یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 1400

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 1400

معرفی بهترین منابع کنکور کاردانی فنی مکانیک خودرو 1400
منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

رشته مکانیک خودرو ، جزو رشته های نظام جدید محسوب می شود. دانش آموزانی که مدرک دیپلم این رشته را دارند می توانند به عنوان یک تعمیرکار به فعالیت مشغول شوند اما با ادامه تحصیل در مقطع کاردانی ، می توانند به یک تکنسین ماهر در بخش خدمات خودرو تبدیل شوند. بدیهی است که تحصیل در مقطع کاردانی رشته مکانیک خودرو ملزوم به شرکت در کنکور می باشد. برای موفقیت در این آزمون در کنار تلاش فردی ، نیاز به منابع درسی و کمک آموزشی جامع و کاربردی می باشد. در ادامه به معرفی برخی از این منابع می پردازیم.

منابع کمک آموزشی صرفا برای کمک به دانش آموز و در کنار منابع درسی ، کارآمد هستند.

منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 98 – 99

منابع درسی

عناوین دروسی که در کنکور کاردانی فنی حرفه ای وجود دارند شامل دروس عمومی ، دروس شایستگی پایه ، شایستگی غیرفنی و شایستگی فنی می باشند. منابع درسی کنکور رشته های فنی حرفه ای ، در دفترچه ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای بیان می شوند اما جدول زیر جهت دسترسی آسان تر به این منابع آورده شده است.

منابع درسی کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو
عناوین دروس منابع
دروس عمومی تعلیمات دینی 3
فارسی 3
زبان خارجی 1 و 2
عربی 3
دروس شایستگی پایه ریاضی 1 ، 2 و 3
شیمی
فیزیک
دروس شایستگی غیر فنی الزامات محیط کار
مدیریت تولید
کارگاه نوآوری و کارآفرینی
اخلاق حرفه ای
دروس شایستگی فنی دانش فنی پایه
دانش فنی تخصصی
سرویس و نگهداری خودروهای سواری
تعمیرات مکانیکی موتور
تعمیرات گیربکس و دیفرانسیل
تعمیرات سیستم تعلیق ، فرمان و ترمز خودرو
تعمیرات سیستم سوخت و جرقه
تعمیرات سیستم های برقی خودرو

منابع کمک آموزشی

استفاده از منابع کمک آموزشی همواره یکی از ابزارهای موفقیت داوطلبان کنکور بوده است. اما این کتاب ها فقط در کنار کتاب های درسی و تلاش خود داوطلب ، مثمر ثمر خواهند بود. می توانید جهت دسترسی به منابع کمک آموزشی معتبر ، با دبیران خود و یا آشنایانی که در این زمینه اطلاعات دارند ، به مشورت بپردازید.

به طور کلی بخواهیم بگوییم انتشارات معروف رشته های فنی حرفه ای ، انتشارات قلم چی ، اخوان و چهارخونه هستند. اما کتاب هایی که دارای سوالات طبقه بندی شده کنکور و یا تست های تالیفی می باشند می توانند گزینه خوبی جهت کمک داوطلبان باشند. انتشارات های زیادی هستند که کتاب هایی با این محتوا نشر کرده اند از جمله : پیش دانشگاهیان گزینه برتر ، دانش پرور ، نوین پژوهش ، داور ، معبود ، اشراقی و … .

ضرایب و بودجه بندی مباحث کنکور کاردانی فنی حرفه ای رشته مکانیک خودرو

آزمون کاردانی فنی حرفه ای رشته مکانیک خودرو ، شامل 160 سوال است. ضرایب هر درس ، نشان دهنده میزان اهمیت و تاثیر آن در رتبه قبولی داوطلب می باشند. اطلاع از این موضوع می تواند به برنامه ریزی اصولی داوطلب ، در جهت آماده سازی برای کنکور کمک کند.

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته مکانیک خودرو در کنکور کاردانی فنی حرفه ای
 دروس ضریب تعداد سؤالات
عمومی 3 40
شایستگی پایه 6 35
شایستگی غیر فنی 3 20
شایستگی فنی 12 65

 رشته های فنی حرفه ای در مقطع کاردانی به دو دسته رشته های بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای و رشته های با کنکور تقسیم می شوند. از میان این رشته ها ، 9 کد رشته با کنکور و باقی ، بدون آزمون به پذیرش دانشجو می پردازند. همان طور که گفته شد ، رشته مورد بحث این مقاله ، از جمله رشته های با آزمون است. جهت آشنایی با تمام رشته های کنکور کاردانی فنی حرفه ای 98 می توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید. هم چنین جهت آگاهی از منابع سایر رشته های می توانید به منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای حسابداری 98 ، منابع کاردانی فنی حرفه ای معماری ، منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای تربیت بدنی 98 و … مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای مکانیک خودرو 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره