تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته کنکور / مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400
مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه ها و اعلام نتایج آن، داوطلبانی که با توجه به کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته می شوند، می بایست در بازه زمانی مقرر نسبت به اولویت بندی و انتخاب رشته های مورد علاقه خود در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام نمایند. داوطلبانی که در مهلت اولیه موفق به انجام این فرآیند نشده اند، لازم است که اطلاعیه ها و اخبار مربوطه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دنبال کنند تا در صورتی که امکان دوباره انتخاب رشته برای آن ها فراهم شد، فرصت را از دست ندهند.

داوطلبان در مهلت مجدد انتخاب رشته می توانند نسبت به ویرایش کد رشته محل های انتخابی خود اقدام نمایند.

مهلت مجدد انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

معمولا 1 الی 2 روز پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سامانه انتخاب رشته فعال می شود و داوطلبان می بایست در زمان تعیین شده نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. به طور کلی مهلتی که برای انتخاب رشته در نظر گرفته می شود، حدود 1 هفته الی 10 روز می باشد اما ممکن است برخی از افراد به دلایلی مانند عدم آگاهی از زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد موفق به انجام آن نشوند. سازمان سنجش آموزش کشور برای این دسته از داوطلبان شرایطی را ایجاد می کند تا بتوانند در مهلتی دیگر ثبت کد رشته های مورد نظر خود را به انجام برسانند.

متقاضیانی که در کنکور ارشد سال 99 شرکت کرده بوند، از روز 15 لغایت 18 شهریور ماه فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت مربوطه به ثبت کد رشته های دلخواه بپردازند. همزمان با اتمام بازه زمانی مذکور سازمان سنجش ضمن انتشار اطلاعیه ای از تمدید زمان مذکور تا ساعات پایانی روز 19 شهریور خبر داد. با توجه به این که زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد در سال 1400 تاکنون مشخص نشده است، پیشنهاد می کینم در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره با ما همراه باشید تا شما را از تاریخ دقیق این امر و همچنین جزئیات تمامی امور مربوط به آزمون کارشناسی ارشد آگاه سازیم.

راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد که در کارنامه آن ها عنوان مجاز می باشید ثبت شده است، می توانند بر اساس ضوابط موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدامات لازم را انجام دهند. با توجه به اهمیتی و حساسیت این فرآیند، نباید به هیچ وجه مطالعه دفترچه مذکور را فراموش کنید. پس از بررسی دفترچه و استخراج کد رشته های مورد نظر می توانید مطابق مراحل زیر آن ها را در فرم مربوطه در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ثبت کنید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
 • با ورود به صفحه جدید، گزینه “انتخاب رشته” را برگزینید.
 • برای ورود به سیستم انتخاب رشته، به دو روش می توانید اقدام نمایید.

روش اول: وارد کردن شماره پرونده + شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی

روش دوم: درج نمودن شماره پرونده + شماره داوطلبی + کد ملی + عبارت امنیتی

با ورود به صفحه “میزکار”، آیکون “انتخاب رشته” را انتخاب کرده و به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود بپردازید.

 • نهایتا کد پیگیری صادر شده از سوی سامانه را دریافت کنید.

در مهلت مجددی که به منظور انجام انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود، علاوه بر این که جاماندگان می توانند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند، سایر متقاضیان نیز می توانند در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 بپردازند. به همین منظور داوطلبان باید مراحل فوق را طی کرده و با انتخاب گزینه “ویرایش کد رشته محل” رشته های انتخابی خود را حذف یا اضافه کنند.

در صورتی که در فهرست انتخاب های شما رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 نیز وجود دارد، می توانید با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کرده و پس از بررسی دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 نسبت به انتخاب رشته ارشد آزاد در مهلت های مجدد و یا ویرایش آن اقدام کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان و نحوه ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- آیا فرصت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 تمدید می شود؟

بله، مهلت انتخاب رشته این آزمون برای داوطلبانی که در بازه زمانی تعیین شده موفق به انجام این فرآیند نشوند تمدیدمی گردد.

2- جهت انجام ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری از چه طریقی باید اقدام کرد؟

این فرآیند در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری به صورت مشترک انجام می شود؟

خیر، انتخاب رشته دانشگاه سراسری از طریق سایت sanjesh.org و دانشگاه آزاد در سایت azmoon.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. Avatar

  لطفا امکان انتخاب رشته مجدد رو برای جا مانده ها برقرار کنید.

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورتی که موفق به ثبت انتخاب رشته خود در مهلت مقرر نشده اید، می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 2. Avatar

  انتخاب رشته کنکور ارشد دیگر تمدید نمیشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، با توجه به آخرین اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور، تاکنون اطلاعیه ای جهت تمدید زمان ثبت نام اعلام نشده است.

دریافت مشاوره پیج کنکور