خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک 1401

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک 1401

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک 1401
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک 1401

مهم ترین گام برای کسب موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد، شناخت و تهیه منابع مرتبط با رشته مورد تقاضا است تا با مطالعه آن ها بتوان بهترین نتیجه را در آزمون کسب کرد. با توجه به ادغام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد، منابع کنکور ارشد نیز برای داوطلبان هر دو دانشگاه یکسان می باشد. به دلیل رقابت تنگاتنگ داوطلبان در کنکور کارشناسی ارشد بهتر است داوطلبان بعد از تهیه منابع، از مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین نحو برنامه ریزی کنکور ارشد خود را انجام دهند و در فرصت باقی مانده تا برگزاری کنکور ارشد بهترین عملکرد را داشته باشند.

علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سال 1400 در یک مجموعه رشته ثبت نام می نمایند و در زمان انتخاب رشته می توانند رشته و گرایش مورد نظر خود را از آن مجموعه انتخاب کنند.

عناوین دروس امتحانی رشته حقوق ثبت اسناد و املاک در کنکور کارشناسی ارشد 1401

در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 به دلیل گستردگی رشته های ارائه شده، داوطلبان در یک مجموعه رشته شرکت می نمایند و در زمان انتخاب رشته ارشد، رشته و گرایش مورد نظر خود را در دانشگاه های ارائه شده انتخاب می کنند.

رشته حقوق ثبت اسناد و املاک در گروه علوم انسانی می باشد که ضرایب و اهمیت دروس در گرایش های ارائه شده آن متفاوت است. به همین دلیل داوطلبانی که قصد دارند تنها در یکی از گرایش های این رشته به تحصیل بپردازند نیازی به مطالعه همه دروس معرفی شده نخواهند داشت. به این صورت که می توانند با مراجعه به دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و جداول رشته های امتحانی، از اهمیت و ضرایب دروس امتحانی برای گرایش مورد نظر خود مطلع شوند. رشته حقوق ثبت اسناد و املاک مباحث و دروس زیر را شامل می شود.

  • متون حقوق (به زبان انگلیسی و فرانسوی) با ضریب 2
  • حقوق مدنی با ضریب 3
  • حقوق تجارت با ضریب 2
  • آیین دادرسی مدنی با ضریب 1
  • متون فقه با ضریب 2

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته حقوق ثبت اسناد و املاک 1401

رشته حقوق ثبت اسناد و املاک در مجموعه حقوق (کد 1126)، ارائه می شود و جزء رشته های اصلی آزمون کارشناسی ارشد می باشد. یعنی داوطلبان می توانند علاوه بر این رشته، در یکی از رشته های شناور نیز در آزمون شرکت نمایند. علاقه مندان به رشته حقوق ثبت اسناد و املاک می بایست ابتدا با منابع آن آشنا شده سپس با مطالعه آن ها خود را برای شرکت در آزمون آماده نمایند.

معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا می توانید یکی از آن ها را مطالعه کنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد حقوق ثبت اسناد و املاک
حقوق مدنی
تشکیل قراردادها و تعهدات، دکتر مهدی شهیدی، انتشارات مجدکتاب اعمال حقوقی و تعهدات، مجتبی جرعه نوش، انتشارات مشاهیر دادآفرین (تست)
کتاب درس هایی از شفعه، وصیت، ارث، نوشته دکتر ناصر کاتوزیان

انتشارات میزان

کتاب تست حقوق مدنی دکتر قربانی، انتشارات چتر دانش (تست)
متون حقوق (به زبان انگلیسی و فرانسه)
505 واژه متون حقوقی، محمود رمضانی، انتشارات چتردانشمتون حقوقی در بوته آزمون (ویژه آزمون کارشناسی ارشد)، محمود رمضانی، ناشر: موسسه کمک آزمون (تست)
کتاب Law Texts for Law Students، نوسنده: دکتر گودرز افتخار جهرمی، انتشارات گنج دانشآزمون یار متون فقه، مولف: مهدی بابازاده، انتشارات اندیشه ارشد (تست)
حقوق تجارت
حقوق تجارت در نظم حقوقی کنونی، دکتر دمرچلی – دکتر اخلاقی، ناشر: کتاب آوا، دادستانکتاب تست حقوق تجارت دکتر مجید قربانی لاچوانی انتشارات چتر دانش (تست)
حقوق تجارت دکترکوروش کاویانی (4 جلد)، انتشارات میزانکتاب مختصر حقوق تجارت دکتر محمدمهدی توکلی، انتشارات مکتوب آخر (تست)
آیین دادرسی مدنی
آیین دادرسی مدنی ( جلد ۳)، تالیف عبدالله شمس، انتشارات دراککتاب آموزش جامع آیین دادرسی مدنی دکتر محمدمهدی توکلی (در جلد اول، آیین دادرسی مدنی ۱ و ۲ ارائه شده است و در جلد دوم آیین دادرسی مدنی ۳) (تست)
آیین دادرسی مدنی، دکتر علی عباس حیاتی ( 3جلد)، انتشارات میزانکتاب قانون آیین دادرسی مدنی(مجموعه قوانین دست نویس)، نوشته راحیل ایگانی، ناشر کمک آزمون (تست)
آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر علی عباس حیاتی، انتشارات میزانکتاب سوالات طبقه بندی شده آیین دادرسی مدنی، امیر کمالوند، انتشارات دادآفرین (تست)

(شامل 2690 تست موضوعی و طبقه بندی شده از آزمون های مختلف با پاسخ تشریحی)

متون فقه
تحریر الروضه فی الشرح لمعه همراه با فقه استدلالی، ترجمه سید مهدی دادمرزی، انتشارات کتاب طهکتاب صفر تا صد متون فقه، محسن سینجلی

،(جلد اول + جلد دوم)، انتشارات پیام غدیر (تست)

شرح لمعه، ترجمه حمید مسجد سرایی، (10 جلد) انتشارات پیام نوآورمتون فقه نموداری، مهدی صیادی، محمد نرگسیان، ناشر: کمک آزمون (تست)

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 1401 در رشته حقوق ثبت اسناد و املاک در آزمون شرکت نموده اند، با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر، در سایت مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد