله داوطلبان زیادی تصمیم به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می گیرند. متقاضیانی که قصد ثبت نام کنکور ارشد 99 را دارند می بایست در آذرماه نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد ، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد ، منابع کنکور ارشد 99 نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد.

به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع ، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد 99 استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 99 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته تاریخ در کنکور کارشناسی ارشد 99

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 ، به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده ، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد 99 ، رشته و گرایش موردنظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته تاریخ نیز در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی ، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند.

رشته تاریخ مباحث و دروس زیر را شامل می شود:

  • زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)
  • عربی
  • تاریخ ایران باستان
  • تاریخ اسلام
  • تاریخ جهان
  • تاریخ ایران دوره اسلامی

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ سال 99

رشته تاریخ جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته ، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته تاریخ می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر ، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته تاریخ
عربی
گزیده متون تاریخی به عربی، تالیف سید حمید طبیبیان، انتشارات اساطیر. اخبار الطوال، تالیف احمدبن داود دینوری، انتشارات نی.
مبادی العربیه، تالیف رشید شرتونی، انتشارات اندیشه مولانا. مقدمه ابن خلدون، تالیف عبدالرحمن خلدون، ترجمه محمد پروین گنابادی، انتشارات علمی و فرهنگی.
تاریخ ایران باستان
ایران از آغاز تا اسلام، تالیف رومن گریشمن، ترجمه محمود بهفروزی، انتشارات جامی. تاریخ ایران در دوران باستان، تالیف مریم میر احمدی، انتشارات طهوری.
بررسی منابع و مآخذ تاریخ ایران پیش از اسلام، تالیف محمد باقر وثوقی، انتشارات دانشگاه پیام نور. تاریخ مردم ایران (جلد ۱)، تالیف عبدالحسین زرین کوب، انتشارات امیرکبیر.
تاریخ اسلام
تاریخ تحلیلی اسلام، تالیف جعفر شهیدی، انتشارات مرکز نشر دانشگاهی. تاریخ اسلام، تالیف علی اکبر فیاض، انتشارات دانشگاه تهران.
تاریخ صدر اسلام (عصر نبوت)، تالیف غلامحسین زرگری نژاد، انتشارات سمت. تاریخ ایران اسلامی دفتر اول از پیدایش اسلام تا ایران اسلامی، تالیف رسول جعفریان، انتشارات کانون اندیشه جوان.
تاریخ جهان
 تاریخ در قرون جدید، تالیف نقی لطفی و محمدعلی علیزاده، انتشارات سمت. تاریخ جهان نو (۱و۲)، تالیف رابرت روزول پامر، ترجمه ابوالقاسم طاهری، انتشارات امیرکبیر.
تحولات روابط بین الملل، تالیف احمد نقیب زاده، انتشارات قومس. تاریخ یونان و روم، تالیف علی بیگدلی، انتشارات دانشگاه پیام نور.
تاریخ بیزانس، تالیف محمد امیر شیخ نوری، انتشارات دانشگاه پیام نور. تاریخ اروپا در قرون وسطا، تالیف علی بیگدلی، انتشارات دانشگاه پیام نور.
تاریخ ایران در دوره اسلامی
تاریخ مردم ایران (جلد ۲)، تالیف عبدالحسین زرین کوب، انتشارات امیرکبیر. تاریخ روابط خارجی ایران، تالیف عبدالرضا هوشنگ مهدوی، انتشارات امیرکبیر.
تاریخ مغول، تالیف عباس اقبال، انتشارات سپهر ادب. تاریخ خوارزمشاهیان، تالیف اللهیار خلعتبری و محبوبه شرفی، انتشارات سمت.
زبان تخصصی
انگلیسی برای دانشجویان رشته تاریخ، تالیف محمد صفوی، انتشارات سمت. زبان انگلیسی تخصصی در تاریخ، تالیف محمدرضا سلیمی، انتشارات پوران پژوهش.
زبان عمومی 
کتاب ۵۰۴ واژه ضروری تافل، انتشارات جنگل.
کتاب گرامر کاربردی زبان انگلیسی، شهاب اناری و همکاران، انتشارات مبتکران.
کتاب مجموعه سوالات کارشناسی ارشد زبان عمومی، انتشارات سازمان سنجش و آموزش کشور.

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 99 در رشته تاریخ در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حد نصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند ، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در سایت مربوطه اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته تاریخ با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره