سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99
اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

بدون شک مهمترین مرحله پس از زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت، فرآیند انتخاب رشته است. به همین دلیل هر سال بلافاصله پس از انتشار کارنامه های اولیه، داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب علمی شده اند و در کارنامه خود عنوان مجاز به انتخاب رشته را کسب کرده اند، می توانند در زمان انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت که بلافاصله پس از اعلام نتایج اولیه توسط سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور تعیین می شود، انتخاب رشته خود را انجام دهند. سپس اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه دکتری وزارت بهداشت توسط سایت مذکور اعلام شده و روند مصاحبه برای پذیرفته شدگان انجام خواهد شد.

اعلام نتایج انتخاب رشته، به معنی اعلام اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه است که توسط سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir اعلام گشت.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99، اطلاعات مورد نیاز در خصوص ظرفیت رشته ها، کدرشته محل ها، میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت، مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت و… را به دست آورند و ملزومات مذکور را در روند انتخاب رشته به کار بگیرند.

در ادامه لازم است داوطلبان کدرشته محل ها را در سایت انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت بهداشت وارد کنند و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته و دعوت شدن به مصاحبه منتظر بمانند.

سال گذشته کنکور دکتری وزارت بهداشت در خرداد ماه برگزار شد و در هفته سوم مرداد ماه همان سال، اسامی داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه اعلام شدند. با توجه به بحران نوظهور و شرایط خاص سال جاری، آزمون دکتری وزارت بهداشت با تاخیر و در تاریخ 10، 11 و 12 مرداد 99 برگزار شد. سپس در زمان انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده بودند، فرآیند انتخاب رشته خود را به انجام رساندند که سرانجام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99، در هفته دوم مهر 99 به واسطه سایت سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام گشت. 

نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت، با مراجعه به سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir می توانید نتایج انتخاب رشته خود را مشاهده نمایید. نتایج منتشر شده شامل اسامی افراد واجد شرایط برای دعوت به مصاحبه است که تعداد آن ها به طور معمول 2 یا 3 برابر ظرفیت دانشگاه ها می باشد. برای دسترسی به این نتایج می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

 • پس از ورود به سایت، از منوی سمت راست صفحه، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب نمایید.
 • سپس صفحه جدیدی در سمت چپ پیش روی شما قرار می گیرد که می بایست گزینه “نتیجه مرحله دوم” را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید نیز گزینه “نتیجه مرحله دوم” را انتخاب کنید.
 • در نهایت نیز با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی دکمه “جستجو” می توانید نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99 را مشاهده کنید.

پس از مشاهده نتیجه، خواهید دید که با توجه به نمره تراز و سهمیه های مورد استفاده خود، جهت ارزیابی تخصصی در یک یا چند دانشگاه دعوت به مصاحبه شده اید. در این صورت می بایست برای حضور در جلسه مصاحبه اقدامات لازم را به عمل آورید.

در صورت وجود هرگونه سوال و مواجه شدن با مشکل در این زمینه، می توانید با متخصصین مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 99

همان طور که ذکر شد، داوطلبانی که با توجه به کارنامه انتخاب رشته خود برای ارزیابی تخصصی به مرحله مصاحبه دعوت شده اند می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، از زمان و محل برگزاری مصاحبه رشته مربوط به خود آگاهی پیدا کنند. فرآیند مصاحبه در بازه زمانی 2 الی 3 هفته ای در دانشگاه های سراسر کشور انجام می شود. متقاضیان مقطع دکتری زیر نظر وزارت بهداشت، به 2 صورت دکتری تخصصی و دکتری پژوهشی پذیرفته می شوند. دعوت شدگان به مصاحبه دکتری پژوهشی برای انجام مصاحبه، می بایست به مراکز تحقیقات مجری دوره دکتری پژوهشی (سازمان ها، موسسات و دانشگاه های علوم پزشکی) مراجعه نمایند. اما در پذیرش دکتری تخصصی، دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، به ده منطقه تقسیم می شوند که تحت عنوان مناطق ده گانه آمایشی شناخته می شوند. مناطق ده گانه آمایشی کشور برای مصاحبه رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی، براساس دفترچه راهنمای انتخاب رشته/محل سال 99 – 1400 به صورت ذیل می باشد.

 • منطقه آمایشی 1 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : بابل – سمنان – شاهرود – گلستان – مازندران – گیلان
 • منطقه آمایشی 2 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : ارومیه – تبریز
 • منطقه آمایشی 3 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : همدان – کردستان – کرمانشاه
 • منطقه آمایشی 4 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : لرستان – اهواز
 • منطقه آمایشی 5 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : هرمزگان – شیراز – فسا
 • منطقه آمایشی 6 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : قم – زنجان – قزوین – اراک
 • منطقه آمایشی 7 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : کاشان – اصفهان – یزد – شهرکرد
 • منطقه آمایشی 8 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : کرمان – زاهدان
 • منطقه آمایشی 9 شامل دانشگاه های علوم پزشکی : مشهد – بیرجند – سبزوار
 • منطقه آمایشی 10 شامل دانشگاه های : تهران – ارتش – جهاد دانشگاهی (رویان) – ایران – انستیتو پاستور ایران – شهید بهشتی – بقیه الله – علوم بهزیستی و توانبخشی – سازمان انتقال خون ایران – دانشگاه آزاد اسلامی – دانشگاه شاهد – دانشگاه تربیت مدرس

تقسیم بندی مراکز دانشگاهی به مناطق آمایشی مصاحبه دکتری وزارت بهداشت، موجب شده تا داوطلبانی که به مصاحبه چند دانشگاه در یک منطقه دعوت می شوند، نیازی به حضور و پرداخت هزینه مصاحبه آزمون دکتری در تک تک این دانشگاه ها نداشته باشند؛ زیرا مصاحبه دانشگاه هایی که در یک منطقه آمایشی قرار دارند به صورت هماهنگ و در مرکز یکی از دانشگاه های قرار گرفته در این منطقه برگزار می شود. بنابراین این نوع تقسیم بندی، موجب افزایش مشارکت و هم افزایی دانشگاه ها، اساتید، اعضای هیئت علمی و دانشجویان می شود و نیز امکان بهره مندی دانشگاه ها، از امکانات و تجهیزات علمی یکدیگر را نیز ممکن می سازد. همچنین برگزاری مصاحبه داوطلبان در این مناطق نیز باعث کاهش هزینه و مسافت آن ها می شود.

محل دقیق و زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت، توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، داوطلبان موظفند با در دست داشتن مدارک مصاحبه آزمون دکتری وزارت بهداشت سر جلسه حاضر شوند. پس از برگزاری جلسه مصاحبه در دانشگاه های مربوط به هر منطقه آمایشی، اعلام نتایج مصاحبه دکتری وزارت بهداشت در کمتر از یک ماه پس از تاریخ دعوت به مصاحبه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت از چه طریقی اعلام می گردد؟

نتایج مرحله دوم دکتری وزارت بهداشت از طریق سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir، انجام می گردد.

2- نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت 99 در چه زمانی اعلام می شود؟

این نتایج در هفته دوم مهر ماه و در سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور قرار داده شد.

3- نحوه مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری وزارت بهداشت به چه صورت می باشد؟

داوطلبان می بایست با مراجعه به سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور و وارد نمودن اطلاعات داده شده، کارنامه انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند که روش آن به طور کامل در مقاله توضیح داده شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره