تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

تاریخ ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401
مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

هر ساله مدارس شاهد نسبت به جذب دانش آموزان در دو دسته شاهد (فرزندان شهدا، آزادگان، جانبازان 25 درصد و بالاتر) و غیر شاهد (اولویت های ایثارگری و موارد دیگر) اقدام می نمایند که اولویت پذیرش با گروه اول یعنی دانش آموزان شاهد می باشد و غیر شاهدی ها نیز در صورت وجود ظرفیت بر اساس امتیاز بندی مدارس شاهد مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد که قصد تحصیل در پایه های ورودی این مدارس را دارند، می بایست مطابق با زمان بندی اعلام شده اقدامات لازم را در راستای نام نویسی خود به انجام برسانند.

ثبت نام دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس شاهد از اواخر خرداد الی نیمه مرداد ماه 1400 انجام می گیرد.

مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

در دوره های پیشین، زمان ثبت نام مدارس شاهد برای پایه های ورودی هر مقطع در قالب اطلاعیه ای از طریق سایت سجا به نشانی saja.medu.ir اطلاع رسانی می شد و دانش آموزان با مراجعه به سایت مذکور در موعد مقرر نام نویسی می کردند. اما این فرآیند در سال جاری از طریق سامانه پادا صورت می گیرد و لذا علاقه مندانی که امتیازهای لازم جهت تحصیل در مدارس شاهد را دارا هستند، باید با مراجعه به سامانه نام برده اطلاعات خود را به ثبت برسانند.

قرار بود این فرآیند در سال جاری از تاریخ 22 خرداد لغایت 15 تیر سال 1400 انجام شود اما با توجه به اطلاعیه اخیر منتشر شده از سوی اداره کل امور شاهد و ایثارگران، به علت آماده نبودن شرایط لازم، ثبت نام با تاخیر انجام خواهد گرفت. تاریخ دقیق نام نویسی از طریق همین مطلب و همچنین کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره اطلاع رسانی می گردد.

نحوه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 – 1401

ثبت نام مدارس شاهد صرفا در پایه های ورودی هر مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد انجام می شود. توجه داشته باشید که این امر به معنی عدم نیاز به مراجعه حضوری نمی باشد، لذا دانش آموزاش شاهد و غیرشاهد می بایست پس از اعلام نتایج مدارس شاهد و پذیرش قطعی در این مدارس به جهت تکمیل فرآیند نام نویسی خود به همراه والدین در مدرسه محل قبولی مراجعه نمایند.

  • ابتدا به سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی pada.medu.ir مراجعه نمایید و گزینه “پیش ثبت نام” در سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.
  • پس از وارد کردن کد ملی و کلمه عبور خود در بخش ثبت اطلاعات شما، دکمه “ورود” را بفشارید. (کلمه عبور می بایست از مدیر مدرسه دریافت گردد.)
  • مشخصات دانش آموز را در فرم پیش رو ثبت نمایید تا به مرحله بعد هدایت شوید.
  • اکنون مدرسه مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی عبارت “مدرسه انتخابی ام را تایید می کنم” کلیک نمایید.
  • با ورود به این مرحله، فرم امتیاز بندی پیش رویتان قرار می گیرد که پس از تکمیل آن مجموع امتیازت شما توسط سامانه محاسبه خواهد شد.
  • حال می بایست کد رهگیری ارائه شده توسط سامانه را تا پایان فرآیند نام نویسی در مدرسه محل پذیرش، نزد خود نگه دارید.

همان طور که اشاره شد، دانش آموزان میان پایه باید فرآیند ثبت نام خود را به صورت حضوری به انجام برسانند. نکته قابل توجه دیگر این است که دانش آموزان غیر شاهد در صورت کسب امتیاز کافی به مرحله ثبت نام قطعی وارد می شوند، اما دانش آموزان شاهد نیازی به داشتن امتیاز ندارند و تنها با ارائه مدارک معتبر می توانند فرآیند نام نویسی قطعی خود را در مدارس مذکور به انجام برسانند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد 1400 – 1401 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 چه زمانی انجام می گیرد؟

قرار بود این فرآیند از 22 خرداد الی 15 تیر ماه 1400 انجام گیرد اما به علت آماده نبودن شرایط لازم، با تاخیر انجام خواهد شد.

2- ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 از چه طریق انجام می شود؟

صرفا پایه مذکور در مدارس شاهد به صورت اینترنتی از طریق سایت پادا به نشانی pada.medu.ir انجام می پذیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی در مهلت نام نویسی مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1400 - 1401 وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در صورت نیاز به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود در بازه زمانی اولیه و همچنین تمدید مهلت ثبت نام بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد