تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

می توان گفت که پس از شرکت در آزمون ارشد دانشگاه های علوم پزشکی کشور مهم ترین مرحله در پیش بردن روند پذیرش، فرآیند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 می باشد. تمامی داوطلبان آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 1400 برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت جهت مشخص شدن وضعیت پذیرش خود می بایست در زمان مقرر به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند.

پس از قبولی متقاضیان در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، افراد می توانند به دانشگاه محل قبولی مراجعه نموده و ضمن نام نویسی و همچنین ارائه مدارک، تحصیل خود را از ترم جدید آغاز نمایند که در ادامه جزئیات مشاهده نتایج نهایی این آزمون برای شما شرح داده شده است.

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور و حدودا دو ماه پس از زمان برگزاری آزمون اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400، کدرشته محل های گروه امتحانی خود را از میان لیست رشته های کارشناسی ارشد استخراج کرده و آن ها را در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به ثبت برسانند.

گزینش نهایی دانشجویان در هر یک از رشته ها یا مجموعه امتحانی آزمون کارشناسی ارشد، با توجه به نمره تراز مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت رشته محل های انتخاب شده انجام می گیرد. پس از پایان یافتن مهلت انتخاب رشته، داوطلبان در انتظار کارنامه نهایی خود می مانند و در صورتی که در یکی از انتخاب های خود قبول شدند، می توانند با مراجعه به سایت دانشگاه پذیرنده نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

در خصوص زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، باید گفت که تاریخ دقیق آن تاکنون منتشر نشده اما به احتمال زیاد در آبان ماه 1400 نتایج نهایی مقطع کارشناسی ارشد سایر دانشگاه های علوم پزشکی بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد. لازم به ذکر است که به محض انتشار نتایج این آزمون، جزئیات و اخبار لازم از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در دسترس شما داوطلبان گرامی قرار داده خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

برای دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400، می بایست به سایت تخصصی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و مطابق با مراحل زیر نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنید.

مرحله اول اعلام نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • با ورود به صفحه جدید بر روی گزینه “مشاهده نتایج نهایی” کلیک نموده و سپس با وارد نمودن کد رهگیری خود، نتایج را دریافت کنید.

تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته اکثر آزمون های تحصیلات تکمیلی، چنانچه ظرفیت دانشگاه ها تکمیل نگردد، از علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره دعوت به عمل می آید که این فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 به نفع دو دسته از داوطلبان خواهد بود.

دسته اول افرادی هستند که در انتخاب رشته شرکت کرده اند ولی در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و دسته دیگر متقاضیانی که با وجود پذیرفته شدن در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، علاقه ای به تحصیل در رشته محل قبولی خود را ندارند.

در این مرحله، دانشگاه ها رشته های دارای ظرفیت را اعلام کرده و این امکان را به داوطلبان دارای شرایط می دهند تا شانس قبولی خود در رشته های تکمیل نشده را با شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت، مجددا بیازمایند.

شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت که پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام به ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود در فرم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 نموده اند، می بایست پس از انتشار کارنامه نهایی کنکو ارشد وزارت بهداشت، به سایت دانشگاه قبولی مراجعه کرده و نام نویسی نمایند. داوطلبانی که در انتخاب های خود پذیرفته نشده اند یا تمایل به تحصیل در رشته قبولی خود ندارند نیز می توانند با اطلاع از شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور شانس پذیرش خود در این رشته ها مجدد امتحان نمایند.

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

زمان انتشار کارنامه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 تاکنون مشخص نشده است.

2- نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی قابل مشاهده است؟

دسترسی به کارنامه نهایی داوطلبان از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir امکان پذیر خواهد بود.

3- پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، چگونه باید در رشته محل قبولی ثبت نام کرد؟

داوطلبان بایستی از طریق مراجعه به سایت دانشگاه پذیرنده نسبت به ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد