خانه نمونه دولتی اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

نحوه دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد 1402 - 1403
اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد 1402 – 1403

آزمون نمونه دولتی تنها برای ورود دانش آموزان پایه نهم به دهم برگزار شده و تمامی فرآیند های مربوط به آن اعم از ثبت نام و اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در سایت مربوط به خود انجام می شود. داوطلبانی که در آزمون مذکور شرکت کرده اند، باید در زمان مقرر به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش مراجعه کرده و وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را مشاهده کنند. حدودا یک الی یک و نیم ماه پس از زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی نتایج آن از طریق سایت اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی در دسترس دانش آموزان قرار می گیرد.

دانش آموزان ساکن یزد برای مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی خود می بایست به پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

در سال های گذشته، شرکت کنندگانی که در آزمون نمونه دولتی شرکت نموده بودند می بایست به صورت استان به استان از نحوه عملکرد خود در این آزمون مطلع می شدند اما در سال 1402، زمان اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی برای همه استان ها به صورت همزمان در نظر گرفته شده است.

مطابق با مندرجات دفترچه راهنمای ارائه شده، نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی نهم به دهم استان یزد حداکثر تا هفته اول مرداد ماه ۱۴۰۲ منتشر می گردد. لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان بایستی در بازه زمانی مشخص همراه با مدارک مورد نیاز خود برای ثبت نام به مدارس مورد نظر خود مراجعه کنند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد 1402 – 1403

همان گونه که می دانید، برخلاف هر سال که اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت شهر به شهر انجام می گرفت، دانش آموزان هر منطقه می بایست با مراجعه به سایت رسمی پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، در زمان معین نسبت به مشاهده کارنامه اقدام کنند. مراحل دریافت کارنامه این آزمون برای استان یزد به شرح ذیل می باشد:

 • وارد سایت my.medu.ir شده و نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب کنید. اطلاعات خواسته شده را وراد کرده و کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله اول دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

 • بر روی آیکون “آزمون نمونه دولتی” کلیک کرده و نتایج آزمون خود را مشاهده نمایید.

مرحله دوم دریافت نتایج آزمون نمونه دولتی

همچنین مطالعه مطلب شهریه مدارس نمونه دولتی می تواند برای پذیرفته شدگان در آزمون نمونه دولتی مفید واقع شود.

زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

با توجه به آن که احتمال خطا در نتایج آزمون نمونه دولتی بسیار کم است اما آموزش و پرورش این امکان را در اختیار دانش آموزان قرار داده که چنانچه نسبت به نتایج اعتراضی دارند، در زمان تعیین شده درخواست خود را ارسال نمایند. داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج طی بازه ای که توسط سازمان مربوطه تعیین می شود، نسبت به ثبت اعتراض به نتایج آزمون نمونه دولتی اقدام کنند.

دانش آموزان معترض به کارنامه آزمون نمونه دولتی می توانند همزمان با اعلام نتایج این آزمون و پس از مشاهده آن با مراجعه به سامانه مربوطه به نشانی my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. پس از ثبت اعتراض در بازه زمانی معینی رسیدگی های لازم جهت بررسی درخواست آن ها صورت می گیرد و نتایج آن عموما تا دو هفته بعد از طریق سامانه مذکور اعلام می گردد.

نکات اعلام نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی یزد 1402 – 1403

دانش آموزانی که در آزمون مدارس نمونه دولتی شرکت کرده اند و منتظر نتایج هستند، باید از یک سری نکات مربوط به کارنامه و وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود مطلع گردند. در ادامه مطلب، به ذکر چند نکته مهم در خصوص موارد ذکر شده پرداخته ایم.

 • افرادی که در آزمون قبول نشده اند، کارنامه ای شامل تعداد پاسخ های صحیح و غلط، نمره کسب شده در هر درس، تراز دانش آموز و تراز آخرین فرد قبول شده به صورت اینترنتی برای آن ها منتشر می شود.
 • دانش آموزان پذیرفته شده در یک مدرسه، نمی توانند در مدارس نمونه دولتی دیگر ثبت نام کنند و یا نسبت به نقل و انتقال اقدام نمایند.
 • دانش آموزان همزاد توجه کنند که امکان تحصیل در این مدارس در صورت کسب 80 درصد نمره قبولی وجود دارد.

قبول شدگان برای انجام مراحل ثبت نام می بایست به مدرسه محل پذیرفته شده مراجعه کنند. ضمنا به خاطر داشته باشید که عدم مراجعه به مدرسه محل قبولی در بازه زمانی اعلام شده به منزله انصراف از ثبت نام خواهد بود.

 

سوالات متداول 

1- برای دریافت نتایج آزمون مدارس نمونه دولتی استان یزد ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ باید در چه زمانی اقدام کرد؟

نتایج این آزمون نهایتا تا هفته اول مرداد ماه ۱۴۰۲ منتشر خواهد شد.

2- چگونه می توان نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان یزد را دریافت نمود؟

نتایج این آزمون از طریق پنجره خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir منتشر می گردد.

3- آیا امکان اعتراض به نتایج آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان یزد وجود دارد؟

بله، دانش آموزان پس اعلام نتایج امکان اعتراض به نتیجه آزمون را خواهند داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
 1. رضوان کلانتر

  در سایت my medu.ir گزینه آزمون نمونه دولتی نیست و چند روز بعد از آزمون نمونه دولتی این گزینه رفته بود

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، بله این فیلد حذف شده و به محض انتشار نتایج نمایان خواهد شد.

مشاوره نمونه دولتی پیج سمپاد