خانه کارشناسی ارشد منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی 1400

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی 1400

معرفی منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی 1400
منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی 1400

وزارت بهداشت، درمان و آموزش کشور هر ساله با هدف تامین نیروهای متخصص و متعهد اقدام به جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می نماید. آن دسته از داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 که قصد دارند مقطع کارشناسی ارشد خود را در گروه پزشکی آغاز نمایند باید در اواخر بهمن ماه با مراجعه به سایت رسمی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت یکی از پرمتقاضی ترین آزمون هایی است که هر ساله در کشور برگزار می گردد و رقابت تنگاتنگی را میان داوطلبان به وجود می آورد. یکی از عواملی که در موفقیت داوطلبان تاثیر بسزایی دارد آگاهی از منابع آزمون و ضرایب آن ها است که به دلیل اهمیت این موضوع ما در این مقاله منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 را برای رشته مدیریت توانبخشی به تحریر درآورده ایم.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در رشته مدیریت توانبخشی می بایست آخرین چاپ یا ترجمه منبع درسی خود را مورد مطالعه قرار دهند.

مدارک تحصیلی مورد پذیرش رشته مدیریت توانبخشی در کنکور کارشناسی ارشد 1400

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی که قصد دارند در رشته مدیریت توانبخشی نسبت به ثبت نام ارشد وزارت بهداشت 1400 اقدام نمایند باید مدارک فارغ التحصیلی آن ها با مدارک اعلام شده از سوی وزارت بهداشت برای پذیرش در این رشته همنام باشد. جدول زیر شامل مدارک مورد پذیرش رشته مدیریت توانبخشی طبق اعلام وزارت بهداشت می باشد.

نام رشتهمدارک مورد پذیرش
مدیریت توانبخشیکارشناسی اندام های مصنوعی و وسایل کمکی

فیزیوتراپی

کاردرمانی

شنوایی شناسی

گفتار درمانی

بینایی سنجی

مددکاری اجتماعی

جامعه شناسی

علوم اجتماعی

روانشناسی

مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

مدیریت امداد در سوانح

کودکان استثنایی

بهداشت عمومی

پرستاری

علوم تربیتی

امداد و نجات

دکترای عمومی پزشکی

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی 1400

هر ساله با آغاز ثبت نام کارشناسی ارشد 1400، مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منابع آزمون رشته های گروه پزشکی را در سایت رسمی خود اعلام می نماید. منابعی که در جدول زیر مشاهده می کنید طبق اعلام وزارت بهداشت برای رشته مدیریت توانبخشی به نگارش درآمده اند که می توانید نسبت به تهیه و مطالعه آن ها اقدام نمایید.

معرفی منابع از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به معنی انحصار و محدودیت منابع نمی باشد و شرکت کنندگان می توانند برای تسلط بیشتر، منابع گسترده تری را مورد مطالعه قرار دهند.

منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته مدیریت توانبخشی
مدیریت 
سازمان و مدیریت از تئوری تا عمل، دکتر مهدی ایران نژاد و پرویز ساسان گهر، تهران انتشارات موسسه علوم بانکداری، چاپ نهم 1385
مبانی مدیریت، استیفن رابینز و دیوید دی سنزو، ترجمه دکتر سید محمد اعرابی و همکاران، انتشارات پژوهش های فرهنگی، تهران چاپ سوم 1384
مدیریت توانبخشی از تئوری تا عمل (بخش دوم از فصل دهم تا آخر)، دکتر حبیب اله کواری، دکتر محمد کمالی، انتشارات رویان پژوه چاپ اول 1394
اصول توانبخشی
مبانی توانبخشی دکتر سید مجید میرخانی، انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
مدیریت توانبخشی ار تئوری تا عمل (بخش اول از فصل اول تا نهم)،   دکتر حبیب اله کواری، دکتر محمد کمالی، انتشارات رویان پژوه چاپ اول 1394
توانبخشی گروه های خاص با تاکید بر خدمات مددکاری اجتماعی، حمیدرضا کریمی درمنی، انتشارات گستره، آخرین چاپ
مبانی پرستاری توانبخشی، دکتر فرحناز محمدی شاهبلاغی، انتشارات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
زبان انگلیسی عمومی
Anderson, A. Active Skills for Reading (Vols. 1-4). USA: Thompson. 2008
KIRN, e. and Hartman, P. Interaction: Reading. McGraw-Hill. 2007
انتشارات سمت (1391) Atai, M.R. Shoja, J. Kafshgarsouteh, M. and Zolghadri, M. English for the Students o f Medicine. Tehran: SAMT. 2013
.Seal, B. Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing. Cambridge Uni .press 2000
Shokrpour, N. and Mehbudi, A. Improving Reading Skills. Tehran: Jangal Publications
. Markstein, L. and Hirasawa, L. Developing Reading Skills (Vol. 1-3). Cambridge press un

ضرایب دروس رشته مدیریت توانبخشی در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

به دلیل رقابت تنگاتنگی که داوطلبان کارشناسی ارشد گروه پزشکی با یکدیگر دارند اطلاع از ضرایب دروس امتحانی برای عملکرد بهتر داوطلبان موثر می باشد. به این دلیل که داوطلبان می توانند ساعت مطالعه بیشتری را به دروس با ضرایب بالا اختصاص دهند.

دروس امتحانیضرایب 
اصول توانبخشی5
مدیریت3
زبان عمومی3

علاقه مندانی که در زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 در رشته مدیریت توانبخشی در آزمون شرکت نموده اند با انتشار نتایج کنکورارشد وزارت بهداشت 1400 می توانند کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. داوطلبانی که با توجه به مندرجات کارنامه خود حدنصاب علمی لازم را کسب نموده اند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 شده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود در زمان مربوطه اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد