تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ها و اعلام نتایج آن، داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته می شوند، می بایست در بازه زمانی مقرر نسبت به اولویت بندی و انتخاب رشته های مورد علاقه خود در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام نمایند. متقاضیانی که در مهلت اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده اند، لازم است که اطلاعیه ها و اخبار مربوطه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دنبال کنند تا در صورتی که امکان دوباره انتخاب رشته برای آن ها فراهم شد، فرصت را از دست ندهند.

داوطلبان در مهلت مجدد انتخاب رشته می توانند نسبت به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود نیر اقدام نمایند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد، سامانه انتخاب رشته تا مدت زمان مشخصی فعال می شود و داوطلبان می توانند در زمان تعیین شده نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. اما ممکن است برخی از افراد به دلایلی مانند عدم آگاهی از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد موفق به انجام آن نشوند. سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان شرایطی را ایجاد می کند تا بتوانند در مهلتی دیگر ثبت کد رشته های مورد نظر خود را به انجام برسانند.

متقاضیانی که در کنکور ارشد سال جاری شرکت کرده بوند، از روز 10 لغایت 13 شهریور ماه فرصت داشتند با مراجعه به سایت این سازمان به ثبت کد رشته های دلخواه بپردازند. با اتمام بازه زمانی مذکور سازمان سنجش ضمن صدور اطلاعیه ای ابتدا از تمدید زمان مذکور تا ساعات پایانی روز 15 شهریور خبر داد؛ اما همزمان با انتشار سری دوم اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، این فرآیند مجددا تا روز سه شنبه مورخ 16 شهریور ماه تمدید شد.

توجه داشته باشید افرادی که در بازه زمانی اولیه انتخاب رشته خود را به انجام رسانده اند نیز در صورت نیاز می توانند در فرصت باقی مانده به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 بپردازند.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد که در کارنامه آن ها عنوان مجاز ثبت شده است، می توانند بر اساس ضوابط مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدامات لازم را انجام دهند. با توجه به اهمیتی و حساسیت این فرآیند، نباید به هیچ وجه مطالعه دفترچه مذکور را فراموش کنید. پس از بررسی دفترچه و استخراج کد رشته های مورد نظر می توانید مطابق مراحل زیر آن ها را در فرم موجود در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ثبت کنید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
 • با ورود به صفحه جدید، گزینه “انتخاب رشته” را برگزینید.
 • برای ورود به سیستم انتخاب رشته، به دو روش می توانید اقدام نمایید.

روش اول: وارد کردن شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

روش دوم: درج نمودن شماره پرونده + کد ملی + عبارت امنیتی

با ورود به صفحه “میزکار”، آیکون “انتخاب رشته” را انتخاب کرده و به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود بپردازید.

 • نهایتا کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت کنید.

در صورتی که در فهرست انتخاب های شما رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 نیز وجود دارد، می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org به بررسی دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 پرداخته و سپس نسبت به ثبت کد رشته های مورد علاقه خود در سایت مذکور اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 تمدید می شود؟

بله، مهلت انتخاب رشته این آزمون تا روز سه شنبه 16 شهریور ماه تمدید شد.

2- جهت انجام ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400 از چه طریقی باید اقدام کرد؟

این فرآیند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا در مهلت مجدد تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 می توان کد رشته های انتخابی را ویرایش نمود؟

بله، از این فرصت مجدد متقاضیانی که نیاز به ویرایش فرم انتخاب رشته خود دارند نیز می توانند استفاده نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. لطفا امکان انتخاب رشته مجدد رو برای جا مانده ها برقرار کنید.

  • با سلام و درود، در صورتی که موفق به ثبت انتخاب رشته خود در مهلت مقرر نشده اید، می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 2. انتخاب رشته کنکور ارشد دیگر تمدید نمیشود؟

  • با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، تاکنون اطلاعیه ای جهت تمدید زمان ثبت نام اعلام نشده است.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد