تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

می توان گفت که پس از شرکت در آزمون ارشد دانشگاه های علوم پزشکی کشور مهم ترین مرحله در پیش بردن روند پذیرش، فرآیند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400 می باشد. تمامی داوطلبان آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های گروه پزشکی سال 1400 برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت جهت مشخص شدن وضعیت پذیرش خود می بایست در زمان مقرر به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه نمایند.

پس از قبولی متقاضیان در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400، افراد می توانند به دانشگاه محل قبولی مراجعه نموده و ضمن نام نویسی و همچنین ارائه مدارک، تحصیل خود را از ترم جدید آغاز نمایند که در ادامه جزئیات مشاهده نتایج نهایی این آزمون برای شما شرح داده شده است.

نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

گزینش نهایی دانشجویان در هر یک از رشته ها یا مجموعه امتحانی آزمون کارشناسی ارشد، با توجه به نمره تراز مندرج در کارنامه، سهمیه و اولویت رشته محل های انتخاب شده انجام می گیرد. نتایج این مرحله از پذیرش داوطلبان، در روز یکشنبه مورخ 4 مهر ماه از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

لازم به ذکر است که مطابق با اطلاعیه منتشر شده در سایت sanjeshp.ir پذیرفته شدگان نهایی می بایست جهت اطلاع از زمان، مدارک و نحوه ثبت نام خود در دانشگاه محل قبولی، به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

برای دریافت نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال 1400، می بایست به سایت تخصصی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir مراجعه نمایید و مطابق با مراحل زیر نسبت به دریافت نتایج خود اقدام کنید.

مرحله اول اعلام نتایج ارشد وزارت بهداشت

  • با ورود به صفحه جدید بر روی گزینه “مشاهده نتایج نهایی” کلیک نموده و سپس با وارد نمودن کد رهگیری خود، نتایج را دریافت کنید.

تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

پس از مشخص شدن نتایج انتخاب رشته اکثر آزمون های تحصیلات تکمیلی، چنانچه ظرفیت دانشگاه ها تکمیل نگردد، از علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره دعوت به عمل می آید که این فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 به نفع دو دسته از داوطلبان خواهد بود. دسته اول افرادی هستند که در انتخاب رشته شرکت کرده اند ولی در هیچ کدام از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته نشده اند و دسته دیگر متقاضیانی که با وجود پذیرفته شدن در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، علاقه ای به تحصیل در رشته محل قبولی خود را ندارند.

در این مرحله، دانشگاه ها رشته های دارای ظرفیت را اعلام کرده و این امکان را به داوطلبان دارای شرایط می دهند تا شانس قبولی خود در رشته های تکمیل نشده را با شرکت در فرآیند تکمیل ظرفیت آزمون ارشد وزارت بهداشت، مجددا بیازمایند.

 

سوالات متداول

1- کارنامه نهایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 چه زمانی منتشر می شود؟

نتایج نهایی پذیرش داوطلبان در روز یکشنبه مورخ 4 مهر ماه سال جاری منتشر شد.

2- نتایج انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از چه طریقی قابل مشاهده است؟

دسترسی به کارنامه نهایی داوطلبان از طریق مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir امکان پذیر خواهد بود.

3- پس از اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری، چگونه باید در رشته محل قبولی ثبت نام کرد؟

داوطلبان بایستی از طریق مراجعه به سایت دانشگاه پذیرنده نسبت به ثبت نام نهایی خود اقدام کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد