تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ها و اعلام نتایج آن، داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته می شوند، می بایست در بازه زمانی مقرر نسبت به اولویت بندی و انتخاب رشته های مورد علاقه خود در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام نمایند. متقاضیانی که در مهلت اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده اند، لازم است که اطلاعیه ها و اخبار مربوطه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دنبال کنند تا در صورتی که امکان دوباره انتخاب رشته برای آن ها فراهم شد، فرصت را از دست ندهند.

داوطلبان در مهلت مجدد انتخاب رشته می توانند نسبت به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود نیر اقدام نمایند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، سامانه انتخاب رشته تا مدت زمان مشخصی فعال می شود و داوطلبان می توانند در زمان تعیین شده نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. اما ممکن است برخی از افراد به دلایلی مانند عدم آگاهی از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد موفق به انجام آن نشوند. سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان شرایطی را ایجاد می کند تا بتوانند در مهلتی دیگر ثبت کد رشته های مورد نظر خود را به انجام برسانند.

متقاضیانی که در کنکور ارشد سال 1401 شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند، از تاریخ 1 لغایت 4 تیر ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت این سازمان به ثبت کد رشته های دلخواه بپردازند که این بازه زمانی تا تاریخ 6 تیر ماه تمدید شد. احتمالا با اتمام بازه زمانی مذکور سازمان سنجش ضمن صدور اطلاعیه ای، از در نظر گرفتن فرصت مجددی برای انجام این فرآیند خبر خواهد داد. البته هنوز زمان دقیق مهلت مجدد انتخاب رشته برای کنکور کارشناسی ارشد مشخص نشده است اما شما می توانید جهت پیگیری تاریخ دقیق این فرآیند در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

توجه داشته باشید افرادی که در بازه زمانی اولیه انتخاب رشته خود را به انجام رسانده اند نیز در صورت نیاز می توانند در فرصت باقی مانده به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 بپردازند.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد که در کارنامه آن ها عنوان مجاز ثبت شده است، می توانند بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 اقدامات لازم را انجام دهند. با توجه به اهمیتی و حساسیت این فرآیند، نباید به هیچ وجه مطالعه دفترچه مذکور را فراموش کنید. پس از بررسی دفترچه و استخراج کد رشته های مورد نظر می توانید مطابق مراحل زیر آن ها را در فرم موجود در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ثبت کنید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
 • با ورود به صفحه جدید، گزینه “ورود به سیستم” را برگزینید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
 • برای ورود به سیستم انتخاب رشته، به دو روش می توانید اقدام نمایید و سپس کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.

روش اول: وارد کردن شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

روش دوم: درج نمودن شماره پرونده + کد ملی + عبارت امنیتیمرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

 • با ورود به صفحه “میزکار”، آیکون “انتخاب رشته” را انتخاب کرده و به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود بپردازید.مرحله ششم انتخاب رشته کارشناسی ارشد
 • نهایتا دکمه “تایید و ادامه” را انتخاب کرده و کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت کنید.
 • مرحله هشتم انتخاب رشته کارشناسی ارشد

در صورتی که در فهرست انتخاب های شما رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 نیز وجود دارد، می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به بررسی دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پرداخته و سپس نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مذکور اقدام کنید.

سوالات متداول

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. لطفا امکان انتخاب رشته مجدد رو برای جا مانده ها برقرار کنید.

  • با سلام و درود، در صورتی که موفق به ثبت انتخاب رشته خود در مهلت مقرر نشده اید، می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 2. انتخاب رشته کنکور ارشد دیگر تمدید نمیشود؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، تاکنون اطلاعیه ای جهت تمدید زمان ثبت نام اعلام نشده است.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد