تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مهلت نام نویسی مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401
مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مدارس شاهد از جمله مدارس برتر کشور به شمار می روند که برای ورود به آن می بایست واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد باشید. این مدارس که از امکانات کافی و همچنین از برنامه های ویژه در حیطه فرهنگی و مذهبی برخوردارند، در بازه زمانی مقرر اقدام به جذب دانش آموزان شاهد و غیر شاهد می نمایند. فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر، عضو دسته شاهد بوده و دانش آموزان با اولویت های ایثارگری و موارد دیگر غیر شاهد محسوب می گردند. البته این مدارس در برخی موارد و همچنین دارا بودن ظرفیت خالی، پذیرای دانش آموزان عادی نیز می باشند.

 ثبت نام مدارس شاهد صرفا در پایه های ورودی هر مقطع به صورت اینترنتی طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می شود که افراد پذیرفته شده می بایست جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود به مدرسه محل قبولی مراجعه کنند و این در حالی است که فرآیند ثبت نام دانش آموزان میان پایه در مدت زمان مقرر با حضور در مدرسه مورد نظر امکان پذیر می باشد.

مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401 در دفترچه راهنمای ثبت نام آن از طریق سایت سجا منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

هر ساله زمان ثبت نام مدارس شاهد 1400 – 1401 از طریق اطلاعیه ای در سایت مختص نام نویسی این مدارس به اطلاع داوطلبان می رشد. البته این بازه زمانی برای دانش آموزان پایه های ورودی هر مقطع از جمله اول دبستان از طریق دفترچه ثبت نام مدارس شاهد نیز اطلاع رسانی می شود.

از آن جایی که هنوز این دفترچه برای ثبت نام ورودی های سال تحصیلی 1400 – 1400 در سایت ثبت نام مدارس شاهد منتشر نشده است، نمی توان در خصوص مهلت دقیق نام نویسی آن اظهار نظر کرد. اما درسال 99 زمان مقرر جهت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی از روز 1 خرداد ماه آغاز شد و تا 17 خرداد ماه نیز ادامه داشت. از همین رو، انتظار می رود فرآیند نام نویسی علاقه مندان تحصیل در پایه اول دبستان مدارس مذکور در اوایل خرداد ماه سال 1400 آغاز شود. همچنین می توانید برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام، کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره را دنبال کنید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

ثبت نام اولیه دانش آموزان شاهد از طریق ثبت اطلاعات در سامانه سجا و ارائه حضوری مدارک ثبت نام مدارس شاهد توسط اولیاء به مدرسه، به صورت قطعی انجام می گردد. اما جهت نام نویسی دانش آموزان غیر شاهد می بایست طی دو مرحله موقت و قطعی اقدامات لازم را به انجام برسانید. بدین گونه که ابتدا ثبت نام موقت با توجه به نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد انجام می پذیرد و سپس با توجه به ظرفیت پذیرش، کسب حد نصاب امتیاز لازم توسط دانش آموز و دارا بودن شرایط مندرج در شیوه نامه ثبت نام ، فرآیند پذیرش وی مورد بررسی قرار می گیرد. مراحل نام نویسی پایه اول بتدایی این مدارس از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد انجام می شود که در ادامه مقاله به شرح آن می پردازیم.

  • ابتدا وارد سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir شده و گزینه “ورود دانش آموزان” موجود در سمت چپ صفحه را انتخاب نمایید.
  • در صفحه پیش رو، بخشی برای ثبت اطلاعات شما در سمت راست صفحه تعبیه شده است که می بایست پس از وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود دکمه “ورود” را بفشارید.
  • اقداماتی که باید در این مرحله به انجام برسانید ثبت مشخصات دانش آموز نظیر نام ، نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس محل زندگی می باشد.
  • این بخش مربوطه به انتخاب مدرسه می باشد که باید پس از ثبت آن روی عبارت “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک کنید.
  • با ورود به مرحله بعد، فرم امتیاز بندی پیش رویتان قرار می گیرد که پس از تکمیل آن مجموع امتیازت شما توسط سامانه محاسبه خواهد شد.
  • پس از انجام تمامی مراحل مذکور، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است تا پایان فرآیند نام نویسی، آن را نزد خود نگه دارید.

همان گونه که اشاره کردیم، پس از ثبت نام دانش آموزان شاهد و در صورت تایید مدارک آن ها، فرآیند پذیرش این دسته از متقاضیان به صورت قطعی انجام می شود که نتیجه آن نیز از طریق سایت اعلام نتایج مدارس شاهد منتشر می گردد. اما پیش از اعلام نتایج نهایی دانش آموزان غیر شاهد، معمولا از این داوطلبان به میزان دو برابر ظرفیت دعوت به عمل می آید تا مدارک آن ها مورد بررسی قرار گیرد. سپس با توجه امتیاز دانش آموز و ظرفیت مدرسه، تعداد مورد نیاز برگزیده می شوند و اسامی آن ها در سامانه مذکور ثبت می گردد.

همچنین دانش آموزان پذیرفته شده غیر شاهد نیز پس قبولی نهایی می بایست جهت تکمیل مراحل ثبت نام به مدرسه محل قبولی مراجعه نمایند. سعی کنید با آگاهی از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400- 1401 و انتخاب مدرسه مورد نظر خود از لیست مدارس شاهد ابتدایی دخترانه مناطق تهران و لیست مدارس شاهد ابتدایی پسرانه مناطق تهران نسبت به ثبت نام خود در موعد مقرر اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از مباحث فوق، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 چه زمانی است؟

هنوز این زمان مشخص نشده است اما مطالق با روند نام نویسی دوره گذشته، پیش بینی می شود این فرآیند در اوایل خرداد ماه سال 1400 آغاز شود.

2- ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجا به آدرس saja.medu.ir صورت می پذیرد.

3- برای ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

جهت تکمیل مراحل نام نویسی خود می بایست نام ، نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس محل زندگی خود را وارد نموده و سپس مدرسه مورد نظر را انتخاب نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد