خانه کاردانی فنی و حرفه ای منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1401

منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1401

کتب کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1401
منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی 1401

رشته های فنی و حرفه ای شامل 36 رشته متفاوت هستند که طبق دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 در 27 رشته به صورت بدون کنکور و 9 کد رشته با آزمون، دانشجو می پذیرفت اما پس از انتشار لیست رشته های تحصیلی فنی و حرفه ای 1401، رشته های با آزمون به 5 عدد کاهش پیدا کرد. تربیت بدنی نیز جزو  5 رشته ای است که داوطلبان برای تحصیل در دانشگاه، ملزم به شرکت در کنکور فنی و حرفه ای 1401 می باشند. منابع کنکور کاردانی فنی و حرفه ای برای هر رشته در دفترچه ثبت نام به همراه ضریب و بودجه بندی سوالات ذکر می شود. جهت دسترسی آسان داوطلبان در ادامه مقاله، منابع کنکور کاردانی رشته تربیت بدنی آورده شده است.

ملاک اصلی تمام آزمون های سراسری، کتب درسی مقاطع مربوطه می باشد.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

تعداد کل سوالاتی که در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی وجود دارد 160 سوال می باشد که هر گروه شامل تعداد سوالات و ضرایب متفاوتی با یکدیگر هستند. این ضرایب و تعداد می توانند میزان اهمیت هر بخش را برای داوطلب تعیین نمایند که چگونه و چه اندازه برای هر درس یا گروه درسی برنامه ریزی کرده و تا زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 آمادگی لازم را کسب کند. در جدول زیر می توانید ضریب و بودجه بندی هر بخش از موضوعات را ببینید.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته تربیت بدنی در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400
نام درسضریبتعداد سؤالات

دروس عمومی

زبان انگلیسی 1 و 2340
فارسی 3
عربی 3
دینی 3

دروس شایستگی پایه

ریاضی 1 و 2635
زیست شناسی
شیمی
فیزیک

دروس شایستگی غیرفنی

کاربرد فناوری های نوین320
کارگاه نوآوری و کارآفرینی
الزامات محیط کار
اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

توسعه سلامت و سبک زندگی با ورزش1265
پرورش مهارت های جسمانی حرکتی
عملیات تکمیلی اصلاحی ورزش ها
توسعه مهارت های حرکتی با توپ
توسعه مهارت های چابکی ذهنی
توسعه مهارت های رزمی هدفی
دانش فنی تخصصی
دانش فنی پایه

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی 1401

منابع درسی کنکور برای رشته تربیت بدنی از میان کتب درسی تعیین می شوند. این منابع به 4 بخش دروس عمومی، دروس شایستگی پایه، شایستگی غیرفنی و شایستگی فنی تقسیم می شوند. دقت داشته باشید که دروس پایه برای این افراد متفاوت از دروس پایه رشته های نظری است. در ادامه به این که کدام کتاب ها به عنوان منابع کنکور درنظر گرفته می شوند، پرداخته شده است.

دروس عمومی

 • زبان خارجی 1 و 2
 • فارسی 3
 • عربی 3
 • دینی 3

دروس شایستگی پایه

 • زیست شناسی
 • ریاضی 1 و 2
 • شیمی
 • فیزیک

دروس شایستگی غیر فنی

 • کاربرد فناوری های نوین
 • کارگاه نوآوری و کارآفرینی
 • الزامات محیط کار
 • اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

 • توسعه سلامت و سبک زندگی با ورزش
 • پرورش مهارت های جسمانی حرکتی
 • عملیات تکمیلی اصلاحی ورزش ها
 • توسعه مهارت های حرکتی با توپ
 • توسعه مهارت های چابکی ذهنی
 • توسعه مهارت های رزمی هدفی
 • دانش فنی تخصصی
 • دانش فنی پایه

منابع کمک آموزشی رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401

همان طور که گفته شد بهترین منابع برای دانش آموزان و همچنین ملاک اصلی طراحان سوال، کتب درسی می باشد. پس توصیه می شود کتاب های درسی را به دقت مورد مطالعه قرار داده و با داشتن برنامه  ریزی درسی متناسب با سطح یادگیری خود، بر آن تسلط پیدا کنید. در کنار تسلط بر منابع درسی، استفاده از برخی کتاب های کمک آموزشی و جامع کنکور می تواند به مهارت تست زنی و مدیریت زمان شما بیافزاید و کم و بیش، با سوالات کنکور آشنا سازد. بهتر است داوطلبان قبل از هرگونه اقدام به تهیه کتاب های کمک آموزشی، با دبیران آموزشی خود و یا افراد با تجربه مشورت کنند تا علاوه بر آگاهی نسبت به کتاب های جامع و کارآمد، از هزینه برای کتاب های غیر مفید بپرهیزند.

منابع کمک درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی 1401
نام کتابتوضیحات کتابتصویر جلد
مجموعه سوالات طبقه بندی شده کنکور تربیت بدنی – انتشارات فارابیمجموعه سوالات طبقه‌بندی شده کنکور تربیت بدنی فنی و حرفه‌ای – کاردانش: آناتومی، فیزیولوژی، تغذیه و بهداشت مواد غذایی، آزمونهای ورزشی، ایمنی و …مجموعه سوالات طبقه بندی شده کنکور تربیت بدنی

 

10 کنکور رشته تربیت بدنی قلم چی

کتاب زرد 10 کنکور تربیت بدنی رشته هنرستان – قلم چی – پایه و جامع کنکور – مناسب برای دانش آموزان قوی، مبتدی و متوسط

10 کنکور رشته تربیت بدنی قلم چی
کتاب  آبی و کتاب زرد قلم چی رشته تربیت بدنی

تربیت بدنی کنکور هنرستان – شامل 100 تست از مجموعه دروس اختصاصی – ویزه داوطلبان کنکور فنی و حرفه ای و کاردانش

کتاب  آبی و کتاب زرد قلم چی رشته تربیت بدنی

رشته تربیت بدنی یکی از 5 رشته ای است که به صورت با آزمون ارائه شده است. شما می توانید برای آگاهی از سایر رشته های با کنکور از لینک لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 و جهت اطلاع از رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند از لینک لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای استفاده نمایید. همچنین توجه نمایید که زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1401 هنوز مشخص نیست. اما در آخرین دوره در در اواخر خرداد ماه و اوایل تیر ماه بود. بنابراین با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در زمان مقرر، نسبت به انجام فرآیند ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای خود اقدام کنید.

 

سوالات متداول

1- چگونه از منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی اطلاع پیدا کنیم؟

منابع و مواد درسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای رشته تربیت بدنی در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می شود که در مقاله فوق نیز ذکر شده است.

2- ضرایب دروس رشته تربیت بدنی در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 به چه صورت می باشد؟

این ضرایب در چهار دسته دورس عمومی، دروس شایستگی فنی، دروس شایستگی غیر فنی، دروس شایستگی پایه دسته وجود دارد که در مقاله فوق به ان اشاره شده است.

3- چه منابع کمک آموزشی برای رشته تربیت بدنی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مناسب می باشد؟

در مرحله اول، مطالعه دقیق بودجه بندی این آزمون از کتاب های درسی حائز اهمیت می باشد و پس از آن شما می توانید از کتاب های پیشنهادی در مقاله فوق بهره برده و تسلط خود را بالاتر ببرید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۶ نظر

 1. سلام خسته نباشید
  برای کنکور فنی رشته تربیت بدنی آیا معدل هم توی رتبه و مکان قبول شدن دانشگاه تاثیری داره؟؟

 2. سلام خسته نباشید چه درس هایی در کنکور تربیت بدنی میاد؟؟لطفا جواب بدین.

  • با سلام و وقت بخیر، هر ساله، مواد آزمون برای رشته های دارای آزمون، در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای درج می شود.

 3. سلام لطفا جواب بدین چن بار پیام گذاشتم براتون من سال ۹۹ کنکور تجربی دادم و با معدل تونستم یکی از رشتهای کشاورزی رو قبول شم و الان دانشجوام.ایا حالا میتونم کنکور تربیت بدنی بدم واگه میتونم چه منابعی رو باید مطالعه کنم

  • سلام ، وقتتون بخیر . شما ابتدا باید متناسب با این موضوع که دانشگاه شما روزانه و یا شهریه پرداز است درخواست انصراف خود را ثبت کنید. بعد از آن هم می توانید برای کنکور ثبت نام کنید و فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهید. برای منابع هم می تونید از لینک زیر استفاده کنیدhttps://iranmoshavere.com/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C/

 4. سلام من سال ۹۹ کنکور تجربی دادم و با معدل تونستم یکی از رشتهای کشاورزی رو قبول شم و الان دانشجوام.ایا حالا میتونم کنکور تربیت بدنی بدم واگه میتونم چه منابعی رو باید مطالعه کنم

  • با سلام و درود، در صورت داشتن مدرک دیپلم رشته تربیت بدنی محدودیتی بابت شرکت در آزمون نخواهید داشت؛ لازم به ذکر است مواد آزمون به صورت کامل در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی و حرفه ای تربیت بدنی سال ۱۴۰۱، قید شده است.

 5. سلام خسته نباشید ببخشید من رشته تجربی ایا می توانم کنکور تربیت بدنی بدم
  اگر کنکور تجربی بدم ترازم باید چند هزار باشه برای قبولی در دانشگاه خوب در شهر تهران مممنون

  • سلام ، وقتتون بخیر. در صورت داشتن دیپلم نظام جدید و یا دیپلم نظام قدیم همراه با مدرک پیش دانشگاهی هیچ مشکلی وجود ندارد. برای تراز هم بستگی به سطح داشن آموزان شرکت کننده در آن سال دارد ، چون کنکور یک آزمون تستی می باشد که جنبه رقابتی دارد.

 6. با سلام؛برای کسانی ک رشته ادبیات هستند، کنکور دی ماه می توان کنکور تربیت بدنی داد؟آیا کتب عمومی برای این رشته هم حذف شده یا خیر؟ دروسی ک برای کنکور رشته تربیت بدنی بایستی داد کدام کتب هستند؟

  • با سلام ، لازم بذکر است که کنکور تربیت بدنی مختص کنکور کاردانی می باشد که در ۳/۶/۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

  • باسلام و احترام، هنوز هیچ اطلاعیه ای در خصوص کنکور کاردانی فنی و حرفه ای منتشر نشده است و فهرست دروس پنج رشته ی امتحانی، داخل آخرین دفترچه کنکور کاردانی سال جاری موجود است.

 7. سلام
  من در رشته حسابداری تحصیل میکنم میخاستم ببینم میتونم کنکور تربیت بدنی بدم و دانشگاه فرهنگیان قبول شم؟! من امسال سال دوازدهم هستم تو هنرستان درس میخونم

  • با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، کسب حداقل تراز ۶۵۰۰، معدل کل دیپلم ۱۴ و شرایط سنی ۲۴ سال تمام می باشد.

 8. سلام ببخشید میگم من کلاس یازدهمم میتونم کنکور امسال شرکت کنم؟

 9. سلام
  میشه از رشته حسابداری کنکور تربیت بدنی بدم
  احتمال قبولی دانشگاه فرهنگیان هست

 10. سلام کنکور کاردانی تربیت بدنی هم این دی ماه هست؟ منابعش ؟ فقط دروس عمومی حذف شده؟

  • با سلام و وقت بخیر، زمان برگزاری آزمون کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ می باشد و دروس عمومی حذف نشده است.

 11. سلام. از هنرستان تربیت بدنی، میتوان برای کارشناسی کنکور سراسری یکی از رشته های نظری را شرکت کرد و وارد رشته تربیت بدنی شد؟ باید فقط منابع یکی از رشته های نظری رو مطالعه کنیم؟

 12. باسلام،من دیپلم کاردانی کامپیوتر دارم
  آیا میتونم در کنکور ۱۴۰۲برای فوق دیپلم تربیت بدنی کنکور بدم؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 13. سلام وقتتون بخیر من یازدهم مدیریت خانواده میخونم ایا میتونم در کنکور تربیت بدنـی سال اینده شرکت کنـم؟ اگر پاسخ بدید ممنون میشـم

 14. سلام وقت بخیر من دیپلم کامپیوتر دارم دوره فنی حرفه ای میخام بدونم میتونم کنکور تربیت بدنی بدم اگه میشه چه کتابهایی رو‌میتونم بخونم و چه رشته ای باید کنکور بدم؟؟

 15. سلام من رشته تجربی خوندم میتونم کنکور تربیت بدنی بدم؟

 16. سلام ببخشید من کلاس دوازدهم رشته مکانیکیم و قصد دارم که در کنکور رشته تربیت بدنی شرکت کنم چطوری باید شرکت کنم میشه لطف کنید راهنماییم کنی؟

 17. سلام من رشته م مکانیکی می خوام در کنکور رشته تربیت بدنی شرکت کنم میشه لطف کنید راهنماییم کنید

 18. سلام
  من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم میشه بدون دیپلم فنی برای کنکور فنی ثبت نام کرد و اگه میشه درصد قبولی رشته ترلیت بدنی چقدرِ؟

 19. سلام خسته نباشید من یازدهم تربیت بدنی هستم میشه راهنماییم کنید که برای اینکه دانشگاه فرهنگیان بتونم برم کنکور فنی میدم یا سراسری؟؟!
  اصلا هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم لطفا کمکم کنید❤️

  • با سلام، در صورتی که شما قصد تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را داشته باشید، می بایست در کنکور سراسری شرکت کنید.

 20. سلام وقت بخیر
  اگر شخصی هنرستان رشته تربیت بدنی خونده باشه برای کنکور میتونه آزمون دبیری تربیت بدنی شرکت کنه؟

  • با سلام، شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل: شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری، کسب حداقل تراز ۶۵۰۰، معدل کل دیپلم ۱۴ و شرایط سنی ۲۲ سال است.

 21. سلام خسته نباشید من دبیرستان رو رشته تربیت بدنی خوندم میتونم برای دانشگاه رشتم رو تغییر بدم و چجوری میتونم اینکار رو انجام بدم
  اگه پاسخ بدین ممنون میشم

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، دانش آموزان نظام جدید مجاز به تغییر رشته ی امتحانی خود می باشند.

 22. سلام وقت بخیر
  آیا کسیکه دیپلم تجربی داره، می‌تونه کنکور فنی حرفه‌ای شرکت کنه؟
  بعد می‌تونه تربیت معلم پذیرش بشه؟

 23. سلام ببخشید من امسال کنکور دارم رشتم انسانیه نمیتونم دانشگاه رشته تربیت بدنی رو بخونم؟ همین کنکور انسانی بدم میتونم رشته دانشگاهی تربیت بدنی بزنم؟

دریافت مشاوره