تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1400

منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1400

کتب کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1400
منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1400

رشته های فنی و حرفه ای شامل 36 رشته متفاوت هستند که طبق دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 در 27 رشته به صورت بدون کنکور و 9 کد رشته با آزمون، دانشجو می پذیرفت اما پس از انتشار لیست رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای 1400، رشته های با آزمون به 5 عدد کاهش پیدا کرد. تربیت بدنی نیز جزو  5 رشته ای است که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه، ملزم به شرکت در کنکور فنی و حرفه ای 1400 می باشند. منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای برای هر رشته در دفترچه ثبت نام به همراه ضریب و بودجه بندی سوالات ذکر می شود. جهت دسترسی آسان داوطلبان در ادامه مقاله، منابع کنکور کاردانی رشته تربیت بدنی آورده شده است.

ملاک اصلی تمام آزمون های سراسری، کتب درسی مقاطع مربوطه می باشد.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

تعداد کل سوالاتی که در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی وجود دارد 160 سوال می باشد که هر گروه شامل تعداد سوالات و ضرایب متفاوتی با یکدیگر هستند. این ضرایب و تعداد می توانند میزان اهمیت هر بخش را برای داوطلب تعیین نمایند که چگونه و چه اندازه برای هر درس یا گروه درسی برنامه ریزی کرده و تا زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 آمادگی لازم را کسب کند. در جدول زیر می توانید ضریب و بودجه بندی هر بخش از موضوعات را ببینید.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته تربیت بدنی در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
نام درس ضریب تعداد سؤالات

دروس عمومی

زبان انگلیسی 1 و 2 3 40
فارسی 3
عربی 3
دینی 3

دروس شایستگی پایه

ریاضی 1 و 2 6 35
زیست شناسی
شیمی
فیزیک

دروس شایستگی غیرفنی

کاربرد فناوری های نوین 3 20
کارگاه نوآوری و کارآفرینی
الزامات محیط کار
اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

توسعه سلامت و سبک زندگی با ورزش 12 65
پرورش مهارت های جسمانی حرکتی
عملیات تکمیلی اصلاحی ورزش ها
توسعه مهارت های حرکتی با توپ
توسعه مهارت های چابکی ذهنی
توسعه مهارت های رزمی هدفی
دانش فنی تخصصی
دانش فنی پایه

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی 1400

منابع درسی کنکور برای رشته تربیت بدنی از میان کتب درسی تعیین می شوند. این منابع به 4 بخش دروس عمومی، دروس شایستگی پایه، شایستگی غیرفنی و شایستگی فنی تقسیم می شوند. دقت داشته باشید که دروس پایه برای این افراد متفاوت از دروس پایه رشته های نظری است. در ادامه به این که کدام کتاب ها به عنوان منابع کنکور درنظر گرفته می شوند، پرداخته شده است.

دروس عمومی

 • زبان خارجی 1 و 2
 • فارسی 3
 • عربی 3
 • دینی 3

دروس شایستگی پایه

 • زیست شناسی
 • ریاضی 1 و 2
 • شیمی
 • فیزیک

دروس شایستگی غیر فنی

 • کاربرد فناوری های نوین
 • کارگاه نوآوری و کارآفرینی
 • الزامات محیط کار
 • اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

 • توسعه سلامت و سبک زندگی با ورزش
 • پرورش مهارت های جسمانی حرکتی
 • عملیات تکمیلی اصلاحی ورزش ها
 • توسعه مهارت های حرکتی با توپ
 • توسعه مهارت های چابکی ذهنی
 • توسعه مهارت های رزمی هدفی
 • دانش فنی تخصصی
 • دانش فنی پایه

منابع کمک آموزشی رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

همان طور که گفته شد بهترین منابع برای دانش آموزان و همچنین ملاک اصلی طراحان سوال، کتب درسی می باشد. پس توصیه می شود کتاب های درسی را به دقت مورد مطالعه قرار داده و با داشتن برنامه  ریزی درسی متناسب با سطح یادگیری خود، بر آن تسلط پیدا کنید. در کنار تسلط بر منابع درسی، استفاده از برخی کتاب های کمک آموزشی و جامع کنکور می تواند به مهارت تست زنی و مدیریت زمان شما بیافزاید و کم و بیش، با سوالات کنکور آشنا سازد. بهتر است داوطلبان قبل از هرگونه اقدام به تهیه کتاب های کمک آموزشی، با دبیران آموزشی خود و یا افراد با تجربه مشورت کنند تا علاوه بر آگاهی نسبت به کتاب های جامع و کارآمد، از هزینه برای کتاب های غیر مفید بپرهیزند.

 • کتاب جامع هنرستان تربیت بدنی انتشارات قلم چی 

اگر قصد دارید تا در کنار داشتن کتابی به منظور تقویت قوه تست زنی و آشنایی با سوالات کنکور، از نکات مهم درسی و سوال های تشریحی و نهایی این رشته به همراه پاسخنامه بهره مند شوید، پیشنهاد می کنیم از این کتاب استفاده نمایید.

کتاب جامع هنرستان تربیت بدنی انتشارات قلم چی 

 • کتاب تربیت بدنی کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و کاردانش انتشارات گزینه های برتر

این کتاب به دلیل داشتن آزمون های جامع، برای دوران جمع بندی داوطلبان مناسب می باشد. متقاضیان ثبت نام در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی می توانند با تست زنی در این کتاب، اطلاعات مورد مطالعه خود را محک بزنند.

کتاب تربیت بدنی کنکور کاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و کاردانش انتشارات گزینه های برتر

 • سیر تا پیاز درسنامه و تست رشته فنی و حرفه ای انتشارات اخوان 

این کتاب دارای درسنامه و خلاصه نویسی برای دانش آموزان دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته تربیت بدنی می باشد که علاوه بر آن شامل نمونه سوالات تستی و تعلیفی به همراه پاسخ می شود. همچنین علاقه مندانی که تمایل به شرکت در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای این رشته می باشند نیز می توانند از نمونه سوالات طبقه بندی شده کنکور سال های گذشته به همراه پاسخنامه تشریحی در این کتاب استفاده نمایند.

سیر تا پیاز درسنامه و تست رشته فنی و حرفه ای انتشارات اخوان 

رشته تربیت بدنی یکی از 5 رشته ای است که به صورت با آزمون ارائه شده است. شما می توانید برای آگاهی از سایر رشته های با کنکور از لینک لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 و جهت اطلاع از رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند از لینک لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای استفاده نمایید. همچنین توجه نمایید که زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه معین شده است. بنابراین با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در زمان مقرر، نسبت به انجام فرآیند ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای خود اقدام کنید.

 

سوالات متداول

1- چگونه از منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی اطلاع پیدا کنیم؟

منابع و مواد درسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می شود که در مقاله فوق نیز ذکر شده است.

2- ضرایب دروس رشته تربیت بدنی در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 به چه صورت می باشد؟

این ضرایب در چهار دسته دورس عمومی، دروس شایستگی فنی، دروس شایستگی غیر فنی، دروس شایستگی پایه دسته وجود دارد که در مقاله فوق به ان اشاره شده است.

3- چه منابع کمک آموزشی برای رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مناسب می باشد؟

در مرحله اول، مطالعه دقیق بودجه بندی این آزمون از کتاب های درسی حائز اهمیت می باشد و پس از آن شما می توانید از کتاب های پیشنهادی در مقاله فوق بهره برده و تسلط خود را بالاتر ببرید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر

 1. سلام خسته نباشید من دبیرستان رو رشته تربیت بدنی خوندم میتونم برای دانشگاه رشتم رو تغییر بدم و چجوری میتونم اینکار رو انجام بدم
  اگه پاسخ بدین ممنون میشم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، دانش آموزان نظام جدید مجاز به تغییر رشته ی امتحانی خود می باشند.

 2. سلام وقت بخیر
  آیا کسیکه دیپلم تجربی داره، می‌تونه کنکور فنی حرفه‌ای شرکت کنه؟
  بعد می‌تونه تربیت معلم پذیرش بشه؟

 3. سلام ببخشید من امسال کنکور دارم رشتم انسانیه نمیتونم دانشگاه رشته تربیت بدنی رو بخونم؟ همین کنکور انسانی بدم میتونم رشته دانشگاهی تربیت بدنی بزنم؟

دریافت مشاوره