9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 – ۱۴۰۲

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 – ۱۴۰۲

سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 - 1402
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 – 1402

دانش آموزان پایه نهم برای ورود به مدارس نمونه دولتی و تحصیل در پایه دهم مقطع متوسطه دوم می بایست در زمان مقرر نسبت به ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنند و با توجه به اعلام نتایج، ضمن کسب نمره و تراز مورد نیاز در صورت قبولی وارد این مدارس شوند.

انتشار نتایج آزمون مدارس هر شهرستان، توسط سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش مربوط به همان استان صورت می گیرد. لذا بسته به تفاوت شهرستان ها، زمان اعلام نتایج نیز برای هر شهرستان ممکن است متفاوت باشد. در ادامه به شرح تصمیمات ابلاغ شده اداره کل آموزش و پرورش استان فارس می پردازیم.

دانش آموزان ساکن فارس برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی خود، بایستی به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش این استان مراجعه کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی فارس 1401 – 1402

ارائه نتایج آزمون نمونه دولتی گاه امکان دارد یک تا یک و نیم ماه پس از برگزاری آزمون فارس به طول بیانجامند و نمی توان تاریخ یکسانی جهت انتشار نتایج این آزمون برای همه استان ها در نظر گرفت. همچنین متاسفانه تاکنون زمان دقیق دریافت کارنامه امتحان نمونه دولتی استان فارس برای سال 1401 – 1402 مشخص نمی باشد.

با این حال با توجه به دوره گذشته، نتایج آزمون نهم به دهم مدارس نمونه دولتی استان فارس به احتمال زیاد در اوایل مرداد ماه اعلام می گردد. لازم به ذکر است که دانش آموزان ساکن هر استان برای مشاهده نتایج آزمون بایستی به سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی اداره آموزش و پرورش استان خود مراجعه کنند. نتیجه مربوطه برای استان فارس نیز در تاریخ اعلام شده از طریق سامانه ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش این استان به نشانی sanjesh.farsedu.ir قابل مشاهده است.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 – 1402

همان گونه که می دانید، اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت شهر به شهر و اینترنتی صورت می پذیرد و دانش آموزان هر منطقه می بایست با مراجعه به سایت رسمی اداره کل آموزش و پرورش محل سکونت خود در بازه زمانی معین نسبت به مشاهده کارنامه اقدام کنند. مراحل دریافت کارنامه این آزمون برای استان فارس به شرح ذیل می باشد:

 1. مراجعه به سایت اداراه کل آموزش و پرورش استان فارس به نشانی sanjesh.farsedu.ir و کلیک بر روی بخش “دریافت کارنامه”
 2. درج یکی از اطلاعات ذیل جهت احراز هویت و رویت کارنامه و در نهایت فشردن کلید “ورود”
 •  شماره شناسنامه یا کد ملی دانش آموز به همراه شماره شناسنامه پدر
 • وارد کردن کد رهگیری و سپس رمز ورود دانش آموز

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی فارس 1401 – 1402

با توجه به آنکه احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده است که چنانچه نسبت به نتایج آزمون خود اعتراضی دارند، پس از اعلام نتایج در فرصت چند روزه ای جهت اعلام و ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام کنند.

دانش آموزان در صورت اعتراض داشتن به کارنامه می توانند تا چند روز پس از اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی با مراجعه به سامانه اعلام نتایج به نشانی sanjesh.farsedu.ir اعتراض خود را در سامانه اعلام و ثبت کنند. پس از ثبت اعتراض در سامانه در بازه زمانی معین رسیدگی های لازم جهت بررسی اعتراض صورت می گیرد و نتایج رسیدگی به اعتراضات عموما تا دو هفته بعد از طریق سامانه مذکور اعلام می گردد.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی فارس 1401 – 1402

 • لازم به ذکر است که بدانید کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، تراز دانش آموز و تراز آخرین فرد قبول شده برای کسانی که در آزمون قبول نشده اند فارس به صورت اینترنتی منتشر می شود.
 • دانش آموزان پذیرفته شده در یک مدرسه، نمی توانند در مدارس نمونه دولتی دیگر ثبت نام کنند یا نسبت به نقل و انتقال اقدام نمایند.
 • دانش آموزان همزاد توجه نمایند که امکان تحصیل در این مدارس در صورت کسب 80 درصد نمره قبولی وجود دارد.

قبول شدگان برای انجام مراحل ثبت نام می بایست به مدرسه محل پذیرفته شده مراجعه کنند. ضمنا به خاطر داشته باشید که عدم مراجعه به مدرسه محل قبولی در بازه زمانی اعلام شده به منزله انصراف از ثبت نام خواهد بود.

 

سوالات متداول 

1- نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان فارس در چه تاریخی اعلام می شود؟

در حال حاضر نتایج این آزمون برای سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ اعلام نشده است.

2- چگونه می توان نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان فارس را دریافت نمود؟

نتایج این آزمون از طریق سایت ثبت نام نمونه دولتی آموزش و پرورش استان فارس منتشر می گردد.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان فارس وجود دارد؟

بله، امکان ثبت اعتراض به نتایج از طریق سایت sanjesh.farsedu.ir وجود دارد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر
 1. سلام
  آیاشما اطلاعی از زمان اعلام نتایج دارید
  لطفا در صورت امکان ما را مطلع کنید

  • باسلام.اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه دهم سال ۹۷ متاسفانه با تاخیر زیادی مواجه شده و مشخص نیست که دقیقا چه زمانی بر روی سایت هر استان قرار خواهد گرفت.

 2. سلام، نتایج آزمون نمونخ دولتی استان فارس کی اعلام میشه؟؟الان اواخر تیره ولی هنوز اعلام نشده

  • باسلام.هنوز نتیجه ای برای هیچ استانی اعلام نشده اما به احتمال زیاد تا اوایل مرداد ماه نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان پایه دهم اعلام خواهد شد.

 3. سلام ببخشید نتایج آزمون نمونه دولتی و تیزهوشان زمان دقیق اعلامش کیه ؟

 4. ببخشید چرا نتایج نهم به دهم نمونه دولتی استان فارس یا اصلا کشوری اعلام نمی گردد نکنه دارند تقلب می کنند ؟

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد