تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

تاریخ ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401
مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

هر ساله مدارس شاهد نسبت به جذب دانش آموزان در دو دسته شاهد (فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر) و غیر شاهد (اولویت های ایثارگری و موارد دیگر) اقدام می نمایند که اولویت پذیرش با گروه اول یعنی دانش آموزان شاهد می باشد و غیر شاهدی ها نیز در صورت وجود ظرفیت بر اساس امتیاز بندی مدارس شاهد مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد که قصد تحصیل رد پایه های ورودی این مدارس را دارند، می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده از طریق سایت ثبت نام و اعلام نتایج مدارس شاهد اقدامات لازم را در راستای نام نویسی خود به انجام برسانند. از این رو افراد، نیازمند مطالعه دفترچه ثبت نام مدارس شاهد نیز می باشند تا از تمام اطلاعات مورد نیار همچون مهلت نام نویسی، شرایط، ضوابط و مدارک ثبت نام مدارس شاهد مطلع شوند. توجه داشته باشید که فرآیند نام نویسی دانش آموزان میان پایه صرفا به صورت حضوری و با مراجعه به مدرسه مورد نظر امکان پذیر است.

مطابق با روند سال گذشته، انتظار می رود که فرآیند ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه در سال تحصیلی 1400 – 1401 در اواخر بهار و یا اوایل تیر ماه سال 1400 آغاز شود.

مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

 زمان ثبت نام مدارس شاهد برای پایه های ورودی هر مقطع در قالب اطلاعیه ای به صورت اینترنتی از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir منتشر می شود که برای سال تحصیلی 1400 – 1401 این تقویم زمانی هنوز ارائه نشده است.

در سال 99 این مهلت از اول تا 20 تیر ماه تعیین شده بود که در این بازه زمانی امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام مدارس شاهد نیز وجود داشت. از همین رو، پیش بینی می شود بازه در نظر گرفته شده جهت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401، اواخر بهار یا اوایل تابستان سال 1400 باشد اما اگر در انتظار اعلام تاریخ دقیق نام نویسی مدارس شاهد هستید، پیشنهاد می کنم کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره را دنبال کنید.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

ثبت نام مدارس شاهد صرفا در پایه های ورودی هر مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سجا انجام می شود. توجه داشته باشید که این امر به معنی عدم نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد، لذا دانش آموزاش شاهد و غیرشاهد می بایست پس از اعلام نتایج مدارس شاهد و پذیرش قطعی در این مدارس به جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود به همراه والدین در مدرسه محل قبولی مراجعه نمایند.

  • ابتدا به سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir مراجعه نمایید و گزینه “ورود دانش آموزان” در سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.
  • پس از وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه خود در بخش ثبت اطلاعات شما، دکمه “ورود” را بفشارید.
  • مشخصات دانش آموز را در فرم پیش رو ثبت نمایید تا به مرحله بعد هدایت شوید.
  • اکنون مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی عبارت “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک نمایید.
  • با ورود به این مرحله، فرم امتیاز بندی پیش رویتان قرار می گیرد که پس از تکمیل آن مجموع امتیازت شما توسط سامانه محاسبه خواهد شد.
  • حال می بایست کد رهگیری ارائه شده توسط سامانه را تا پایان فرآیند نام نویسی در مدرسه محل پذیرش، نزد خود نگه دارید.

لازم به ذکر است تنها ثبت نام مدارس شاهد پایه هفتم که پایه ورودی دوره اول متوسطه محسوب می شود به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد انجام می شود و این در حالی است که دانش آموزان میان پایه می بایست فرآیند ثبت نام خود را به صورت حضوری به انجام برسانند. نکته قابل توجه دیگر این است که دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیاز کافی به مرحله ثبت نام قطعی وارد می شوند، اما دانش آموزان شاهد نیازی به داشتن امتیاز ندارند و تنها با ارائه مدارک معتبر می توانند فرآیند نام نویسی قطعی خود را در مدارس مذکور به انجام برسانند.

 

سوالات متداول

1- آیا مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 مشخص شده است؟

خیر ،تا کنون اطلاعیه جدیدی در این خصوص منتشر نشده است اما مطابق با روند سال گذشته انتظار می رود این فرآیند در اواخر بهار و یا اوایل تیر ماه 1400 آغاز شود.

2- ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 از چه طریق انجام می شود؟

صرفا فرآیند نام نویسی پایه ورودی این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir انجام می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در مهلت نام نویسی مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود در بازه زمانی تمدید مهلت ثبت نام بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد