یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / منظور از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد چیست

منظور از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد چیست

منظور از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد چیست
منظور از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد چیست

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره منظور از رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد  با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

در این مقاله ابتدا خواهیم گفت که رشته های شناور در کنکور کارشناسی ارشد به چه معناست؟ سپس از نحوه و زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 97 و زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 97 و زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 مطلع خواهیم شد بنابراین پیشنهاد می کنیم تا پیایان این مقاله با ما همراه باشید. در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری هر داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در کنکور سال 97 می تواند بر اساس علاقه خود حداکثر در دو کد رشته ی انتخابی شرکت کند. به این ترتیب که هر داوطلب می تواند در یکی از کد رشته های اصلی خود یا کد رشته ی انتخابی شناور آزمون دهد. شما عزیزان می توانید برای راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد با مشاوره تحصیلی تلفنی ، ایران مشاوره  در ارتباط باشید.

رشته های شناور در کنکور ارشد چیست ؟

منظور از رشته ی شناور رشته ای است که جزء رشته ی اصلی تحصیلی داوطلب در مقطع کارشناسی نبوده است اما داوطلب می تواند بدون در نظرگرفتن مدرک تحصیلی دوره ی لیسانس، در این کد رشته ها نیز در آزمون شرکت کند. سازمان سنجش اموزش کشور 64 کدرشته را به عنوان کد رشته ی شناور در آزمون کارشناسی ارشد سال 97 در دفترجه اعلام کرده است که داوطلبان علاقه مند بر اساس میزان توانایی های خود می توانند همزمان در دو رشته (یک رشته ی شناور و یک رشته ی اصلی ) در آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی در رشته ی دوم (شناور) باید دروس مربوط به آن رشته را در قالب پیش نیاز و با پرداخت هزینه پشت سر بگذارند. آزمون رشته‌های شناور در یک روز و یک ساعت خاص برگزار می‌شود، از این‌رو با آزمون رشته‌های دیگر تداخل ندارند. بدیهی است که زمان برگزاری آزمون این دو مجموعه (اصلی و شناور) یکسان نبوده تا داوطلب بتواند در هر دو کنکور شرکت کند. رشته های شناور در دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش با علامت * مشخص شده اند. توجه داشته باشید، داوطلبانی که رشته ی تحصیلی آنان در کارشناسی جزء  64 کد رشته ی اعلام شده در دفترچه ی مربوط به رشته های شناور باشد دیگر نمی توانند به عنوان رشته ی شناور این کد رشته ها را برای شرکت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد انتخاب کنند. چنانچه داوطلبی رشته امتحانی اول خود را از مجموعه رشته‌های امتحانی شناور و رشته امتحانی دوم خود را از سایر رشته‌های امتحانی انتخاب کند، سیستم به‌طور هوشمند و خودکار رشته امتحانی اول و دوم را جابه‌جا می‌کند. در ادامه این مقاله به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  و اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری خواهیم پرداخت.

تاریخ ثبت‌نام زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد 98-97

زمان ثبت نام آزمون تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) از 16 آذر 96 تا 22 آذرماه می باشد لازم به ذکر است که ثبت نام به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت سازمان سنجش امکان پذیر است. با توجه به این موضوع که آزمون های کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه ازار در کنکور ارشد امسال ادغام شده است و بنا بر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ روزهای پنجشنبه و جمعه ۹۷/۲/۶ و ۹۷/۲/۷ برگزار خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سال 97

با توجه به اینکه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 در 6 و7 اردیبهشت ماه صورت خواهدگرفت، بنابراین در نیمه دوم خرداد ماه نیز شاهد اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 خواهیم بود. پس از مشخص شدن اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری 97 داوطلبان می بایست در زمان تعیین شده پس از منتشر شدن دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97  اقدام کنند. به احتمال زیاد و طبق روال هر سال در نیمه دوم مرداد ماه دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش ممکن خواهد بود. با دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد می توانید از مواردی که در دفترچه ذکر شده است از جمله کد رشته محل ها، ظرفیت رشته محل ها ، کد ضرایب گرایش ها و … مطلع شوید و پس از آگاهی دقیق از این موارد به سراغ  انتخاب رشته کارشناسی ارشد بروید. و با اطلاعات دقیق و براساس علاقه ی خود نسبت به انتخاب رشته کنکور ارشد اقدام نمایید.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97

داوطلبین عزیز در رابطه با زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 97 لازم است به اطلاعتان برسانیم که پس از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 97 در نیمه دوم خرداد ماه می توانید برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد اقدام نمایید.

برای آگاهی بیشتر درمورد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در صورت تمایل می توانید با مشاورین ما در مشاوره تحصیلی تلفنی  ایران مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره رشته شناور در کنکور کارشناسی ارشد  با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید