سه شنبه , ۱۱ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400

مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400

فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری و آزاد 1400
مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

هر ساله ثبت نام کنکور سراسری نیمه دوم بهمن ماه انجام می شود. داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال 99 برای زیرگروه های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ، از روز چهارشنبه 16 بهمن ماه لغایت پنج شنبه 24 بهمن ماه فرصت خواهند داشت که از طریق مراجعه به سایت سنجش ، ثبت نام خود را انجام دهند. پس از اتمام مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 ، ممکن است برخی از داوطلبان به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام یا کامل نبودن مدارک خود ، موفق به ثبت نام نشوند. سازمان سنجش با تمدید مهلت ثبت نام ، این امکان را برای داوطلبان فراهم می کند که با ارائه مدارک و اطلاعات لازم به سایت سنجش ، برای نام نویسی کنکور سراسری اقدام کنند.

زمان مجدد ثبت نام کنکور سراسری مختص به داوطلبانی است که از ثبت نام اولیه جا مانده اند و یا قصد ویرایش اطلاعات خود را دارند.

زمان ثبت نام مجدد کنکور سراسری 99

علاقه مندان به شرکت در کنکور سراسری 99 که در بازه زمانی اعلام شده موفق به ثبت نام نشده اند و یا افرادی که قصد ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 99 را دارند ، می توانند در مهلت مجددی که توسط سازمان سنجش در نظر گرفته می شود ، نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

فرصت ثبت نام در کنکور سراسری 99، سه بار برای داوطلبان این آزمون تمدید شده است که جزئیات آن به شرح زیر می باشد:

 1. پس از به اتمام رسیدن زمان اولیه ثبت نام و به مدت 4 روز
 2. در اسفند ماه 98 و به مدت 4 روز
 3. در اردیبهشت ماه 99 به مدت 4 روز (البته این فرصت به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون می باشد.)
زمان ثبت نام مجدد و ویرایش اطلاعات کنکور سراسری 99
از روز پنج شنبه 24 بهمن ماه 98 لغایت روز یکشنبه 27 بهمن ماه 98
از روز دوشنبه 12 اسفند ماه 98 لغایت روز پنج شنبه 15 اسفند ماه 98
از روز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 99 لغایت روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه 99

به کلیه داوطلبان توصیه می شود که قبل از اقدام به نام نویسی ، با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام ، از شرایط و مدارک ثبت نام کنکور سراسری 99 مطلع شوند ، زیرا در صورتی که مدارک و اطلاعات داوطلب فراهم نباشد ، امکان ثبت نام نیز وجود نخواهد داشت. پس از آماده بودن مدارک ، می توان با پرداخت هزینه مورد نیاز از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایت سازمان سنجش و خرید کارت اعتباری ، مراحل ثبت نام را آغاز نمود. لازم به ذکر است داوطلبانی که در زمان ثبت نام اولیه کارت اعتباری خریداری کرده اند ، نیازی به خرید مجدد کارت ندارند و می توانند با همان سریال تهیه شده ، ثبت نام خود را انجام دهند.

نحوه ثبت نام مجدد کنکور سراسری 99

داوطلبانی که در بازه زمانی اولیه موفق به ثبت نام نشده اند ، می توانند در این فرصت نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام خود اقدام نمایند. جهت سهولت متقاضیان برای طی مراحل نام نویسی از طریق سایت سازمان سنجش ، راهنمای تصویری مراحل مربوطه را در ادامه این مقاله قرار داده ایم.

 • با ورود به سامانه sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست ، عبارت ” ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون سراسری “ را انتخاب نمایید.

ویرایش اطلاعات

 • اولین قدم برای ثبت نام ، پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری می باشد. با ورود به این صفحه مطابق تصویر زیر ، بر روی عبارت “خرید سریال ثبت نام” کلیک کنید.

خرید سریال ثبت نام

 • در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. هم چنین اگر تمایل به ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور دارید ، باید برای این دانشگاه ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری نمایید.
 • پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام باید مطابق شکل زیر ، اطلاعات درخواستی را در کادرهای ظاهر شده درج نمایید.
 • وجه قابل پرداخت را توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز پویای آن ها فعال می باشد ، پرداخت نمایید.
 • در صورت پرداخت موفقیت آمیز هزینه ، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید از آن پرینت تهیه نمایید. در این مرحله می بایست به صفحه اول سامانه بازگشته و مجددا بر روی لینک فعال “ثبت نام کنکور سراسری” کلیک کنید. حال لازم است مانند تصویر زیر ، شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی موجود در صفحه را در بخش های تعیین شده درج نمایید.

 • در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

 • در این بخش بایستی سوابق تحصیلی خود را به ثبت برسانید. بدین صورت که باید کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی خود را در کادرهای مشخص شده وارد کنید.

 • در این مرحله می بایست عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، در سامانه بارگذاری نمایید.

پس از بارگذاری عکس ، بایستی فرم ثبت نام اینترنتی را دریافت کرده و اطلاعات خواسته شده را با دقت در آن درج نمایید. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی” ، از فرم ثبت نام خود به همراه شماره پرونده و کد پیگیری پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

ویرایش اطلاعات در زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 99

اطلاعات ثبت نامی تمام داوطلبان ، تا آخرین روز ثبت نام در سایت سنجش موجود می باشد و آن ها می توانند با مراجعه به سایت و وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری ، فرم ثبت نام خود را دریافت کرده و آن را ویرایش نمایند. اما ممکن است این سوال ایجاد شود که آیا پس از اتمام زمان ثبت نام ، امکان ویرایش اطلاعات وجود خواهد داشت ؟ در پاسخ باید بگوییم در زمان مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری ، فرم ثبت نام تمامی داوطلبان اعم از متقاضیانی که قصد ویرایش اطلاعات دارند یا ندارند ، بر روی سایت سنجش قرار داده می شود و داوطلبانی که قصد تغییر در هر یک از اطلاعات خود را دارند ، می توانند با دریافت فرم ، نسبت به اصلاح آن ها اقدام کنند.

توجه داشته باشید که داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی می باشند ، مجاز به تغییر اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی نیستند. لازم به ذکر است که ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور سراسری 99 ، نیازی به واریز مجدد هزینه ثبت نام کنکور سراسری 99 و خرید کارت اعتباری ندارد و می توان با اطلاعات ثبت نامی شامل شماره پرونده و کد پیگیری ، فرم نام نویسی را دریافت نمود. نحوه ویرایش اطلاعات داوطلبان به شرح زیر می باشد.

 • پس از ورود به سامانه sanjesh.org و کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست ، عبارت “ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون سراسری” را انتخاب نمایید.

ویرایش اطلاعات

 • در این قسمت باید بر روی عبارت “ویرایش اطلاعات” کلیک نمایید.

ویرایش اطلاعات

 • به محض وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری ، فرم مربوط به ثبت نام شما نمایش داده خواهد شد که می توانید تغییرات و اصلاحات لازم را اعمال کنید.

وارد نمودن اطلاعات ثبت نامی

به منظور کاهش خطا در زمان ثبت نام کنکور سراسری 99 ، یک فرم پیش نویس در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99 قرار داده می شود و داوطلبان می توانند با بررسی این فرم ، از کلیه اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور مطلع شوند. با این وجود اگر پس از ثبت نام ، متوجه شدید که اطلاعاتی را اشتباه وارد کرده اید ، می توانید در مدت زمان تعیین شده به عنوان مهلت مجدد نام نویسی ، نسبت به ویرایش آن ها اقدام نمایید.

سوالات متداول

1- مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 99 چه زمانی آغاز می شود؟

معمولا پس از اتمام مهلت ثبت نام ، این بازه زمانی توسط سازمان سنجش تمدید می شود. اما به دلیل تعویق زمان برگزاری آزمون، این فرصت مجددا از 28 لغایت 31 اردیبهشت ماه 99 تمدید شده است که داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

2- در بازه اولیه ثبت نام کنکور سراسری ، برخی از اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده ام ، چگونه آن را اصلاح کنم؟

در زمان تمدید نام نویسی کنکور سراسری ، داوطلبانی که در فرصت اولیه نام نویسی کرده اند ، می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

3- آیا ویرایش اطلاعات در زمان تمدید ثبت نام کنکور سراسری ، نیازمند پرداخت هزینه می باشد؟

خیر ، تمامی داوطلبان می توانند با اطلاعاتی که در زمان ثبت نام دریافت نموده اند (شماره پرونده و کد پیگیری) ، وارد صفحه شخصی خود شده و نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر

 1. Avatar

  سلام وقت بخیر ببخشید ی سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنین من برای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد جا موندم از مهلت مجدد دیگه راهی نیست که بتونم کنکور آزادم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   چنانچه در آزمون سراسری نام نویسی کرده باشید، می توانید در هنگام انتخاب رشته در صورت تمایل نسبت به انتخاب کد رشته – محل های دانشگاه آزاد نیز اقدام نمایید، لذا گزینه جداگانه بابت ثبت نام در دانشگاه آزاد وجود ندارد.

 2. Avatar

  حداکثر سن برای ورود ب دانشگاه فرهنگیان چنده؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری ۱۳۹۹، شما جهت پذیرش در دانشگاه مذکور می بایست در بدو ورود حداکثر ۲۲ سال سن داشته باشید.

 3. Avatar

  با عرض سلام ، ادب و احترام
  بنده کاردانی در رشته کارهای عمومی ساختمان و کارشناسی در رشته مهندسی تکنولوژی عمران عمران گرفته ام . ایا میتوانم در ازمون محاسبات عمران شرکت کنم ، نظارت چی و ایا محدودیت دارند
  ممنون و سپاسگذار از لطفتون

  • ایران مشاوره

   با سلام ، مطابق با دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اسفند سال ۱۳۹۸ ، باتوجه به مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها ، کلیه دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته جهت اطلاع از امکان شرکت در آزمون و امکان دریافت پروانه اشتغال به کار در رشته مورد نظر ، می بایست از طریق اداره کل استان محل عضویت ، قبل از ثبت نام مطمئن گردند .

 4. Avatar

  سلام. وقت بخیر.من کاردانش رشته کامپیوتر بودم و بعدش هم کاردانیمو کامپیوتر گرفتم. میخواستم بپرسم میتونم برای کنکور تجربی سراسری ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   بله ؛ مطابق با شرایط و ضوابط وزارت علوم ، با توجه به شرایط ذکر شده شما می توانید مدرک کاردانی خود را معادل مدرک پیش دانشگاهی قرار داده و در آزمون سراسری شرکت نمایید.

دریافت مشاوره