تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مهلت نام نویسی مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401
مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

مدارس شاهد از جمله مدارس برتر کشور به شمار می روند که برای ورود به آن ها می بایست واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد باشید. این مدارس که از امکانات کافی و همچنین از برنامه های ویژه در حیطه فرهنگی و مذهبی برخوردارند، در بازه زمانی مقرر اقدام به جذب دانش آموزان شاهد و غیر شاهد می نمایند. فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر، عضو دسته شاهد بوده و دانش آموزان با اولویت های ایثارگری و موارد دیگر غیر شاهد محسوب می گردند. البته این مدارس در برخی موارد و همچنین دارا بودن ظرفیت خالی، پذیرای دانش آموزان عادی نیز می باشند. ثبت نام مدارس شاهد در مقاطع ورودی به صورت اینترنتی انجام می گیرد که جهت اطلاع از مهلت انجام این فرآیند در سال جاری، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در مدارس شاهد از 8 الی 25 خرداد ماه 1400 می باشد.

مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

هر ساله زمان ثبت نام مدارس شاهد از طریق انتشار اطلاعیه ای در سایت ثبت نام مدارس شاهد به اطلاع داوطلبان می رسد. البته این بازه زمانی برای دانش آموزان پایه های ورودی هر مقطع از جمله اول دبستان از طریق دفترچه ثبت نام مدارس شاهد نیز اطلاع رسانی می شود. مطابق با دستورالعمل صادر شده از سوی اداره کل امور شاهد و ایثارگران، دانش آموزان مقطع ابتدایی از روز شنبه 8 لغایت روز سه شنبه 25 خرداد 1400 مهلت دارند تا با مراجعه به سایت مذکور، نام نویسی خود را به انجام برسانند.

بازه زمانی اولیه ثبت نام تا روز 31 خرداد ماه مورد تمدید قرار گرفت تا دانش آموزانی که موفق به انجام نام نویسی در مهلت مذکور نشده اند، به تکمیل اطلاعات خود در سامانه پادا بپردازند.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 – 1401

ثبت نام دانش آموزان شاهد از طریق ثبت اطلاعات در سامانه پادا و ارائه حضوری مدارک ثبت نام مدارس شاهد توسط اولیاء به مدرسه، به صورت قطعی انجام می گردد. مراحل نام نویسی پایه اول بتدایی این مدارس از طریق سامانه پادا در راهنمای زیر ارائه شده است.

  • ابتدا وارد سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir شده و گزینه “ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود” را انتخاب نمایید.
  • در صفحه پیش رو، کادرهایی برای ثبت اطلاعات شما تعبیه شده است که می بایست به تکمیل آن ها پرداخته و  سپس دکمه “ورود” را بفشارید. (این اطلاعات شامل موراد زیر می باشند.)
  1. کد ملی ولی / سرپرست دانش آموز
  2. شماره همراه ولی / سرپرست دانش آموز
  3. کد ملی دانش آموز
  • مرحله بعد، مربوط به انتخاب مدرسه می باشد که باید پس از ثبت آن روی عبارت “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک کنید.
  • با ورود به مرحله بعد، فرم امتیاز بندی پیش رویتان قرار می گیرد که پس از تکمیل آن مجموع امتیازت شما توسط سامانه محاسبه خواهد شد.
  • پس از انجام تمامی مراحل مذکور، سامانه یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است تا پایان فرآیند نام نویسی، آن را نزد خود نگه دارید.

همان گونه که اشاره کردیم، پس از ثبت نام دانش آموزان شاهد و در صورت تایید مدارک آن ها، فرآیند پذیرش این دسته از متقاضیان به صورت قطعی انجام می شود که نتیجه آن نیز از طریق سایت اعلام نتایج مدارس شاهد منتشر می گردد. اما پیش از اعلام نتایج نهایی دانش آموزان غیر شاهد، معمولا از این داوطلبان به میزان دو برابر ظرفیت دعوت به عمل می آید تا مدارک آن ها مورد بررسی قرار گیرد. سپس با توجه امتیاز دانش آموز و ظرفیت مدرسه، تعداد مورد نیاز برگزیده می شوند و اسامی آن ها در سامانه مذکور ثبت می گردد.

سعی کنید با آگاهی از نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400- 1401 و انتخاب مدرسه مورد نظر خود از لیست مدارس شاهد ابتدایی دخترانه مناطق تهران و لیست مدارس شاهد ابتدایی پسرانه مناطق تهران نسبت به ثبت نام خود در موعد مقرر اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از مباحث فوق، می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 چه زمانی است؟

این فرآیند در فاصله زمانی بین 8 الی 25 خرداد ماه 1400 انجام می گبرد.

2- ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سامانه سجا به آدرس saja.medu.ir صورت می پذیرد.

3- آیا مهلت ثبت نام مدارس شاهد اول ابتدایی 1400 - 1401 تمدید می گردد؟

بله، مطابق روند هر ساله، بازه اولیه ثبت نام تا روز 31 خرداد ماه 1400 مورد تمدید قرار گرفت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد